Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
29
Favori
541.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ESRA.K.

BENİM KOMBİM İMMERGAS. 3 SENELİK. İLK YIL EVİ KULLANMADIĞIMIZ İÇİN KOMBİYİDE KULLANMADIK. GEÇEN YIL SU DERECESİNDE DÜŞME OLMUYORDU. BU YIL DÜŞME OLUYOR. DÜŞME SIKLIĞI GÜNDE EN FAZLA 2 İKEN ŞİMDİ ARTTI TAMİRCİ ÇAĞIRDIK SON OLARAK TESİSATTA SORUN VAR DEDİLER İLK GELİŞLERİNDE VANA DÜĞMESİNİ KIRMIŞLARDI. HALİYLE GÜVENİP EVİ KIRDIRIP DÖKTÜRMEK İSTEMİYORUZ DURUM ACİL YETKİLİ VE BİLEN BİRİNDEN YARDIM İSTİYORUM.
    Slm arkadaşlar

Yeni mezun (4 aylık) bir Makine Mühendisi olarak,Kombideki su basıncı düşüşü hakkında sölediklerinizi yaptım şu an..Kombiye 1,5 bar suyu basıp beklemeye başladım..Eğer Kombi de basınç düşmezse hata tesisatta,düşerse kombide midir?..ya da ben mi yanlış anladım gece gece...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARMAĞAN61

Slm arkadaşlar

Yeni mezun (4 aylık) bir Makine Mühendisi olarak,Kombideki su basıncı düşüşü hakkında sölediklerinizi yaptım şu an..Kombiye 1,5 bar suyu basıp beklemeye başladım..Eğer Kombi de basınç düşmezse hata tesisatta,düşerse kombide midir?..ya da ben mi yanlış anladım gece gece...

Tam olarak uyguladıklarınızı yazarmısınız.
  • quote:

Slm arkadaşlar

Selamlar,

Basınç düşmelerinin temel sebepleri genelde ikiye ayarılır, 1- kombi dışındaki , tesisat, tesisat ek, petek bağlantı ve petek kaynak noktalarından
    2-Kombi üzerindeki iç bağlantı ve ekipmandan.

Tesisat üstündeki kaçakları test etmenin en iyi yolu , kombi kalorifer sistemi sıcak su çıkışı tesisattan ayrılır, kombi üstüne bir kör tapa tesisat tarafına bir manometre ,basınç ölçer takılır. Kombi kalorifer sistemi dönüş hattı üzerinde normalde bir vana vardır. Bu açık konumda iken sisteme su basılır mümkünse basınç 2,6 bara kadar yükseltilir. Dönüş hattı üzerindeki vana kapatılır ve 1 saat beklenir , eğer hattın diğer ucundaki basınç ölçerde bir azalma yoksa tesisatta sorun yoktur. Bu şekilde tesisat kombiden ayrılacağı için , sadece tesisat kontrol edilmiş olur. Burda tek sorun dönüş hattındaki vananın sızdırmaz olmasıdır eğer vanada bir kaçak varsa test sağlıksız olur. Bu test esnasında kombi üzerindeki basınç göstergesinde bir düşme olmuşsa kombi tarafında bir kaçak var demektir.

Kombilerdeki kaçak sorunları, iç bağlantılar, eşanjör delinmesi veya bitermiklerde kaçak , kalorifer tesisatı su ilave musluğu bozulması ve kullanım sıcak suyu için kullanılan plaka paslanmaz çelik eşanjörden kaçaklardan dolayı olabilir.

Yukardaki sorunlardan kullanım sıcak suyu eşanjörü ve su ilave etme musluğu hatalarını şu şekilde test edebilirsiniz.
    Sisteme 2,6 bar su basılır. Kombideki kalorifer dönüş hattı üstündeki vana açık , şebeke soğuk su giriş hattı üzerindeki vana kapatılır.
    Bu şekilde ,basınç 2,6 bar da 1 saat beklenir, sonrasında bir sıcak su musluğunu açın, (kombiniz kapalı veya kullanım suyu sıcaklık ayarı kapalı olsun) su ilk anda biraz akar ve sıcak su hattındaki basınç düşer sonrasında kombi üzerinden basıncı takip edin eğer düşme varsa kullanım suyu eşanjörü veya ilave musluğundan kaçak olma ihtimali var demektir.

