Şimdi Ara

Doğan ile uzun yol

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
3.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar pazar günü tatile çıkıcam yalovada oturuyorum balıkesir e gidicem ama kendi aracımla gidicem aracımda doğan slx yağ bakımı yeni yapıldı antifiriz konuldu zaten 90 ı da geçmiyorum. Başka nelere dikkat etmem lazım.

• Hocam arabayı sürerken sadece yola bakmayın. Sürekli aynalarınızı kontrol edin. Biz babam , ben , annem ve kız kardeşimle Antalya'dan Eve dönerken bir anda sağa bakma gereksinimi duydum , amcanın teki uyumuş üstümüze doğru geliyor. O anda elimi kornaya attım(babam sürüyordu) attığım gibi basmam bir oldu amca uyandı. Hemen benzinliğe girdi , bizde yolumuza devam ettik. Bir de genelde orta şeritte gitmeye gayret gösterin. Acil bir durum olunca sağa yada sola kaçmanız rahat olsun.

120yi geçmeyin , biz genelde 110 civarı gideriz , tüp varsa bir bakıma götürün. Biz yola çıkmadan tüpü ve arabayı bakıma sokacağız ki bunlar gerekli olanlar. Tekerlerinizin durumuna bakın , kötüyse paranız da varsa değiştirin. Uzun yolda ne olur ne olmaz ani fren bile yapma gereksinimi duyabilirsiniz. Yanınıza kahve ve sakız alın. Özellikle sakız uykunuzu getirmiyor. En önemlisi kemerinizi bağlayın ve yolculuğunuza başlayın. İyi yolculuklar.
  • Arabanın mekanik aksamı düzgünse( motor şanzıman, diferansiyel, yürüyen gibi) hiç korkma bir şey olmaz geçen sene bir tanıdık doğanla 900km yok yaptı sıkıntısız
  • Triger kayışı ve v kayışına baktırın onun dışında yanınıza kablo ve yedek sigortada alın.
  • Hocam arabayı sürerken sadece yola bakmayın. Sürekli aynalarınızı kontrol edin. Biz babam , ben , annem ve kız kardeşimle Antalya'dan Eve dönerken bir anda sağa bakma gereksinimi duydum , amcanın teki uyumuş üstümüze doğru geliyor. O anda elimi kornaya attım(babam sürüyordu) attığım gibi basmam bir oldu amca uyandı. Hemen benzinliğe girdi , bizde yolumuza devam ettik. Bir de genelde orta şeritte gitmeye gayret gösterin. Acil bir durum olunca sağa yada sola kaçmanız rahat olsun.

120yi geçmeyin , biz genelde 110 civarı gideriz , tüp varsa bir bakıma götürün. Biz yola çıkmadan tüpü ve arabayı bakıma sokacağız ki bunlar gerekli olanlar. Tekerlerinizin durumuna bakın , kötüyse paranız da varsa değiştirin. Uzun yolda ne olur ne olmaz ani fren bile yapma gereksinimi duyabilirsiniz. Yanınıza kahve ve sakız alın. Özellikle sakız uykunuzu getirmiyor. En önemlisi kemerinizi bağlayın ve yolculuğunuza başlayın. İyi yolculuklar.

• -motor suyu
    -lastiklerin havası
    -silecek suyu

hayırlı yolculuklar.
  • Doğanla 90uygundur.Fazla basma.Hayırlı yolculuklar.
  • Hararet göstergesi sıkça takip edilmeli.

Plastik hortumların gözle kontrolü sağlanmalı.

Radyatördeki su yedek hazneden daha cok önemli çünkü çogu tofaş hava yapıp radyatördeki suyu bitirir.

Yanınızda su bulundurun.

Her duruma karşı araçta benzinde bulundurun.

Hayırlı Yolculuklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pasha37 -- 29 Haziran 2017; 11:4:32 >
  • Lastikleri yola çıkmadan kontrol edin
  • hocam altı üstü 200 km yol bakımlarıda yapılıysa 20 kere gider gelir o yolu
  • Yagi suyu kontrol etmen yeterli.

Bazi arkadaslar, 2 gunluk tatil icin 10 valiz tasinmasi kivaminda mesaj yazmislar. Bence o kadar abartmaya gerek yok.

87 model doganla Antalya-Istanbul yapiyorduk.
  • herhangi bir sıkıntısı yok mekanik olarak
  • v kayışı yeni takıldı zaten devir daim değişti akü de yeni takıldı trigeri araçın eski sahibi yeni değiştirdiğini söylemişti 6 ay oldu alalı
  • Hocam tamiratın hepsi yapıldıysa birşey olacağını sanmıyorum.Yağına, suyuna,lastiklere bakın.Hem gazınızı doldurun birde 50 tllik benzin alın,yolunuza bakın.Forumda bir abimiz Muğla'dan,Mardin'e torosla gitmişti.Hemde kış ayında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senyour -- 29 Haziran 2017; 21:38:51 >
  • Yolda kalirsin hararet yapar bu sicaklikda
  • SevilenAdam kullanıcısına yanıt
    kontrol ediyorum Zaten ama bizim aynalarda kör noktada çok oluyor insan göremeyebiliyor bazen. iki tarafada kör nokta aynası taktırdım onlarda çok yardımcı oluyor hem park ederken hemde anayol da giderken işime yarıyor. Kamyon otobüs filan sollamaya kalktığında araba sanki havalanacakmış gibi oluyor yere fazla sağlam basmıyor araba çok savruluyor :)

tekerlekler iyi durumda 1 senelik fazlada kullanılmadı havasını kontrol eder devam ederim.
    zaten kemer tek güvenlik önlemi teşekkürler
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    allaha şükür daha hiç bu zamana kadar hararet yapmadı zaten sabah çıkıcam 6 da o saatte daha sıcak olmuyor hava olsa bile bayramda sürekli arabayı kullandım hiç durmadı neredeyse araba köye gittim geldim dağlık alan yapsa orada yapardı zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: SevilenAdam

Hocam arabayı sürerken sadece yola bakmayın. Sürekli aynalarınızı kontrol edin. Biz babam , ben , annem ve kız kardeşimle Antalya'dan Eve dönerken bir anda sağa bakma gereksinimi duydum , amcanın teki uyumuş üstümüze doğru geliyor. O anda elimi kornaya attım(babam sürüyordu) attığım gibi basmam bir oldu amca uyandı. Hemen benzinliğe girdi , bizde yolumuza devam ettik. Bir de genelde orta şeritte gitmeye gayret gösterin. Acil bir durum olunca sağa yada sola kaçmanız rahat olsun.

O amcaya selamlar Hocam.Nasil uyuyorlar hayret ediyorum.Bizede denk geldi.Siyah Toros bildiginiz sagli sollu yaylana yaylana gidiyordu.Ta ki kornaya basana kadar.

• biz doğanla artvinden ankaraya geldik bir sıkıntı da olmadı. Araç bakımlıysa sıkıntı çıkarmaz.
  • teneke1236737 kullanıcısına yanıt
    Sizde iyi kurtulmuşsunuz hocam. Yol çıkmadan yağlı yağlı yiyorlar sonra direksiyon başında uyuyorlar.
  • Yagini suyunu kontrol et uzun yolda sh eksiltebilir bi yerlerde kacak olabiliyir eski araba malum. Yagida zaten eksiltennbi motoru var. Yag kontrolu yaparken yag kapaginida ac hava alsin sonra kontrol et. Her 200 kmde bir kontrol yap mutlaka. Hayirli yolculuklae
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.