Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3200. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir (2 Mobil) - 24 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.527
Cevap
1.165
Favori
11.786.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
8. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 31983199320032013202
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:1:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne zaman ne kadar olacak kimse bilemez ama siyasi kriz çıkmazsa 6.50 sene sonunu bulur yok siyasi kriz çıkarsa temmuz ağustosta 6 50 de olur 7.50 de olur sonra geri adım atarlarsa tekrar 6 lar konuşulur. Burası Türkiye bir gece ansızın herşey olabilir.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 12:21:52 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    tam olarak ne anlama geliyor bu hocamm?
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 17:1:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0EF48BDE1

bu mesaj silindi
    kepekli ekmek mi
  • Kesinlikle siyasi bir yaklaşım değil kimse hedef tahtası yapmasın baştan söyleyim.
    Çok merak ediyorum. Hükümet değişince ki illa değişecek. Dolar 2 lira seviyelerine düşecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hacxtr

Kesinlikle siyasi bir yaklaşım değil kimse hedef tahtası yapmasın baştan söyleyim.
    Çok merak ediyorum. Hükümet değişince ki illa değişecek. Dolar 2 lira seviyelerine düşecek mi?
    Bırakılan enkazı toparlamak o kadar kolay olmayacak.

• Outlaw-E kullanıcısına yanıt
    Bende ayni fikirdeyim. Hatta ben turkiyenin hic bir zaman bu duruma erisebileceginide dusunmuyorum. Satrancta bir piyonun sah mat yapmasi kadar zor

• Hacxtr kullanıcısına yanıt
    17 sene sonunda bu noktaya gelinmişken kimse kısa süreli değişmeyi beklememeli.

ruslar ukraynadan çekilince chernobyl düzeldiyse

hükümet değişincede dolar düzelip 2 lira olur
  • cenkbora kullanıcısına yanıt
    Ben uzun surede de olmayacagi fikrindeyim. Sonucta bu dedigimiz durumlarin degismesi icinde kusursuz bir yonetim gerekecek. Suan ben ne chp nede baska bir partide ( suan kurulu olan partilerden ) bunu basaracak bir parti olmadigini biliyorum. Ornegin, kemal kilictaroglunun bu ulkede o beklenilen liderligi yapamayacagina adim gibi eminim. Mhp den herhangi birinin bunu yapamayacagina eminim. Akp nin eyvallah iyi yapmissiniz dedigim bir cok hizmeti de oldu suan bu sekilde onlarda fazlasiyla zarar veriyor. Bir b plani yokken nasil iyi olacagi umut edilebiliyor?

• snurks1499 S kullanıcısına yanıt
    Düzelmis mi? Bir şehir ile ülke kiyaslamaniz pek uyumsuz durdu.

yanlış anlamışsınız

ben orada tahribatı kıyasladım
  • snurks1499 S kullanıcısına yanıt
    Evet ben anlamadim. Fakat guzel bir ornekmis ben ince dusunemedim. Kuresel dunyanin guc degistirmesi buyuk savaslar cikmasi ve ardindan o savaslarda bir cok buyuk ulkenin yaralanmasi kan kaybetmesi gerekir bu dediginizin olmasi icin. Bakin ulkeye ihanet yine ulke vatandasi tarafindan yapiliyor. O oturduklari koltuklara yalan soylemeden oturan siyasetci yok. Mutlaka bir cikara satmayan satamayacak siyasetci yok. Kuresel gucler var. Belki bir ornek ama sadece paylasmak istiyorum sizinlede. Mke de silah projesini belli bir fiyata hainlik yaparak satmaya calisan adami hatirladinizmi. Kisa bir sure once yasanmisti. Simdi bu adamin maasi, evi, cocuklari vs hersey yerinde. Bu adam niye bu projeyi satarak sizdirarak ihanet etti? Bulundugu pozisyona gelirkende bu adam bu karakterdeydi cunku. Oyle olmasaydi o pozisyonada zaten asla gelemezdi. Suanki hukumetde bundan sonra geleceklerde bir sekilde ulkeyi tutacak ve hatta geriletecektir. Kuresel guclerin zarr gormesi lazim.

Zarardan kastim. Mesela rusya amerika israil vs birbirlerine nukleer bombalar ile saldirip her birisinin bir yere savrulmasi ve bu sirada bizim gibi ulkelerin toparlanmasi lazim.