Kombilerin ısıtma tesisatı basınç emniyet ventilleri 3 barı geçtiğinde açıyor . Buna göre test sırasında düzgün çalışan bir ventil için 2,9 bara kadar yükseltme şansınız var, ama riske girmemek adına 2,6 uygun olur.
    Yüksek basınçda test etmeniz, mevcut sorunu daha iyi tespit etmek açısından avantaj sağlar.
    Kombilerin kalorifer devresi işletme basınçları genelde 1,5 bar civarındadır.

Su bildiğiniz gibi sabit bir hacim içinde sıkışmaz ama bir tesisat içinde hareket halinde iken basıncını arttırabilirsiniz.
    Bu anlamda basıncı her noktada aynen ilettiğinden, aslında burda gözüken misal 0,5 barlık bir kayıp , aslında hacimsel su kaybı olarak , (tesisat büyüklüğüne bağı olarakda bir su bardaği ile 1 lt arasında değişebilir.
    Yani öyle çok büyük su kayıpları beklemeyin. Özellikle ısı gören yerlerdeki küçük kayıplar buharlaştığından tespitide zor olur.

Birde unutmuşum, aslında kombi bağlantılarında , kalorifer dönüş hattı ve şebeke suyu girişi üstünde ki vanaların yanı sıra , kalorifer başlangış hatt ve kullanım sıcak suyu çıkış hatları üzerinede vana konulması çok faydalı olmaktadır. Bu vanaların özellikle sızdırmaz küresel tip de olanları kullanılmalı.
    Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxfocus -- 13 Nisan 2011; 17:11:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

quote:

Slm arkadaşlar

Selamlar,

Basınç düşmelerinin temel sebepleri genelde ikiye ayarılır, 1- kombi dışındaki , tesisat, tesisat ek, petek bağlantı ve petek kaynak noktalarından
    2-Kombi üzerindeki iç bağlantı ve ekipmandan.

Tesisat üstündeki kaçakları test etmenin en iyi yolu , kombi kalorifer sistemi sıcak su çıkışı tesisattan ayrılır, kombi üstüne bir kör tapa tesisat tarafına bir manometre ,basınç ölçer takılır. Kombi kalorifer sistemi dönüş hattı üzerinde normalde bir vana vardır. Bu açık konumda iken sisteme su basılır mümkünse basınç 2,6 bara kadar yükseltilir. Dönüş hattı üzerindeki vana kapatılır ve 1 saat beklenir , eğer hattın diğer ucundaki basınç ölçerde bir azalma yoksa tesisatta sorun yoktur. Bu şekilde tesisat kombiden ayrılacağı için , sadece tesisat kontrol edilmiş olur. Burda tek sorun dönüş hattındaki vananın sızdırmaz olmasıdır eğer vanada bir kaçak varsa test sağlıksız olur. Bu test esnasında kombi üzerindeki basınç göstergesinde bir düşme olmuşsa kombi tarafında bir kaçak var demektir.

Kombilerdeki kaçak sorunları, iç bağlantılar, eşanjör delinmesi veya bitermiklerde kaçak , kalorifer tesisatı su ilave musluğu bozulması ve kullanım sıcak suyu için kullanılan plaka paslanmaz çelik eşanjörden kaçaklardan dolayı olabilir.

Yukardaki sorunlardan kullanım sıcak suyu eşanjörü ve su ilave etme musluğu hatalarını şu şekilde test edebilirsiniz.
    Sisteme 2,6 bar su basılır. Kombideki kalorifer dönüş hattı üstündeki vana açık , şebeke soğuk su giriş hattı üzerindeki vana kapatılır.
    Bu şekilde ,basınç 2,6 bar da 1 saat beklenir, sonrasında bir sıcak su musluğunu açın, (kombiniz kapalı veya kullanım suyu sıcaklık ayarı kapalı olsun) su ilk anda biraz akar ve sıcak su hattındaki basınç düşer sonrasında kombi üzerinden basıncı takip edin eğer düşme varsa kullanım suyu eşanjörü veya ilave musluğundan kaçak olma ihtimali var demektir.

