Şimdi Ara

Dogus otomotivden sifir arac aldim camurluk ve kaput sokulmus takilmis cikti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
2
Favori
15.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iddianız mı doğrulayabiliyor muyuz? Bence önce iddanızı doğrulayın derim.

Doğruysa rezalet puanım 11/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Guardian -- 15 Temmuz 2019; 17:39:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun. Şuanki satış fiyatından iade az olmuş gelecekteki satış fiyatından iade isteyin

• Hocam senin araba daha sana gelmeden yüksek ihtimalle Showroom’da kaza yapmış. Tamir edip sana satmışlar, hakkını ara mutlaka.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Araçlar gemiden inerken binerken tırdan inerken binerken size gelene kadar 3 kere bile parçası değişebilir. Gelin Gemlik gemport a ne demek istediğimi anlarsınız.

Çamurluk plastik aksamlar kapılar genelde yedekli olur gemiden indiğinde hasar varsa o anda orada değiştirilir. Gaza sonuna kadar dakikalarca abananı gördüm. Sizin sıfır aldığınız araçlara kulak patlatacak kadar dip gaz yapılıyor 50 kere sonra siz aman 3000 deviri geçmeyeyim rodaj falan filan yersen işte 😂

Velhasıl kelam üreticinin parça değiştirme hakkı var 2. Boya hakkı var bu kadar takıntılı olmamak gerek. Zaten garantili araçlar neyi dert ediyorsunuz. Sorununuz Dsg den başka bişey olmasın :) onuda sen istesende değiştirmiyor zaten servis istediği kadar garantili olsun para kazanmak için servis için üretilmiş bir şanzıman

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

1. Siz sadece doğuşun şikayetlerini okumuşsunuz o halde, diğer markalara da göz atın derim.

2. Highline Passat hazırda var, sıkıntı yok, eğer isterseniz hemen bulabilirim size.

3. Honda, Dacia ve Kia' da özel sipariş diye bir olay yok. Honda Civic' den bahsediyorsanız o zaten yerli üretim hangi kurdan bahsediyorsunuz ? Araçlar gümrükte veya gemide falansa zaten 10-15 güne geliyor. Onlarında zaten fiyatları netleşmiş oluyor. Bir sorun bakalım bu markalara, 1 ay sonra veya özel siparişle 3 ay sonra gelecek arabaya fiyat garantisi verebiliyorlar mı ( ithal araçlardan bahsediyorum )

4. Buna ne diyeceğimi bilemedim gerçekten. Cevap verme gereği bile hissetmiyorum ama yine de sizi bilgilendireyim... Araç üretildikten sonra kontrol ediliyor, test sürüşü yapılıyor. Yani o bahsettiğiniz sorun varsa zaten kontrol esnasında veya test sürüşü esnasında belirlenip düzeltiliyor. Aracı bodozlama satmıyorlar yani.

Vw harici konuları da okuyorum, yorum yapıyorum. Zaten mesaj sayılarımızdan da belli kimin okuyup okumadığı

Alıntıları Göster
    Arabayi sen mi sattin bilader canla basla savunuyorsun?
    Bagli oldugun mukkemmel kurulus O arabayi ikinci elde almaya kalksa kaput camurluk sokulmus ben nerden bileyim cikma ile degismedigini diye soyleyip 5000 lira fiyat kirmayacak mi?
    Bos yapma Allah Askina

• cileli_sofor C kullanıcısına yanıt
    yahu kaporta değişmiş veya boyanmışsa tabiki hakkını ararsın, deyim yerindeyse o markanın gözünü çıkarırsın. Ama ortada birşey yok, sırf birkaç vidaya anahtar değmiş diye hemen arabayı perte çıkardınız. Ayrıca suçladığınız doğuş otomotiv bu durumu nerden görsün. Belliki fabrikada olmuş bu.

