Şimdi Ara

Doğru Teleskop Seçimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
300
Cevap
45
Favori
169.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konu başlığı bitmiş sanırm kimse cevap vermiyor
  • Arkadaşlar elimde yurtdışından hediye gelen Celestron AstroMaster 76 EQ var satıyorum düşünen olursa

http://forum.donanimhaber.com/m_58150088/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58150088
  • Konu ölmediyse 1-2 sorucağım ama ilgilenen yok galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Konu ölmediyse 1-2 sorucağım ama ilgilenen yok galiba.

zorlayalım belki hortlar.

arkadaşlar bu gün itibarı ile bimin teleskobuna sahibim. yarın arabaya atlayıp optik zoom yapacam. digital fot makinası ile nasıl çekebilirim. dürbün de denemişliğim var var eli boşluğun ve fakirliğin gözü kör olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: derbeder1982

quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Konu ölmediyse 1-2 sorucağım ama ilgilenen yok galiba.

zorlayalım belki hortlar.

arkadaşlar bu gün itibarı ile bimin teleskobuna sahibim. yarın arabaya atlayıp optik zoom yapacam. digital fot makinası ile nasıl çekebilirim. dürbün de denemişliğim var var eli boşluğun ve fakirliğin gözü kör olsun

ben de o teleskoptan alacaktım ama çok dandik dediler. Sovyet rusyadan kalma bir dürbünümüz var daha çok yakınlaştırma ve netlik oranına sahip. Bu teleskopla sadece ayı izleriz.

Bizim evimiz ankara manzaralı olduğundan her türlü gösteren ve yakınlaştıran bir teleskop arıyorum.

• merhaba, fotoğrafçılık ya da teleskop kullanımı hakkında teknik bilgim yok. gök cisimlerini amatör olarak fotoğraflamak gibi bi merakım var. 500-1000tl kadar bütçem ayırabilirim. bu amaca uygun hangi teleskopları alabileceğim hakkında önerisi olan olursa çok memnun olacağım...
  • arkadaşlar benim sevgilim 15 km ötedeki bir köyde oturuyor . ve onun ne yaptıgını izlemek istiorum . dieceksinizki neden köye gitmiosun .. gidersem bi ton dayak yicem kavga edecem malum .. bu uzaklığı gösteren ucuz maliyetli bir teleskop nerede bulurum . veyada nasıl özellikli bişi alırım . bi teleskop özelliklerinde kac metre mesafeyi gösterecek hesap nasıl yapılır . teşekkürler :)
  • İnternet ten araştırdım ve baya kafam karıştı bişiy danışmak istiyorum size konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim kardeşim 12 yaşında gökyüzüne aşırı derecede mereklı ve takdir getirdiği için bir teleskop istiyor sizin yazınızı okudum ve Konus 1741 Konustart 900 Teleskop alsam Bresser, Jupiter Model (70/700mm) şunumu alsam karar veremedim veya sizin önerebileceğiniz 300-400 tl arası ayın dışındada gezegen izliyebileceği bir teleskop varmı konu hakkında bilgi vermenizi rica eder, teşekkür ederim.
  • Çok yardımcı oldunuz teşekkürler :)

Bende HepsiBurada dan 250 TL en fazla olarak bir tane teleskop almayı düşünüyorum,tavsiye edebilir misiniz?

Ay ve çevresi net gözlemlenecek 80mm yeterli sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScienceTR

Çok yardımcı oldunuz teşekkürler :)

Bende HepsiBurada dan 250 TL en fazla olarak bir tane teleskop almayı düşünüyorum,tavsiye edebilir misiniz?

Sana tavsiyem o 250 TL'yi boşuna harcama.Evet 80 mm Ay için yeterli ama sadece 60-70 lira daha ekleyerek açıklığı tam 127 mm olan Celestron 127 eq alabilirsin.O teleskopla görebileceklerin:
    -Ay(Çok ayrıntılı)
    -Plüton dışında tüm gezegenler
    -Işık kirliği yoksa galaksiler,nebulalar,bulutsular
    - Birçok yIldız
    İstersen para biriktirip Dobsonian bir teleskop ta alabilirsin.600 euro için tam 10inch(254 mm) çaplı teleskoplar var.254 mm çap ise süper bir şey.Sorunsuz olarak tam 510 kez büyütme yapabilirsin.Atmosfer koşulları iyi ise 740 kez bile büyütme sorun olmaz.
    Sonuç olarak:Para sorunun yoksa bence direk astroshop.eu adresinden bir dobsonian teleskop al.

• quote:

Orijinalden alıntı: astronomy1997

quote:

Sana tavsiyem o 250 TL'yi boşuna harcama.Evet 80 mm Ay için yeterli ama sadece 60-70 lira daha ekleyerek açıklığı tam 127 mm olan Celestron 127 eq alabilirsin.O teleskopla görebileceklerin:
    -Ay(Çok ayrıntılı)
    - Birçok yIldız
    İstersen para biriktirip Dobsonian bir teleskop ta alabilirsin.600 euro için tam 10inch(254 mm) çaplı teleskoplar var.254 mm çap ise süper bir şey.Sorunsuz olarak tam 510 kez büyütme yapabilirsin.Atmosfer koşulları iyi ise 740 kez bile büyütme sorun olmaz.
    Sonuç olarak:Para sorunun yoksa bence direk astroshop.eu adresinden bir dobsonian teleskop al.

celestron dediğin iyi geldi bak onu alacağım link verebilir misin? istanbulda satan mağaza falan var mıdır?

birde fotoğraf makinası dslr bağlayıp birkaç fotoğraf çekmek mümkün mü?

Teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

-Ay(Çok ayrıntılı)
    - Birçok yIldız

celestron dediğin iyi geldi bak onu alacağım link verebilir misin? istanbulda satan mağaza falan var mıdır?

Teşekkürler

Elbette var:
    http://www.eyb-optik.com/
    Mallesef fotograf makinesi konusunda hiç bigim yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

-Ay(Çok ayrıntılı)
    - Birçok yIldız

Teşekkürler

Elbette var:
    http://www.eyb-optik.com/
    Mallesef fotograf makinesi konusunda hiç bigim yok

Link için teşekkürler hocam

Bu kadarıda yeter onuda hallederiz artık bir şekilde

• arkadaşlar bn daha 14 yaşındayım ben satürnü felan görmek istiyorum bunun için nası bi seçim yapabilirim_?
  • arkadaşlar sizce bu teleskop iyimidir ve ben bu teleskopla ne görebilirim gezegen olarak
    http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/bushman-50-600-teleskop-durbun-hediyeli-60305596
  • O teleskopla Satürn'ü görürsün ama çok küçük bir şekilde.Ayrıca açıklığı çok ama çok küçük.
  • Ayrıca orada kocaman puntoyla yazan yazılara pek inanma.450 büyütme yazmışlar ama 50mm açıklıkla en fazla 70-80 kez büyütürsün.Bir de Bushman pek iyi bir marka değil.
  • Teleskoplarda Gps ve Bilgisayarlı el kumandasının ne işe yaradığını söyleyebilirmisiniz?

Meade yada Celestron hangisi daha iyidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manero -- 13 Temmuz 2012; 20:27:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

Teleskoplarda Gps ve Bilgisayarlı el kumandasının ne işe yaradığını söyleyebilirmisiniz?

Meade yada Celestron hangisi daha iyidir?

Gps ve el kumandası sanırım gök cisimlerinin tam oldukları noktaya odaklanmak için ayar yapıyor.Sonuçta o kadar uzaktaki bir yıldıza veya gezegene bakıyorsun,milim sapma ile kaçırma ihitmalin var.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.