Kombilerin ısıtma tesisatı basınç emniyet ventilleri 3 barı geçtiğinde açıyor . Buna göre test sırasında düzgün çalışan bir ventil için 2,9 bara kadar yükseltme şansınız var, ama riske girmemek adına 2,6 uygun olur.
    Yüksek basınçda test etmeniz, mevcut sorunu daha iyi tespit etmek açısından avantaj sağlar.
    Kombilerin kalorifer devresi işletme basınçları genelde 1,5 bar civarındadır.

Su bildiğiniz gibi sabit bir hacim içinde sıkışmaz ama bir tesisat içinde hareket halinde iken basıncını arttırabilirsiniz.
    Bu anlamda basıncı her noktada aynen ilettiğinden, aslında burda gözüken misal 0,5 barlık bir kayıp , aslında hacimsel su kaybı olarak , (tesisat büyüklüğüne bağı olarakda bir su bardaği ile 1 lt arasında değişebilir.
    Yani öyle çok büyük su kayıpları beklemeyin. Özellikle ısı gören yerlerdeki küçük kayıplar buharlaştığından tespitide zor olur.

Birde unutmuşum, aslında kombi bağlantılarında , kalorifer dönüş hattı ve şebeke suyu girişi üstünde ki vanaların yanı sıra , kalorifer başlangış hatt ve kullanım sıcak suyu çıkış hatları üzerinede vana konulması çok faydalı olmaktadır. Bu vanaların özellikle sızdırmaz küresel tip de olanları kullanılmalı.
    Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşar,
    vissman 200 model kombi kullanıyorum,

kombi kış konumunda çalışır(petekler çalısırken) durumdaykensu basıncıncında pek fazla bir düşme olmuyor,
    yani 45 günde bir su ekliyorum.(45 günde ,1,5 dan 1,1 filan dusuyor calışır durumda )

Fakat kombi suan yaz konumunda ve 1,5 bar lık basınc 1 haftada 0,5 bar düşüyor.

sıcak su muslugunu actıgımda genleşmeden dolayı olsa gerek 0,1-,0,2 bar yukselıyor , su sogunca tekrar geri düsüyor.

Bu sebepten ötürü kombiden peteklere giden ve donen vanayı kapadım , basınç 1,2- 1 düştü 2 günde.

Acaba yeni takılan plakalı esanjörde mi bi sorun var(yada baglantısında) ? genleşme tankında da sorun var mı yok mu bilemiyorum ?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

NOT:
    bu sene kışında su seviyesinde yukselme oluyordu ( 3 bar'a kadar cıkıyordu),
    servisi cagırdık plakalı eşanjöründe sorun oldugunu soyledı ve degiştirmek zorunda kaldık.

• Takip bizdede problem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Miroğlu

Takip bizdede problem var.

Kombilerde su basıncının kısa sürede düşmesinin 2 temel nedeni olabilir:
    1- Kombi eşanjörünün minik delinerek, basıncın (havanın) düşmesidir (uçmasıdır) . Damla damla içe akan az miktarda suyun sıcakla buharlaşması, sorunu belirlemeyi güçleştirebilir. Bunu tespit edebilmek için kombi dış kapağı çıkarılır ve eşanjörün paslanıp paslanmadığına (korozyona) ve kireçlenmeye bakılır.
    Eşanjör delinmişse değiştirilir (tamir edilemez) ve sorun çözülür.
    2- Peteklere giden boruların bağlantılarında veya vanalarında oluşan minik çatlamaların 1. maddedeki aynı sonucu ortaya çıkarması. Bunu tespit edebilmek için bir kuru peçeteyle bağlantılar kontrol edilir. 1 damla yaş tespit edilmesi, basıncın 1 günde düşmesinin sebebi olabilir.
    Bağlantılar ketenle yeniden sarılarak yada vanalar değiştirilerek sorun çözülür.
    3- 1 ve 2. maddedeki nedenlerin ikisinin birden olması. Bu nedenle tespitlere önce tesisat kontrolü ile başlanır. Ucuz olan budur.
    Siz de bunu bir kuru peçeteyle komple yapabilirsiniz. Petek bağlantılarından sonra kombi altındaki dağıtım kanallarına ve bağlantılarına da bakınız.
    Sizi yanıltacak ve dikkat edilecek nokta şudur "toplu iğne ucu kadar olan ve görünmeyen delik 1 günde suyu nasıl bitirir?" = Evet, bitirir.
    Aslında biten; sistem içindeki basınçtır. Tabi çok az miktar suyla birlikte. Bunun dışında başka şeyler vardır diye düşünmeyin.
    Normal koşullarda en az 1 ayda basıncın değişmemesi yada en fazla 0,1-0,2 bar düşmesi gerekir.
    Kombi içindeki su basıncının 1,5 bar olarak ayarlanması önerilir. 0,2-0,3 bar ısınınca basınç artar. Benim önerim; soğuk iken max 1,8 bar ayarlanmasıdır. Böylece sıkça sisteme taze oksijenli su basılmamış olur. Korozyon nispeten önlenir.
    Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Takip bizdede problem var.

