Şimdi Ara

Dolaptaki çürümüş et kokusu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
129.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarıyıl tatili birince öğrenci evime döndüm evin şarteli atmış buzluktaki etler çürümüş dolap leş gibi olmuş !
    2 gündür dolabı temizliyorum ,etler çözülüp suları hep içeriye falan damlamış sonra kurmuş falan güç bela o pislikleri sildim ama koku hala devam ediyor özellikle buzluk leş gibi kokuyor ne kadar sildiysem de fayda etmedi sizin bildiğiniz bir yöntem var mı acaba ?

• Buzdolabini at
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kisilikli adam

Buzdolabini at
    em bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakhan29

em bence

Alıntıları Göster
    aynısı bana da oldu dolabı açamıyorum kokudan
  • oda spreyı sık
  • Buzdolabinin icini camasir suyuyla iyice temizle ve bi gece kapaklari acik birak sabah kalktiginda evi havalandir kokuya dayanamazsin acik birak ve cik aksam geldiginde koku gitmis olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: EarlyPeace

Buzdolabinin icini camasir suyuyla iyice temizle ve bi gece kapaklari acik birak sabah kalktiginda evi havalandir kokuya dayanamazsin acik birak ve cik aksam geldiginde koku gitmis olur
    Çözümü oldukca basit;

küçük bir tabağa biraz kahve koy(tercihen türk kahvesi), dolapta bir süre o tabağı beklet
  • quote:

Buzdolabinin icini camasir suyuyla iyice temizle ve bi gece kapaklari acik birak sabah kalktiginda evi havalandir kokuya dayanamazsin acik birak ve cik aksam geldiginde koku gitmis olur
    buzdolabını çalıştır bakalım bizde de olmuştu aynısından çamaşır suları sirkeli sular dolabın kapağı açık balkonda 2-3 gün kaldı koku hafif azaldı ama hala geçmemişti çalıştırmaya başlayınca geçti.

edit: bir de sirkeyle yıkayıp sildikten kuruladıktan sonra dolaba kahve serpme de işe yarıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murettep -- 14 Şubat 2014; 22:21:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murettep

buzdolabını çalıştır bakalım bizde de olmuştu aynısından çamaşır suları sirkeli sular dolabın kapağı açık balkonda 2-3 gün kaldı koku hafif azaldı ama hala geçmemişti çalıştırmaya başlayınca geçti.

edit: bir de sirkeyle yıkayıp sildikten kuruladıktan sonra dolaba kahve serpme de işe yarıyormuş.

Alıntıları Göster
    Oda spreyi etki yapmadı
    Çamaşır suyunu denemedim yarında öyle deniyeyim
    Kahveyi koyunca kapağı kapatayım mı yoksa açık mı kalsın
    Enson çare artık buzdolabını çalıştırmak

• Sogani kes ortadan ikiye koy dolaba.Sogan kokusu siner diye dusunme.Ciddiyim.
  • Camasir suyu kesin cozum bizim evdede bi sorun yasamistik senin icin annemi arayip tavsiye aldim
  • quote:

Camasir suyu kesin cozum bizim evdede bi sorun yasamistik senin icin annemi arayip tavsiye aldim
    Soğan kokusuna can kurban be sen şuanki kokuyu bi çeksen içine bütün dertlerin gider neden doğdum diye sormaya başlarsın
    Çamaşır suyu işini yarın kalkar kalkmaz deniyorum eyv hocam
  • quote:

Camasir suyu kesin cozum bizim evdede bi sorun yasamistik senin icin annemi arayip tavsiye aldim
    Başıma geldi, çamaşır suyunun yanında yapılacakları sana söyliyim;

Dolabın içine bir kaba türk kahvesi ve pirinç
    Bir kaba karbonat
    Bir kaba çay çöpü yani çayı demledikten sonra demlikteki çayı atma bir kaba koyup dolaba koy
    Bir kaba da kömür

Bunların hespini aynı anda dolaba koy koyarken miktar olarak bol tut bir kaç gün kalsın geçer:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıpçak+kk

Soğan kokusuna can kurban be sen şuanki kokuyu bi çeksen içine bütün dertlerin gider neden doğdum diye sormaya başlarsın
    Çamaşır suyu işini yarın kalkar kalkmaz deniyorum eyv hocam
    Bildiğimden değil de şöyle bir teori ürettim. Sigara içerken kokuyu çeksin diye mum yakarız çünkü ateşin üstünde alçak basınç oluşur ve duman oraya doğru hareket eder. Buzdolabının kapağını açıp karşısına 10 tane mum yak belki dolabın içindeki koku dışarı çıkar
  • burnunu kes at
  • quote:

Orijinalden alıntı: tRolling Stones

Bildiğimden değil de şöyle bir teori ürettim. Sigara içerken kokuyu çeksin diye mum yakarız çünkü ateşin üstünde alçak basınç oluşur ve duman oraya doğru hareket eder. Buzdolabının kapağını açıp karşısına 10 tane mum yak belki dolabın içindeki koku dışarı çıkar

Hocam teori güzel ama koku sinmiş dolabın içine yani duman gibi bişey değil ki
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tRolling Stones

Hocam teori güzel ama koku sinmiş dolabın içine yani duman gibi bişey değil ki

Alıntıları Göster
    kahveyi ağzı açık koymalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: merttcann

Alıntıları Göster
    Ona güzel sözler söyle
  • quote:

kahveyi açık koyacağımı biliyorum dolabın kapağını kapatayım mı diye soruyorum
  • quote:

quote:

kahveyi açık koyacağımı biliyorum dolabın kapağını kapatayım mı diye soruyorum

kapat kapat
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.