Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2552. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
23 Misafir (1 Mobil) - 22 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.536
Cevap
1.165
Favori
11.787.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
53. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 25502551255225532554
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alt yapımız o kadar dandik ki yağmur yağıyor elektrik gidiyor.

dün akşam 3 defa elektrik gitti, bu sabah 2 kere gitti. İstanbul kadar dandik şehir yok işim güçüm olmasa 1 dakika durmam ulan bizi kim neden kıskansın ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Ne zaman üretmeye başlarsak o zaman faiz düşer . Gelişmiş ülkelerde faiz oranları -0,75 olan bile var. üretmek. Üretmek. Üretmek. Sonuç faiz düşer, ülke kalkınır, gelişiriz, büyürüz, rahat bir hayat yaşarız.
    Alakası yok, bu yönetimi Almanya'ya koy ülke 10 senede dizlerinin üstüne çöker.

Türkiye'de yapılan savurganlığı anlatacak kelimeler mevcut değil.

Türkiye'nin üretim yapmadığı AKP'nin topu taça atmak için uydurduğu bir söylem.

Komşumuz Bulgaristan ne üretiyor, bizden iyi durumda, AB siz yatın biz sizi besleriz dediklerini sanıyorsun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_harputlu

Şuan devletin ekonomik olarak değil üretim olarak sıkıntısı var.
    Bu gerçeği herkez veriyor.
    Burada diz çökertilmeye çalışılıyor.
    Ya boynunda tasma ile köpek mamasıyla onaların köpeği olacaz ya da hür ama bir şeylerden fedakarlık yapacağız.

Alıntıları Göster
    Devletin üretim sıkıntısı falan olmaz. Devlet üretmez o işler bitti gitti şirketler üretir ve satar. Devlet o işlerden çekileli 20 yıl oldu.
    Kimsenin de diz çöktürmeye çalıştığı yok o sizin gibileri motive etmek için uydurulan birşey. Her zaman düşman lazım topluluğu bir arada tutmak için. Çıkıpta ekonomiyi batırdık diyemeyecekleri için oraya buraya suç atmak kolay tabi. Hep başkaları suçludur zaten yönetenlerin politikaları on numaradır hep engelleyenler olur.
    Tasma falan da hikaye. Sanki bugüne kadar çıkarlarına aykırı olan her konuda abd ve ab ülkelerine posta koydunda bu son olaylar mı dert oldu? Almanların ajanlarını güle oynaya gönderirken tasma takılmamıştı sanki.
    Fedakarlık falan bana ne? İşler iyiyken gel bir ucundan sen kopar mı dedin? Tek başına lüp lüp götürüyordun. İşler bozulunca fedakarlık, vatan millet sakarya yemezler onu? Bedelini siz ödersiniz benlik birşey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Devletin üretim sıkıntısı falan olmaz. Devlet üretmez o işler bitti gitti şirketler üretir ve satar. Devlet o işlerden çekileli 20 yıl oldu.
    Kimsenin de diz çöktürmeye çalıştığı yok o sizin gibileri motive etmek için uydurulan birşey. Her zaman düşman lazım topluluğu bir arada tutmak için. Çıkıpta ekonomiyi batırdık diyemeyecekleri için oraya buraya suç atmak kolay tabi. Hep başkaları suçludur zaten yönetenlerin politikaları on numaradır hep engelleyenler olur.
    Tasma falan da hikaye. Sanki bugüne kadar çıkarlarına aykırı olan her konuda abd ve ab ülkelerine posta koydunda bu son olaylar mı dert oldu? Almanların ajanlarını güle oynaya gönderirken tasma takılmamıştı sanki.
    Fedakarlık falan bana ne? İşler iyiyken gel bir ucundan sen kopar mı dedin? Tek başına lüp lüp götürüyordun. İşler bozulunca fedakarlık, vatan millet sakarya yemezler onu? Bedelini siz ödersiniz benlik birşey yok.

