Şimdi Ara

dolar alım satım? yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün eşimle ziraat bankasına gittik ve 18 bin lira olan paramızla dolar aldık. neyse aksam geldim mobil uygulamadan baktım sürekli iniş cıkıs . param bir 18 bin tl üzeri oluyor bir 17900 filan oluyor. şimdi sormak istedigim şu . sabah aksam arasında cok fark war düşünce alsam yükselince satsam kara geçermiyim. tabi aradaki farkı takip ederek. bu işlerde cok yeniyim hani bir umut belki alsat yaparak 18 bin olan paramı 20 bine getirirm birkaç ay sonra bu konuda fikir verebilecek varmı . ziraat bu iş için normalmi. forex filan hiç bilmiyorum güvenmiyorumda

• Aldığınız kuru not alın, örnek 4,61'den olsun.
    Şayet yukarıdaki kurdan aldıysanız şu an paranız yaklaşık 500 TL değer kazandı.

Resmi tatiller dışında saat 9-18 arasında işlem yaparsınız, diğer saatler banka sizi zarara sokar.
  • Kötü zamanda almışsınız 1 hafta önce alsaydiniz rahat 20 bin olurdu fakat su anda beklemeniz gerek. Aceleniz yoksa bekletin 21 bin olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım yatırım işi risklidir, mutlaka bu işin uzmanına danışarak yapmak gerekir yoksa zarar edersin. Tanıdığın bir yatırım uzmanı yoksa en güvenli liman faizdir senin için.
    Doların bir önceki tepeyi görme ihtimalini göz önünde bulundurarak alım satım konusunda karar verebilirsin ama nihayetinde nereye gideceğini kimse kolayca bilemez.
  • Ziraatten önce Türkiye Finans Target öneririm 5/24 işlem yapabiliyorsunuz ya da Enpara da makul. Sadece mesai saatlerinde işlem yapıyorsunuz ama dolar makası 65 pip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tşkler cevaplar için sayın arkadaşlar. dün enflasyon raporunun açıklanmasıyla dolar yükseldi bende sattım hepsini TL çevirdim. velhasıl inmesini bekliyorum ama inmez. anladığım kadarıyla bu işler bize göre degil. dolar 1 inip 2 ilerliyor yani sonuc olarak hep yükseliyor sattıktan sonra düşük fiyata almak imkansız . neyse biraz bekleryecegim düşerse hafiften alıcam ve bir daha satmıcam . para degerini kaybetmesin yeter. kar etmek cok zor gibi onu anladım. zaten her alım satımda 300-400 tl fark var . kazanacagımız farkıda banka alıyor. tşkler cevaplar için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.