Kombilerde su basıncının kısa sürede düşmesinin 2 temel nedeni olabilir:
    1- Kombi eşanjörünün minik delinerek, basıncın (havanın) düşmesidir (uçmasıdır) . Damla damla içe akan az miktarda suyun sıcakla buharlaşması, sorunu belirlemeyi güçleştirebilir. Bunu tespit edebilmek için kombi dış kapağı çıkarılır ve eşanjörün paslanıp paslanmadığına (korozyona) ve kireçlenmeye bakılır.
    Eşanjör delinmişse değiştirilir (tamir edilemez) ve sorun çözülür.
    2- Peteklere giden boruların bağlantılarında veya vanalarında oluşan minik çatlamaların 1. maddedeki aynı sonucu ortaya çıkarması. Bunu tespit edebilmek için bir kuru peçeteyle bağlantılar kontrol edilir. 1 damla yaş tespit edilmesi, basıncın 1 günde düşmesinin sebebi olabilir.
    Bağlantılar ketenle yeniden sarılarak yada vanalar değiştirilerek sorun çözülür.
    3- 1 ve 2. maddedeki nedenlerin ikisinin birden olması. Bu nedenle tespitlere önce tesisat kontrolü ile başlanır. Ucuz olan budur.
    Siz de bunu bir kuru peçeteyle komple yapabilirsiniz. Petek bağlantılarından sonra kombi altındaki dağıtım kanallarına ve bağlantılarına da bakınız.
    Sizi yanıltacak ve dikkat edilecek nokta şudur "toplu iğne ucu kadar olan ve görünmeyen delik 1 günde suyu nasıl bitirir?" = Evet, bitirir.
    Aslında biten; sistem içindeki basınçtır. Tabi çok az miktar suyla birlikte. Bunun dışında başka şeyler vardır diye düşünmeyin.
    Normal koşullarda en az 1 ayda basıncın değişmemesi yada en fazla 0,1-0,2 bar düşmesi gerekir.
    Kombi içindeki su basıncının 1,5 bar olarak ayarlanması önerilir. 0,2-0,3 bar ısınınca basınç artar. Benim önerim; soğuk iken max 1,8 bar ayarlanmasıdır. Böylece sıkça sisteme taze oksijenli su basılmamış olur. Korozyon nispeten önlenir.
    Kolay gelsin.

Alıntıları Göster
    hocam biz daha yeni taktırdık 1.5 ay oldu ve hiç radyotörleri daha kullanmadık. kombi sadece banyo için sıcak su modunda.

buderus marka.

3 gün evvel bir bakayım dedim bir baktım basınç 0 da. ama hiç problem çıkmamışdı keyfi baktım 0 i görünce 1.5 bara kadar doldurdum.

3 gün geçdi baktım 1 olmuş gene.

daha yeni evi komple yeniledik bütün borular yer altında kaldı üstleri parke yapıldı.

borularda kaçakmı var acaba halimiz duman olur vallahi.

• quote:

hocam biz daha yeni taktırdık 1.5 ay oldu ve hiç radyotörleri daha kullanmadık. kombi sadece banyo için sıcak su modunda.

buderus marka.

