Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (5169. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
28 Misafir - 28 Masaüstü
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 51675168516951705171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

Hocam gisele bunchen at da keyfimiz yerine gelsin

Alıntıları Göster
    🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

• yahu resmen akıl hastanesi. ulen çevrende bile sık sık görmeye başladığın aşırı yoksullaşmayı, akp trolleri görmüyor, göremiyor. neye karşılık sattılar ki bunlar ruhlarını? ayıp artık ama. utanmazlık ne fena bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt

nedir ne değildir bilmiyorum Bundle'dan önüme düştü alakalı diye paylaştım.

• the__executioner__ kullanıcısına yanıt

köşeyi dönme fikri yatırımda riskli bir fikirdir. az kazan öz kazan aç gözlülük adamı batırır 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  milletin aylık hacmi milyonları geçiyor bizim yıllık hacmimizin kaç katı herifler var 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• 5000 dolar aldım akşamına albayrak istifa etti artık dolarda beklemekten sıkıldım zararı kabul ederek bozup TL ile faize döneyim diyorum en azından günde 20 TL para gelir giden gitti artık. Doları nasıl tutuyorlar bilmiyorum ama bir süre daha bu rakamlarda tutacaklar gibi bir daha asla bulaşmayacağım bu işe.

Selçuk geçerin dediğine göre yarın Amerika bakanının konuşması ve perşembe günü merkez bankası faiz ile ilgili toplantısı varmış. 7.50'den değil 7.55'ten bozsam bile 250 TL fark ediyor bu hafta da mı bekleyeyim ne önerirsiniz?

• dolar düşeli müjde felanda gelmiyor.Karadeniz'de Ayçiçekyağı rezervleri bulsak negüzel olurdu🤔

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt

Sen ₺ ye gecersin ertesi gun $ patlar..! 🤭🤭🤭

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi first_officer -- 19 Ocak 2021; 10:53:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konu yüreksiz, eleştiriye kapalı, dogmatik, sürekli milliyetçilik naraları atan ve anca eleştiren hiçbirşey değiştiremeyen konteyner tenekeler ile dolu

kim ne yazsa cevap vercem blok yemişim.ilginç tarafı da bu cahil kesimleri beğenenler var.

siz anca burda konusun hükümet böyle suriyeliler aboooo anca laf salatası icraat nerde?18 yıldır aynı hükümet alayınız demek ki etkisiz elemansınız, adam gidip olayı kurtuluş savaşına bağlamış ülkede sol görüşün de cahilleri var tabi ona ne hacet millet yat kat almış seni köle gibi torpille asgari ücrete bağlamış gelmiş bana akıl veriyor suriyeliler den ülkeyi temizleyecemiş buyur temizle elinden tutan mı var?siz anca burda milliyetçilik naraları atıp beni bloklarsınız çünkü tekrar edim "etkisiz eleman" sınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben kumar oynamayı çok severim diyen dövize yatırım yapsın tamamen abd olan ilişkilere bağlı olan birşey ha sıcak dostane msjlar dönerse ocak sonu şubat başı helvası kavrulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Ocak 2021; 13:10:0 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

bu kumar değil paranın değerini dolar cinsinde korumak hocam 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

bazıları dolara öyle bir tapmış ki yaranın dolarını bozdur yarısıyla yatırım fonu al dememe bile tahamül edemiyorlar.

halbuki doların yükseleceğinden çok eminlerse yabancı hisse senedi fonu almak daha mantıklı hem ABD borsasının yükselişinden hem doların yükselişinden çifte katmerli artar paraları.

ama tek bildikleri dolar olduğu için başka alternatifleri akıllarından bile geçiremiyorlar.

bazıları diyorki dolar elbet yükselecek ,tamam ben de farkındayım ömür birlah bu seviyede kalacağı yok,ama ne zaman yükselecek 6 ay sonra 8 tl olsa burada kendilerini karda zannedecekler çıkacaktır. halbuki fırsat maliyeti kavramı diye bir şey var.

6 ay parasını başka bir şeye yatırsa dolardan kazandığının 10 mislini kazanmış olacak.

zaten 3 senden beri 10-15 tl oluyor🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 oyle demelerinin nedeni en basit en düşük ıq zeka oranı isteyen yatırım aracı döviz altın ,diğelerine kafaları yetmiyor ondan(ha benimde yetmiyor orası ayrı) 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥  ha ben 10-15 tl olmaz demiyorum olur ama iç nedenlerle asla olcak birşey değil bu tamamen dış ve usa kaynaklı olucak birşeyle olur anca, iç olaylarla bekliyorsalar daha çok beklerler🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Ocak 2021; 13:21:34 >
  • Yatırım konusunda Türkiye de olduğumuz için genel anlamda TL olarak düşünüyoruz. peki Dolar cinsinden ne kadar koruyabiliyoruz paramızı? veya Dolar cinsinden ne kadar kar elde edebiliyoruz? kazanç veya getiri sağlayabiliyoruz? bunu düşündüğümüzde çoğu zaman yerimizde saymışız gibi gözüküyor 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

• quote:

Orijinalden alıntı: M4M00D

bu kumar değil paranın değerini dolar cinsinde korumak hocam  

öyle dersin de dolar 2020 de %25 kazandırmış sadece ama gerçek enflasyon %30 ların üzerinde demekki dolar alanlarda 2020 de zarar da.

2020 nin karlı çıkanları

altın yatırımcısı,fon yatırımcısı ve kripto para yatırımcısı.

dolar ve mevduat faizi enflasyona yenik düşmüştür.

• Come to ethereum :)

• Hukuk reformu derken gazetecilerin tehdit edildigi, dovuldugu, milletvekillerinin (Adam parti baskan yardimcisi) gunduz vakti sokak ortasinda oldurulmeye calisildigi bir yer haline donduk.

Bu hukuk reformuyla, Turkiye`ye 1 kurus girmez, giren zaten sicak para, o da ceker gider, ilk firsatta.

• M4M00D kullanıcısına yanıt

çoğu kısmı 10-20-30 olcak diye aldı daha 7.9 -8.5 ken aldı çoğunluğu ağlıyor zırlıyorlar invensting de bidondan yaptırım duasındalar şu an..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Ocak 2021; 13:28:48 >

kazanç demedim hocam dolar cinsinden değerini korumak dedim. 🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 

10 olacak muhabbeti çok uzun zamandır var birileri bilinçli olarak gazlıyor küçük yatırımcı da yüksekten girip düşükten çıkıyor elindeki parayı piyasaya kaptırmış oluyor böylelikle.

• M4M00D kullanıcısına yanıt

5 yılda %691 kazandıran yatırım fonları var. bakın dolar,euro yanın da bebek gibi kalmış. hadi bunun yıllık %3 yönetim ücreti 5 yılda %15+10 da stopaj ücreti desek.

691-25=%666 net kar demek 5 yılda. yani 5 yıl önce 100 bintl yatırmış olsaydınız bugün 766bintl paranız olurdu. 5 yıl önceki 100bintl ye aldığınız ev bile şuan en fazla 300bintl olmuştur.

• 
Sayfa: önceki 51675168516951705171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.