Ya öyle bir kişi gelip kurtaracak değil ya. Kılıçdar değil kralı gelse düzeltemez.
    Ancak adam akıllı okumuş, alanında uzmanları toplarsın. Tarımdan, ekonomiye herşeyi planlarsın ve yıllar içinde düzelir.
    Kuru liderlikle bu işler olmaz. Ekip işi.
    zaten gelenler projeydi

islami tabanı arkalarına aldılar bu günlere öyle geldik

geldiklerinden sonra olan olaylara bakarsak

ırak işgal edildi, müslüman kadınlara tecavüzler internette boy boy, müslüman kayıplar milyonları geçti

afganistana rusyadan sonra girdiler, amerikalılar saldırı olmasın diye türk bayrağı çekip dolaştılar

libya gitti, türk müteahhitler büyük darbe aldı

suriye bunların eliyle mücahit adı altında haydutlarla dolduruldu hatta mühimmat yapan tırları kendi askerine yakalatıp kayıtladılar ( mit tırları vakası)

ne hikmetse saddam ve kaddafi öldürülürken canlı yayınlandı ama ladin öldürüldüğünde tek kare fotoğraf düşmedi

kısaca bunlar müslüman değil ne yazıkki ne ekonomik nede bilimsellikte yok

üniversiteler avrupadaki ortaokul lise ayarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

tam olarak ne anlama geliyor bu hocamm?

Alıntıları Göster
    Aşağıdaki videoyu izlersen çok net anlarsın.Hepimizin vatandaş olarak bir kredi notu var.Her isteyen her zaman bankadan para alamıyor.Ülkelerinde böyle kredi notları var.Imf vb. yerlerden para isterken kredi notuna bakıp ona göre faiz vb.şartlar sunuyorlar.Yani ha deyince para bulamıyorsun kredi notun düşükse....Bulursanda şartlar faizler çok ağır...Videoda kadın Imf vb kuruluşlar karşısındaki adamda Türkiye malesef...

https://youtu.be/Mqor59xv570?t=117

• quote:

Orijinalden alıntı: Stoa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Usluba bakılırsa lise mezunu ayarında bir tipsin, mesaj içeriği ise dezenformasyon, bom boş. Cahilliğine de shortla bence :)
  • Stoa kullanıcısına yanıt
    Kardes, Turkiye'de hersey Dolar'a Avro'ya endeksli yani muhtactir otomatik zamlarin gelmesi.

Ek olarak uretim yapilan birsey veya hizmet olsun herhangi bir sektorde yine bilesenleri ithal ve yine Dolar Avro ya bagli ...

Yani Dolar firlasa ekstradan vergiler paylar ile kumulatif hesaplanmasi ile dramatik fiyatlar artmaktadir zaten.

Yani ASLINDA Dolar arttiginda kazanan yoktur sadece elinde Dolari varsa zarari biraz azaltmis olur sonucta kumulatif fiyatlama vs ile ayrica Dolar kazanan biri icin bile yine alim guvu dusecektir enflasyon firlayacaktir...

Turkiye ne zaman urun ve hizmetlerinde Dolar degil de TL o zaman bir anlami olur diyecegim lakin TL in dunya para birimlerine gore geneline bakinca 1-2 ulke haric hepsine karsi zaten ciddi dramatik bir deger artisi seyri vardir. Elbette uluslarasi krizler vs ile Dolar dusuyor diye TL degerlenmesi vs sanki AKP iktidarin marifeti gibi algi olusturulsa da is tersine olunca nedense DIJ GUJLER FEDO filan deniliyor ...

Uzmanlar sunu ifade ediyor Dolar mantiksal argumanlarla olmasi gereken degeri en az 10-12 TL . Ki bu degerler aslinda artiyor yukseliyor da . Rezalette dinamim bir yapi hep hayrina gitmiyor ayrica ! ...

Turkiye'deki uretim katma degerli urun ve hizmetlerde kaliteli pahali turizmin baskin yaygin olmayisi vs ile Turkiye bu halde bir umudu yoktur. Populist ortalama 2 ayda bir Damatin aciklamalari ile esasli cozumlerin olmayisina hicbirseyi tutturamiyor olusunu o makami derhal terk etmesi gerekirken neden tutuluyor Damar oldugu icin midir bilemiyorum ama BEDELINI Turkiye odemektedir. Kazanan da yoktur. Kazaniyorum diyen varsa da bu topraklarda yasamiyordur cekmiyordur ...

Trump sadece gorunen bir yuzdur . Onun gibi birisini yani adimlarina muhtac biri gerekliydi bunu Obama ile yapamazlardi veya Clinton gibi biriyle de olmazdi ...Trump derdi aslinda savas degil savasi ciddi ciddi gosterip ticari anlasmalari sartlara gore yeniden duzenlemek denetlemektir.