Benim burada yaptığım marka fan boyluğu değil ama senin yaptığın bilgisizce ön yargıda bulunmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Arabayi sen mi sattin bilader canla basla savunuyorsun?
    Bagli oldugun mukkemmel kurulus O arabayi ikinci elde almaya kalksa kaput camurluk sokulmus ben nerden bileyim cikma ile degismedigini diye soyleyip 5000 lira fiyat kirmayacak mi?
    Bos yapma Allah Askina

Alıntıları Göster
    Hadi be ordan... Neymiş efendim çamurluk kaput sökülmüş diye 5.000 TL fiyat kıracakmışmışmış. İnsanın fikri neyse zikride odur derler. Hadi BİLADER boş yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Hadi be ordan... Neymiş efendim çamurluk kaput sökülmüş diye 5.000 TL fiyat kıracakmışmışmış. İnsanın fikri neyse zikride odur derler. Hadi BİLADER boş yapma.

Alıntıları Göster
    Ferit sana madalya takmali dostum ahhahah

• Bu şekilde binmezsin umarım,dünya para verdin.şahsen yarın ben senden alcak olsam söktak var derim para kırmaya çalışırım

• Bayiden araba alırken bile bakmak lazım. Türkiye'nin gelişmişlik seviyesi hızla yükseliyor.
    Arabanın bu şekilde olması sıkıntı değil aslında. Ama satarken güzel bir indirim yapıp durumu da alıcıya anlatmaları gerekirdi. Böylece başları da ağrımazdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etusch -- 15 Temmuz 2019; 21:37:13 >
  • ithal arabada % 10 tamir ediliyor araçlar indirme bindirme sırasında sevkiyat sırasında

• İyi bir expere gidin durumu öğrenin değişme mi yoksa ayar vs mi? Ona göre firma ile görüşün. Avukata danışın. İhtar çekin. Ama en fazla fatura tutarında işlem yapılır.

Ayar felan varsa bir kaç bakım hediye ederler. İki tarafta mutlu olur.

Mahkeme işi çok yoğun ve yorucu olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam daha eksper'e bile götürmemişsiniz hemen sinirle acele kararlar almayın. araç sonuçta bir makinedir, fabrikada kalite kontrol esnasında bir şey görülüp değiştirilmiş olabilir biraz bekleyin bakalım. millet de işin gazına gelip hemen sövmeye başlamış. olayı iyice öğrenin bakalım ne diyecekler umarım kazalı bir aracı kendileri yapıp size teslim etmemiştir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: etusch

Bayiden araba alırken bile bakmak lazım. Türkiye'nin gelişmişlik seviyesi hızla yükseliyor.
    Arabanın bu şekilde olması sıkıntı değil aslında. Ama satarken güzel bir indirim yapıp durumu da alıcıya anlatmaları gerekirdi. Böylece başları da ağrımazdı.
    bayide satilirken en ufak cizigi gocugu olan arabaya bile 7000 8000 indirim yapiliyor ben neden satilirken sorun yasayacagim bir arac aliyim demi

• quote:

Orijinalden alıntı: Wonky

gecmis olsun hocam sinirinizi cok iyi anlıyorum. bu yapilan ahlaksizliksir adiliktir serefsizlikdir. kos koca sirket dersin ama uc kurus karin pesine kosarlar.

ve bunlara en buyuk canagi tutanda devlet. hic bir cezai yaptirimi veya caydiricilik yok. siz simdi dava acarsini 5 yil sonra arca odediginiz para üzerinden size ya iade yapilir yada 5 yil once arabaya verdiğiniz para size geri verilir. 5 yillik enflasyonlq zaten para kus kadar olmustur sen cektigin cileyle kalirsin.

yokki soylw devlet bu gibi uygulamalar yapan sirketlere kol gibi cezalari gecirsin. adalet hemen yerini bulsun insanlar mahkemede yillarca surunemsin. varsa bi magduriyetin manevi tazminat davasi acabilesin yuz binlerce liralik abd de oldugu gibi. ama yok.

biz koleler ulkesiyiz ve boyle yonetilmeye ezilmeye de devam edecegiz. tekrar gecmis olsun hocam paranla rezil olmak bu olsa gerek.

bu arada bunu vw dogus ozelinde degerlendirmemek lazim. bu ulkede is yapan sirketlerin hepsi halki daha iyi nasil somurebiliriz diye varlar. boyle dusunmeyenlerde piyasada barinamazlar. bkz. tadelle
    2 gun icinde noterden ihtar cekicem bakalim ne diyecekler...arkadaslarimin yarisi avukat sonrada dava acicam...gelismeleri burdan paylasicam

• quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Boya orjinalse, sıkıntı olcagını sanmam.
    Fabrikada birşey görülmüştür, yapılmak üzere civatalar gevşetilmiş olabilir,
    Civatanın sıkılmaması ayrı aptallık.

