Şimdi Ara

DOĞUŞ OTOMOTİV BURSA REZİLLİĞİ (GALERİCİYE ARAÇ PEŞKEŞ ÇEKME) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
16.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
126 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    son 4 mesajında o kadar doğru ve güzel anlatmışsınki ama kime? maalesef senin anlattıkların karşı tarafın anlayabildiği kadar o da neredeyse hiç
  • Meydanda boşluk bırakırsan o boşluğu birileri doldurur. Hukuken bir sorun yokmuş gibi görünse de mantıken ve ahlaken ciddi bir sorundur bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sml_akyz

Sana nasıl hitap etsem benzeteceğim şeye hakaret olur diye korkuyorum. İdrak edemiyorsun sanırım ama bak basite indirgeyerek anlatayım. Müşterinin cebinde araç parası var ama bayideki satıcı sana satmıyor belkide komisyon aldığı galeriye satıyor ve sen gerçek müşteri olarak o arabayı 50k daha fazlaya galeriden almak zorunda bırakılıyorsun... beklerim diyorsun ama kansız bayi de 3 ay sonra fiyat artabilir diyerekte sonraki sevkiyatta da çakacağını söylüyor. Yine anlamazsan dünyanın oluşumundan alalım.

Alıntıları Göster
    ısrarlarla anlamamak istiyorsun.

1-müşteri: parası cebinde ne istediği biliyor ve adetli alacak. eli bol bizi uğraştırmıyor.
    2-müşteri: kendini gerçek müşteri olarak tanımlasada neyi istediğini bilmiyor. cimri ve sürekli pazarlık halinde. parası var diye herşeyi satın alabileceğini düşünüyor.

satıcının elindeki mal kısıtlı. elinde çok malı olsa sanada satar. fakat yok.
    bu yüzden 2 profilden birine daha sıcak davranmak zorunda.

satıcı sana satmıyorum demiyor. ilk gelecek araçları daha kararlı ve kesin alıcı yani 1.müşteriye yönlendiriyor.

bundan daha doğal ne olabilir, benim aklım almıyor.

Öyle bir rezalet tanımınız varki; sanki bütün bayiler sizin için ağız birliği olmuş sizi görünce araç vermiyorlar gibi anlatmışsınız.

• Galerici yanlış yapmış, şubatın başında gramı 305 tlden 210 bin tllik altın alsa şimdi zaten 275 bin tl parası vardı yattığı yerden.
  • Aslına bakarsanız pek yazmak istemiyorum ama gerçekten ciddi olarak forumu takip edenler var onlara bir faydamız dokunsun. Buradaki örnekte araçlar Şubat ayında değil Temmuz veya Haziran ayında alınsa idi yorumum çok farklı olurdu ama şubat ayında aşağıdaki arkadaşın da yazdığı gibi aslında zarar bile etti o galerici ama işyerini döndürmek için mecbursun.

Örneğin benim bir akrabam 3 sene önce aynı buradakilerin seveceği mantık ile 10 bin araç aldı 11 bine sattı,1 sene içinde sermayesini yedi bitirdi. Aldığın fiyat+kar = sattığın aracın fiyatı > tezgaha koyacağın tekrar aynı araçtan olmalı ki çark dönsün. Piyasa gereksiz yüksek mi evet yüksek fakat piyasa da bu,mecburen buna ayak uydurman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

kesinlikle haksızsınız.
    bir adam elinde parayla geliyor. satmıyorum mu diyeceksin.

galerici sar ordan 5 tane diyor. danışmanın servis elemanın bahşisini veriyor.

sizin gibi paspas için 1 saat zırlayan tiplerle mi uğraşsın.

yada sen satış danışmanı olsan hangi müşteri profilini seçerdin ?
    Olayin ozeti budur gencler....

İçi 200luk banknot dolu bir bond cantasinin acamayacagi hicbir kapi yoktur. Galerici de salak degil biliyor suan repo, bono, tahvil, mevduat vb kisaca risksiz finansal enstrumanlardan hicbirisi araba kadar kar ettirmiyor, haliyle basiyor nakitini ST nin önüne, ver kardesim anahtarlari diyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 210a aldigi arabayi 250 ye satiyo sende 250 ye aldin 6 ay sonra 300e satacaksin. Ve malesefki herkes bunu kar saniyor.

