S

Yüzbaşı
09 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 7 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evet Arkadaşlar,

Baymak'dan Elektrikli Termosifon alma hatasında bulunmuş olduk. Aslında Dh forumda diğer arkadaşlar uyarmıştı ancak evdekiler 7 yıl garanti hatasına ve fiyatının ucuzluğuna aldanarak yinede aldılar.
7 Yıl garanti tamamen kağıt üzerinde pratikte hiç bir işe yaramıyor. Çünki servise ulaşmanız zaten uzun sürüyor ulaşsanız bile 3-4 günde anca geliyorlar.
Üstelik servisteki elemanlar şark kurnazlığı yaparak şofbeni bi yerden başka bir yere taşımaya bile para istedi bizden. Anlayacağınız fırsatçılık peşindiler.

Müşteri hizmetlerindeki elemenlar acemi şikayetimizi bildirdik diye bozuldular.
profesyonel davranmak yerine sanki kişisel bir konuymuş gibi algılıyor telefonu kapatırken iyi günler bile demeden tavır yaparak telefonu yüzümüze kapattı.
Profesyonel bir firmanın müşteri hizmetlerinde böyle elemanların kesinlikle olmaması gerekiyor.
Sonuçta müşteri mağdur olmuşsa ona karşı en azından bi özür dileyip firmanın ciddiyetini göstermesi gerekir.
Ancak sanıyorum Baymak denilen firma profesyonelliklten ve müşteri memnunuiyetinde çok uzakta. Servis'inde çalıştırdığı firsatçılardanda haberdar değil.

Ürünü iade edebilirsek iade etmeye çalışacacaz çünki ilerde çıkacak sorunlarıda göze aldığımızda Baymak'ın fiyatının ucuza değil çok daha pahalıya geleceğini tahmin ediyorum.
Üstelik servis ve müşteri hizmet gerçekten çok kötü.
Sorunları birebir yaşamı birisi olarak 3-5 kuruş fazla vererek servis hizmeti daha iyi bir markanın ürünlerini almanızı öneriyorum.
Arkadaşlar Gigabyte GA-MA78GPM-UD2H model anakart Türkiyede satılıyormu ?
Bu modeli nerden satın alabiliriz. bilgi sahibi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun oluruz.

cevabınızı için şimdiden teşekkürler.

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma78gpm-ud2h_10.html
Arkadaşlar Aranızda philips'in yeni modeli Philips 240BW8EB 24 inç alıp kullanan varmı.
Bu monitörden almayı düşünüyoruz ama webde hernagi bir incelemeye rastlamadım.
Aslında Samsung 245T alacaktık ama TR'de yok yurtdışından getirtincede garantisi olmuyor.
Alacak arkadaş garanti konusunun üzerine düşüyor o yüzden ganatili bişey olması açısından bunu düşünüyoruz.
panel tipi TN ama özellikleri hiç fena durmuyor.

Kullanan arkadaşların görüşlerini bekleriz.
Evet arkadaşlar
Sapphirenin meşhur kartı SAPPHIRE AMD790FX 208$+ KDV'ye düşmüş.
dolaşırken tesadüfen gördüm.

http://www.ucuzkolik.com/pinfo.asp?pid=12580

İndirim 100 dolardan fazla olmuş. Acaba talep az olduğu içinmi böyle bir indirim yaptılar.

Eğer öyleyse AMD üst segmentte ciddi sorun yaşıyor demektir.
Arkadaşlar merhaba,

DDR2 CL4 ile CL5 arasında yapılmış bildiğiniz güvenilir bi test varmı ?
Aradaki performans farkı ne kadar upgrade etmeye değermi.
Bilgisayarımda Ağırlıklı olarak iş programları ve grafik programları kullanıyorum.

oyun fazla oynamıyorum daha çok grafik ve veritabanı uygulaması önemli benim için.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba,
Araştırma yapmaya fazla vaktim olmadığı için buraya yazmaya karar verdim.
Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.
Phenom modellerinde Atholon X2'lerde olduğu gibi Memory divider oluyormu.
Örneğin 2.5 Mhz Default'da X2 4800 RAM'ı full hızda çalıştırmıyor.
800 Mhz'lik RAM 730 Mhz civarı çalışıyor.
Phenom'lardada benzer sorun varmı yoksa hızı ne olursa olsun 800 Mhz RAM tam bu hızda çalışabiliyormu.

