Şimdi Ara

Dolar 5.70'i Geçti! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
4
Favori
54.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
228 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x2yk

Bu ülke bir günde doların dövizin iki kat bak yüzde 100 yüzde 5 falan değil yüzde 100 artmasının ardından imf 'yi kapattı üstüne 280 milyar dolar gsyhi 'yi 851 milyar dolara çıkardı ve ülkeye yapılan yatırımlar yapıldı. Yani bu ülke de batmışken bitmişken yok olmuşken magmaya inmişken ayağa kalkmasını biliyorsa yüzde 5 ile anca sizin gibiler dolar artıyor diye konulara damlarlar. :) Sizlere eğlence konusu açılsın eğlenin diye dolar yüzde 5 artsın yeter ki. :)
    Ozaman ortalikta sahlanan, guclu, dunyaya kafa tutan ekonomimiz var, masaya yumrugu vurduk dusurduk, eyyyy trump sen kim oluyorsun naralari atmasinlar, soyle sizinkilere...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rakanoth

Dolar 20 kuruş arttı diye zil takıp oyanayan kesim kaybetmeye mahkum kesimdir. Ülkeyi ekonomi üzerinden dizayn etmeye kalkışan kesime halk 31 mart'ta gerekli cevabı verecektir. Hem dış mihraklar hem de onlara destek olan iç mihraklar eninde sonunda millet iradesinin tokadıyla eski yerlerine oturacaktır. Halkımız müsterih olsun. Dolar nasıl 7 liradan 5 liraya kadar gerilediyse yine gerilemeye devam edecektir.
    20 kuruş ??
  • Bakan Damat..! Tek yumrukla müdahele etmiş dolara.. :-|
  • damat konuştuğu anda dolar çekin yatırım tavsiyesidir.
  • Sıkıntı değil nasıl olsa beleş vezir parmağı var kahvehanelerde.
  • vay arkadas simdi secime 2 gun kala dolar 7 veya civari olur mu ? zaten biatcilarin kafasi karisti son gunlerde simdi dolar cikti dis guclerin oyunu diye yine bildiklerini okurlar mi ? valla olurmu olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parayı bulanlardan nefret eden ben neden doların yükseldiğine şaşırayım ki Allah belasını versin parayı bulup bu zamana kadar geliştirenlerin sırf bu para yüzünden birbirlerini acımadan gözünü kırpmadan para aşkı yüzünden öldürenler var Türkiye'den bi cacık olmaz anca Amerika para birimini yükseltsin olan esnaflara marketlere yansısın eskiden 0.50 krş'luk şeyler şimdi 1.50 - 2 tl rezil durumdayız 0000 lar atılmadan önce her şey çok güzeldi her şey ucuzdu nerde o günler şu sopayı başta trump olmak üzere herkeze vurmak istiyorum başında o pislikler olmasa gayet'de yaşanabilir harika bi yer olucak Amerika benim için hala öyle gerçi
  • Cem kullanıcısına yanıt
    Ne olacak aç bak 89 2001 dönemi doların artış grafiğini izle böyle bir tablo hayatında göremezsin 1052 kat artış var akp döneminde dövizin doların 3,5 4 kat artışı var 18 yıl akp dönemi ve 18 akp öncesi dönemi dolar 5 10 50 kuruş arttı diye ağlayacaksanız işimiz var sizinle. Anlıyorum bir günde dolar 2 katına yüzde 100 artış olsun istiyorsunuz ki enflasyon yüzde 50 'lerin altına inmesin faizler yüzde 85 'lerde olsun Türkiye yatırım yapmasın kendi ektiğini kendi biçsin çiftçi ve çıkanı da bankaya atıp bir sene onunla geçinsin isteyenleri burada çok görüyorum amaaaaaaaaaaaa dolar 50 kuruş artma ile eski günler olmayacak işte. :)
  • quote:

Ne olacak aç bak 89 2001 dönemi doların artış grafiğini izle böyle bir tablo hayatında göremezsin 1052 kat artış var akp döneminde dövizin doların 3,5 4 kat artışı var 18 yıl akp dönemi ve 18 akp öncesi dönemi dolar 5 10 50 kuruş arttı diye ağlayacaksanız işimiz var sizinle. Anlıyorum bir günde dolar 2 katına yüzde 100 artış olsun istiyorsunuz ki enflasyon yüzde 50 'lerin altına inmesin faizler yüzde 85 'lerde olsun Türkiye yatırım yapmasın kendi ektiğini kendi biçsin çiftçi ve çıkanı da bankaya atıp bir sene onunla geçinsin isteyenleri burada çok görüyorum amaaaaaaaaaaaa dolar 50 kuruş artma ile eski günler olmayacak işte. :)
    Kafaya gel dolar önceden daha çok artmış eee ozaman bundan şikayet etmeyin susun. Yapma ya sen dedin diye millet ses etmez şimdi doların artmasına. Bi gecede olmadı 3 4 sende oldu diye mi bu savunman kötüye kötü diyeceksin. Ekonomi kötü yönetiliyor acilen değişmesi gerekli bitti.

• quote:

Kotu ekonomi boyle olesiye savunulamaz, hayu bi kerede kotu de bi kere evet cuvalladilar de. Benim agzimdan ozaman iyidi cikmadi, ama senin agzindan olsek bitsek yine yasiyoz lafi cikar, iste sizin kor zihniyetiniz bu. Yazik yahu bunca zaman devletin ogretmenlerinden faydalan, oku, buyu ama bi ise yaramasin. Bosa vergi kaybi

• quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

Kafaya gel dolar önceden daha çok artmış eee ozaman bundan şikayet etmeyin susun. Yapma ya sen dedin diye millet ses etmez şimdi doların artmasına. Bi gecede olmadı 3 4 sende oldu diye mi bu savunman kötüye kötü diyeceksin. Ekonomi kötü yönetiliyor acilen değişmesi gerekli bitti.

Alıntıları Göster
    Bu ülke neden akp yi seçti bir gece de dolar iki katına çıktığı için, bankalar bir gece de boşaltıldığı için, bugün savunma sanayiinde yapılanlar olamadığı için, pkk bitirilemedigi için, ha akp de bitiremezse pkk yi o da gider diğerlerine olduğu gibi o yüzden o günler yaşandığı için millet değişimi getirdi, o günler yaşanmıyor yaşanırsa millet yine değişim yapar, öyle ben akp gitsin istiyorum benim keyfime göre akp gitsin demekle olsa idi burada yapılan anketlerden sonra chp on kere iktidara gelirdi. Sen ben demekle olmuyor millet ne derse o oluyor anlayın artık. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Kotu ekonomi boyle olesiye savunulamaz, hayu bi kerede kotu de bi kere evet cuvalladilar de. Benim agzimdan ozaman iyidi cikmadi, ama senin agzindan olsek bitsek yine yasiyoz lafi cikar, iste sizin kor zihniyetiniz bu. Yazik yahu bunca zaman devletin ogretmenlerinden faydalan, oku, buyu ama bi ise yaramasin. Bosa vergi kaybi

Alıntıları Göster
    Bu ülke de on sekiz sene 2001 e kadar dolar 1052 kat artıyordu millet sesini çıkarmıyordu şimdi bu mu sizi rahatsız ediyor kötü diye, daha çok rahatsız olacaksınız. Bugüne kötü diyenler çıkar için nefes alanlardır çıkarları hesapları vardır o yüzden burada ağlamaya devam edin. Kötü diyenler 2001 öncesini görmedikleri için burada böyle ağlarlar eğer kötü görmek istiyorsanız akp öncesini açın izleyin okuyun öğrenin. ;) Başka kapıya Allah versin. ;)

• quote:

Bu ülke de on sekiz sene 2001 e kadar dolar 1052 kat artıyordu millet sesini çıkarmıyordu şimdi bu mu sizi rahatsız ediyor kötü diye, daha çok rahatsız olacaksınız. Bugüne kötü diyenler çıkar için nefes alanlardır çıkarları hesapları vardır o yüzden burada ağlamaya devam edin. Kötü diyenler 2001 öncesini görmedikleri için burada böyle ağlarlar eğer kötü görmek istiyorsanız akp öncesini açın izleyin okuyun öğrenin. ;) Başka kapıya Allah versin. ;)

