Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: samikaan , akademik63 , aliveli90 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 35 Misafir (2 Mobil) - 33 Masaüstü5 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
235.500
Cevap
1.165
Favori
11.785.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
14. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnşaat sektörünü ekonominin lokomotifi hale getirenlerin ekonomilerin hazin sonu. Bknz:Hindistan 1991.
  • Sayın Cumhurbaşkanımızı halkımızın elindeki dolarları bozdurma çağrısı yapmaya davet ediyorum.

Bak senin bir sözünle tankın altına yattı bu arkadaşlar hadi söyle şimdi dolarlarını da bozdursunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgora

zaten kötüydü sadece mirası bitirdik son 14 senede yapılmış ciddi büyük bir sanayi tesisi söyleyin (Petkim,Ereğli Demir Çelik , Tüpraş vs vs)

2008li yıllarda ekonomide sanki düzelecekmiş havası vardı. Döviz konusunda sıkıntı çekilmiyordu. Bunlar tuttu ülkeye giren sıcak parayı betona gömdü. İsraflık edip har vurup harman savurdu. Sonra da d$l$r niye bele yükseldi diye dövünüp duruyorlar. Yoksa son 20 sene içinde sistemli sanayi-inovasyon atılımı ve ekonomik kalkınma filan olmadı kimse kimseyi kandırmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yatarak innovasyon yatirim beklemek dolar artincada sucu rte ye yada baskasina atmak kolayi. 2002 de herkes dolar bozdurup aliyordu simdi dusunuyor alimmi para yok. Ben yabanciya karsitim kendi devletini kotoleyenin benim gozumde hdp lilerden farki yok. Calismiyoruz ama passata biniyoruz garip.
  • Evdeki dolarları zor tutuyorum. Bakın salarım hepsini sokağa ha !
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    O söylediğin tarih birilerinin gemicik işine girdikleri tarih yanılmıyorsam zaten o tarihten sonra gidişata bakarsan sorunu anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oshinankara

Yatarak innovasyon yatirim beklemek dolar artincada sucu rte ye yada baskasina atmak kolayi. 2002 de herkes dolar bozdurup aliyordu simdi dusunuyor alimmi para yok. Ben yabanciya karsitim kendi devletini kotoleyenin benim gozumde hdp lilerden farki yok. Calismiyoruz ama passata biniyoruz garip.

Aranan kan geldi

Suçu babasına atmamız lazım arkadaşın
  • Anladığım kadarı ile dolar almak lazım. Türk lirası tamamen bitirildi.

Cumhurbaşkanı istifa edip siyasetten çekilsin.
  • Bence malına mülküne çökülen Fetöcülerin ahı tutuyor sen ilkel afrika kabilesi gibi daha yargı sonucu yokken insanların malına el koyarsan piyasada ki güven ortamını da aha bugün ki gibi bozarsın.
  • Halka koyun diyenden ne beklenir la ha oy verenlerinden bahsetmiş ise sorun yok.

Ayrıca ülke iyi gidiyi.
  • Şu an TL çok fazla değer kaybediyor. Bu duruma ''rekor'' diyerek olumlu bir izlenim vermiş olursunuz.
  • Hala ortalıkta bir tv dizisi yüzünden iki saat konuşuluyor ama ekonominin gidişinin kötülüğü hakkında en ufak bir konuşma yok.
  • Dolar 2017 basinda 3.50 yi gececek. 2017 sonunda 4 u gececek. Aylar onceki yorumlarimda hep 5 kasimda 3.15, 10 kasimda 3.20 olacagini soylemistim. Sadece merkez bankasi 3.30da mudahale edebilir diye dusunuyordum. Fakat kimse kilini kipirdatmiyor. Anlasilan birileri saglam goturecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunlar iyi günlerimiz. Ekonomi yönünden Durum çok kötüye gidicek gibi.
  • Olayın ciddiyetinin farkında bile değiller ama işin ucu kendilerine dokununca görürüm ben "biz tl kullanıyoz ameriga düşünsün" diyenleri.
  • Bizene arkadaslar bizim para birimimiz TL. Amerikalilar dusunsun..
  • oshinankara kullanıcısına yanıt
    Seni çekip cikarininda babana mujdeleyeninde Allah bin bir türlü belasını versin.
  • Euro rekor 3.69 veya 3.70. Seçim gecesi gördü
  • Güzel oluyor güzel. .en dibe. .daha da dibe. .Bu doların bu hale gelmesinin etkileri takriben 1-1.5 ayda gösterir kendini. .

Şu anda dolar 2.8 civariyken alınan pozisyonlar ve ürünler tedavülde..

1 aya kalmaz böyle devam ederse "abi benzin 6 lira yuh"

Ya da "olm iphone 5000 olmuş ya la"

Ya da "abi c sınıfı bi araba 140 bin olur mu"

Gibi başlıkları yorumları çok görecez. .

Gelsin elektrik, et, kira, ulaşım zamları. .

Ve çomarlara kötü haber; evet makarna kömür ekmek pattis de pahalanacak. .

Dün cebinde 100 lira 100 lirayken bugün durduk yere 95 lira oldu yarın 90 lira olacak..

Amerikada faiz yüzde 1 bizde niye yüzde 15 diyen adamlar çok şükür başımızda da ben pek endişelenmiyorum.

Olmadı en kötü "eyy dolar sen kimsin ya" denir dolar düşer. .

Ha bu arada sahi amerikada faiz yüzde 1 miş. .bizde niye yüzde 15 falan yahu..

amerikanın bizden bi farkı mı var..niye böyle ..

• Onerisi olanlar imza toplayin istifa etsin herkes dolar geri gelir 2.80 e. Bakalim kaci gorecegiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.