Hakkınızı aramak itiyorsanız arayın, sonuç cıkmaz gibi geliyor.

Dua edin boya çıkmasın.
    boya yok boyanmamis ama baska bayide calisan arkadaslarim var en az 15000 alirsin diyorlar ayipli mal sonucta

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Serefsizliktir . Dava acarsanizda %100 kazanacaksiniz .
    once ihtar cekip anlasma yoluna gidicem...sonra anlasamazsam dava acicam

• meakat kullanıcısına yanıt
    Evet. Bayide aracın üstüne durumu anlatan etiket koyup 5-6 bin indirim bi kaç da beleş bakım verseler isteyen alırdı ki çok sürmeden de satılırdı. Koskoca bayi şu kadarcık paranın peşine düşmüş üstelik kendi hataları

• quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983

Yani yanlış anlamayın ama sırf bir aracın çamurluk ve kaput vidalarına anahtar değdiği için boya soyulmasından dolayı sökülüp takılmış deniyorsa bu resmen saçmalık.Çünkü bazı araçların çamurluk ve kaput arası mesafaleri,boşlukları fabrikadan ayarsız gelebiliyor.Sattığım puntomda böyle bir problemim vardı.Kaput ve çamurluklardaki ayarsızlıkları düzeltem için elime anahtarı alıp defalarca sıkıp gevşeterek ayar yapmıştım.Sonra da mecburen cıvatalardaki soyulan boyaları rütuşluyordum.Sizde de bunun gibi bir fabrikasyon sorun olmuş olabilir.Eğer aracın boyası ve parçaları orjinalse bana göre sorun değil.Aracı satarken de sırf civatalardaki rütuşdan dolayı değişmiş ya da sökülmüş diye muamele yapan expertizin ben beynine s....:yım.
    siz harhalde herhangi bi bayi adina yazdiniz bu cevabi...simdi ben size arabam hatasiz desem ekspere gitsek...eksper bu vidalarla oynanmis dese sen kelime etmeden bu arabayi alacaksan haklisin...ama biraz empati yapin bu araci satarken bundan dolayi degerj dusecek bide neden boyle bir araba aliyimki fabrikasyon bile olsa ayip ayiptir

• quote:

Orijinalden alıntı: cileli_sofor

1.Doğuşun ne kadar güvenilir olduğunu hem formda hemde şikayet sayfalarında bol bol görüyoruz. Bu söylediğinize ancak gülünür.
    2.İstediğiniz Wv bayiisine gidip Highline Passat isteyin bakalım ne zaman teslim edecekler. Eğer yanlış biliyosam özür de dilerim sorun değil.
    3.Biz şirkete sürekli sıfır araç alırız. Opsiyonlu aldığımızdan genelde hemen teslim edilmez. Asla ve asla kur zam vs konusu olmadı bile.(Son alınan 0 araçlar Honda,Duster,Kia)
    4.Fabrikada civatası sıkılmamış araç olabilir mi ? Diyelim ki robot rotili sıkmadı. Sıfır araba aldınız 130 km hızla otobanda gidiyosunuz. Hani arabanız sıfır ya rotil yolda yerinden çıktı. Ruhunuza el fatiha. Nolacak arkadaş fabrika sıkmamış kader bu mu diyecek aileniz. Velevki oldu ve bu satıldı ayıplı maldır bu. Aynı fiyata satmak tamamen dolandırıcılıktır.
    Sıfır km araca rütüş atmak nedir? Burası Türkiye. Damla boya olsa pert muamelesi görüyo araçlar.
    Hondanın göçük Fiatın yağ yakması Fordun Powerşhift arızası bol bol konuşuluyor formda. Wv harici konuları da okumanızı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.