Şimdi Ara

Dolandırıcılıkla Suçlanıyorum (Gelişmeler Var+Olay Haberlerde) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
4
Favori
10.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

tamamen tahmin yürütüyorum. başkası senin adresini vermiştir o çevreden biri. kargo gelince kapının önüne gidip almıştır. kargo senin adına postalanmamış galiba o kişinin adına postalandıysa sizin evin önünden almıştır. kargocu elemanlarda adrese teslim edildi diye yazmışlardır

Benim adıma değil X adına gelmiş ve o teslim almış bizim adresten.Ben kredi kartı bilgilerini çalıp sipariş vermekle suçlanıyorum ama adım geçmiyor dairede ben oturuyorum.Kendimi bilgileri çalınan X olarak tanıtmış almışım güya.

zaten senin olmadığın ortaya çıkar. bence sadece prosedür gereği senden ifade almışlardır. zaten onlarda biliyolardır yani dolandırıcı olsan niye kendi ev adresini veresin çalıntı kredi kartıyla aldığın birşeye

• Her bilge adamın korktuğu üç şey vardır: fırtınalı bir deniz, aysız bir gece ve almadığı halde aldığı söylenilen kargo.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: By Trex

teslim eden kargocu bellidir o sana edip etmediğini bilmiyormu ? eğer sana ettiğini söylerse öldür, olmadı çıkar hakimin masasına vur oda olmadı kargocunun üzerine kangal sal

Kargocuyla bizzat yüzleşmedim sanırım o olay mahkemede olur bir yandan da düşünmüyor değilim bana kargo gelmemişken bu adrese teslim edildi diyen adam da bu işe ortak olup ben buna teslim ettim derse ne olacak diye.Binbir türlü şebeke işi oluyor neler neler dönüyor ülkede.

Rahat ol dostum senin imzan yok orada imzanı da taklit edemezler ya.
  • Hocam olay bence şöyle oldu. Yukarda bir arkadaşta demiş ama tam anlaşılmamış. Diyelim ki hırsız benim. Siparişi kendi evime verecek değilim senin evine veriyorum. Kargo takibini yapıp gelmesi muhtemel bir saatte kapı önünde bekliyorum. Kargocu gelincede anahtarlar annemde kalmış bende aşağıda bekliyodum diyorum. Kargoya kendi ismimi verdiğim için kimliğimi gösterip imzalayıp kargoyu alıyorum. Adam da adrese teslim ettim yazıyor.
  • bence hırsız kargocu
  • kardeşim sitedeki ip numarasından anlarlar zaten neden dert ediyorsun sonucta sen sipariş vermedin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edeb'i Muamma

Hocam olay bence şöyle oldu. Yukarda bir arkadaşta demiş ama tam anlaşılmamış. Diyelim ki hırsız benim. Siparişi kendi evime verecek değilim senin evine veriyorum. Kargo takibini yapıp gelmesi muhtemel bir saatte kapı önünde bekliyorum. Kargocu gelincede anahtarlar annemde kalmış bende aşağıda bekliyodum diyorum. Kargoya kendi ismimi verdiğim için kimliğimi gösterip imzalayıp kargoyu alıyorum. Adam da adrese teslim ettim yazıyor.

Ben de öyle düşünüyorum zaten ama nasıl ispatlayacağım adam "orada sen oturuyorsan sen almışsındır" dedi direk e benim elimde ispatta yok nasıl ispatlayayım belki kargocu da işin içinde bilmiyorum ki.Yukarıda da dedim hadi adam mahkemede ben buna teslim ettim diyip beni gösterirse ne yapacağım kasıtlı olarak benim dairem seçilmiş çünkü sürekli sipariş veriyorum internetten poliste dedi sen sürekli sipariş veriyormuşsun diye güya kargocuya biri demiş öyle o konuda da bir fikrim yok.

ColdCode güldürdün

Dr.Thrax zaten adamlar benim imzamı taklit etmiyor ki benim dairemden x kişisi adına onun imzası ve tc'siyle teslim alıyor dolandırılan şahsın bilgilerini ele geçirmişler ki o noktada benden şüpheleniyor salağımya ben kendi bilgisayarımdan çalıntı kartla sipariş verip kendi adresimi verip buradan teslim alacağımHayır kargocu hiç mi kimlik sormadı direk tc mi alıp geçti acaba ya da sahte kimlik falan birşey mi ayarladılar ki.

Sylar. iş ip ile bitmez ki dostum kargocu benim dairemden dolandırılan şahsa teslim etmiş güya.Ayrı ayrı günlerde 3-4 sipariş hemde.Benim daireye o isimle teslim edilmesi sıkıntı yaratıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 2 Ocak 2013; 17:05:16 >

• sen neyi ispatlamaya çalışıyorsun. Onlar ispatlayacak tüm açıkları kapat
  • Kargoyu teslim alan kişi imza atmak zorunda değil mi? Sonuçta kargoyu teslim alan o ve o da kabak gibi belirli. Sana bir şey yapamazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Kargoyu teslim alan kişi imza atmak zorunda değil mi? Sonuçta kargoyu teslim alan o ve o da kabak gibi belirli. Sana bir şey yapamazlar.