3 gün evvel bir bakayım dedim bir baktım basınç 0 da. ama hiç problem çıkmamışdı keyfi baktım 0 i görünce 1.5 bara kadar doldurdum.

3 gün geçdi baktım 1 olmuş gene.

daha yeni evi komple yeniledik bütün borular yer altında kaldı üstleri parke yapıldı.

borularda kaçakmı var acaba halimiz duman olur vallahi.

Yer altında kalanların tespiti zor. Üst bölümlerdeki bağlantıların kontrollerin anlattığım şekilde yapılmasında yarar var.
    Bence izlemeniz gereken yol;
    1- üst tesisatta, vana-petek bağlantılarında minik damlalar varsa kuru bir peçeteyle tespit edin. Kombi altındaki bağlantılara aynı şekilde bakın.
    2- damlamalar yoksa, kombi servisini çağırıp kombiyi kontrol ettirin.
    3- kombiden değilse tesisatı kuran firmayı çağırıp, tesisatta bulmasını sağlayın. Garanti kapsamında yapması gerekir.
    Kolay gelsin.

• Anladim cok tesekkur ederim.

Dediklerinize tek tek bakicam.

Saygilar.
  • quote:

Anladim cok tesekkur ederim.

Dediklerinize tek tek bakicam.

Saygilar.
    Merhaba arkadaşlar,

Bosh marka eski bir kombi var yeni evimizde. Bugün farkettim ki s basıncı 0. Bir haftadır yanıyor 30 derece. Peteklerin sadece birkaçının üst bölümü sıcak.

Benim problemim su basıncını nasıl yükselteceğim?

Altta baktığımda bir adet kırmızı vana gibi bişey var. Sola çevirince az bişey su akıyor dışarıya ve çat diye tekrar kesiliyor su akması. Yarım tur bile sola döndürülünce başa dönüyor.

Lütfen yardım nasıl açacağımı bilen var mı su basıncını?

Kombi budur:

Vana gibi bişey de bu kırmızı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ujkdhtyfhed -- 20 Ekim 2011; 20:43:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ujkdhtyfhed

Merhaba arkadaşlar,

Bosh marka eski bir kombi var yeni evimizde. Bugün farkettim ki s basıncı 0. Bir haftadır yanıyor 30 derece. Peteklerin sadece birkaçının üst bölümü sıcak.

Benim problemim su basıncını nasıl yükselteceğim?

Altta baktığımda bir adet kırmızı vana gibi bişey var. Sola çevirince az bişey su akıyor dışarıya ve çat diye tekrar kesiliyor su akması. Yarım tur bile sola döndürülünce başa dönüyor.

Lütfen yardım nasıl açacağımı bilen var mı su basıncını?

Kombi budur:

Vana gibi bişey de bu kırmızı:

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yok mu basıncı nasıl artıracağımızı bilen?
    Üşüyoruz reis

• quote:

Arkadaşlar yok mu basıncı nasıl artıracağımızı bilen?
    Üşüyoruz reis

Alıntıları Göster
    Sonunda buldum arkadalar, belki faydası olur bir başkasına;

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

• quote:

Sonunda buldum arkadalar, belki faydası olur bir başkasına;

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

Alıntıları Göster
    kombim ariston genius 24ff kombiyi 50 derecede yakıyorum. gece bar 2 de . 24 saat sonra 1.2 düşüyor. ben 2 ye çıkarıyorum 24 saat sonra yine 1.2 bar.
    peteklerden sadece 2 tanesi devamlı açık diger peteklerde termostatik vana var onlarda sıfırda böyle durumda 2 bardan 24 saatte 1.2 bara düşüyor.

Bugün bütün petekleri açtım basınçta hiç düşme olmadı. 24 saattir hiç düşme olmadı.

petek ile basınç arasında bir ilişki varmı.

ev yeni kombide yeni

• quote:

Orijinalden alıntı: bayay

kombim ariston genius 24ff kombiyi 50 derecede yakıyorum. gece bar 2 de . 24 saat sonra 1.2 düşüyor. ben 2 ye çıkarıyorum 24 saat sonra yine 1.2 bar.
    peteklerden sadece 2 tanesi devamlı açık diger peteklerde termostatik vana var onlarda sıfırda böyle durumda 2 bardan 24 saatte 1.2 bara düşüyor.

