Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (795. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: anestos123

arkadaşlar bosch classic condens ile ilgili bir sorum olacak bu kombi kullanıcılarına.

normalde kombi oda derecesinden dolayı yanmadıgında sıcak su kullanımında ateşleme yapıp kırmızı ışığı yanıyor mu?bu sabah oda 21.5 derecede idi kombi yanmıyordu.sıcak su kullanılmaya başlandıgında kombi ısıtmaya geçer gibi yanmaya başladı kırmızı ışığı yandı.fakat radyatorlerde ısınma olmadı.kullanan arkadaşlar bir bakıp cevap verebilirse sevinirim.

Kombinin ev ısısı istenilende olduğu için çalışmazken, sıcak suyu açtığınızda çalıştığına ilişkin kırmızı ışık yanar. Radyatörlerde ısınma olmaz. Sıcak suyu kapatırsanız söner.
    Ev ısısı istenilenin altında olduğunda ise peteklere sıcak su göndermesi gerekir. Tabi sıcak su kapatıldıktan sonra...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

arkadaşlar bosch classic condens ile ilgili bir sorum olacak bu kombi kullanıcılarına.

normalde kombi oda derecesinden dolayı yanmadıgında sıcak su kullanımında ateşleme yapıp kırmızı ışığı yanıyor mu?bu sabah oda 21.5 derecede idi kombi yanmıyordu.sıcak su kullanılmaya başlandıgında kombi ısıtmaya geçer gibi yanmaya başladı kırmızı ışığı yandı.fakat radyatorlerde ısınma olmadı.kullanan arkadaşlar bir bakıp cevap verebilirse sevinirim.

Kombinin ev ısısı istenilende olduğu için çalışmazken, sıcak suyu açtığınızda çalıştığına ilişkin kırmızı ışık yanar. Radyatörlerde ısınma olmaz. Sıcak suyu kapatırsanız söner.
    Ev ısısı istenilenin altında olduğunda ise peteklere sıcak su göndermesi gerekir. Tabi sıcak su kapatıldıktan sonra...

teşekkürler sserin.bu vesileyle classic condense ile ilgili izlenimlerimi yenileyeyim.her konu oldugu zaman teşekkür etmem gayet normal.çunku sizlerin sayesinde bu kombiyi aldım ve guvenli kullanımını öğrendim sserin, yeniçeri ,memint yiğidum, desingretion...çok sağolun.

ilk fatura tarihinden itibaren 21 gün geçti.23 veya 22.5 derecede kullanıyorum oda termostatını.tabi gun boyunca ısı fazla düşmediği için kombi çalışmıyor.ortalama 10 saat 22.5 veya 23 derecede kullanıyoruz gunun diğer saatleri 21 derecede.21 gunde 128 metreküp kullanmışız.sıcak suyu tüpü ısıtması çok makul geldi bana.yine çevremdeki ısınma düzeyleriyle kıyasladıgımda çok ciddi bir konfor ve hesap içinde oldugumu görüyorum bunu size borçluyum.kombi oldukça sessiz ,sıcak su konforu da çok güzel.aslında ısınmada en güzel ölçü kendi bölgemdeki, konutların konumları vs birbirine benzeyen özelikte olan evlerle kıyaslamaktır.ben komşularımla ve benzer özellikteki evlerde oturan dostlarımla kıyas ettiğimde ortalama yuzde 30 daha tasarrufta oldugumu ve ısınma derecesi olarak da yaklaşık 2 ila 3 derece daha fazla ısındıgımı müşahade ettim ve hala etmekteyim.

geçtiğimiz gunlerde bir yakınımla ilgili bir tecrube yaşadım paylaşmak isterim,hatta sizin de bilginize danışmıştım.ferroli domicondense kombi kullanıcısı yakınım termostatsız oda ısısı en fazla 21 derece olacak şekilde ısınırken ortalama 10-11 metreküp gaz tüketiyordu(akşam 5 den 11 e kadar 40-45 arası diğer saatler en düşük seviyede -30 olmalı- yakıyordu.)termostat aldırdık ve gidiş suyunu ayarlanmadıgından kademeli olarak ısıtmasını söyledim.yani ev 20 ise önce 21 sonra 22 olarak kademeli ısıtmasını söyledikten sonra gunluk tuketim 7 metreküpe düştü.ve ısınma derecesi 22.hem daha sıcak bir ortam hemde daha az gaz tuketimi.bunları bizzat görünce her konuda oldugu gibi doğal gaz konusundada bilginin ne derece önemli oldgunu anlamış oluyoruz.diyerekten bu sözi biturelum

• ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: ar_tryk

Su giderini mutfak su giderine bağlarsak koku falan veya sakınca olur mu? Madem asit havaya karışıp gaz haline gelirse ve mutfağa sızarsa diyegeldi aklıma.

