Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (4659. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: RedWheelBarrow , baranel , baranel Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 28 Misafir (4 Mobil) - 26 Masaüstü5 Mobil2 Android
5 sn
235.520
Cevap
1.165
Favori
11.786.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 46574658465946604661
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: veterangamer

ee tamam uçacağız diyordu dogru söylemiş işte ortada bir sorun göremiyorum.

Alıntıları Göster

Uçuyoruz ama yer altından, çekirdeğe doğru

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Açıkcası her şeyi şansa bıraktım, hiçbir şey ayarlamadım. Bir akrabam yok orada. Forumdan bir abi var orada yaşayan ama ona yük olmam, bir de kuzenımın okul arkadaşı var. Dediğim gibi kımseye yuk olmayacagım kendım elımden gelenı yapmaya calısacagım. Yıne de bır yardıma ıhtıyacım olsa oda kıralama olsun hat alma olsun , araba alma olsun vb. Yardım almaya calısırım onun harıcı yük olmak istemiyorum kımseye.

Amacım temellı orada kalmak, turkıye ye ancak tatıl ıcın donerım. Yanı sımdılık aklımdakı plan bu ama hayat ne gosterır bılmıyorum.  

• MRTFR kullanıcısına yanıt

Uzun vadede evet ama kısa vadede şuan TL basarak ve ucuz faiz ile piyasayı ayakta tutmaya çalışıyorlar. Kağıttan çok ne var. Bas ve ucuza dağıt ama o para dövize kaçtığı için Döviz fiyatı artıyor sonra o Eflasyona neden oluyor Eflasyon arttığı için TL den kaçış daha hızlanıyor. Türkiye bir paradoksun içine girdi çıkamıyor. Hükümetin şuan görünen planı Doları tamamen serbest bırakıp Vatandaşın aşırı pahalı hayat nedeniyle dolar bozdurmasini sağlamak, ithalatı bitirmek, ucuz isgucu nedeniyle Avrupa nin Çini olmak.

Turkiyenin bu kadar dış borcu varken doların artması neden bunları ilgilendirmiyor? Benim tahminim kısa vadeli dış borcu olan firmaların çoğu zaten dövizi olan firmalar. Yani hükümet zaten bunlar kısa vadede eldeki borcu dövizler ile öder ve uzun vadede ihracat ile yeni döviz stoğu yapabilir. Diğer taraftan elinde dövizi olmayan firmalar batacak ama onlarda kısa vadede Düşük faizli TL kredisi ile ayakta kalıyor. Düşük kredi ile ayakta kal, ucuz isgucu nedeniyle ihracatı arttır. Döviz gelsin Düşük faizle aldığın krediyi öde. He halka ne olur.. Doları olmayan Fakir halk dahada fakirlesecek. Hayat inanılmaz pahalı hale gelecek.

Yakında Ps5 in fiyatına zam gelir. 12 000 TL yi görür

• Hayirli geceler bol kazançlar

• yasaluyari kullanıcısına yanıt
    çok güzel cevabım var sana. yav he he. bak cukk sesi geldi. neyse teşekkürler, forumun neşe kaynağı insan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    trump trafolara kedi salmasın bari.

• Gece gece neden artıyor bunlar?
    Dolar 8.45 Euro: 7.83 Altın: 515 tl oldu
    Nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cosmos2999

Uzun vadede evet ama kısa vadede şuan TL basarak ve ucuz faiz ile piyasayı ayakta tutmaya çalışıyorlar. Kağıttan çok ne var. Bas ve ucuza dağıt ama o para dövize kaçtığı için Döviz fiyatı artıyor sonra o Eflasyona neden oluyor Eflasyon arttığı için TL den kaçış daha hızlanıyor. Türkiye bir paradoksun içine girdi çıkamıyor. Hükümetin şuan görünen planı Doları tamamen serbest bırakıp Vatandaşın aşırı pahalı hayat nedeniyle dolar bozdurmasini sağlamak, ithalatı bitirmek, ucuz isgucu nedeniyle Avrupa nin Çini olmak.

