Şimdi Ara

Stereo vs 7.1 Virtual Surround

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Son günlerde 200 TL gibi bir bütçeyle kulaklık almaya karar verdim. Bu stereo ve surround sistemleri hakkında bir fikrim yokken biraz araştırma yaptım.
    Genellikle stereo kulaklığı müzik için, surround kulaklığı ise fps oyunları,film vs. için önermişler. Bütçeme uygun iki kulaklığa ulaştım; bunlardan biri
    7.1 sanal(virtual) surround kulaklık, diğeri ise stereo bir kulaklık.
    Başlarda 7.1 virtual özelliği hoşuma gitti fakat 7.1'de müzik kalitesi hakkında olumsuz yorumlar beni etkiledi ve arada kaldım.
    Fps oyunlarının yanında müzik kalitesine de önem veren birisiyim. Aranızda 7.1 kullanan varsa beni bu konuda biraz daha aydınlatabilir mi ?
    Kulaklıklar hakkında yorumunuzu ve alternatif kulaklık önerilerinizi de bekliyorum.

-HyperX Cloud Core
    -Snopy Rampage RW1 (Virtual 7.1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melvard -- 10 Mayıs 2017; 19:12:35 >

• hortlatmak istemezdim ama bende bugün alıcam.Rw1 aldıysanız memnunmusunuz ? oyun icin
  • Tüm sanal surround kulaklıklar birer stereo kulaklıktır. Sanal surround aslında gelen sesi değiştirerek oyunda duymak istediğin kritik sesleri arttırıp vurgulamaya çalışır ve bu özelliği açanlar sesin çamurlaşmasından dert yanarlar. İyi bir stereo kulaklığın varsa Razer'ın sitesinde ücretsiz versiyonu da bulunan sanal surround programı var, kullanabilirsin. Oyunların ses motorları oyunlarda baktığın yöne göre sesi alçaltıp kısarak zaten stereo sese sanal surround efekti katıyor. İnternetteki testler ses frekans aralığı geniş olan stereo kulaklıkların (sennheiser game one: 15hz-28000hz) bilinen usb girişli pahalı markalardan (logitech g933: 20hz-20000hz) bariz daha iyi ve doğal ses verdiği, duyulan seste yön ve uzaklık tayini konusunda daha iyi olduğu konusunda hemfikirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ses kasmada Stereo kulaklık Sanal 7.1 lere göre daha iyi diyebiliriz o zaman?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.