Asit deyince öyle bildiğiniz asit gibi değil değeri çok düşük... yani su buharından oluşacak asit miktarı çok az olur her hangibir kimyasal yok kombide.. O suyu içmedikten sonra birşey olmaz..Su rahatlıkla ellenebilir.

YOĞUŞMA SUYU

YOĞUŞMA SUYU HAKKINDA BİLGİ

asitik suyun, kedi, kuş gibi canlıları öldürdüğü görülmüştür, açık hacimlere verilmesi ŞİDDETLE, tehlikelidir. Bu konudaki EN CİDDİ kuruluş Vaiilant-D.Döküm dür. diğerleri laçka ötesidir, örneğin Boschun Aristonun, ve Viessman ın altına kova koydurduklarını görüyorum, halbuki yoğuşmalı kombi icat edildiğinde İGDAŞ istanbulda ev içine konmasına dahi izin vermiyordu, sebebi belli, yoğuşma çıkışı direk bacaya bağlı, dumanın belli bir yüzdesi, bu yoğuşma hortumundan geriye sızmaktadır, bazı firmalar sifon yaparak bunu azaltmaya çalışmakta, bazıları düz şekilde indirmektedir, lavabo altına verirsenizde bunu ES den daha sonra tam duvara girerken yapmalısınız,

zararsız dediğiniz insanı öldürecek bir buhardır, CO dedektörü koyduğumuz bir evde bu yoğuşma suyundan çıkan buhar, dedektörü öttürmüştür, bizde lavabonun altına bağladığımızi sifonu, ES den daha sonraya alarak durumu çözdük, çocuk oyuncağı değil bu olaylar, özellikle yoğuşmanın olmadığı ilk 20 dakikada ve 70-80 dereceye ayarlı kombilerde yoğuşma suyu yerine duman çıkmaktadır, bu İKAZI göz önüne alarak İŞ yaptırınız.

Saygılar.

Teşekkürler bilgi için. Biraz endişelendim. Çok olsa zararı görülür. Az zarar belli olmaz. Tedbirli olmak gerek.

Hem mutfağın giderine verme şansım var. Hem de bahçe mutfağın arkası. Bahçe güneş görüyor ama eksi 30 derece bu asit hortumu donar mı? Dışarı vermenin sakıncaları neler sizce.

Toprağı uzun zamanda zehirler mi?

• quote:

quote:

quote:

teşekkürler sserin.bu vesileyle classic condense ile ilgili izlenimlerimi yenileyeyim.her konu oldugu zaman teşekkür etmem gayet normal.çunku sizlerin sayesinde bu kombiyi aldım ve guvenli kullanımını öğrendim sserin, yeniçeri ,memint yiğidum, desingretion...çok sağolun.

ilk fatura tarihinden itibaren 21 gün geçti.23 veya 22.5 derecede kullanıyorum oda termostatını.tabi gun boyunca ısı fazla düşmediği için kombi çalışmıyor.ortalama 10 saat 22.5 veya 23 derecede kullanıyoruz gunun diğer saatleri 21 derecede.21 gunde 128 metreküp kullanmışız.sıcak suyu tüpü ısıtması çok makul geldi bana.yine çevremdeki ısınma düzeyleriyle kıyasladıgımda çok ciddi bir konfor ve hesap içinde oldugumu görüyorum bunu size borçluyum.kombi oldukça sessiz ,sıcak su konforu da çok güzel.aslında ısınmada en güzel ölçü kendi bölgemdeki, konutların konumları vs birbirine benzeyen özelikte olan evlerle kıyaslamaktır.ben komşularımla ve benzer özellikteki evlerde oturan dostlarımla kıyas ettiğimde ortalama yuzde 30 daha tasarrufta oldugumu ve ısınma derecesi olarak da yaklaşık 2 ila 3 derece daha fazla ısındıgımı müşahade ettim ve hala etmekteyim.

