Şimdi Ara

Doğum Kontrol Yöntemleri__ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
2.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • canım tabiki hayır :) konuşmakta fayda bile var ama hala toplum olarak aşamadığımız şeyler var gördüğün gibi

quote:

Orjinalden alıntı: james_earl_cash

ne yani, asexual mi olacağız???
  • Bence ideal doğum kontrol yöntemi kondom ... ama sen uyguluyormusun derseniz maalesefki hayır cevabını alırsınız benden de ... Bu arada penguin nick li arkadaşımızın yazdığı mesaja pek katılmıyorum , bu bizi aseksüelliğe itebilir ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: thedevilslieutenant

aslında gençlere temelden başka yöntem yok diyeceksin eğitirken
    bu işin doğrusu kondom ötesi yok
    hem doğum kontrol hemd hastalıklara karşı önlem
    bu bukadar

@penguin,

quote:

Evlilik öncesi cinsel ilişki artık yükselen trendler arasında...
    Annesi yada babası belirsiz çocuklar dünyaya getirip sokağa yada çöplüğe terk etmekte moda oldu.

sadece bu konuda katılıyorum. ayrıca zevklerimize düşkün milletiz diyorsun. işi zevk mahiyetinde yapıp, kendine sorumluluk yüklemiyorsan kime ne zararı var cinsel ilişkiye girmenin, haz almanın. ( evlilik öncesinden bahsetmiyorum ama) evlilik öncesi herkesi kendi görüşüne kalmış bir şey. kimsenn karışmaya hakkı yok.

• quote:

Orjinalden alıntı: guide

Bence ideal doğum kontrol yöntemi kondom ... ama sen uyguluyormusun derseniz maalesefki hayır cevabını alırsınız benden de ... Bu arada penguin nick li arkadaşımızın yazdığı mesaja pek katılmıyorum , bu bizi aseksüelliğe itebilir ...

bende katılmıyorum hatta saçma geliyor bana. doğum kontrol yöntemi olarak cinsel ilişkiye girmemek saçma olsa gerek.

ama aklıma geliyorki arkadaş onu evlilik öncesi olaylar için söyledi. kaçak ilişkilerde çocuktan sakınmak olarak görüşlerini dile getirdi.

evli insanlar üzerinden görüşünü bildirmedi bence, ( çok mu iyimserim )

Penguin okursan cevap ver , evli insanlar için mi? , evlilik öncesi cinsel ilişki için mi? yoksa her ikisi için mi? böyle söyledin.

• quote:

Orjinalden alıntı: james_earl_cash

quote:

Orjinalden alıntı: guide

Bence ideal doğum kontrol yöntemi kondom ... ama sen uyguluyormusun derseniz maalesefki hayır cevabını alırsınız benden de ... Bu arada penguin nick li arkadaşımızın yazdığı mesaja pek katılmıyorum , bu bizi aseksüelliğe itebilir ...

bende katılmıyorum hatta saçma geliyor bana. doğum kontrol yöntemi olarak cinsel ilişkiye girmemek saçma olsa gerek.

ama aklıma geliyorki arkadaş onu evlilik öncesi olaylar için söyledi. kaçak ilişkilerde çocuktan sakınmak olarak görüşlerini dile getirdi.

evli insanlar üzerinden görüşünü bildirmedi bence, ( çok mu iyimserim )

Penguin okursan cevap ver , evli insanlar için mi? , evlilik öncesi cinsel ilişki için mi? yoksa her ikisi için mi? böyle söyledin.

bence de evlilik öncesi için söyledi

zaten karı koca arasına kimse giremez

hemde cinsel yaşamsız bir evlilik düşünülemez değil mi

• aynı eski meb bakanının dediği gib okullar olsa milli eğtimi ne guzel idare ederim aptalca dogum kontrol için cinsel ilişkiye girmemek
  • bir takım şeyleri özellikle cinselliği tabu olarak yaşayan bir millet olduğumuzu kabul ediyor büyük bir çoğunluk işte o yüzden ne konuşabiliyor ne bilgi edinmek için okuyoruz.Durum böyle oluncada herşeye uzak ve yabancı bakıyoruz.Cinsellikle ilgili bir şeyler konuşulmaya başlandığında herkes aaa tuhh ayıp bee yuhhh yaa diyor ama kimse doğrusu için mücadele etmiyor.
    Gelelim evlenmeden önce cinsel ilişki konusuna bu konuda ben fazla sabit fikirli bulunuyorum ancak bence asla olmaz dediğim bir şey bu .Ama tercihini yaşamaktan yana kullannan içinde sözüm yok hayat tercihlerden ibarettir.
  • bu mesele bile ne kadar seviyeli tartışılıyor değil mi?

