Şimdi Ara

silinsin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
6
Favori
85.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 7 Mayıs 2020; 16:28:15 >

• Durumuna gore ilac kullanimi faydali. Milleti dinleyip ilac kullanmayi birakma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o hastalik ilacsiz gecmiyo .oyle kendi kendine gecer diye bekleme hic

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrebunlu34

o hastalik ilacsiz gecmiyo .oyle kendi kendine gecer diye bekleme hic

Teşekkür ederim arkadaşlar, ilacın Sulinex 37,5 mg olanını denedim bu ilaç beni iyileştirecek gibi görünüyor ben hayatım boyunca ilaca bağlı olmayan biriydim bu ilk oldu doktor o yüzden 37,5 mgla başlattı 15 gün sonra ikinci doz olan 75 mgla devam edicem. ilacı saat 4 te yuttum su an saat 20:30 şu ana kadar bana hissettirdiği inanılmaz bir ağız kuruluğu sürekli su içme hisiyatı rahat 3 litre su içtim ağzımın içi çamur gibi ayrıca kendimi çok acayip hissediyorum ilacın etki yaptığını hissedebiliyorum yavaşladım sanki içtiğim herşeyden tat alıyorum yaptığım şeyler daha zevkli geliyor sanırım yan etkilerini görmeye başlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 13 Nisan 2016; 20:36:31 >
  • Arkadaşlar ilacı kullanalı 9 gün oldu ilk günler fena bir çene kasılması vardı, günde bir iki defa midem bulanıyordu fakat şu an bütün o yan etkiler geçti gitti sanırım vücudum ilaca alıştı artık, kendimi çok iyi hissediyorum normal bir insanım artık stres yok sıkıntı yok ilacı kullanmadan önce çok agresifti kırıyordum tüm sevdiklerimi şimdi herkesle iletişimim harika kaygı korku endişe kalp çarpıntılarım yok artık Allah vesile olandan bin kere razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir.uluag

Arkadaşlar ilacı kullanalı 9 gün oldu ilk günler fena bir çene kasılması vardı, günde bir iki defa midem bulanıyordu fakat şu an bütün o yan etkiler geçti gitti sanırım vücudum ilaca alıştı artık, kendimi çok iyi hissediyorum normal bir insanım artık stres yok sıkıntı yok ilacı kullanmadan önce çok agresifti kırıyordum tüm sevdiklerimi şimdi herkesle iletişimim harika kaygı korku endişe kalp çarpıntılarım yok artık Allah vesile olandan bin kere razı olsun

plasebo etkisi yapmış olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rayto -- 23 Nisan 2016; 22:06:05 >
  • Ilaci kullanali 6 ay oldu. Arkadaslar size sunu soyleyebilirim bu ilac tek kelimeyle mukemmel birsey sikinti dert tasa stres korku hersey mazide kaldi artik hicbirseyi kafaya takmiyorum, kendime guvenim tam, girdigim ortamlarda asla kasim kasim kasilmiyorum asla soguk ter dokmuyorum hata yapmaktsn korkmuyorum artik gayet sakin, kendinden emin, sikinti stresten uzak bir hayat yasiyorum oysa ilaci kullanmadan once intihar etmeyi bile dusunuyordum bir gunde 10 farkli ruh halini yasiyordum artik hepsi mazide kaldi Allah cikarandan da vesile olandan da bin kere razi olsun. Yalniz felaket derecede bagimlilik yapiyor soyleyeyim bir gun alma yanlis laf edeni yamultursun oyle bir deli cesareti oyle bir saldirgan insana ceviriyor adami ve en kotu yani ise beynine sanki 220 volt elektrik akimi vermisler gibi carpiliyorsun dengesizlesiyorsun felegin sasiyor o an bir eroin bagimlisindan farksizsin keder sikinti stres on kati artiyor ilaci aldiktan sonraki halini ve su aninin ne kadar berbat oldugunu dusunuyorsun ve tek caren ilaci almak oluyor inanilmaz derecede kabus goruyorsun ilaci bir gun alma uyandiginda hassss.... gece ne gordum lan ben oyle diyorsun karabasanlar arkadasin oluyor gece yatamiyorsun bogazini sikiyorlar sanki uyanmak istiyorsun uyanamiyorsun cok ama cok korkuyorsun kafayi siyirma derecesine geliyorsun uyandiginda ne oluyor lan bana diyorsun ilaci aliyosun yarim saat sonra kuzu gibisin bu ilac tek kelimeyle mukemmel birsey ilk aylar yan etkilerini goruyorsunuz cene kasilmasi felaket derecede oluyor elde ve kafa bolgesinde uyusmalar hissediyorsun sanki uyusturucu almis biri gibi oluyorsun kendini kafa yasiyormus gibi hissediyorsun ama birkac ay sonra vucut alistiktan sonra o yan etkilerden eser kalmiyor bu ilac cidden aksiyeteyi tedavi ediyor ise yariyor arkadaslar bir gunde on farkli ruh halini yasiyorsaniz, herseyden endise duyuyorsaniz ve depresyonda oldugunuzu hissediyorsaniz sizde de anksiyete bozuklugu olabilir bir doktora gorunmenizde fayda var Allaha emanetsiniz, sorusu olan varsa yazabilir.

