Şimdi Ara

★ DOLAR DALGALI ★ 3,4400 ( Piyasalara 250 Milyar TL Kredi Sağlandı! )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
627
Cevap
3
Favori
29.273
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> ★ DOLAR DALGALI ★ 3,4400 ( Piyasalara 250 Milyar TL Kredi Sağlandı! )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    233 Mesaj
    Sen ciddi misin ? Yağ almak için hangi bilgisayar gerekiyor ? Veya yazılan reçetedeki ilaçların diğer yarısını bulmak için hangi bilgisayar gerekli ? Cidden hiç biriniz SSK da sabah 5 de kuyruğa girdi mi ?

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
  • Yarbay
    3196 Mesaj

Bu lafların nedeni bir kere toplumsal ayrılma açık net sen bir tarafı dinle avut diğer tarafa tu kaka de sonra kafana göre yasalar getir, hukukun içine et vs. ya daha çok şey anlatırım yönetim biçimi başından beri yanlış iken ilk önce yönetimin kafa yapısı değişmeli. Ülke bir kere göçmen sorununa el atmalı, daha sonra başka ülkeye savaş açacağına amaç ne olursa olsun içinde ki terör sorununa aşırı sert önlem almalı tv'lerde sansür bitmeli malum kişi zırt pırt sabah akşam tv ile miting yapmamalı. Daha sonra iç piyasaya döner gerekli adımları atarsın ben sonuçta bir ekonomist değilim ama şunu bil o tv'lerde konuşan jöleli şahıstan daha çok bilgi sahibiyimdir. Dolar öyle bozdurmak ile düşmez ülkemizde bizi sevecek bir tane komşumuz dahi kalmadı, zaten doğu savaş bölgesi batı tarafı avrupa oda içindeki göçmenleri boyuna bize postalıyor, rusya ile aramız zaten nane limon bir gün sen kimsin ki derken 1 ay da adamlar ile Şangay 5'lisi olalım mı hacı der olduk. Amerika desen bizi elinde oynatıyor hükümet ise ne yaptığı belli değil us ile bir gün yalakalık ederken; öbür gün tak Rusya'nın kankisi olmuşuz sonra bir bakıyorsun eu ile sıkı fıkıyız yakında k.kore ile bile dost olursak şaşmak, kısaca ülkenin dengesi bozuk düzelmesi de bence bu yönetim ile imkansız.
    |
    |
    GAVURRR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ρѕη: αιzєηƒαη σηє ριє¢є ∂єℓιѕι αℓ ρα¢ιησ ƒαηı

• Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GAVURRR

Hocam mesajları tek tek okudum. Her konuda, her koşulda önce koyun kelimesi ile hakaret başlıyor ve daha sonra döt kılı ile devam eden sözler geriliyor. Diğer tarafın vatan haini demesi yanlış ama çok fazla tahrik var. Oy verme konusuna gelince var mı tarif ettiğin biri ? Biraz olumlu eleştiri. Mesela sen olsan dolar düşsün diye ne yaparsın?? Senin desteklediğin adam ne yapar? Atılacak adımları atıyor devlet. TL değer kazansın diye her şey yapıyor. Bu tüm dünyada böyle. Dolar her ülkede artıyor. Biraz insaf ve sabır gerekli.

15 sene boyunca cahil müteahhitlere destek olacağına üretim sektörüne , teknolojiye , eğitime önem verilebilirdi.Ama ne yapıldı her parası olan bina yaptı kolaylık sağlandı.Her yer imam hatip ile dolduruldu.Her cami ye imam yetmezmiş gibi bir ya da iki müezzin , kuran okutmanı gibi kadro uydurularak yeni personel alındı.Diğer konulara girmiyorum bile dış politika , terör , hukuk , özgürlükler , yolsuzluklar , adam kayırma....Ayrıca yapılması gerekeni yapıyormuş bu zamana kadar yapmamış demek ki bunun cezası olmasın mı sence ?

• Teğmen
    233 Mesaj

Cezası kesinlikle olmalı. Benim tepkim bu kadar yapılan şeyi gözardı edip sürekli eleştiri yapılmasında.

|
    |
    tugiacar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    539 Mesaj

30 yaşındaki adam gelmiş yağ kuyruğu diyor. :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Peki bu ülke 2002'den bu yana neler gördü? Devlete ait onlarca kurum, bina satıldı. İstanbul parsel parsel rant alanına çevrildi. Yeşil alanlar gitti her yer betona dönüştü. Ulaşım ağları dışında düzgün bir yatırım yapılmadı. Ne yaptınız diye sorulduğunda da hep metrobüs, köprü, duble yol vs dendi. Hiç satılanlarla yapılanları karşılaştırdınız mı? AKP kazandığının kaçta kaçıyla devlete yatırım yapmış? %10? %20? %5?

Üretim gücümüz yerlerde. Eti, meyveyi, sebzeyi bile ithal eder olduk. Dolar düşükken gözümüze batmadı. Şimdi dolar yükseldi ağlamaya başladık. Son 15 yılda olanlar başta iktidar partisi olmak üzere tüm siyasilerin eseridir. Tarih herkesi yazacak.

