Şimdi Ara

Dolar 6.60 TL (6.95 oldu - Koptu gidiyor) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
1
Favori
17.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
140 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Virüsün aktifliği bu hızla devam edip, üretim durma noktasına gelirse maalesef insanımızı virüs değil açlık öldürecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    doların değeri bütün paralarla 2li ilişkisine göre mi değer kazanıp kaybediyor ortak bir değer üzerinden bütün paraların değeri değişmiyor mu? Bu durumda havuzdaki dolar artarsa değeri azalmaz mı?? Şu konulardan hiç bir şey anlamıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6.77-6.78 civarı

Dolar 6.60 TL (6.95 oldu - Koptu gidiyor)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elllfbill kullanıcısına yanıt
    Amerika nın durumuna Amerika nın parayı basmasına göre oluşuyor.

en basitinden bir ürüne talep ne kadar çok ise o kadar fiyatı artar.

Amerika doları geri çağırır topraklarına, o zaman doların fiyatı artar senin gibi dolarla iş yapan ülkeler için.

veya Amerika da enflasyon artar 1 senede %2 artar. Yani 100 dolar Amerikada artık 98 dolar olmuştur. Bu amerika için iyi senin için kötürdür. Çünkü elinde olan her 100 Amerikan doları artık 98 dolardır. Dolar olan her 100 dolarlık borcun ise 102 dolar olmuştur aslında. Yani 4 dolar zarar girmişsindir.

anlatabildim mi?
  • Doların değerlemesi abd içinde sıkıntıdır, bu şekilde eskinin üretim devi tüm üretim gücünü yitirdi Çin ucuz para ile üretim üssü oldu ve güçlendi. Abd dolar ile idare etti ama biryere kadar o saltanat sallanıyor şu anda.

• Çin düzenli aralıklarla ile develuasyon yapar parasının değeesizleştirir. Üretim gücünü korumak isteyen ihracat yapmak isteyen buna mecburdur.

• radical kullanıcısına yanıt
    Ekonomi bi tek bizemi durdu kardeşim, amerikanın durumu ortada.

• 6.80'i gördü. Konu açıldığından beri 2 haftada 20 kuruş daha yükselmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: radical

Doların değerlemesi abd içinde sıkıntıdır, bu şekilde eskinin üretim devi tüm üretim gücünü yitirdi Çin ucuz para ile üretim üssü oldu ve güçlendi. Abd dolar ile idare etti ama biryere kadar o saltanat sallanıyor şu anda.
    kanıtla var mı kanıtın?yok.Dolar değer kazanmıyor aksine değer kaybediyor.Genel olarak tüm para birimleri düşüşte.Amerikan bankası tarihinde hiç olmadığı kadar çok para basıyor.Adeta gökten para yağıyor.Hani nerde doların değer kazanması?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

kanıtla var mı kanıtın?yok.Dolar değer kazanmıyor aksine değer kaybediyor.Genel olarak tüm para birimleri düşüşte.Amerikan bankası tarihinde hiç olmadığı kadar çok para basıyor.Adeta gökten para yağıyor.Hani nerde doların değer kazanması?

Alıntıları Göster
    Çağ atlıyoruz fakat bunun kimse farkında değil. Hatta atladık bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 15 Nisan 2020; 14:36:39 >
  • Dolar 6.60 TL (6.95 oldu - Koptu gidiyor)
  • Akpliler "Baskanlikla ulke sahlanacak" derken saka yapmiyorlarmis... baksaniza ekonomiydi, dovizdi, alim gucuydu falan alayi sahlanmis... muhalifler olarak yeniden "toto" olduk ya la

Sahsim adina Ozur dilerim Akpliler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 14 Nisan 2020; 6:16:3 >
  • 6.88

• zamanında 5 in üstü açıktı, 7.2 ye fırladı. Şimdi ise 7.2' nin üstü açık, geçerse ne olur bilinmez. Şu an hazinede kalan son kırıntıları da oraya siper etmişlerdir. O da kaldıysa tabi.
  • 6.90

• Bizi yönetenlerin kurun yükselmesi ile ilgili bir problemi yok. Yeter ki pozisyonlarını doğru alsınlar bir de suçu üstlerinden atabilecekleri bir sebepleri olsun.

Edit: bu virüs yaz aylarının gelmesine yakın bir zamanda ülkemizde gözükmeye başlamasından kaynaklı en çok bizim gibi turist çeken ülkeleri zor durumda bırakacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 15 Nisan 2020; 18:2:40 >
  • 6.95 oldu.

Burada bırakıyorum arkadaşlar. Görülüyor ki 2 hafta kadar sürede TL 35 kuruş şahlanmış. Takdir sizlerin. Bundan sonraki artışları veya olursa düşüşleri hep birlikte tecrübe edeceğiz. Allah'a emanet olun.

• Hakan.. kullanıcısına yanıt
    Şu Selçuk kadar kolpacı boş beleş "ekonomist" görmedim. Dolar 15 lira olacak diyen bu değilmiydi?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.