• Ben de KAYGI bozukluğu hastasıyım,doktor 8 ay önce tanı koydu,çektiğin sıkıntılar ve yaşadığın sorunları çok iyi anlıyorum.Öncelikle şunu söylemek isterim Doktoruna güven ve sana verdiği ilacı söylediği saatte ve dediği mg dahilinde eksiksiz kullan.Zamanla ilaç iyi gelecek fakat hemen ilk bikaç günde iyleşmezsin 15 ile 30 gün arası rahatladığını göreceksin.

Eyer bu zaman zarfında ilaç iyi gelmez farklı yan enkiler olursa ya ilacın markası yada mg yükselir bu doktora belli aralarda gidip iyi yada kötü durumun hakkında verdiğin bilgilere göre doktorun seni yönlendirecektir.

İlk ilacı aldığında kafana takma acaba ilaç şimdi beni nasıl etkiler yada yan etkileri ne olacak diye malum zaten kaygı bozukluğu hastasıyız ilacın etkisi 1 ise 3 olur kendi kendini kötü edersin rahat ol bu ilaç bana iyi gelecek ve rahatlayacam diye koşullan beyninde..

Başlarda halsizlik ve baş dönmesi depresik durumlar olabilir kendini dinleme bir işde çalış yada sürekli arkadaş ortamlarında sosyal aktivitelerde bulun.Sigara,siyah çay,kahve,kola kısacası kafain ve asitli içeceklerden uzakdur.Her akşam duş al,komik filmler izle,meyve ye..Spor solonuna git ter dökmek,yorulmak insana iyi gelir evde kesinlikle sürekli kalma.

Yani aklıma gelenler bunlar takma kafana bi ölümün çaresi yok sabır işi bu hastalıklar geçebikmesi için sadece ilaçlardan medet bulma sende çabala ilaçlar iğleşmene aracı olan unsur ana unsur hastanın kendisidir.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Ilaci kullanali 6 ay oldu. Arkadaslar size sunu soyleyebilirim bu ilac tek kelimeyle mukemmel birsey sikinti dert tasa stres korku hersey mazide kaldi artik hicbirseyi kafaya takmiyorum, kendime guvenim tam, girdigim ortamlarda asla kasim kasim kasilmiyorum asla soguk ter dokmuyorum hata yapmaktsn korkmuyorum artik gayet sakin, kendinden emin, sikinti stresten uzak bir hayat yasiyorum oysa ilaci kullanmadan once intihar etmeyi bile dusunuyordum bir gunde 10 farkli ruh halini yasiyordum artik hepsi mazide kaldi Allah cikarandan da vesile olandan da bin kere razi olsun. Yalniz felaket derecede bagimlilik yapiyor soyleyeyim bir gun alma yanlis laf edeni yamultursun oyle bir deli cesareti oyle bir saldirgan insana ceviriyor adami ve en kotu yani ise beynine sanki 220 volt elektrik akimi vermisler gibi carpiliyorsun dengesizlesiyorsun felegin sasiyor o an bir eroin bagimlisindan farksizsin keder sikinti stres on kati artiyor ilaci aldiktan sonraki halini ve su aninin ne kadar berbat oldugunu dusunuyorsun ve tek caren ilaci almak oluyor inanilmaz derecede kabus goruyorsun ilaci bir gun alma uyandiginda hassss.... gece ne gordum lan ben oyle diyorsun karabasanlar arkadasin oluyor gece yatamiyorsun bogazini sikiyorlar sanki uyanmak istiyorsun uyanamiyorsun cok ama cok korkuyorsun kafayi siyirma derecesine geliyorsun uyandiginda ne oluyor lan bana diyorsun ilaci aliyosun yarim saat sonra kuzu gibisin bu ilac tek kelimeyle mukemmel birsey ilk aylar yan etkilerini goruyorsunuz cene kasilmasi felaket derecede oluyor elde ve kafa bolgesinde uyusmalar hissediyorsun sanki uyusturucu almis biri gibi oluyorsun kendini kafa yasiyormus gibi hissediyorsun ama birkac ay sonra vucut alistiktan sonra o yan etkilerden eser kalmiyor bu ilac cidden aksiyeteyi tedavi ediyor ise yariyor arkadaslar bir gunde on farkli ruh halini yasiyorsaniz, herseyden endise duyuyorsaniz ve depresyonda oldugunuzu hissediyorsaniz sizde de anksiyete bozuklugu olabilir bir doktora gorunmenizde fayda var Allaha emanetsiniz, sorusu olan varsa yazabilir.

Ilaci kullaniyormusun hala ? Omrunun sonuna kadar ilac mi kullanicaksin?

