Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.531
Cevap
1.165
Favori
11.787.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
10. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkac haftalij artis gozlemime gore dolar artik kolay inmez. 3.27 seviyesi taban fiyat olacak. Eskiden hesaplanan 1.38ler yalan oldu. daha gelmez. euro ise 3.45ler taban fiyat olur. 2017de doviz cok kisinin canini yakacak. Kisa vadeli yavas inis gelecek ama bu asla 2.8 3.0 gibi dovizle borclanip tahmin eden sirketleri affetmeyecek. Ben subatta bazi ekonomik haberler duyariz gibime geliyor. Bu arada zam duyarsam elektrii su vs icin sasirma. Yakitlarda ise 10kurusluk zam bekliyorum 1 ay icinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasada panik başladı herkes dolara yükleniyor. 3.40 oldu olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr.Techno kullanıcısına yanıt
    Cümlenize başlama şeklinizi beğenmesemde devamında yazdıklarınız gayet iyi. Çözüm odaklı tartışmalar zarar değil fayda doğurur.

Bence de yanlış alanlara yatırım yapıldı. Şuan Apple'ın yıllık kârı ülkemizden büyükse neden biz de bir Apple bile olamıyoruz deyip farklı girişimlerde bulunmalıydık. Tubitak ın kovduğu öğrenciler yurt dışında birinci geliyorsa bence başka neden aramamalıyız. Üretmeye değil tüketmeye odaklıyız.

Milletçe de hatamız şu; girişimden kaçmak ve kısa yoldan çok para kırmaya çalışmak. Neden eline para geçen her vatandaş İstanbul'da apartman yapıp kiraya verir?

• En basit ekonomi kuralıdır. Kurlar yükseldiğinde frenlemek için faiz arttırırsın. Merkez bankası neden ses çıkarmıyor? Kimler bu artıştan zengin oluyor? Faiz artınca kimlerin Müteahhit kankalarının yaptığı evler ellerinde kalacak? Hangi müteahhit kankalar batacak? Kim kimi vatandaşın alım gücünü düşürmek, küçük şirketleri batırmak pahasına kolluyor?

Muz cumhuriyetine mi dönüştük ? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 18 Kasım 2016; 7:42:18 >
  • An itibarı ile dolar 3.3844! Piyasalar açılınca 3.40'i geçer. Ve bizim "Dolsun dolmasın bize ne?" diyen bir başbakanımız var! Türkiye eyiye gidiyiii!

• quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

En basit ekonomi kuralıdır. Kurlar yükseldiğinde frenlemek için faiz arttırırsın. Merkez bankası neden ses çıkarmıyor? Kimler bu artıştan zengin oluyor? Faiz artınca kimlerin Müteahhit kankalarının yaptığı evler ellerinde kalacak? Hangi müteahhit kankalar batacak? Kim kimi vatandaşın alım gücünü düşürmek, küçük şirketleri batırmak pahasına kolluyor?

Muz cumhuriyetine mi dönüştük ? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim.

faiz arttırımı için çok geç kalındı.
  • Birkac haftaönce sifir iphone 5s 1050tl idi. Şimdi 1350'den asagi yok

• Dolar an itibari ile 3,38 lira olmuş ekonomi harika diyen ak fanatikler buna ne diyecekler ?
  • dolara yatirim yapan yaya kalir lol

• quote:

Orijinalden alıntı: clixxsensess

dikkat ediyorsan konuları açanlar ve yorum yazanlar genelde muhalefet destekçileri oluyor.daha doğrusu chpliler ve hdpliler diyebiliriz.yani sağa sola çatan aslında bu iki parti mensuplarıdır.bizim yada benim desteklediğim partiyi destekleyenlerin kimseye çattığı falan yok.konuyu gördüm girip bakıyorum sayfa sayfa işin enteresanı olan şu bir akp destekleyeni çıkıp bir yorum yazıyor bakıyorsun altına 3 4 tane cevap gelmiş hepsi adama karşı cephe yani anlam veremiyorum sonuçta akpnin destekçileri daha fazla değilmi bu durumdanda şunu çıkartıyorum kendi düşüncem olarak aslında sağa çatan malum partinin mensuplarıdır.ortalığı karıştıran yine onlardır.dolar meselesenide gelicek olursak benim akpnin hatalarını söylediğim bir çok konu var özellikle çözüm süreci vs.ama bu ülkenin sorunları karşısında chpnin ve hdpnin hiçbir zaman devlete destek olmadığını görüyoruz.mhp ye bakıyorsun adamlar hemen hemen her konuda arkasında çünkü devleti düşünüyor.kalıcı olan devlet millet biliyor adamlar.sizin chpnin yaptığı adilikleri eleştirdiğiniz gün biz akp nin yaptığı her hareketi bile eleştiririz iyi yada kötü merak etmeyin.ama şunuda bilin bu milletin artık chp ye en az hdp kadar tahammülü kalmamıştır.bunuda zaten her türlü ortam gösteriyor göstericektir.

Her boku yiyen akp, 15 senedir ulkeyi yoneten akp ama milletin sabri akp disinda herkese tukenmis durumda. lol

Yani hic bir akademik calisma aciklamaz sizi. Dolar 5 tl olur umarim da onu da aklama cirpinisini gorurum burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 18 Kasım 2016; 8:20:34 >

• hepiniz çok biliyorsunuz... faiz düştükçe dolar artar artacak. faizin yükselmesini isteyenlerin baskısı bu..
  • katılıyorum tubitak çok aptal

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkPower14

Dolar an itibari ile 3,38 lira olmuş ekonomi harika diyen ak fanatikler buna ne diyecekler ?

Ben beleş kömürüme,patates,soğana,beleş makarnama bakarım,diyecek.
  • bu ne la
    la bu ne
    ne la bu

• quote:

Orijinalden alıntı: omertalord

2.90dan giren dolar basina 40 kurus kar yapti lan oha

ne karı arkadaş o para ile anca domates peynir ekmek alarak kar edebilirsin. diğer alacakların dolar ile aynı oranda artıyor. yani kar değil saedece paranı koruyorsun.
  • mevduatımda 43000 dolarım var. 2.91 den aldığım bozdursam mı acaba :roll:
  • LouisVuitton kullanıcısına yanıt
    Ben 2.95 aldım,bekliyorum,bu arada maliyeti azaltıyorum.Bence ocak-şubatta fed'e bağlı olarak 4 lira olacak...Ben olsam satmam..
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Bir dolar alırsan domates alabiliyorsun
    Bin dolar alırsan 450 kar
    500000dolar alan 250bin lira kar etti

Kısacası bütün dünya karda biz full zarardayız

• Dolar 4.60 Euro 5.00 olsun. Emlak balonu patlasin. Soz yatirim yapicam
  • Memleget eyiye gediyo eyiye

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.