Şimdi Ara

Dolar yatırılabilen kripto borsası var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dolar yatırılabilecek güvenilir kripto borsası arıyorum.

Bankalarda dolar try 13.90 ise binance tr'de usdt 14.30 oluyor.

Bankadaki doları borsaya gönderip, 14.30 ile bozmak, lirayı bankaya geri çekmek, daha sonra bankadan 13.90dan dolar almak, ve aynı işlemi tekrarlamak istiyorum.

Ama binance dolar kabul etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 10 Aralık 2021; 16:13:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkiye`de olduğunu sanmıyorum. İlk açıldığı zamanlarda icrypex de vardı ama şimdi kaldırmışlar.

Anca yurtdışı bankalarında olduğunu düşünüyorum. Ayrıca farkın açıldığı zamanlarda usdt/usd paritesi de 1.00 dan sapma yapar aynı kapıya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖKHAN SOYLU -- 10 Aralık 2021; 20:44:7 >
  • Adamlar kazanma ihtimali vermek istemiyor, kripto almak isteyen biri dolar yapmalı (tether), bitcoin dusukken girelim desen tether yada benzeri kriptolar fahis oranda yuksek (Dolar/tl'den). biraz yaklasınca zaten bitcoin yukselmiş oluyor. diceksinki tr/bitcoin al o fiyatta zaten tether cinsinden carpilmiş hali. her turlu zarardasin. adamlar sistemi kurmus.

bahsettigin sekilde bi sistem varsa guzel kazanc yapılır, ama bulabilecegini sanmıyorum.

Piyasa acıkken bianance'dan kk ile dolar yatırmayı denemek lazım.

• Registered kullanıcısına yanıt

Volatiliteden kaynaklı o. Düşüşlerde millet Tether'a çıktığı için, parite yüksek oluyor. Mart 2020'de %7-8 farkediyordu. Birkaç gün de sürebilir bu.

• Yok yapamazsın. Her ülke kullandığı para ile yapıyor transferi.

• Tamamen ayni seyi ben de dusundum. 1 hafta once. O zaman usd usdt arasinda 1 tl fark vardi. Binance globalde mastercardla para yatir secenegi var. Ordan kartla usd uzerinden usdt almayi deneyecektim kartla alirsam binance kimlik bilgilerimi araci kurumla paylasiyormus diye vazgectim. Kredi kartiyla dusuk komisyonla usd uzerinden usdt alinabilen bir site varsa bence olabilir. Boyle bir site var mi diye de arastirdim, buldugum siteler kartla alimlarda kyc istiyordu, ben de vazgectim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taha178 kullanıcısına yanıt

Zaten kredi kartı ile aldığın zaman, kur farkından kaynaklanan komisyon ile %3-5 ödersin. Astarı yüzünden pahalı gelebilir.

• TechVET kullanıcısına yanıt
    Kripto borsası komisyon alıyormuş. Bankada dolar harcadiysan dolar olarak ödüyorsun. Ek komisyon yok. En azından vakifbankta öyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt

Esas sorun doları aktaracak sistemde. Kredi kartı ile almaya kalksan, bu sefer kesinlikle aracı kuruma kur farkı adında para ödeniyor. O arbitrajı yapmak kolay değil.

• TechVET kullanıcısına yanıt

1 hafta once 1 tl fark vardı o zaman komisyon + kur farkıyla bile karlı görünüyordu. Deneyemediğimden kesin bir şey diyemem. Ama şimdi usd usdt arasındaki fark azaldı. Şimdi yapılsa binance üzerinden kar olmaz muhtemelen. Coinbase hesabınız varsa orda koinler ucuz görünüyor:Dolar yatırılabilen kripto borsası var mı? 

Coinbase 300 TL'de 11 TL komisyon gösteriyordu sanırım ama kartımı kabul etmediği için deneyemedim. Zaten haftalık 80 euro limit vermişti. Dolar yatırılabilen kripto borsası var mı? 

Bahsettiğim diğer site moonpay idi. Ama hem güvenilir mi değil mi bilmediğimden hem de parayı alır sonra kyc ister vs. diye bilmediğim yerle uğraşmayayım dedim.

Aslında yurtdışında yaşayıp Türkiye'ye gelen birine usdt karşığında usd teklif etmek gerek. Dolar yatırılabilen kripto borsası var mı? En garanti yol öyle heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taha178 -- 11 Aralık 2021; 23:45:57 >

• taha178 kullanıcısına yanıt

Aslında yurtdışında yaşayıp Türkiye'ye gelen birine usdt karşığında usd teklif etmek gerek

Volatilite yüksek iken bu yapılır. Özellikle sell off olduğu zamanlarda(%15-20-30 gibi düşüşlerde), bu yapılabilir.

Diyelim BTC 50K ve 40K'ya düşüyor. O sırada dolar 14 lira iken, 16 lira oluyor Türk borsalarında. Satıp kenara çekilmek bir avantaj olabilir ama böyle durumlarda o arbitrajdan faydalanmak için, önceden USDT bulundurmak lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.