Cevap için şimididen teşekkürler.
Arkadaşlar RS740 chipsetli anakartlar ne zaman piyasaya çıkacak bilgisi olan varmı.
RS690G chipsetli office bilgisayarı toplayacağız ama Rs740 yakında çıkacaksa bi kaç hafta daha bekleriz.
Ekim gibi piyasaya sürülecekti ama bi gelişme yok galiba.
Arkadaşlar thermaltake fansız ekran kartı soğutucusu almaya karar vermiştim. Vega'ya gittim yok diyorlar internette var gözüküyor.
Aradım var diyorlar. sinirlendirdiler almaktan vazgeçtim. niye derseniz,
Orda bir tezgahtar varki o tezgahtarı orda çalıştırmak bu firma için intihar etmek yada malları satmamak için uğraşmak demek.
(tam üç kez aynı elemana denk geldim üçündede aynı)
Hayatımda tanıdığım en kötü satış elemanını vega'da tanımış bulunuyorum.
Vatan gidiyorum adamlar mal satmak için bi ilgi bi alaka, bimeks, diğer firmalar yine müşterileriyle çok ilgililer.
Vega'daki tezgahtarın ağzını bıçak açmıyor. adam sanki dilsiz.
Adam öyle bi davranıyorki müşterilere, mal almadan git tarzında hareket ediyor (yanımda kaç kişiye aynı şekilde davrandı).
Acaba patronla bi sorunumu var yoksa rakip firmaların adamlarımı yerleştirdi onu oraya :)
yada elaman sıkıntısından Depocu'yu tezgahamı koydular diye düşünüyorum ama depocuda olsa iş yapar kardeşim.
Bu kadarmı kötü tezgahtar olunur, yada bu kadarmı kötü tezgahtar bulunur diye sormadan edemiyor insan.

Yani sonuç olarak vega'yla uğraşmak istemiyorum arkasında sağlam bir firma olan başka bir marka konusundaki önerilerinizi bekliyorum.
Kullanacağım ekran kartı, Ati HD 2600 XT.
Merhaba Arkadaşlar,
Samsung 244T konusunda kont ve koyuncuyla görüştüm ikiside getirmeyecekmiş.
Yani Türkiyeye gelmeyecekmiş.
http://www.samsung.com/Products/Monitor/LCD_Digital/LS24BRBABXAA.asp

70 milyon nufuslu ve avrupa birliğine girmeye çalışan bir ülkede 24 inch monitör bulunamaması ülkemiz adına utandırıcı bir drumdur.

Dünyanın 20 inci büyük ekonomisine sahip bir ülkede distribütör firmalar 24 inch bir monitörü ülkeye getirip pazarlayamıyor
ihtiyacı olan kişilşerde aradığında bu modelleri bulumıyor.

3 - 5 milyonluk nüfusu olan ve ekonomisi olmayan doğu bloku ülkelerde bile bu monitörü rahatça bulabilecekken 70 milyonluk avrupa
yolundaki bir ülkede bulamıyorsun.

Sizce bu onur kırıcı ve ülkemiz adına utandırıcı bir durum değilmi.

Bu Kont ve Koyuncu denen firmalar ne amaca hizmet etmek için bu sektördeler anlamıyorum.

Samsunga email atarak tepkimizi dile getirelim.
Distribütör firmaların yetersiz olduğunu ve daha iyi firmalarla çalışması gerektiğini hatırlatalım.

Aşağıdaki formu doldurarak samsunga mesajınızı gönderin.
burası halka ilişkiler bölümü. sanıyorum en uygun bölüm burası.

http://erms.samsungelectronics.com/customer/form/formmail/GLOBAL/input_global.jsp?SITE_ID=76&PROD_ID=7
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 640
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 9.080 (Bu ay: 102)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.