Alıntıları Göster
    Hala gelmis 2002 oncesi diyor... Yahu 2019 yil gunumuze gel, paran bir gunde % 5 deger kaybediyor. Bu gun bir kac firman daha batti.. Sen hala bilmem lac yilindadin.. Cirpin, agla, icten ice sende diyorsun durum vahim ama disina cikaramiyorsun. Yorgan altinda aglaa

• O değilde hüptrikten ne istediniz lan eskiden tanesi 25 kuruştu şimdi o bile artmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Cem

Hala gelmis 2002 oncesi diyor... Yahu 2019 yil gunumuze gel, paran bir gunde % 5 deger kaybediyor. Bu gun bir kac firman daha batti.. Sen hala bilmem lac yilindadin.. Cirpin, agla, icten ice sende diyorsun durum vahim ama disina cikaramiyorsun. Yorgan altinda aglaa

Alıntıları Göster
    Durumun iyi olmadığını defalarca yazdım işine gelmiyor benim eski mesajlarımda açık sizin içinizdeki bebeler gibi profilimi de gizlemiyorum biz bu kadar şeffaf olabiliriz işte amaaaa size diyorum kaç oldu diyorum eski günler olmadığı sürece eski günlere donmedigimiz sürece bu sistem devam ederrrrrrr akp iktidar olurrrrrrr ah bir anlasaniz ahhhh ahhhhh. Gel de bu yeni nesillere anlat bunu ;) 28 milyon be aga 28 milyon bir yer de kenetlenmiş hala akp gitsin diye ağlıyor bir kesim. ;)

• Malın teki bu x. Hala benimle yüzyüze gelecek.

• quote:

Durumun iyi olmadığını defalarca yazdım işine gelmiyor benim eski mesajlarımda açık sizin içinizdeki bebeler gibi profilimi de gizlemiyorum biz bu kadar şeffaf olabiliriz işte amaaaa size diyorum kaç oldu diyorum eski günler olmadığı sürece eski günlere donmedigimiz sürece bu sistem devam ederrrrrrr akp iktidar olurrrrrrr ah bir anlasaniz ahhhh ahhhhh. Gel de bu yeni nesillere anlat bunu ;) 28 milyon be aga 28 milyon bir yer de kenetlenmiş hala akp gitsin diye ağlıyor bir kesim. ;)

Alıntıları Göster
    Ahahahah madem defalarca yazdın, burada da yazaydın ya.. Sen şuna işime geldiği gibi yazıyorum desene. Dolar %5 yükselince evet kotu oldu diyeceğine 2002 öncesi şöyledi, böyledi diyip kıvırıyorsun. Birde git eski mesajlarıma bak nedir yahu Oturup senin eski mesajlarınamı bakacam işim gücüm yok. Adam sanki mahfi eğilmez de gidip çarşaf çarşaf makalelerine bakacam.. Pehhh Mübarek ne kıymetli mesajlarmış onlar ki ben zaman harcayacam... Hey Allahım... Kardeş biz bu konudayız, bak diyoruz ki yine fol yok yumurta yok dolar bir anda artıyor, bir günde %5 göçtük, ekonomi çok kırılgan, ekonomi yavaş yavaş değil artık hızlı hızlı bitiyor diyoruz, ozaman sende şu mübarek eski mesajlarındaki yorumu burada yaz, hemen körü körüne savunmaya geçme, bizide boşa konuşturma.

• damadı konuşturmasalar iyi olacaktı ama olacağı varmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Devalüasyon yaşafı türkiye bundan önceki hükümetlerin başarısızlığı gibi hükümetde başarısız bir politika izleyerek devletleşmekten vazgeçip partileşti. Sonunda her hükümette olduğu gibi kendi yandaş zengileri oldu , olan gene sürüye oldu bu çoban gideryeni çoban gelir değişen birşey olmaz! Uyan artık bu siyasi anlayışın değişmesi gerektiğini gör elini taşın altına koy ve çalış bilim, ilim olmadan ülke yönetilmez onlar yönetemiyorsa artık yeni insanlara bıraksınlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.