Şimdi Ara

DOĞUŞ OTOMOTİV BURSA REZİLLİĞİ (GALERİCİYE ARAÇ PEŞKEŞ ÇEKME) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
16.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben burada A101 ve bim marketlerin fırsatlarının daha büyük versiyonunu görüyorum. Mağaza çalışanlarının -bize gelmedi -satıldı dediğini hepimiz duymuşuzdur ya yakın çevremizden ya kendimizden..

Araç olunca mı göze battı? Büyüğü küçüğü yok bu işin onları da şikayet edin.
  • Yasaklanabilecek bir sey degil, zaten adam esinin dostunun uzerine aliyor. Problem adamin daha fazla paraya satabilecek olmasi, normalde marsa bastinmi %10 deger kaybetmesi lazim ama normal bir ulke degiliz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce VW bayinden geldim. Sakarya bayi için bu ay gelecek passat sayısı 2 sırada bekleyen sayısı 300 civarı. Bu işler en erken ekim de falan çözülür diye bekliyorlar.
    Bahsi geçen konudan da bahsettim, bayilerin toplu satış yapmadıklarını hatta bazı kişilere artık araç bile verilmediğini belirttiler ama sonucta 5 ayrı isim ile gidip alınabilir. Şuan 1.5 tsi business sıfır 270 tl bayide ama yok. İkinci elde 285 bin :)
  • Herkes kendi işine bakar. Galericide para varsa alır, piyasaya göre satar malesef elden gelen bir şey yok.

Bir tanıdık Land Rover marka aracı 102,500 Tl'ye alıp geçen bayramdan sonra 1 haftada 107Bin Tl'ye galeriye sattı.
    Ertesi hafta galeri aynı aracı 140000 TL'den ilana koydu. Satıldı mı bilemem tabi
  • Eğer vergi kaçırmak için rakamı farklı göstermiyorsa, araçları galeri üstüne tescil ettirdiyse hiçbir sorun yok. Galeri uygun bulduğu aracı alır, bayi bulduğu müşteriye satar.

Piyasa ne zaman nispeten düzelir kısmına gelince 3-5 marka stok arttırır, alıcı istediği ama olmayan araç yerine 2-3 günde trafiğe çıkacağı hazır araca yönelir, mecbur biraz duzene girerler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Toplumsal kurallar sadece hukuk kuralları mı yoksa ahlak kuralları da mı vardır? Yoksa sizin için sadece hukuk kuralları geçerli olup ahlak kuralları sizin için yok hükmünde mi?
    buradaki ahlaksızlık nedir? bir otomobil bayisi eline geçen bütün otomobilleri özellikle kriz ortamında biresel tüketiciye satacak diye ahlaki bir kural mı var? lütfen uydurmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turrkka

Bu olay bildiğiniz karaborsacılıktır, stokçuluktur. Vatandaşın aleyhine bir durum var. Karaborsa oluşuyor bu şekilde.

Devletin araba alışverişine acilen çözüm getirmesi lazım. Sıfır aracı bayiler satar. Mevcut sıfır fiyatın üzerindeki satışlarda ciddi cezalar uygulanmalı.

Vatandaşı sömürmenin adı serbest piyasa olmuş. Sıfır satışları galeri yapacaksa bayiler kapatsın gitsin. Devletin acilen müdahale etmesi gereken sektördür.
    devlet 1tl=1euro yapsın, ayrıca otomobil üstündeki ağır vergi yükünü kaldırsın hiçkimse ederinden fazla fiyata otomobil almaz. yukarıda yazdıklarım olmadan sızlanmalar anlamsızdır. otomobil fiyatlarının yüksekliğini ve onlara ulaşmadaki zorluğun sebeplerini başka yerlerde aramayın.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Bana göre ahlaksızlık. Ben Antep Fıstığı üreticisiyim, bu yaz hasatında malı depoda tutup 1 yıl sonra 2 katından satmalı size. Her üretici bunu yapsın bakalım hala bunu normal karşılıyor musun? Ne biçim adamlarla yaşıyoruz şu ülkede.

• quote:

Bana göre ahlaksızlık. Ben Antep Fıstığı üreticisiyim, bu yaz hasatında malı depoda tutup 1 yıl sonra 2 katından satmalı size. Her üretici bunu yapsın bakalım hala bunu normal karşılıyor musun? Ne biçim adamlarla yaşıyoruz şu ülkede.
    kusura bakmayın da bayinin yaptığı bu değil. elindeki malı hazır alıcısına satmak. siz fıstığı toptan almak isteyenlere satmıyor musunuz? kuruyemişçi kuruyemişçi mi çalışıyorsunuz. öncelikle lütfen dürüst olun sonrada lütfen sapla samanı karıştırmayın. hiçbir üretici elindeki (eğer klasik değeri olan bir mal değilse) ürünü tutmak istemez onu en kısa zamanda paraya çevirmek ister. siz daha ticarette bunu öğrenemediyseniz bu zamana kadar nasıl ve kimin himmetiyle geldiniz hayret.
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Ben mi yanlis anladim siz mi olayi carpitiyorsunuz? Adam kac bin lira indirim ile almış araçları. Kıçı kırık bir paspasın ederi ne ki? Satış temsilcisi 1 saat zirlayacagina yanında versin madem hemen millete kac bin lira peşkeş çekeceğine?