Alıntıları Göster
    Ben onu devlet üretsin manasında demmedim teşvik konusunda demek istedim.Daha bugun C.başkanını dinleseydin bu konuda detaylı bilgi verdi zaten.Üreten ekonomi devrine geçeceğiz dedi.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Hala götüren götürene. Kira garantili yurt inşaatları gırla gidiyor. Fahiş fiyattan bina-araç kiralama, alım garantili yidler. Götür babam götür. Gece yarısı ortaya çıkan banka soygunları devede kulak. Kime kaç liralık kurdan döviz satıldığını kimse bilmiyor. Bir kaç salak da bu soygunları savunuyor hala.
  • Kardeş ben ekonomik bir yorum attım sen çıktın 3 paragraf Akp propagandası attın.Yok 90'lardaki hükümetlermiş yok Akp boyun eğmiyor vatanı düşünüyormuş,halk Akp'ye iman ediyormuş,biz artık rahata ermişiz de Suriyeliler çalışıyormuş.Sana o yüzden demagoji yapıyorsun dedim.

1)2008 ekonomik krizi bir bankacılık krizidir.Bizim diğer ülkelere nazaran az etkilenmemizin nedeni küresel bir kriz olması değildir.Türkiye bire bir aynı krizi 2000 yılında yaşadı ve çok yara aldı.Bunun üzerine bankacılıkla ilgili çeşitli regulasyonlar geldi ve bankaların risk primleri neredeyse yok denecek kadar azaltıldı.2008 krizinden etkilenen en çok etkilenen ülkeler bankaları riskli kredilerle dolan ,gerekli bankacılık denetlemelerini yapmayan ülkelerdi.
    2)O dönem giden Türkler açlıktan filan kaçmıyordu.Sen bu bilgileri siyasi mitinglerden almışsın galiba.Benim dedem de gitti 30 yıl kaldı Almanyada.Gidip Türkiyenin yıllar içinde dünyadaki gdp sıralamasına bak.Türkiye tarihin birçok döneminde 15-20 arasındaydı gdp sıralamasında.O zamanlar Almanyanın sunduğu şartlar daha iyiydi.İnsanlar Türkiyede çalışmak yerine Almanyada çalışıp daha fazla para kazanıyordu.Çoğu da Türkiyeye geri döndü.Madem Türkiyede açlık vardı niye geri döndüler?
    3)Türkiyenin şuan yaşadığı kriz bölgesel bir kriz filan değildir.Biz hep suçu dışarıda arıyoruz.Kimse de belki suçlu biziz demiyor.Yıllar boyu yüksek büyüme tutturabilmek için kredi çekip inşaata yatırırsan.Teknolojiye ,sanayiye yatırım yapmazsan.İşsizlik düşük gözüksün diye yatırıma gitmesi gereken vergiyle devlet kurumlarına binlerce gereksiz işçi alırsan.Devletin tüm organlarını tek bir kişiye bağlarsan.Sonu böyle olur.Şimdi çıkıp kimse suçu dışarıya atmasın.O İranın yedigi ambargoların yüzde birini Türkiye yese ,çoktan batmış olurduk zaten

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    bu konuda size katılmıyorum. tarım politikası geliştirip gerekirse hazine arazileri tarıma açılıp bütün tarımın yerli olması gerekmektedir. bunu devlet çiftçilere yaptırmalıdır.
    çanakkaleli çiftçiler domates ve şeftali ekecek mesela bakanlık bunları kontrol edecek.
    ithal hayvan olayı tam facia zaten. anlatmaya gerek yok. görüyorsunuz.
    fabrikalar sadece marmara ve ege tarafında değil doğuda da kurulmalı. gerekirse orada açılan fabrikalardan daha az vergi alınsın.

BG ab dolaşımı kazandıktan sonra bütün genç nüfus avrupada çalışıyor ülkeye euro girişi fazla. tarım ve hayvancılık gelişmiş durumda. ayrıca fabrikalar açmaya başladılar.
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Dün MB açıklamasından hemen sonraki çakılışta 7,0583'den satın aldım (ben € üzerinden yatırımlarımı yapıyorum) ve az önceki konuşmanın hemen ardından gelen yükselişle beraber, 1 gün içinde 2000TL kazandım. Sahneye kimi alırsınız bilmem, bu böyle olduğu müddetçe kimse sahneye çıkmasa milletimiz için daha hayırlı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Eylül 2018; 13:55:40 >
  • En yüksel vadeyi veren banka hangisi beyler memnun olan önerisi olan

