K

Onbaşı
13 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Yurtiçi kargo yeni bir şirket prosedürü çıkartmış.Buna göre artık kargo geldiğinde biz imza atmadan kargoyu kontrol ettirmiyorlarmış.Yani tüketici hakları kanununa direkt zıt bir prosedür çıkartmışlar.Müşteri hizmetleri yetkilisi de imzayı atın sonra istediginiz kadar kontrol edersiniz ondan sonrası zaten bizim sorumlulugumuzda değil diyor.İsteyen genel merkezlerini arayıp sorabilir böyle bir uygulama var mı diye.Lütfen durumu duyurup yayalım ki kimse bunların eline düşmesin
Merhaba arkadaşlar.Bu konuyu ben dolandırıldım sizde dolandırılmayın diye açıyorum.Swift işlemi eft'nin yabancı para birimleriyle yapılan halidir.Örneğin yurtiçinde yada yurtdışında bir hesaba euro göndermek istiyorsanız swift yaparsınız.Bende birkaç gün önce finansbank enpara üzerinden swift işlemi yaptım 196 euroluk.Bu işlem için 18 tl ücret ödedim en başta.Peki Finansbank ne yaptı ? Bu 196 euroyu alıp hiçbir bilgim olmadan yurtdışı kaynaklı başka bir bankaya göndermiş.Artık nasıl bir anlaşma varsa aralarında tam 35 euro kesmişler benim paradan.Peki sonra ne oldu hani bu bankalar akıllı ya , bu anlaşmalı bankada asıl göndermek istediğim bankaya göndermiş parayı.Allahtan bunlarda anlaşmalılarmış bir 25 euroda bunlar kesmiş çatırt diye.Aralarında nasıl bir anlaşma varsa 35 euro+25 euro+18 tl yandı birden.Şimdi araştırınca bu kadar yüksek kesintiyi şu ana kadar hiçbir banka yapmamış.Ama bunun peşini bırakmak yok , o paraları çatır çatır geri alıcam hertürlü masrafı yapıp.Aranızda swift yapacak varsa uzak dursun.Başka alternatifler var onları kullanın bu dolandırıcıların oyununa gelmeyin
Youtube de video izlerken meraklısı için istatistikler kısmına geldiğimde connection speed ortalama 2000 kbps gözüküyor.Akk aştığım için hızım 3 mbps buna göre maksimum 400 kbps ile izlemem gerekmiyor mu ? Birde connection speed 2000 gözükmesine rağmen video 720p de bile izlenmeyecek kadar donuyor.Nedeni nedir?
Merhaba arkadaşlar
Üniversiteyi il dışında okuyacagımdan 5 yıl işimi görecek notebook almaya karar verdim.Oyun fazla oynamam ama her ihtimale karşı güçlü birşey alayım dedim.Biraz araştırma yaptıktan sonra şu kafama soru takıldı.Daha önce birkaç kere masaüstü toplamış biri olarak öncelik her zaman ekran kartına verirdim.İşlemciyi genelde i5 ram ise 8 kullanırdım.Şimdi notbooklara bakınca 2500 üstü hepsinde i7 var.Darbogaz oluşmasın diyemi diye düşündüm ama i5 en baba masaüstülerde bile hiçbir sıkıntı çıkarmazken mobile platformda nasıl sıkıntı yaratabilir.i7 ye bu kadar bayıldıktan sonra 960m gibi düşük seviye ekran kartı alınca nasıl oyuncu notbook oluyor anlayamadım.i5 ile i7 arasında 700-800 lira fark var o parayla 970m kullanılsa daha mantıklı olmaz mı
Bu tercih meseleleri yüzünden kafam çok karıştı ve bi umutsuzluk kapladı son günlerde.Mf4 sıralamam 1156 matematik,fizik çok seviyorum.Odtü elektrik elektronik düşünüyordum başta ama internette bölüm için yazılanlar hiç iç açıcı degil.Herkes bölümün çok çok zor olduğundan tüm üni yıllarının çalısmakla geçtiginden bölümü bitirenlerin yarısından fazlasınında aselsanda sıradan 3 bin maaş alan memur oldugundan yakınmış.Şimdi acaba endüstri mühendisliğini seçsem mi diyorum.Bilgisi olanlar yardım edebilirse çok sevinirim
Arkadaşlar 2 yıllık Win7 kullanıcısıydım.Geçenlerde bir arkadaş geldi Win8 yükledi (Korsan tabi) Başta saniyeler içinde açılıp kapanıyor müthiş olmuş filan yaptım.Sonra pc için gereken ana programları(Directx ,c++ gibi) yüklemeye çalışırken birçok sorun yarattı.Yok dosyaya erişilemiyor,yok böyle bir klasör yok gibi.Sonra başka programları yüklemeye çalıştım hiçbirşey yükleyemedim hep hata hep hata.Her seferinde windows programın değişiklik yapmasına izin vermiyor.Birkaçını ancak yönetici olarak çalıştırabildim ama onlarında ilerleten kısımlarında hata veriyor.En basit örnek firefox sisteme girilen internet sitelerini yükleyemediği için firefoz kullanamıyorum.Hiçbir şey yükleyemez oldum.En son updateleri yaptım win8'İn ama işe yaramadı.Güvenlik duvarını komple kaldırdım zaten.Ne yapmam gerekiyor??
Arkadaşlar almanca proje var ayın 15'inde teslim edilecek acil yardım gerek.Edebilecek olanlar lütfen pm atsın.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 225
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 7.699 (Bu ay: 101)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 158 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.