Şimdi Ara

Doktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
4.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Zaten doktor maaşları niye böyle parça parça anlamıyorum. Öncelikle bunun değiştirilmesi gerek, performansa-çalışmaya dayalı kısmın maaşın küçük bir kısmını oluşturması gerek. Baz maaşa da düzenleme yapılması gerek tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cricet -- 22 Mart 2022; 18:6:8 >
  • Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Hangi doktor 2000 yılında 15-20 bin dolar alıyormuş? Bu bilgiye nereden ulaştın bilmiyorum ama pek inandırıcı değil. Dediğin parayı bugün Avrupadaki doktor bile almıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cricet -- 22 Mart 2022; 18:40:10 >
  • cricet C kullanıcısına yanıt

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 29 Ağustos 2022; 13:1:25 >

Türkiye'nin ekonomik şartlarını ve içinde bulunduğum sektörün şartlarını düşünüce bence şu anda minimum pratisyen maaşı 15k, uzman maaşı da 22k olmalı.

• Gitmek isteyen gider. İnsanları boğarsanız, tüm haklarını teker teker gasbederseniz, yaşama dair güzel olan her şeyi ellerinden alırsanız giderler. Doktor da gider, mühendis de gider, bir şekilde yolunu bulan herkes gider. Geriye sahipsiz bir vatan kalır, ki ak partinin istediği de o zaten. Çoktan sığınmacılarla doldurdular amaç bizleri tasfiye etmek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

umarım düzenleme yaparlar, 4 ay önce aralık ayında 2500-5000tl zam yapmışlardı ertesi hafta hekim dışı sağlık çalışanların yaptığı büyük protestadan dolayı hekim zammı acil olarak geri çekmişlerdi

asıl hekimlerinn tepki bu yüzden

Doktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz.
    Doktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz.MDİNTANİYEtwitter
    “@saglikperrsonel Türk sağlık sen, ağustosta hekim dışı iyileştirmeyi ve aralıkta hekime yapılan maaş artışına haksız zam diyerek geri çektirilmesini unutmuş. Biz o zamanlar ekibi pek göremedik.”
    https://twitter.com/MD20INTANIYE/status/1494862864594743301

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 22 Mart 2022; 19:34:56 >
  • Özel idare işçilerini memurlarını örgütleyip hemşirelerden niye az kazanıyoruz diye grev yaptırtmak lazım. Dinsizin hakkından imansız gelir misali.

• tüm bunlar yarın muhalefet gelse de yine aynısı olur çünkü hekim dışı sağlık çalışan sayısı 1,5 milyon kadar ama hekim sayısı 10da biri bile değil devlette daha da az

o yüzden tüm bunlar oluyor, çünkü hekimlerin oy potansiyeli sağlıkçılardan daha az etkide

o yüzden 6 yıl eğitim alan ve bunun üstüne 4-5 yıl ihtisas yapan 2 yıllık radyoloji teknikerleri ile maaşları benzer oluyor

Alıntı

metni:
    hatta bir sağlık senin başkanı çıkıp radyoloji teknikerlerini redyoloji uzmanlık yolu açılsın ve kast sistemi bitsin diye rahatça açıklama yapabiliyorlar

radyoloji uzmanı 6 yıl eğitim 5 yıl ihtisas yapan biri (tusta dereceyle kazanılan bir bölüm)

bu hükümet buna izin vermedi yarın başka biri geldiğinde bunu gerçekleşirse şaşırmam valla

Doktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 22 Mart 2022; 22:20:19 >

Bende 2 kere kol kırığı oturttum yerine, o zaman benide ortopedi uzmanı yapsınlar.Doktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz. 

• o olursa artık şaşırmamDoktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz. 

Kadınların hastaneye gitmesini engelleyerek. Hastanedeki hastaların %95'i kadındır eğer gittiysen. Erkekler mi hasta olmuyor yoksa kadınlar mı çok zayıf? Oradaki kadınların çoğu sırf hava alalım, gezelim diye gidiyorlar hastaneye. Çoğu hasta bile değil. Sağlık ocağında halledebilecekleri işleri hastanede görmeye çalışıyorlar. Almanyada sanırım önce sağlık ocağı, sonra gerekli görülürse hastane. Bu böyle olsa ve halkımız biraz bilinçlense zaten sorun kalmayacak. Tabii tüm mültecileri de göndermek gerek çünkü doktorların iş yükünü en az %25 arttırdılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bu da fazla değil mi? Bir ülkede bu kadar uçurum olmaz. Bir memur 700-800 dolar alırken bir doktorun 5000 dolar kazanması çok abes.

• milyarderdahi M kullanıcısına yanıt

O paranın büyük bır kısmını özelde kazanıyordur muhtemelen (4000-4500 dolar), özelde sınır yok.

Mülteciler konusunda sonuna kadar haklısın diyecek bir şeyim yok. Hastaneye pek gitmiyorum, eğer durum dediğin gibiyse zaten durum sıkıntılıymış. Önce sağlık ocağını zorunlu kılsan bu sefer aile hekimlerinin canını okurlarDoktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz. . Dediğiniz gibi halk bilinçlense zaten böyle bir sorun kalmayacak.

İnsanların hastaneye gitmesini engellersen ortalık yıkılır, hangi parti gelirse gelsin böyle bir şeyin altına girmez. Ayrıca şimdi baktım, kişi başına düşen doktor sayısı da Türkiye'de az doktor sayısının artması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cricet -- 23 Mart 2022; 17:45:1 >

senede ancak bir kere gidiyorum hastanelere ama her sene aynı. :D doğru vallaha. bu seferde sağlık ocağında randevu bulamazsın. yo, engellemesinler de zorlaştırsınlar. sağlık sırf bedava diye bu kadar yığılma var. her halta hastaneye koşuyorlar, başım ağrıyor diye acile gidiyorlar. buna bir düzenleme getirilmeli.

devlet bu kadar vermiyor zaten özel sektörde bu paralar var

devlette ise büyük cerrahlar bu düzeye yaklaşabilir normal hekimlerin bu seviyede alması imkansız (zor bile değil)Doktorların yurtdışına çıkışını nasıl engelleriz. 

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.