• Bilgisayar Alınmaz Bu Zamanda
  • Kvot K kullanıcısına yanıt
    Ben yaşayıp bizzat gördüklerimi anlattım sen duyduklarınla hayal kurmuşsun. Senin deden gitmiş benim bütün sulalem avrupada. Birde İranın yediği ambargoyu biz yeseydik... Demişsin yani Türkiye nin ekonomisini bu kadar da küçük görmeyin. Eğer iktidar kozlarını doğru oynasaydı şu an çok daha farklı yerdeydik. Birde ben sana halk güvenip iman etmiş diyorum sen bana trol diyorsun inan senin AKP ye oy atmışlığın vardır benim ki yoktur.

İlk yorumun mantıklıydı sonraki faiz trollerini bile sevindirdi😏

• eee faızde yuksek dolar yıne 6.11 oldu
  • Arkadaslar 10 tane c.altını almayı düşünüyorum suan güzel düşüse gecti acaba haftaya daha düşme ihtimali var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

eee faızde yuksek dolar yıne 6.11 oldu
    rte nin nutuk dan sussa olmaz....
  • Faize 625 puan arttırıldı dolar 6.05 lerde geziyor yarın 5.80 hatta 5.50 olsun diyelim gene çok kötü bir tablo allah sonumuzu hayır etsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Alt yapımız o kadar dandik ki yağmur yağıyor elektrik gidiyor.

dün akşam 3 defa elektrik gitti, bu sabah 2 kere gitti. İstanbul kadar dandik şehir yok işim güçüm olmasa 1 dakika durmam ulan bizi kim neden kıskansın ki?
    Ülkelere homojen şekilde dağılım yapmaz.Bunu yasa ile desteklemez.İpsiz sapsız ne varsa İstanbul'da İstanbul haşmetli güzel İstanbul diye övüp övüp durursan taşı toprağı altın deyip çekersen cehaleti sonuç bu olur.Almanya bizi kıskanıyor yav dediğin Almanya'da homojen dağılım var şehirlerde sende ise 3-4 şehir var adam akıllı gerisi çöp İstanbul-Ankara(Başkent olması sebebi ile)-İzmir-Adana

gerisi çöp nüfuzun en büyük fazlalığı buralarda öyle bir dengesizlik varki bir ingilizin fransızın yada kıskandığın Almanın elinde ülkenin planlaması nasıl olurdu başkentinden tut övünülen ama şuanda içi kokan İstanbul nasıl olurdu ve diğer şehirlerin yerleşim ve planlamaları.Günümüzde o doğunun böyle olmasının sebebi nedir hep bundan işte.Değerli topraklar üzerindesin ama gereken değeri gerek insanına gerekse şehirlerine ülkene vermiyorsun.Devamlı bir iç göç var devamlı.istanbul gittikçe yaşanmaz hale gelecek.Mesela İzmir felanda öyle Ankara zaten başkent ve Anıtkabir olmasa herhangi bir Anadolu şehrinden farksız ama belirgin bir farklılık yok.Sonumuz hayrolsun nüfusun ülke geneline dağılımına bakıldığında ekonomik sorunların niye böyle olduğuda net şekilde belli oluyor.İkiside dengesiz çünkü.

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Bence de uzatmayın zaten bu konuda ki arkadaşların çoğu bakıyor haklı bi tarafı yok hiç bozuntuya vermiyorlar cevap olarak blok yazıyorlar. Yanlış anlama hocam boşuna kendini yorma diye cevap yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Ben yaşayıp bizzat gördüklerimi anlattım sen duyduklarınla hayal kurmuşsun. Senin deden gitmiş benim bütün sulalem avrupada. Birde İranın yediği ambargoyu biz yeseydik... Demişsin yani Türkiye nin ekonomisini bu kadar da küçük görmeyin. Eğer iktidar kozlarını doğru oynasaydı şu an çok daha farklı yerdeydik. Birde ben sana halk güvenip iman etmiş diyorum sen bana trol diyorsun inan senin AKP ye oy atmışlığın vardır benim ki yoktur.