PARAMIZ DEGERSIZLESIYOR BUNU GOREMIYOR MUSUNUZ?

Tanzim satislarda millet 50 kurus ucuza sebze alabilmek icin onlarca metre kuyruk bekledi. Alip binene sozum yok... ayni adamlar simdi kredi cekip olmayan arabayi almanin derdinde.

210bin kredi cekiyosun bir yilda 230 bin oduyosun ama bir yilda araba 50 bin uzerine koyuyo. Sen kar ettin. Plaza zaten kar ediyo. Senden arabayi alan yine kar etti. Banka senden faiz aldi o da kar etti.

Peki o zmn soruyirum hepiniz kar ettiyseniz kim zarar etti? Herkes para kazandiysa kazanilan para nerden geldi?

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    valla ben zaman zaman aynı düşünmesek de yazdıklarından faydalanıyorum. ama burada sanırım anahtar kelime düşünme. düşünme kapasitesi düşüklere birşey anlatmak zor oluyor duvara konuşsan iki sıva dökülür tepki verdiğini anlarsın.
  • Ev ilanlarının yüzde 80 i emlakçıdan satılık olmuş. Kim emlak ofisine gidip kataloglardan ev bakıyor ki. Herkes sahibinden den bakıyor buluyor istediği evi. Emlakçı da müşteriyi sahibindenden buluyor. Hal böyleyken ev sahibinin totosunu yorup 2 dk kendi ilan açmamasından dolayı araya giren Emlakçıya sahibinden de açtığı basit bir ilan karşılığı binlerce onbinlerce lira komisyon alıyor.

Emlakçılar gayet normal karşılanıyorsa bu ülkede o zaman galericilerin de bayilerden otomobilleri satın alıp komisyon ekleyip satmasına çok fazla şaşırmamalı. Kabullenmeliyiz. Sonuçta sen galeriden araç almadığın sürece kazıklanmış sayılmazsın. Alan düşünsün

• Mevcut yasal mevzuata göre buna engel bir durum yok. Ancak devlet çoğunluğun yanında olmak zorundadır. 2. El piyasası zaten vurguncuların ve yasal olarak bu işi yapan galeri(ci)lerin elinde.

Ülkemizde sıfır araç alacak vatandaşların bir tanede devlete almış kadar vergi ödediği hepimizin malumu. Niye birde bu kısımda araya galericilerin girmesine izin verip, vatandaşın aracı daha pahalıya mal etmesine sebep olunuyor. Memlekette doğru düzgün vergi denetim sistemi olsa dersin devlet aldığı vergiye bakar. Sıfır arabanın vergisinin üstüne birde galericilerin karından vergisin alır. Ancak ülkemizde fırsatı olan hangi meslek grubu kazancını doğru düzgün beyan edip, vergisini ödüyor ki galericiler ödesin.

Vatandaşı ST'lerinin, galericilerinin insafına bırakacaklarına, sıfır araçların satışında aracılara fırsat vermeyecek bir düzenleme yaparlar. Sıfır araç alacak vatandaş gider bayiden arabasını alır. Galerici 2. el araç alım-satımını yapar. Herkes işine bakar ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Tamer Hoca

210a aldigi arabayi 250 ye satiyo sende 250 ye aldin 6 ay sonra 300e satacaksin. Ve malesefki herkes bunu kar saniyor.

PARAMIZ DEGERSIZLESIYOR BUNU GOREMIYOR MUSUNUZ?

Tanzim satislarda millet 50 kurus ucuza sebze alabilmek icin onlarca metre kuyruk bekledi. Alip binene sozum yok... ayni adamlar simdi kredi cekip olmayan arabayi almanin derdinde.

210bin kredi cekiyosun bir yilda 230 bin oduyosun ama bir yilda araba 50 bin uzerine koyuyo. Sen kar ettin. Plaza zaten kar ediyo. Senden arabayi alan yine kar etti. Banka senden faiz aldi o da kar etti.

