Şimdi Ara

DOĞUŞ OTOMOTİV BURSA REZİLLİĞİ (GALERİCİYE ARAÇ PEŞKEŞ ÇEKME) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
15.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğuş Oto Bursa’ya gittim
    Highline 1.6LT TDI DSG almak/sipariş vermek için.
    Masaya oturdum, zannedersin satıl temsilcisi dünyanın kurucusu.
    Bir laflar, artistlik, suratıma bakmıyor.
    Araba gelir mi diyorum gelmez diyor.
    Gelebilir de diyor.
    Neyse size iyi günler deyip MB ye gittim, özel sipariş araç 2.5 ay sonra hazırdı.
    Allah onlardan razı olsun, iyi ki o gün Bursa Doğuş’a gitmişim.
    Bu arada sıfır araçların galeride olup bireysel kullanıcılara olmaması bayideki temsilcilerin büyük ihtimal avanta yemesidir.
    Hepsinin bayilerde adamı var, el altından araba satıyorlar galerilere.
    Bireysel kullanıcıya araba yok ama, çünkü avanta yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrtkn -- 14 Temmuz 2020; 23:39:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galeriler satış temsilcilerine güzel para yediriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soruyu tersten soralım. Yapmayacak bayi st var mı?

Bu olayların en büyük sebebi markaların tr kotasının çok düşük olması. Çünkü 2018 de öyle bir gol yediler ki herkes yoğurdu üfleyerek yiyor. Faizide düşürdün mü böyle karaborsa başlıyor.

İşin kötü yanı kotaları arttırana kadar firmalar bu sefer ya faizler artacak veya fiyatlar uçacak. Ve yine talep düşüşe geçince firmalar yine kota vermeyecek. Çünkü ülkede talebin düzenli olmadığına inanıyorlar artık. Yani geçici talep artışı gözüyle bakabilir.

İşin en kötü kısmı ise bütün firmaların araç gelişine rağmen yokları oynaması. 2017 de bir tane bayiden 3008 sordum. Araç yok dediler. 2 gün sonra babam nakit ile gelecem araç var mı diyince var dediler. Adam bizi çatıya çıkardı en az 30 tane her paketten 3008 var. İşin kötü yanı araçlar o kadar tozlanmış ki kapalı alanda aldığımız aracın şasi nosu okunmuyordu. Anlayacağınız minumum 1 aylık stok. Bunlar araç varken yaşananlar.

O yüzden elinizde araç varsa kıymetini çok iyi bilin. Yoksa da araç alırken çok dikkatli olun. Uzun süre alabileceğiniz araç seçin. Satması sıkıntılı alması daha sıkıntılı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubat ayı bayilerin ölü ayıdır araç satışları genelde dip olur, ne yapsın ST geleceği de tahmin ederek hatta konuyu açan arkadaşın 6 ay sonra alabilme ihtimalini de düşünerek paşa gönlü için satmayıp stokta mı bekletsin? Bizim insanımızın empati yapma daha doğrusu yapamama olayına hastayım,forumda bunları yazanlar bir de çalışan insanlar siz kendi işiniz de aylarca bir ürünü satmadan kenarda mı bekletiyorsunuz? Örneğin bakkalın var geleceği de tahmin ederek hatta virüsü bile senden toptan Şubat ayında mal isteyene satmayıp aylarca stoğunda filan mı tutuyorsun ki?

Bir de sosyal medyadan ünlü olurum namım yürür diye düşünüyor sanırım "X rezilliği" " büyük oyunu çözdüm şöyle şöyle yapıyorlar" başlık atılıyor ya herkes ülkede şov peşinde. Eminim bu başlığı açan kişinin parası olsa veya böyle bir iş yapsa en önde alır,alamazsa veya satmazlar ise de başlar çirkeflik yapmaya. Daha ne olduğu belli değil atılan başlık bile "ben büyük oyunu görürüm,çözerim" havalarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 15 Temmuz 2020; 0:50:52 >
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    İsminle müsemmasın. Tanık olduğum bir olayı naklettim. Hala buraya gelmiş bana ahlaksız galericilerin yaptığını övüyorsun.

• Galericinin olayı bu zaten ne yapsın adam senin güzel hatırın için sıfır araç almasın,ikinci el araç alsın ama 1000 TL'den fazla kar etmesin,sattığı araca 5 bakım hediye etsin.... Tanık olduğun olayı nakletmek ayrı iddialı başlık açıp mahallenin en küçük fırınında hamamböceği görüp sanki dünyanın en büyük zincir mağazasından haber yapmış gibi sunman ayrı.
    Teneke bak şimdi adam bir araçtan 40 bin tl kar ediyor ve bu ahlaksız galericiler yüzünden bayilerde araç kalmıyor ve istedikleri gibi fiyat yükseltiyorlar. Sen de ya galericisin ya da galerici yeğenisin. Bu kadar zıpladığına göre...

