Şimdi Ara

Dolby Home Theater V4 Windows 8.1 sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
11.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Lenovo Z580 Modeli notebook a Windows 8.1 kurduk herşey sorunsuz kuruldu yalnız Dolby Home Theater V4'ü kurduk ama hiç bir şekilde sese etki etmiyor program kuruldu açık hatada vermedi ama aktif olmuyor o çalışmayınca dolby advenced audio v2 sürümünü kurduk ama oda çalışmıyor

Görsel:

Resimde görüldüğü gibi normalde aktif çalışırken müzik çaldığında veya ses çıktığında programdaki ses dalgaları oynardı ama şuan hiç bir şekilde kıpırtı yok

• Güncell
  • Sürücüsünü kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin;
    http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/au202w81.exe
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bomlife

Sürücüsünü kaldırıp tekrardan yüklemeyi deneyin;
    http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/au202w81.exe

Malesef aynı ses e hiç bir etkisi olmuyor programın
  • up
  • sorunun tıpatıp aynısını z585 ile yaşıyorum.muhtemelen çözümü aynı olucak. çözebilen yok mu hala???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maygesem -- 27 Ekim 2014; 3:39:21 >
  • Sorun çözüldü::::
    -Bilgisayarla birlikte gelen D klasöründeki drivers'taki audio klasöründeki sürümü yükledim ve düzeldi. Bilgisayarım windows 8 ile gelmişti. Ayrıca program sürümünüde yazayım silen arkadaşlar ayrıcabulup yükleyebilsinler. Realtek High Definition Audio Driver 6.0.1.6695 x64 Edition. Kurduktan sonra sistem tepsisinde çıkmaz ise eğer drivers audiodaki PCEE4 klasöründende dolby ayrıca yükleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maygesem

Sorun çözüldü::::
    -Bilgisayarla birlikte gelen D klasöründeki drivers'taki audio klasöründeki sürümü yükledim ve düzeldi. Bilgisayarım windows 8 ile gelmişti. Ayrıca program sürümünüde yazayım silen arkadaşlar ayrıcabulup yükleyebilsinler. Realtek High Definition Audio Driver 6.0.1.6695 x64 Edition. Kurduktan sonra sistem tepsisinde çıkmaz ise eğer drivers audiodaki PCEE4 klasöründende dolby ayrıca yükleyebilirsiniz.

SEN ADAMIN DİBİSİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :-) VARYA 1 SENEDİR CEBELLEŞİYORDUM 2 DAKİKADA COZDUM SORUNU SAYENDE KARDEŞİM.. :-)
    KARDEŞİMSİN............................. :-))

• quote:

Orijinalden alıntı: SELCUKFIFA55

quote:

Orijinalden alıntı: maygesem

Sorun çözüldü::::

SEN ADAMIN DİBİSİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN :-) VARYA 1 SENEDİR CEBELLEŞİYORDUM 2 DAKİKADA COZDUM SORUNU SAYENDE KARDEŞİM.. :-)
    KARDEŞİMSİN............................. :-))

sorunu çözmene sevindim. Umarım başklarıda yapabilmiştir. Format atmayı düşünüyodum neredeyse.4-5 saatimi almıştı çözmek..Tebrikler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maygesem -- 13 Aralık 2014; 23:44:41 >

• Arkadaşlar İmzamdaki cihaza sahibim aldığımdan beri aynı sorun devam ediyor. Dolby ses sistemi aktif durumda. Bir video yada müzik açtığımda önce 2-3 saniye normal hoparlörden ses çıkıyor ondan sonra dolby devreye girip yüksek ses çıkarmaya başlıyor. Bazen de hiç devreye girmiyor benim dolby i kapatıp açmam gerekiyor.

Hiç böyle sorun yaşayanı görmedim. Nasıl düzeltebilirim....

Şuan sistemimde laptopla beraber gelen Dolby Home Theater Digital Plus var. Bu sürümlerin farkı ne...
  • Loser. kullanıcısına yanıt
    araştırdım birazda sanırım içerik farkı var. birinde 4 özellik varsa diğerinde 8 gibi düşün. soruna gelincede sistemin dolby.... desteklemiyor olabilir. yada desteklediği sürüm v4 yada v2 değilde plus sürümüdür. ama bence acer vermişse programı sesin geç gelmemesi gerekiyor. ses sonradan dolby ile devam ediyorsa bir yerde bir sorun var demektir. farklı sürümlerini indirip kurabilirsin dolbynin. ses kartı driverına dokunma bence onunla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. birde eğer ki sorun devam ederse dfx audio enhancer isimli bir program var bunu denemeni öneririm gayet kullanışlı ve iyidir. alternatif olarak yüklü. bende ikiside yüklü ve sesi gerçekten çok iyi yapıyor.kolay gelsin..
  • maygesem M kullanıcısına yanıt
    saol bir ara deneyeceğim....
  • Uzun zamandır Win 8.1 kulanıyordum, Dolby Home Theather v4 vardı, bugün format attım Realtek Ses Sürücüsünü kurdum bi baktım görev çubuğunun oraya Dolby logosu gelmedi. O kadar kaldırdım yükledim yok gelmiyor arkadaş. Sonra baktım Ekle/Kaldır menüsünde Dolby v4 gitmiş Plus gelmiş.

Aradaki farkı anlatabilen varsa çok güzel olur.

dht cannot install hocam bu hatayı alıyorum yüklerken yardım edebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpoahmo

dht cannot install hocam bu hatayı alıyorum yüklerken yardım edebilirmisiniz?
    yukarda anlattığım yolu izle. yerel disk d deki kendi ses driverını yükle. diğer güncellemelerini kaldır.onlarla uyumlu değil bendede veriyordu aynı hatayı böyle çözdüm. pcden sildiysen eğer orjinal driverını driverın seri numarasını verdim onu indirirsen eğer düzelir.
    Realtek High Definition Audio Driver 6.0.1.6695 x64 Edition dediginiz driverı mi indiriyim fakat bu güncel olan değil sıkıntı çıkar mı hocam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen o driverı indir. bendede güncelledikten sonra bozulmuştu zaten. o yüzden eski sürümle devam etmek gerekiyor. çok büyük bir fark olmaz yeni driver ve eski driver arasında. dolby kullanmak istiyosan eski driver ile devam et.
    Tamam hocam Teşekkürler yüklüyorum
    Hocam size zahmet link varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpoahmo -- 4 Mayıs 2015; 16:01:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam link yok pcde vardı ordan yükledim ben. deneyip bulcan artık.. kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.