Şimdi Ara

Dolar yıl sonu kaç olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sizce kaçı görür dolar yıl sonuna kadar

Bence 5,20 civarında olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bu hızla giderse önümüzdeki hafta 5.20 olur
  • Kimse tahmin edemez artık her an her şey değişiyor. Bir faiz arttırımı olur sert düşebilir yoksa artışa devam. Seçimden sonrası ise büyük ihtimalle mokoko.
  • 7,8
  • Böyle giderse seçimden önce görecek o seviyeyi.. Şu an itibari ile 4,64...
  • Bu saatten sonra müdahale işe yaramaz. Faizi 250 baz puan artırsa belki 4200-4250 bandına geliriz ama ana trend değişmez yukarı.Hoş faizi artırırlarmı? imkansız çünkü tekadam MB ve hazine bürokratları hakkında hemen soruşturma açar belki 100 puan baz artırılar buda bu saatte bir boka yaramaz.Ayrıca faizler artarsa siyasetin finansmanını yapan müteahhitlerin götünü kurtarmak amacı ile yaptıkları konut kredi faiz katakullisi ile 0,98 faiz olanı ile kredi veren kamu bankalarının edeceği zararı(şu andaki mevduat faiz oranları ile zaten acayip zarar ediyorlar) tahayyül edemezsiniz.Döviz satarak müdahale de imkansız zira rezervler izin vermiyor.Sonuçta çok feci sıkıştılar.Artık güven kalmadı , ben yaklaşık 15 gün önce farklı konulara yazdım hatta kendimde konu açtım ve dedimki :
    "Ülker Grubu, Doğuş Grubu ve İnanlar İnşaat (bunlar buzdağının bilinen yüzü) sermayelerinin büyük kısmını yurtdışına peyder pey yatırım adı altında aktardılar(yaklaşık 1,5 yıldır sürüyordu) şimdi ne yapıyorlar bankalarla borç yapılandırmasına giderek kendilerini kontör garantiye alıyorlar.Daha böyle 25 e yakın çok büyük firma var".Pekiyi bu adamlar sizce kerizmi? Niye kaçıyorlar?
    İki gün önce herşeyi tekbaşıma yöneteceğim zihniyeti çıktı 25 Haziran'da ekonominin yönetimi tamamen bana bağlı olacak dedi, ardından Türk parasının dışarı çıkışını durdurmak için koruma kanunu için kolları sıvadılar, buda işin tuzu biberi oldu.Son 4-5 günde bankalardan ne kadar TL ve Döviz mevduatı çekildiğini çok iyi araştırın, durumun vehametini buradan anlarsınız.Ayrıca yaklaşık 2 aydır yurtdışından Türk bankalarına finansmanda kullanmak üzere açılan akreditasyon kredileri açılmıyor yada eskinin dörtte biri tutarında açılıyordu yani kan dolaşımı sekteye uğramıştı.Bu arada dış borcun çoğu özel sektörün bize ne diyen öküzlerede bir çift lafım olacak, özel sektörün dış borcu kreditasyon şeklindedir ve belli oranlarla hazine garantisi altındadır.
    Sonuç bu itimat erozyonu karşısında döviz durur mu? Asla durmaz 5,5-6 TL.yi 1 ay içinde görecek ve tabiki ülkede anasınınkini görecektir.Hazine ve MB yönetimindeki bürokratlarda azıcık onur varsa eğitimi kendilerinden çok düşük bir adamın illa benim dediğim diye kendilerine hükmetmesini izin vermeyip istifa ederler, böylece oda göreceğini görür.
    Şunuda söylemeden geçemeyeceğim Allah'ada çok sitem ediyorum bir türlü şu AKP yönetiminin belasını vermedi diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DIGIL -- 22 Mayıs 2018; 15:9:24 >

• Gunde yuzde 1 artiyor en az anasini satayim. iki haftaya 5 olur

• Seçimr kadar 5.50,bademler seçilirse artık 10 mu olur 20 mi olur o dikta etkisine bağlı birazda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rte devam ederse 10 olur.
  • Seçimden sonra 5$ 1₺

Rakı ve balık ile

• Bi ekonomist söylemişti.KRT TVde çıkmıştı. Doların 10-12 TL olmasının önünde hiçbir engel kalmadı diye.
    Tüylerim diken diken olmuştu. Lakin adamın bi bildiği var demekki
  • Yüce Tanrı'nın izniyle daha da beter olacağız

• Secime cok bagli ama akp hukumetiyle devam ederse 6 ya yaklasacak diye dusunuyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.