• Para Şubat ayında bağlanmış, bu iş bu kadar basit ise ki gördüğüm kadarıyla bu fikirdesin şimdiden al aracı, sen kendi ilkelerin doğrultusunda sat bakalım 6 ay sonra 5 bin TL kara. Sonra elindeki sermaye ile yeniden aynı ayarda kaç araba alabiliyorsun yaz sonra yine tartışırız. En azından senin gibi herşeyi bildiğini zanneden değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 15 Temmuz 2020; 1:32:50 >
    Ben milletin dişinden tırnağından arttırdığı paraya göz koymam aslanım. O taraklarda bezim olmaz, galericilerin %90 ı tefeci ve ahlaksızdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Ben milletin dişinden tırnağından arttırdığı paraya göz koymam aslanım. O taraklarda bezim olmaz, galericilerin %90 ı tefeci ve ahlaksızdır.
    Aslan kaplan doğada, artist artist konuşmak ile de bu işler olmuyor. Millette ekmeğinin peşinde senin gibi altı kuru para babası değil. Madem bu kadar atara atarsın haddini bildirseydin ya o galericiye. Tutan mı vardı seni de, al birebir canlı örnek önünde olmuş. Çözeydin olayı, adamın arkasından niye burada atıp tutuyorsun madem? Yok bu işlerde tarağım yok dersen sen yap madem bu işi hakkı ile, biz de Allah razı olsun deriz, ne diyeceğiz ki başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 15 Temmuz 2020; 1:49:51 >
    Al işte sever misin sabaha mı bırakırsın. Millet ekmeğinin peşinde diyor hala, o millet asgari ücretle çalışıp 10 yılda bi şahin alamıyor senin gibi düşünen ahlaksız galericiler yüzünden. İşine bak kalbini kırmayayım.

• Ben de aynı olaya araç listesine baktığımda iki adet leonun bir otomotiv şirketine satıldığına şahit oldum. Hemen sordum tabi danışmana. Ama birini kardeşine birini kendine alıyor, satmama gibi bir hakkımız yok dedi. Bende piyasada araba kalmıyor, sarı sayfada 207lik arabaya 220 yazıyorlar biz mağdur oluyoruz dedim. Sözleşme olacak falan dedi ama ben yemedim tabi. Adama araba satıp 6 ay satamazsın ibaresi koyamaz ki :) Onlar da aylık kotalarını dolduruyorlar işte. Sen mağdur olmuşsun umrunda değil. Ama senin şahit olduğun durum gerçekten iyi niyetli bir hareket değil.

• Hocam kanunla nizamla geldiğini neden düşündünüz?

Galericiler-alsatçılar birleşip getirtiyordur. Türkiye de ucuzdan toplayıp son kullanıcıya kitleyecek araba kalmadı. Piyasa yükseldi iyice. Artık yeni piyasalar bulmalı.

Galerici/alsatçı taşmı yesin

• Millet ekmeğinin peşinde mi ? Millet çakal olmuş be ekmek keser mi böylelerini.

• Arabasız kalın ama galericiden araba almayın , elinde patlasın , burda gelip saçma sapan konuşan boş tenekeleri kaale bile almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fblorenzo -- 15 Temmuz 2020; 5:45:36 >
  • Bu işin kesin çözümü yok, her iki tarafta parasını alıyor. Herkes mutlu ama son kullanıcı düdükleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Aşağıda bir arkadaşın yazdığı gibi hiçbir alsatçı aldığı fiyatı söylemez.

Alıntıları Göster
    neden söylemesin bilsen ne olur bilmesen ne olur sonuçta almış adam 50 lira da kazanır 10 lirada kazanır bende al sat yapıyorum müşteriye diyorum ben al sat için aldım diye fiyatınında söylüyorum alırsa alır almazsa başkası alır
  • O galeriden o arabaları alanlara müstehak durumdur.
    Otomobil bayileri faizler yüksekken batma tehlikesi atlattı bir kısmı da battı. Bunlar olurken sanki o kadar zammı vergiyi bayiler koymuş gibi "ooh iyi oluyor beter olsunlar" diye sevinenler vardı.

Kıtlıktan çıkmış gibi arabalara saldıranlara yine söylüyorum müstehak durumdur. Bu bayiler özellikle çalışanları geçen sene aç kaldı kimsenin umrunda değildi. Siz de şimdi onların umrunda değilsiniz. Faizler tekrar yükselirse yine aynı lafları edecek bayilere gitmeyeceksiniz. Onlar da haklı olarak ceplerine bakıyor.

Evet etik değil fakat onlar da insan hırsızlık yapmıyorlar tekrar benzer durumlar yaşanırsa aç kalmayalım diye uğraşıyorlar. Ayrıc bayiden sıfır araba alıp ertesi gün sarı siteye koyan normal kişiler de var galerici olmayan. Şahısların alnında yazmıyor alsatçı mı değil mi. O yüzden kimse kusura bakmasın en büyük suç yönetenlerde. Sıfır arabada satışla ilgili düzenleme yapılmadan bu olayların önüne geçilemez. Kendi kendimize enflasyon yaratıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    al satcısın anladik. ekmeğin bölünecek diye korkuyorsun. devletin tokadı sağlamdır. oturduğun yerden milleti magdur ederek daha ne kadar para kazanabileceğinizi düşünüyorsunuz ?

ne galeriden. ne al satçılardan sakın araç almayin. minimum ruhsat sahibi 6 ay olmayan kimseden araç almayın. açlıktan ölsün adiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

al satcısın anladik. ekmeğin bölünecek diye korkuyorsun. devletin tokadı sağlamdır. oturduğun yerden milleti magdur ederek daha ne kadar para kazanabileceğinizi düşünüyorsunuz ?

ne galeriden. ne al satçılardan sakın araç almayin. minimum ruhsat sahibi 6 ay olmayan kimseden araç almayın. açlıktan ölsün adiler.

Alıntıları Göster
    açıkça söylüyorum al-satçı olduğumu ispat etmeyen şerefsizdir. buyrun meydan sizin. milleti mağdur eden 800 milyon tl lik vergi borcunu bir kalemde silen devlettir 3-5 tane araba alıp satan değil.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.