bölümü açmada

emeği geçenlere teşekkürler
  • :) seninde emeğin çok sevgili deep :) herkesin bu kadar duyarlı ve özenle yazıyor olması amacımızın gerçekleştiğini gösteriyor çok teşekkürler tüm arkadaşlara

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Impact -- 1 Mart 2005, 15:41:49 >
  • gülersin tebi :) köfteee hoşuna gitti dimi
  • Prezervatif ... ben yurtdisinda yasiorum ve nerdeyse her hafta iliskiye giriorum eger kiz arkim var sa ... burda herkesin cuzdaninda erkek olsun kiz olsun kesinlikle prezarvatif vardir ki diger yontemlerin hic birini burda bi kiza yada erkege kabul ettiremezsin hepsi sakincali oldugunu soyluo ... bu yuzden OK dioruz
  • Bu topiği İlk günden beri takip ettim,
    Doğrusu bu kadar uzun süre yorumlanacağını
    Tahmin edememişim
    İçeriğine katılmaktan/mamaktan çok,
    Konusu "Doğurtmamaya" dayanan
    Böyle "Doğurgan bir Topic" açtığı için
    James'e helal olsun

• seviyeyi korumayı bilen ve konu hakkında bilinçli insanlarla konuşulduğu sürece hiç bir şekilde olay aptal boyutlara kaymaz.Aç olan insan konuyu hep tek noktaya toplar ama burada olan belli herkese sonsuz teşekkürler bir kez daha
  • Deep impact

quote:

bence de evlilik öncesi için söyledi

zaten karı koca arasına kimse giremez

hemde cinsel yaşamsız bir evlilik düşünülemez değil mi

elbette

meseleyi suyu çıkmadan çokta güzel, bazen ayrıntılalarına inerek konuştuk tartıştık,

amacımız öğrenmek, bilgilenmek ve bilgilendirmek. aramızda evli olanda var, nişanlı olanda var bekar olanda var. ama hepimize lazım bir bilgiler.

erkekler bu konuyu özellikle bilmeli. Kadını şayet bilmiyorsa yönlendirmeli, ve hiçbir zaman zorlacı davranmamalıdır.

Erkeklerin büyük çoğunluğu, prezervatif kullanmaktan yana değil. his kaybı yada başka nedenler. bazı markaların his kaybını minumuma indirdi. kadınlarınıza, spiral ve doğum kontrol hapları kullanmaları konusunda lütfen baskı yapmayınız..

Eğer ki prezervatife kesinlikle hayır diyorsanız; geriçekme, onada kesinlikle hayır diyorsanız; doğum kontrol hapı kullanabilirsiniz.

ama şu detayı unutmayınız ki, spiral yada doğum kontrol hapı olsun bunları doktora danışmadan yapmayınız.

sağlık ocaklarında cüzi miktarda bir para karşılığı spiral takıyorlar. kesinlikle güvenmeyiniz

bilinçsiz bir spiral takımı rahime zarar verebilir.

bir jinekolog tavsiyesi ile korunma yönteminizi seçin.

was

teşekkür ederim. bende katılım sağlayan fikirlerini paylaşan herkese teşekkür ederim.

• bildiğimiz çok konuda daha detaylı bilgi edindik fena da olmadı çok sağolun
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-86G53N200 -- 30 Ekim 2020; 15:1:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaRQuE

“Ertesi gün hapı”

evet ama mantığı nedir tam çözebilmiş değilim.

o konuda sıfırım yani şuan.. ya sperm ile yumurta buluşmuş, döllenm olmuşsa?
  • ertesi gün hapının yan etkilerinin fazla olduğunu duydum....

doktor kontrolündeki doğum kontrol hapları, en iyi çözüm bence...

kimsenin his duyguları incinmemiş oluyor. ama bu doğum kontrol için geçerli...

sağlıklı bi cinsel ilişki içinse kondom en etkilisi tabii..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.