• 742793 kullanıcısına yanıt
    doktor 1-1.5 sene rahat kullanırsın dedi, ilaç tedavisi şartmış.
  • Ilacimi her zaman recete ile aliyordum, farkli eczanelerden bir iki kere temin ettim daha onceki alisverislerimde 'ilaci recetesiz alabiliyor muyum?' diye sordugum her eczacidan hayir alamazsiniz cevabi aldim son iki uc aydir is yogunlugum dolayisiyla doktora gidemedim ve bu surecte kullandigim sulinex 150 mg yerine hep efexor 150 mg kullandim etken maddesi ayni oldugundan iciyordum uzerimde biraktigi etki psikolojik anlamda ayniydi sonucta ikisi de antidepresandi fakat icim yine de rahat degildi neyse ben kullanmaya devam ettim. Dun ilacim bitti ve bugun ilacimi temin edebilmek icin eczanaye gittim sulinex 150 mg istedim bu sefer recetem olmadan ilaci aldim sebebini sordugumda bu ilacin hep recetesiz satildigini soylediler ben de cok garip degil mi dedim daha once size recetesiz alabilir miyim diye sordugumda bana recetesiz alamazsiniz demistiniz bu sefer recetesiz veriyorsunuz kiz ben sanki kendisine daha once hic oyle bir soru sormamisim gibi davrandi, bense ilacimi aldigim icin mutluydum o yuzden konuyu fazla uzatmadan odemeyi yapip ciktim.

Bilgisi olan var mi bu ilac hep recetesiz mi satiliyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir.uluag -- 16 Aralık 2016; 1:20:14 >

• ilacı bırakma sürecinde dünyayı tersten göreceksiniz hocam,şimdiden kolay gelsin.

• meditasyon yapmak faydali olabilir
  • Merhaba. Şu an ne durumdasınız?

• Size Snri tipi venlafaksin etken maddeli bir antidepresan verilmiş. Doz atlamamaya dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xasasasx -- 21 Haziran 2017; 19:11:26 >
  • Ben bu sorunları yaşıyorum yanında konuşurken beynimde oluşturduğum cümleyi yanlış telaffuz ediyorum. Ali havuzda yüzüyor yerine yürüyor gibisinden

• Facebokkda 2.beyin bağırsak adlı bir grup var Bakmanda fayda var..Eğer bağırsak florası bozuk ise toksin maddeler kan yoluyla beyne kadar etki edebiliyor.Ben bir keresinde 3lü antibiyotik tedavisi görmüştüm.Sonrasında 2 ay ölü gibi içi sıkıntısı çekmiştim.Ben ilaçda kullanamıyorum.Artık probiyotiklere yogunlaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistik yönetmen

ilacı bırakma sürecinde dünyayı tersten göreceksiniz hocam,şimdiden kolay gelsin.

Bunu biraz açar mısınız, nasıl zorlukları var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ilacı kullanalı 1 seneyi geçiyor,

1 gün almayayım feleğim şaşıyor, dünyayı tersten görmek ne kelime ölüp ölüp diriliyorum özellikle geceleri gördüğüm kabusun haddi hesabı olmuyor ilacı almadığım gece kabus görmekte nirvanayı yaşıyorum resmen yattığım yatak dar geliyor uyuyamıyorum gözlerim kapalı fakat uyanığım uyuyorum fakat bilincim açık gibi boğazımı sıkıyorlar karabasanlar mı desem ne siz sorun ne ben söyleyeyim ilacı almadığım zaman 5-6 saat içinde elim ayağım karıncalanıyor ve sonrasındaki saatlerde kafamın içine elektrik veriyorlarmış gibi bir his oluyor beynimde ve bu his fazlasıyla rahatsız edici, dengesizleşiyorum yolda yürürken çok garip hissediyorum kendimi sanki her an kötü birşey olacakmış gibi hissediyorum ilacı bi atıyorum baba benden kralı yok normal oluyorum insan oluyorum ben ben oluyorum ama almayınca harbi sıkıntı bağımlısı oldum anasını satayım ama değer mi kesinlikle değer

• quote:

Merhaba arkadaşlar ilacı kullanalı 1 seneyi geçiyor,

1 gün almayayım feleğim şaşıyor, dünyayı tersten görmek ne kelime ölüp ölüp diriliyorum özellikle geceleri gördüğüm kabusun haddi hesabı olmuyor ilacı almadığım gece kabus görmekte nirvanayı yaşıyorum resmen yattığım yatak dar geliyor uyuyamıyorum gözlerim kapalı fakat uyanığım uyuyorum fakat bilincim açık gibi boğazımı sıkıyorlar karabasanlar mı desem ne siz sorun ne ben söyleyeyim ilacı almadığım zaman 5-6 saat içinde elim ayağım karıncalanıyor ve sonrasındaki saatlerde kafamın içine elektrik veriyorlarmış gibi bir his oluyor beynimde ve bu his fazlasıyla rahatsız edici, dengesizleşiyorum yolda yürürken çok garip hissediyorum kendimi sanki her an kötü birşey olacakmış gibi hissediyorum ilacı bi atıyorum baba benden kralı yok normal oluyorum insan oluyorum ben ben oluyorum ama almayınca harbi sıkıntı bağımlısı oldum anasını satayım ama değer mi kesinlikle değer

Hocam iş yerinde çalışirken falan sıkıntı oluyor mu

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.