Devlete bulaştırılan fettullahçı terör örgütüne ve dağdan alkışlatılarak indirilen pkk konusuna girmiyorum bile.

Ekleme: Beyler demişsiniz ama burası kahvehane değil, bayanlar da okuyor burayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caens -- 8 Aralık 2016; 19:10:9 >

• Teğmen
    233 Mesaj

Hocam bu ülke kendi hatalarını eliyle teslim etti daha ne konuşuyorsunuz boşuna. Tekrar ediyorum ben bu partinin dört dörtlük olduğunu zaten savunmuyorum. Benim savunduğum kısım Bu kadar yapılan şeyin gözardı edilmesi. At gözlüklerini çıkarıp bakarsak ve beraber tartışırsak emin olun daha başarılı muhalefet yürütebiliriz.

|
    |
    Caens kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    233 Mesaj

Kardeş yağ kuyruğunu ben görmedim. Ama ben bizzat sabah beşte kalkıp ssk kuyruğunda beklediği mi biliyorum. Yağ kuyruğunu ben babamdan ve annemden çok duydum. Ama senin yaşında merak ettim doğrusu.

|
    |
    outside kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    233 Mesaj
    Ben burada sabaha kadar hepinize tek tek cevap veririm fakat maalesef o kadar vaktim yok. Lütfen alıntılayıp telefonuma mesaj gelmesini sağlamayın

|
    |
  • Binbaşı
    1131 Mesaj

Hocam bu dediğiniz benim gördüğüm rüyalara benziyor, gerçekten inanıyor musunuz bu söylediğinize?
    |
    |
    Drs06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

_____BEŞİKTAŞ_____
    \___ÇARŞI___/
  • Yüzbaşı
    539 Mesaj
    |
    |

Anlatayım isterseniz kısaca;

Son 10 senede yıllar geçtikçe yurtiçine gelen sıcak para ar-ge, fabrikalar vs. katma değeri olacak şeylere değil de, yol, bina, gösteriş için harcandı. Artık tarihimizde hiç etmediğimiz kadar et, tarım ürünü, şeker ithal ediyoruz. Ne tarım kaldı ne hayvancılık. İçeri gelen sıcak para desteği kesilince memleketin değerleri peşkeş çekildi, gelen sıcak parayla kriz bir süre daha ertelendi. Şu anda ana iletişim ağımızın yabancılara kiralandığını ve onların kontrolünde olduğunu söylesem şaşırmazsınız herhalde. Cumhuriyetin 70 yıllık birikimi satıldı; limanlar, fabrikalar, tersaneler, terminaller, krumlar, işletmeler, elektrik, gaz, tekel, telefon... Bunların dışında orman arazileri özelleştirildi, imara açıldı, nerede güzel yer varsa bir yandaşa kapatıldı. 7 milyon işsiz, 15 milyon yoksulluk sınırında, 3 milyon açlık sınırında (merak eden varsa kaynakları paylaşırım). Ülke savaşa sokuldu, kriz kapıya dayanmış, ülke darbe girişimi nedeniyle ohalde, türk parası değer kaybetmiş, krizden çıkabilecek üretim gücümüz yok, şu an yönetimde olmayan kime oy versem bence daha kötüsü olamaz.

_____BEŞİKTAŞ_____
    \___ÇARŞI___/

• Yüzbaşı
    804 Mesaj
    250 Milyar TL çok para. onun 20 milyarına orta+ yüksek hava savunma sistemi falan alsak keşke

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Gün içinde arkadaşım 'yükseliyor' dedikten bir saat sonra, saat 2 civarı, aldım 1500 TL'm ile. Şu an 50 TL kardayım. Az sonra babilden 50 liraya indirimdeki kitapları alacağım. 9 Ocakta 25 TLsini iade edecek enpara.

Trilyoner adamların yaptığı vurgunu düşünemiyorum. Sadece şu bizim forumu izlese bile adam bir emekçinin ömrü billah kazanabileceği parayı 4-5 saatte çıkarmıştı.
    |
    |
    |
    |
    |

ağır ilkokullusun dostum.
    |
    |
    Lews Therin Telamon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    reis gene hayal kırıklığı yarattı ben ülke düşmanlığı gütmeden akp'ye yapılan her türlü eleştiriye hak veriyorum.fetö ile ortaklık bitince ipin ucunu kaçırdı akp, bir dahada toparlayamadı.bugün piyasa beklenti içine girdi sert kararlar gelir dolar düşer diye dağ fare doğurdu doları patlattılar gene,piyasa para verilme olayınıda anlamadım oda başka konu...
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Alsancak

ağır ilkokullusun dostum.

Tamam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bu tarz konuları artık tartışmak dahi istemediğim için yorum yapmak istemiyorum. Ama kardeşim senin yazdıklarına sonuna katılıyorum
    |
    |
    starcloth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.