İlk yorumun mantıklıydı sonraki faiz trollerini bile sevindirdi😏
    İran'ın yediği ambargo'yu yesek Dolar 10'u geçerdi.Adamların elinde petrol ve doğalgaz var bak o durumda bile zorlanıyorlar.Senin hiçbirşeyin yok.Fındıkla mı savunacaksın.Bir Rus uçağı krizi yaşandı.Turistlerin ve sebze meyve alımının önüne geçtiler nasıl bir kriz oldu.Tatil yöreleri isyan etti.Ders almıyorsunuz galiba.Dış politikanda ona buna hava basmayacaksın atıp tutmayacaksın.Güveneceğin bir dal yok.Bak Etrafında komşu olduğun her ülke ile sorunlusun.Ego'ya baksan dışardakiler süpergüç felan sanar.İşte sıkıntı burada.

• 10 nedir ya benim şu anki beklentim 10... Aynı ambargoyu görürsek beklentim 30 dur. Normal şartlarda bu ayın sonunda doların olması gereken minumum 8 dir. Faizle doları bastırmaya çalışıyorlar bugün 5.99 olmamışsa durum çok vahim demektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Ülkelere homojen şekilde dağılım yapmaz.Bunu yasa ile desteklemez.İpsiz sapsız ne varsa İstanbul'da İstanbul haşmetli güzel İstanbul diye övüp övüp durursan taşı toprağı altın deyip çekersen cehaleti sonuç bu olur.Almanya bizi kıskanıyor yav dediğin Almanya'da homojen dağılım var şehirlerde sende ise 3-4 şehir var adam akıllı gerisi çöp İstanbul-Ankara(Başkent olması sebebi ile)-İzmir-Adana

gerisi çöp nüfuzun en büyük fazlalığı buralarda öyle bir dengesizlik varki bir ingilizin fransızın yada kıskandığın Almanın elinde ülkenin planlaması nasıl olurdu başkentinden tut övünülen ama şuanda içi kokan İstanbul nasıl olurdu ve diğer şehirlerin yerleşim ve planlamaları.Günümüzde o doğunun böyle olmasının sebebi nedir hep bundan işte.Değerli topraklar üzerindesin ama gereken değeri gerek insanına gerekse şehirlerine ülkene vermiyorsun.Devamlı bir iç göç var devamlı.istanbul gittikçe yaşanmaz hale gelecek.Mesela İzmir felanda öyle Ankara zaten başkent ve Anıtkabir olmasa herhangi bir Anadolu şehrinden farksız ama belirgin bir farklılık yok.Sonumuz hayrolsun nüfusun ülke geneline dağılımına bakıldığında ekonomik sorunların niye böyle olduğuda net şekilde belli oluyor.İkiside dengesiz çünkü.

Alıntıları Göster
    İstanbul eskiden güzeldi şimdi ne idüğü belirsiz insanlarla doldu. Suriyelileri aldılar, göç oldu derken İstanbul eski güzelliğini kaybetti.

Çoçuk parklarına bakıyorum eroinciler baliciler cirit atıyor kimse bunlara bir şey yapamıyor, kenar mahallerde ortalık çok kötü hırsızlar geziyor. Hastanelerin önlerinde para dilenenler var. Otobüs param yok diyip insanları gasp edenler dolmuş istanbul benim için biteli yıllar oldu işim güçüm ev felan olmasa 1 dakika durmam.

Akşamları ateş atıyorlar arabalarla polisler hiç bir şey yapmıyor. Şikayet ediyoruz, ilgileniyoruz diyorlar yine ateş etmeye devam ediyorlar. Neymiş efendim asker uğurluyoruz ya sen sağa sola zarar veremezsin ses çıkaramazsın huzur bozamazsın. Benimde bir sürü asker arkadaşım askere gitti, biz böyle şeyler yapmadık? burası dağ başı mı?

imkan varsa, buralara bağlı değilseniz herkese öneriyorum istanbul'dan kaçın daha nezih ortamlarda yaşayın. İleride kendimi sağlama alınca zaten yurt dışında huzurlu insanların olduğu şehirlerde sessiz sakin gürültü olmayan kafa dinlemelik yerlerde yaşamayı düşünüyorum. Bıktım İstanbul'un trafiğinden, sesinden, gürültüsünden, insanların hareketlerinden isterseler burada en güzel villayı verseler oturursam şerefsizim nefret ettim iyiyce.

• 
Sayfa: önceki 25502551255225532554
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.