Bugün bütün petekleri açtım basınçta hiç düşme olmadı. 24 saattir hiç düşme olmadı.

ev yeni kombide yeni

Aslında doğru bir ilişki yoktur. Ev-kombi yeni ise tesisatta bir damla kaçak olması yeter. Aslında boşalan 3-5 damla sudan öte hava basıncıdır. Tesisattaki suyun önemli bölümü zaten peteklerin içindedir. Tesisatı kuru bir kağıt peçeteyle kontrol edin. Petek dirseklerini, vana bağlantılarını, kombi altındaki reglaj vanalarını ve bağlantılarını usanmadan tek tek peçeteyle bakın. Tek bir damla akıntı bile basıncın kısa sürede düşmesine yeter. Bu arada kombi içinin alttan kontrol edilebilen bölümlerini de peçeteyle yapın. Yalnız 2 petekle de tesisat sağlıklı çalışmaz. İkili soba gibi bir şey bu uygulama.
    Bunun yerine önerim; tam kapattığınız petekleri, tam kapatıp 1 tur açın. Açın ki tesisat yavaş da olsa devir-daimi tamamlasın. Hem az yakar.

• quote:

ev yeni kombide yeni

bende de aynı kombi var basınç en fazla 1,2 bar. Daha fazla yükselmiyor, suyu kendi kendine alıyor. Basıncı 2 bara nasıl çıkarıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avbaris

kombiyi taktırdık.ilk çalışmasında basıncı 2.0 seviyesine getirdiler.biraz ısındıktan sonra kapattık.
    bugün basıncın 1.2'ye geldiğini gördüm. kaloriferde hafif damlamalar var. sorun kaloriferden midir yoksa kombi yeni ondan mıdır?

Alıntıları Göster
    bizimkinde de düşüş oldu ya dur bakalım.. birazdan gelecekler..

• quote:

Orijinalden alıntı: bdugac

quote:

ev yeni kombide yeni

bende de aynı kombi var basınç en fazla 1,2 bar. Daha fazla yükselmiyor, suyu kendi kendine alıyor. Basıncı 2 bara nasıl çıkarıyorsunuz.

mıklantıs gibi bir alet var onu alta bir şeye yerleştirince başınç yükseliyor. çok piratik

• quote:

quote:

quote:

ev yeni kombide yeni

mıklantıs gibi bir alet var onu alta bir şeye yerleştirince başınç yükseliyor. çok piratik

alta ama nereye?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ev yeni kombide yeni

alta ama nereye?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar benim demirdöküm solaris marka kombimde sürekli su basınç düşürmeye başlamıştı. kısa bir arama tarama ve burdaki forum sayesinde sorunun genleşme tankında olduğunu anladık. servis genleşme tankını 140 tl ye değiştrdi. artık su basıncı sorunu kalmadı gibi ama şimdide şöyle bir sorunumuz var. önceden ortalama 3 dk durup 1 dakika çalışan kombi, artık 1 dk durup 1 dakika çalışıyor. buda doğal olarak daha kabarık fatura anlamına geliyor :s konuyu bilen arkadaşlar bu bir arıza göstergesimidir. forum sayesinde umarım bu sorunu da çözdürebilirim... herkesin emeğine sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: forecaster

arkadaşlar benim demirdöküm solaris marka kombimde sürekli su basınç düşürmeye başlamıştı. kısa bir arama tarama ve burdaki forum sayesinde sorunun genleşme tankında olduğunu anladık. servis genleşme tankını 140 tl ye değiştrdi. artık su basıncı sorunu kalmadı gibi ama şimdide şöyle bir sorunumuz var. önceden ortalama 3 dk durup 1 dakika çalışan kombi, artık 1 dk durup 1 dakika çalışıyor. buda doğal olarak daha kabarık fatura anlamına geliyor :s konuyu bilen arkadaşlar bu bir arıza göstergesimidir. forum sayesinde umarım bu sorunu da çözdürebilirim... herkesin emeğine sağlık.

yakındakileri kısıp (komple kapatıp sadece 1-2 santim açın.) uzağa doğru aralığı arttırın. belki bir farkı olur..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.