Peki o zmn soruyirum hepiniz kar ettiyseniz kim zarar etti? Herkes para kazandiysa kazanilan para nerden geldi?
    "Peki o zaman soruyorum hepiniz kar ettiyseniz kim zarar etti, herkes para kazandıysa kazanılan para nereden geldi"

Cevabı basit; "bizden sonraki kuşakların geleceğinden"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terkene -- 15 Temmuz 2020; 16:24:25 >

• böyle böyle piyasayı artırdınız. alma kardeşim alma galeriden-sahibinden sıfır araç alma. git sıraya yazıl bekle al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tphy1001

Bu mesaj silindi.
    Hangi Almanya'da aynı fiyattaymış ya Hyundai i30 ile BMW 1 serisi.

Kafadan YANLIŞ bilgi veriyorsunuz ya gerçekten. Buyurun resmi Almanya sitelerindeki fiyatlar:

Hyundai i30:
    DOĞUŞ OTOMOTİV BURSA REZİLLİĞİ (GALERİCİYE ARAÇ PEŞKEŞ ÇEKME)

BMW 1:
    DOĞUŞ OTOMOTİV BURSA REZİLLİĞİ (GALERİCİYE ARAÇ PEŞKEŞ ÇEKME)

• 210binden 5 arac 1milyon50bintl eder.Adam 255ten satiyor hem de 4 ay sonra yani 220bin tl kar ediyor 4 ayda.Bu da yaklasik %25 kar demek.Gayet insafli bir galerici.1milyonu 4 ay once yatirmis ve 4 ayda %25 kar ediyor.Bugun bakkalda satilan çubuk krakerden bile %25 kar rdiyor bakkal.Ticaret gozuyle baktigimizda insafli bir kar marjı

• quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

ısrarlarla anlamamak istiyorsun.

1-müşteri: parası cebinde ne istediği biliyor ve adetli alacak. eli bol bizi uğraştırmıyor.
    2-müşteri: kendini gerçek müşteri olarak tanımlasada neyi istediğini bilmiyor. cimri ve sürekli pazarlık halinde. parası var diye herşeyi satın alabileceğini düşünüyor.

satıcının elindeki mal kısıtlı. elinde çok malı olsa sanada satar. fakat yok.
    bu yüzden 2 profilden birine daha sıcak davranmak zorunda.

satıcı sana satmıyorum demiyor. ilk gelecek araçları daha kararlı ve kesin alıcı yani 1.müşteriye yönlendiriyor.

bundan daha doğal ne olabilir, benim aklım almıyor.

Öyle bir rezalet tanımınız varki; sanki bütün bayiler sizin için ağız birliği olmuş sizi görünce araç vermiyorlar gibi anlatmışsınız.

Alıntıları Göster
    Adam gibi müşteri dediğin galerici. Aynı ürünün bayide tükendiğinde hiç bir ekleme yapmadan ürünü 0 olarak daha fazlaya satıyor. Hiç bir şey yapmadan. Sadece fazla parası ve içeride tanıdığı olduğu için. Belkide para yedirdi. Aldığı araçlarınıda yüksek fiyattan sattı. Bu karaborsacılıktır, fırsatçılıktır. Siz bu konuyu anlamıyorsunuz. 200 bine bayi bana satmıyor galeriye satıyor. Oradan da 250k niye almak zorunda kalıyorum. Aynı ürüne ? Siz bunu anlamıyorsunuz. Kafanız basmıyor heralde. Davara anlatsak dile gelir ama sizde tık yok.

• Adamlar parasını vermiş almış ortada bir suç yok
  • Hocam serbest piyasa. Doğuş veya ahmet mehmet yetkili bayisi. Gelen adamın cebinde para varmı , fabrikadan çektiği aracı anında nakite çevirebilirmi buna bakıyordur. Birşey diyemezsin.. Burda önemli husus şu. Doğuş 210 liraya sattığı aracın vergisini veriyor. Daha sonra galerici arkadaşta 255 liraya satarken satış tutarını tam gösterip vergisini ödemeli. Eğer ödüyorsa diyecek birşey yok malesef. Doğuşa veya her kimse o yetkili servisede hak vermek gerekiyor. Onlar ahmet almış mehmet almış ilgilenmez ki..
  • kartalus kullanıcısına yanıt
    Diyebilir kardeşim sen piyasadaki araçların hepsi aldığı fiyata mı satıyo sanıyosun. O araç piyasanın altındaysa isterse adam 100bin TL kar yapsın banane ben piyasanın altında aracı bulmuşum kaçırmam. Örneğin bizim arkadaş Passat aldı 2017 de 105 bine aldı dün 205 e sattı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.