Turkiyenin bu kadar dış borcu varken doların artması neden bunları ilgilendirmiyor? Benim tahminim kısa vadeli dış borcu olan firmaların çoğu zaten dövizi olan firmalar. Yani hükümet zaten bunlar kısa vadede eldeki borcu dövizler ile öder ve uzun vadede ihracat ile yeni döviz stoğu yapabilir. Diğer taraftan elinde dövizi olmayan firmalar batacak ama onlarda kısa vadede Düşük faizli TL kredisi ile ayakta kalıyor. Düşük kredi ile ayakta kal, ucuz isgucu nedeniyle ihracatı arttır. Döviz gelsin Düşük faizle aldığın krediyi öde. He halka ne olur.. Doları olmayan Fakir halk dahada fakirlesecek. Hayat inanılmaz pahalı hale gelecek.

Yakında Ps5 in fiyatına zam gelir. 12 000 TL yi görür

merkez bankası kefen dolarını bile piyasaya sürmüş sen doları olan firmalar demişsin ondan sonrasını okumadım dostum :)

• beka için salsin xD

• Gramı yarın mı almalı yoksa seçimden sonra mı

• biden kazanırsa, faizler yüksek oranda arttırılırsa, akp partisi ve akp başkanı: "biz beceriksiziz, başarısızız, biz yenildik" demiş olur. bence arttırmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 3 Kasım 2020; 0:6:36 >
  • 2023 seçim anketlerini açıkliyim ben size TL den bir sıfır atıldı 1 dolar eşittir 1 TL asgari ücret 300 TL bak oy oranları nasıl %50 oluyor hemen 😂😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Teşekkür ederim. İnşallah çıkar hocam.

Amerika'da hangi işte çalışmayı düşünüyorsunuz, hocam? Dv2021 talihli misiniz?

• sagropa kullanıcısına yanıt

Evet dv2021. Bilmiyorum hocam ama internetten bakıyorum delivery işi ilk etapta iyi mantıklı geliyor. 2. el ucuz araba alırım teslimat yaparım ilk başlarda sonrasına bakarım.

• Mélih_1905 kullanıcısına yanıt

Atilla Yesilada canlı yayınında Mevduatlarda bulunan 208 milyar doların büyük kısmının firmalara ait olduğunu ve onun tahminine göre firmalarin dış borç ödemeleri için dolar stokladigini ve kısa vadede özel şirketlerin bir dış borç ödeme kriziyle başa çıkacağını söylemişti. Sanırım Selçuk Geçer de aynı görüşte. Hatta Selçuk geçer Döviz artışının uzun vadede Firmaların aleyhine olduğunu söylüyor. Ekonomist değilim ben hobi olarak takip ettiğim ekonomistlerin veri değerlendirmeleri ve yorumlarını yazdım. Okuyup okumaman pek ilgilendirmiyor beni :)

Keyfine ekonomi haberlerini takip edip birkaç tanıdığa tavsiyede bulunuyorum ve kardeşim daha dün 501 den altın aldı. Şimdi 514 olmuş.

Ekonomist olduğum için değil ekonomistleri takip ettiğim için tavsiyede bulunuyorum :) iyi günler.

• quote:

Evet dv2021. Bilmiyorum hocam ama internetten bakıyorum delivery işi ilk etapta iyi mantıklı geliyor. 2. el ucuz araba alırım teslimat yaparım ilk başlarda sonrasına bakarım.

Hayırlı olsun hocam, iyi hayat kurarsınız inşallah.

• quote:

2000 lerin başında halam, amcam ve yakın akrabama greencard çıkarmış biri olarak şunu tavsiye ederim. Eğer abd ye gideceksiniz tır şoförlüğü şu an revaçta. Tolga karel bile 8k dolar maaş alıyor. Ben olsam pandemi sonrası giderdim.

• Altınları 2 ay önce bozdurdum ev almak için , neredeyse 40k TL zararım var :( ev o kadar değer kazanmıyor . Bu ülkede yatırım yapmayacaksın , altın alıp kenara atacaksın

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru söylüyorsun daha yolun başındayım ve şimdiden dert ediyorum . Uzun vadede zarar edeceğimi biliyordum ama 2 ayda bu kadar zarar olması canımı sıktı

• MRT_ kullanıcısına yanıt
    Ons 3k dolar olsun hangi köprüden atlamalıyım diye konu açar muhtemelen. Dünya pandemi, ticaret savaşları ve iklim değişikliklerini çok küçümsedi. Kafalarını elmas kılınç vurulması şart.

• 
Sayfa: önceki 46574658465946604661
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.