Sonucta devletlerin hafizalari vardir hesabi gelmemis nice detaylar var ...

Milli Savunma Bakani acikladi : Yaptirimlara karsi hazirlaniyoruz... Nedir bu hazirliklar ? AKP ugruna mi ? Tribun ugruna mi ? ...

Turkiye'de tuketene odakli adimlar istihdamlar olusturulmasi gerekirken kisir donulerle SALT sirketlere destek verilmesidir. Bir urun satilmazsa cark donmez ! CArk donmezse fiyat zararina belki satilir veya sirketler kapatir zarar etmektense ... Turkiye'de yasanan budur ...

Enterasandir ki gocmenler bilhassa Suriyelilere taninan ticari ayricaliklar SIFIR vergiler yillarca vergi muafiyeti destekler vs ile Turkiye'de KISA surede kurulmus Arap gocmenlerin sermayesini yesertmislerdir AKP liler . Elbette kimse kimsenin kazancinda gozu olamaz lakin bu kolayliklari gocmen olmayan mevcut kadim Turkiye Cumhuriyeti Vatandaslarina yapilmasi gerekirdi .

Insaat sektorunde konutta sattiririz diyen AKP eseri bu rezalet beton odakli anlamsiz sozde uretim carki da olmamasi ile konutta da elde kalanlar coktur iflaslar ... Balon oldu gidiyor... Maliyetlere zam geldi deniliyor lakin iscilerin maaslarinda orantili zamlar da yok bu konut sektorundeki karlara bakinca ...

Ekonomik sistemler oyle goreceli bir olgudur ki parasinin degerinin yukselmemesi icin cabalayan hatta yasa disi ticari mudaheleler yapan Cin Halk Cumhuriyeti sirf bu sebebiyle TRUMP un simseklerini cekmistir yani Amerikan Senatosunun , Temscilciler Meclisinin desek daha dogru olur...

Turkiye kendisine en ideal ekonomik model Avrupa daki gibi olmalidir . Turkiye kattiyen ucuz insan gucune ve nufusun artirilmasina dayali guclenmeden bahsedemez cunki cografyasi bu asiri nufusu kaldiramaz yer alti temel kaynaklarimiz yetersiz SU en basta ... Gerci yeralti madenleri petrollerde ozellikle Amerika in izni olmadan kimse kesif dahi yapamaz. 17 Agustos Marmara Depremi icin sadec fay hatlarin haritalandirilmasi icin Amerika dan izin alindi ve bu is icin de kullanilan ozel gemi Fransizdi diye hatirliyorum keza Fransizlar Deprem arastirmalarinda oncu ve taninan otoritelerin basindadir ...

Ozal ile gelen arti seylerden biri de Dovizdir eksi denilecek seyler ise malum vergi duzenlemeleridir vs .

Bir model vs eksilerini bilmek kaydi ile artilari nelerdir kapsamli bir simulasyon yapilmasi ve buna gore telkinlerde adimlarda hatta propagandalar parti seviyesinde degil partiler ustu devlet bilinci ile icraa edilmesi gerekir.

Turkiye derhal teknokratlara devredilmeli Cumhurbaskanligi dahil .. Artik hic bir makam mevki sembolik olmamali her bir atanan partiler ustu bir bilinc ile atanmis ve planlamaya uygun gorevini yerine getirmelidir. Herkes sorgulanabilir ve sefaf olmalidir. Kanunlar onunde herkes esit olmalidir teorikte pratikte ...

Partiler ustu bir guc vardir ARTIK kendilerini hissetirmeleri gerekir neyi bekliyorlar ? Yoksa bu gidishat planli mi anlasilmis miydi ?

Yoksa bu surecin Turkiye ayaginda imzasi ve referans noktasi acaba : 3 hafta icinde yasanan seri 3 olaylardan mi iste :
    1 - Terorist Ocalanin sartli Turkiye'ye paketlenmesi .
    2- F. Gulen'in saglik sebepleri diye basina lanse edilen Amerika'ya bir gitmesi ve halen gelmemesi ...
    3- RTE in Siirt te siir okutulmasi ile mazlum olmasi ile algisal ve rustsel bir dayanak misali RTE in yukselisi onun acilmasi mi .

Hepsi 3 hafta icinde olan tesaduf otesi bir rastlanti mi desek ?

Bugune kadar yasanan hersey TEMELINDE bunlar mi var.

Anladigim kadariyla oynanmamis kartlar da var ... Planlama nedir ?

Soruyorum dikkatli olun diye ....

Anlayana ...

YAZIM ORTAYA ...

• 
Sayfa: önceki 31983199320032013202
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.