Dostum kargoyu teslim alan şahıs dolandırılan şahıs olarak geçiyor zaten ben önce kredi kartı bilgisini çalıp sipariş vermiş onun tcsini kullanıp kargoyu ben o şahsım diyerek teslim almışım güya yani iddia o.

scaryscreen birşey ispatlamaya çalışmıyorum dostum benzeri olay işiten veya yol gösterecek biri var mı ki diye konu açtım paylaşıyorum işte.
  • dolandırıcılıkta tescilli bir dünya markasıyız . dikkatli olmak lazım . geçmiş olsun
  • Haydaaaa
  • quote:

quote:

Kargoyu teslim alan kişi imza atmak zorunda değil mi? Sonuçta kargoyu teslim alan o ve o da kabak gibi belirli. Sana bir şey yapamazlar.

Dostum kargoyu teslim alan şahıs dolandırılan şahıs olarak geçiyor zaten ben önce kredi kartı bilgisini çalıp sipariş vermiş onun tcsini kullanıp kargoyu ben o şahsım diyerek teslim almışım güya yani iddia o.

scaryscreen birşey ispatlamaya çalışmıyorum dostum benzeri olay işiten veya yol gösterecek biri var mı ki diye konu açtım paylaşıyorum işte.

Kargoyu teslim eden görevliyle yüzleştirilebilirsin, elbet senin olmadığını hatırlar. Ayrıca apartman girişinde ya da orayı gören bir yerde kamera tarzı şeyler varsa onlarla da giren çıkanı kontrol edebilirsiniz.

• quote:

quote:

quote:

Kargoyu teslim eden görevliyle yüzleştirilebilirsin, elbet senin olmadığını hatırlar. Ayrıca apartman girişinde ya da orayı gören bir yerde kamera tarzı şeyler varsa onlarla da giren çıkanı kontrol edebilirsiniz.

Kamera yok yüzleşme olayında kargocu dürüst davranırsa zaten korkacak bir şey yok lakin kargocu bu işin içinde olabilir ya da kendi poposunu kurtarmak için (malum o kişi olmamasına rağmen söze güvenip teslim etmiş olabilir) buydu teslim alan der geçer diye korkuyorum.Keşke dürüst davransa başka ne isterim zaten.

• quote:

ben işyerinde çok problem yaşıyorum bu konuda.

kargocular çok keyfi davranıyolar.

adam bana ait kargoyu x kişiye vermiş, imza olarak da y kişi adına imza var (y=bizim binanın güvenlik görevlisi) ve y'nin imzadan da kargodan da haberi yok.

kargocuya ulaşmak için çok çektim, sonunda buldum herifi, söylediği ise aynen: ben binaya bıraktım kargoyu, y hep orda olurdu (y=güvenlik) ama o gün yoktu, bende y adına kendimimza attım.

oeki dedim sadede gelirsek kargo kimde?

cevap: bilmiyom binadadır işte.

binanın altını üstüne getirdim, sonunda alakasız ve tanımadığım birinin ofisinde buldum, o adamın da haberi yok ben almadım bu kargoları diyo.

böyle çok örnek yaşadım ama en ilginci buydu, karşılaştığım kargocular genelde çok rahat, önüne gelene veriyolar kargoyu, umurlarında değil.

• Muhtemelen kargocu da işin içinde ki sizin internetten alış-veriş yaptığınızı biliyor ve sizi adres olarak seçiyor. Belki de kargocu kendi kendine teslim aldı ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Kamera yok yüzleşme olayında kargocu dürüst davranırsa zaten korkacak bir şey yok lakin kargocu bu işin içinde olabilir ya da kendi poposunu kurtarmak için (malum o kişi olmamasına rağmen söze güvenip teslim etmiş olabilir) buydu teslim alan der geçer diye korkuyorum.Keşke dürüst davransa başka ne isterim zaten.

Kargo teslim tutanağında illa bir imza var, kriminal laboratuvarda senin imzanla karşılaştırsınlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

ben işyerinde çok problem yaşıyorum bu konuda.

kargocular çok keyfi davranıyolar.

adam bana ait kargoyu x kişiye vermiş, imza olarak da y kişi adına imza var (y=bizim binanın güvenlik görevlisi) ve y'nin imzadan da kargodan da haberi yok.

kargocuya ulaşmak için çok çektim, sonunda buldum herifi, söylediği ise aynen: ben binaya bıraktım kargoyu, y hep orda olurdu (y=güvenlik) ama o gün yoktu, bende y adına kendimimza attım.

oeki dedim sadede gelirsek kargo kimde?

cevap: bilmiyom binadadır işte.

binanın altını üstüne getirdim, sonunda alakasız ve tanımadığım birinin ofisinde buldum, o adamın da haberi yok ben almadım bu kargoları diyo.

böyle çok örnek yaşadım ama en ilginci buydu, karşılaştığım kargocular genelde çok rahat, önüne gelene veriyolar kargoyu, umurlarında değil.

+1

Mahkeme çağrı kağıtlarımı kimlik göstermeden alıyorum yani kimlik olayı tamamen formalite.

• Kardeş boşuna mı imza sistemi var... Git MNG Kargo'ya deki ; 42_Sentez_42 bir kağıda imza atmış mı , hadi onuda geçtim madem bana geliyor başkasına nasıl teslim ediyorsunuz ...

Korkma bu kadar öyle birşey olmaz merak etme ! Suçlayamaz kimse seni !
  • İmza atilan kagitlara parmak izi yapilmasini iste sonra o kagitlari degil imza dokunmadigin bile ortaya cıkar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.