Şimdi Ara

Doğum Kontrol Yöntemleri__

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
2.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Doğum kontrol yöntemlerinden hangisi sizin için ideal? Yan etkileri, riskleri, avantajları ve koruyuculuk oranları nelerdir? Nasıl kullanılır? Kimlere uygulanır? Kimlere uygulanması sakıncalıdır?

# Novoring
    # Prezervatif
    # Geri çekme yöntemi
    # Doğum kontrol hapı
    # Takvim tutma
    # Rahim içi araçlar (spiral)
    # Vazektomi (erkekte sterilizasyon)
    # Kadında tüplerin bağlanması
    # Doğum kontrol iğneleri
    # Acil kontrasepsiyon

Aytınlı Bilgi İçin Tıklayın

Arkadaşlar tıklayın okuyun, doğrularınızı, yanlışlarınızı görün.

• geri çekme yöntemi çok riskli vede can sıkıcı bu yüzden prezervatif
  • quote:

Orjinalden alıntı: james_earl_cash

# Novoring
    # Prezervatif
    # Geri çekme yöntemi
    # Doğum kontrol hapı
    # Takvim tutma
    # Rahim içi araçlar (spiral)
    # Vazektomi (erkekte sterilizasyon)
    # Kadında tüplerin bağlanması
    # Doğum kontrol iğneleri
    # Acil kontrasepsiyon

# Novoring........................................................
    # Prezervatif.....................................................
    # Geri çekme yöntemi....................................... Sadece erkek için kötü ama bence en sağlamı
    # Doğum kontrol hapı........................................Kortizon yükleme hatun dolap gibi oluyor.
    # Takvim tutma.................................................
    # Rahim içi araçlar (spiral)..................................Sağlıksız
    # Vazektomi (erkekte sterilizasyon).....................Korkunç
    # Kadında tüplerin bağlanması.............................
    # Doğum kontrol iğneleri.....................................sağlıksız
    # Acil kontrasepsiyon..........................................sağlıksız

Netice itibarı ile doğal yöntemler bence en iyisi ama bazı şeylerden ödün vermek gerekiyor.

• geri çekme çok sakat bi yöntem en iyisi prezervatif. öbür türlü geri çekemessen var gerisini sen düşün...ayrıca kondom hastalıklardan da koruyo...
  • evet arkadaşlar, geri çekme yönteminde iş erkekte bitiyor. zamanlamasını elbette iyi ayarlaması gerekiyor.

en iyi yöntem prezervatif. rahim içi cihazların bazı hastalıklara yol açtığı biliniyor. Ayrıca Hiç çocuk sahibi olmayan Kadınlara rahim içi cihaz takılmıyor - önerilmiyor-

doğum kontrol iğneleri, ve haplarından yana değilim kesinlikle. Bir çok yan etkisi var yok densede, doğalı bozmamak gerek.
  • lazlar alınmasın bir karadenizli arkadaşım leylekleri taşladıklarını söylemişti.ben gülmüştüm ama adam ciddi gibiydi,hiç gülmedi. halen düşünürüm gerçekten ciddiydi galiba...
  • BU KONUDA ASLINDA EVLİ ARKADAŞLARIN BİLGİ VERMESİ OLDUKÇA FAYDALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM CIVIMAYAN BİR BÖLÜMÜMÜZ VAR VE ÇOK DÜZGÜN BİR BİÇİMDE KONUŞULABİLİR BU
  • quote:

evet arkadaşlar, geri çekme yönteminde iş erkekte bitiyor. zamanlamasını elbette iyi ayarlaması gerekiyor.

çok fazla ayrıntıya girmiş gibi olacak ama zevkin dorugundayken o anı yasamak yerine geri çekmeye çalışmak en son istediğimiz sey
  • quote:

en iyi yöntem prezervatif.

Kadın için ve güvenli korunma yöntemi belki ama erkek için
  • erkekler için sakıncası nedir ?
  • His kaybı...
  • :) bilmeyene bu cevaplar iyi oluyor tabi siz beyler gibi düşünemiyorum bu durumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tedoa

quote:

evet arkadaşlar, geri çekme yönteminde iş erkekte bitiyor. zamanlamasını elbette iyi ayarlaması gerekiyor.

çok fazla ayrıntıya girmiş gibi olacak ama zevkin dorugundayken o anı yasamak yerine geri çekmeye çalışmak en son istediğimiz sey

Herşey de gerektiği gibi sex yaparkende sorumluluk biline sahip olmak lazım. ZEvkin doruğu demişsin evet haklısın. o zaman prezervatif tavsiye ediliyor. takvim yöntemine kesinlile güvenmeyin..

otuzbeşbuçuk

bir erkek olarak daha iyi bilirsin,

kadın için koruma sağladığı için erkek içinde koruma sağlamış oluyor otomatikman

ama ne demek istediğini anladım elbette. his kaybı konusu ise özel dokulu prezervatifler var.

• otuzbeşbuçuk

his kaybı yazmışsın zaten, yazdıktan sonra gördüm mesajını,

tekrar yazayım, ince dokulu prezervatifler var.
  • Benim merak ettiğim bir şey de şu duyduğum için soruyorum aslı varmı bilmiyorum çilekli ,şeftalili falan olanları varmış doğru mu ?
  • gündelik kullanım için prezervatif ideal olarak gorulebilir ama zevk kaybı söz konusu erkek açısından en ideal doğum kontrol hapı
    tabi ama hatun kafaya taktı doğurcam derse hiç bir şey anlamazsinişz tamamıyle güven olayi
  • quote:

Orjinalden alıntı: kastalia

Benim merak ettiğim bir şey de şu duyduğum için soruyorum aslı varmı bilmiyorum çilekli ,şeftalili falan olanları varmış doğru mu ?

Var ama bence saçma. Yemiyecem ki ben onu çilekli şeftalili yapmışsın. Cinsel ilişkide asıl olan karşı cinsin kendine has ten kokusu...
  • gereksiz o halde şu durumda boşuna üretim yani

quote:

Orjinalden alıntı: otuzbeşbuçuk

quote:

Benim merak ettiğim bir şey de şu duyduğum için soruyorum aslı varmı bilmiyorum çilekli ,şeftalili falan olanları varmış doğru mu ?

Var ama bence saçma. Yemiyecem ki ben onu çilekli şeftalili yapmışsın. Cinsel ilişkide asıl olan karşı cinsin kendine has ten kokusu...
  • quote:

gereksiz o halde şu durumda boşuna üretim yani

Ben şahsi fikrimi söyledim. Tabi ki üretilecek herkesin kişisel tercihi farklıdır. İsteyen istediğini alacak.
  • anlatmak istediğim o değildi yani diğerlerinden işlevsel olarak bir farkı yoksa anlamında söylemiştim .Elbetteki seçim hakkında özgür herkes
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.