Asıl sorum bayinin sadece 5 araç getirip. Bu araclarida yakınlarına hemde uygun fiyata daha yolda iken satması normal birsey mi? Belki ayni fiyata alacak bir sürü kişi cikacakti? Galerici satabiliyorsa bu araçları distribütör ne is yapıyor o zaman bıraksın piyasayı gitsin. Bu mesajin destek aldığına göre bu millete hersey müstahak ben bunu anladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redwhiteee -- 14 Temmuz 2020; 15:42:43 >
    Bugüne kadar piyasaya sürmek için tabi ki sunuyorduk ancak bundan sonra stokçuluk yapmayı düşünüyorum. Fıstık benim değil mi ister satarım ister saklarım.

Anlatmak istediğimi ya anlamadınız ya da kolay yoldan para peşinde olan bi galericisiniz.

Volkswagen bayi, ellerinde araç olmadığını söyleyip aynı gün galericiye 5 araba çıkartıyorsa bırakın da bunun adı ahlaksızlık olsun.

• quote:

Bugüne kadar piyasaya sürmek için tabi ki sunuyorduk ancak bundan sonra stokçuluk yapmayı düşünüyorum. Fıstık benim değil mi ister satarım ister saklarım.

Anlatmak istediğimi ya anlamadınız ya da kolay yoldan para peşinde olan bi galericisiniz.

Volkswagen bayi, ellerinde araç olmadığını söyleyip aynı gün galericiye 5 araba çıkartıyorsa bırakın da bunun adı ahlaksızlık olsun.
    Hocam galeri önceden kapora verip ayarttıysa ahlaksızlık da olmaz kanunsuzluk da.

Ama vw size araba yok deyip galeri geldiğinde ona var diyorsa o zaman zaten bırakın ahlaki kanunen de suc.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bunun adı ahlaksızlık değil ticarettir. tüccar kar peşinde koşan kişidir. karşı tarafı yanıltmadığı sürece, hatalı mal vermediği sürece bunda bir ahlaksızlık yok. siz bir restauranta gittiğinizde sizi tanıyan garsonun size servisiyle o mekana ilk kez giden birisine servisi aynı mı? sizin tanıyan ve istekleriniz bildiği için hiç soru sormadan kesen berberin ilk kez gelen müşteriye davranışıyla size davranışı aynı mı? bankada bile 1000 tl lik hesabı olan ile 10 milyon tl lik hesabı olana aynı mı davranılıyor? aynı faiz mi veriliyor? savlarınız çok çocukça.

Ahlaksızlıktır

Sen karaborsa ne demek onun anlamını öğren ondan sonra gel burda ahkam kes, adamların yaptığı karaborsacılık, yoksa adam şahsi olarak kendine araç alabilir, ama bir sürü araç alıp sonra ben de var ama şu kadar para diyemez, hiç mi maça gitmedin, bu dünyada yaşamıyor musun arkadaşım sen? Eğer maç çok talep gören bir maçsa 3 taneden fazla bilet alamazsın, ama sen anlamazsın tabi niye acaba böyle yaptılar diye hindi gibi akşama kadar düşünürsün? Bu düşünce yapısındaki insanlarla bizim ülkemiz maalesef yeterli hızda büyümüyor, adamlardaki ahlak felsefesine bakar mısın, vatandaşın göz göre göre kazıklanmasına , karaborsacılığa serbest ticaret diyor pes valla...

• atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Buna karaborsacılık denir, fırsatçılık denir. 15 temmuz geçesi 100 tl taksi ücreti isteyen taksicilerden farkı yoktur bunun veya deprem olan şehirde ev kiralarına 500 tl fazla isteyenlerden farkı yoktur. Ahlaksızlıktır bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thekanarya -- 15 Temmuz 2020; 0:4:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fblorenzo

Sen karaborsa ne demek onun anlamını öğren ondan sonra gel burda ahkam kes, adamların yaptığı karaborsacılık, yoksa adam şahsi olarak kendine araç alabilir, ama bir sürü araç alıp sonra ben de var ama şu kadar para diyemez, hiç mi maça gitmedin, bu dünyada yaşamıyor musun arkadaşım sen? Eğer maç çok talep gören bir maçsa 3 taneden fazla bilet alamazsın, ama sen anlamazsın tabi niye acaba böyle yaptılar diye hindi gibi akşama kadar düşünürsün? Bu düşünce yapısındaki insanlarla bizim ülkemiz maalesef yeterli hızda büyümüyor, adamlardaki ahlak felsefesine bakar mısın, vatandaşın göz göre göre kazıklanmasına , karaborsacılığa serbest ticaret diyor pes valla...
    biletix in yaptığı ne? toplu olarak biletleri alıp bireysel olarak satmak. lütfen tartışmazın zira saçmalıyorsunuz. kimse hazırda 5 arabayı satacağı kişi varken 1 kişi ile uğraşmaz. siz de gidip galerilerden araba almayın. hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz;
    1-sıfır araç fiyatları bu kadar yüksek olmasa,
    2- insanımız araba alımında bu kadar ısrarcı olmasa
    3- ekonomik ortam insanlarda ertesi gün fiyatlar artacak fikrini yaymasa bu dedikleriniz olmaz.

Git işine arkadaşım, sizi sayıyla mı yolluyorlar.

Arkadaşım galericiyim de ben de susayım çünkü saçmalama rekoru kırıyorsun , karaborsayı savunuyorsun farkında değilsin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.