geçtiğimiz gunlerde bir yakınımla ilgili bir tecrube yaşadım paylaşmak isterim,hatta sizin de bilginize danışmıştım.ferroli domicondense kombi kullanıcısı yakınım termostatsız oda ısısı en fazla 21 derece olacak şekilde ısınırken ortalama 10-11 metreküp gaz tüketiyordu(akşam 5 den 11 e kadar 40-45 arası diğer saatler en düşük seviyede -30 olmalı- yakıyordu.)termostat aldırdık ve gidiş suyunu ayarlanmadıgından kademeli olarak ısıtmasını söyledim.yani ev 20 ise önce 21 sonra 22 olarak kademeli ısıtmasını söyledikten sonra gunluk tuketim 7 metreküpe düştü.ve ısınma derecesi 22.hem daha sıcak bir ortam hemde daha az gaz tuketimi.bunları bizzat görünce her konuda oldugu gibi doğal gaz konusundada bilginin ne derece önemli oldgunu anlamış oluyoruz.diyerekten bu sözi biturelum

BAzıları belki "10-11 m3 ten 7 m3 e düşmüş" dikkate almayabilir. Ancak bu inanılmaz bir rakamdır. % 30-40 tasarrufu yoğuşmalı-yoğuşmasız farkında bile sağlayamazsınız.
    Bu arkadaşınızın yıllık % 30-40 oranında tasarruf sağlayacağını düşünürsek (ki bu oran mevsim geçişlerinde daha belirgin olacaktır) 1.000 TL de 300-400 TL tasarrufa denk gelir. Ülke genelinde ise tartışılmayacak düzeyde iyi bir rakamdır. Yani katkınız sadece arkadaşınıza değil...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Su giderini mutfak su giderine bağlarsak koku falan veya sakınca olur mu? Madem asit havaya karışıp gaz haline gelirse ve mutfağa sızarsa diyegeldi aklıma.

Asit deyince öyle bildiğiniz asit gibi değil değeri çok düşük... yani su buharından oluşacak asit miktarı çok az olur her hangibir kimyasal yok kombide.. O suyu içmedikten sonra birşey olmaz..Su rahatlıkla ellenebilir.

YOĞUŞMA SUYU

YOĞUŞMA SUYU HAKKINDA BİLGİ

asitik suyun, kedi, kuş gibi canlıları öldürdüğü görülmüştür, açık hacimlere verilmesi ŞİDDETLE, tehlikelidir. Bu konudaki EN CİDDİ kuruluş Vaiilant-D.Döküm dür. diğerleri laçka ötesidir, örneğin Boschun Aristonun, ve Viessman ın altına kova koydurduklarını görüyorum, halbuki yoğuşmalı kombi icat edildiğinde İGDAŞ istanbulda ev içine konmasına dahi izin vermiyordu, sebebi belli, yoğuşma çıkışı direk bacaya bağlı, dumanın belli bir yüzdesi, bu yoğuşma hortumundan geriye sızmaktadır, bazı firmalar sifon yaparak bunu azaltmaya çalışmakta, bazıları düz şekilde indirmektedir, lavabo altına verirsenizde bunu ES den daha sonra tam duvara girerken yapmalısınız,

zararsız dediğiniz insanı öldürecek bir buhardır, CO dedektörü koyduğumuz bir evde bu yoğuşma suyundan çıkan buhar, dedektörü öttürmüştür, bizde lavabonun altına bağladığımızi sifonu, ES den daha sonraya alarak durumu çözdük, çocuk oyuncağı değil bu olaylar, özellikle yoğuşmanın olmadığı ilk 20 dakikada ve 70-80 dereceye ayarlı kombilerde yoğuşma suyu yerine duman çıkmaktadır, bu İKAZI göz önüne alarak İŞ yaptırınız.

Saygılar.

Teşekkürler bilgi için. Biraz endişelendim. Çok olsa zararı görülür. Az zarar belli olmaz. Tedbirli olmak gerek.

Hem mutfağın giderine verme şansım var. Hem de bahçe mutfağın arkası. Bahçe güneş görüyor ama eksi 30 derece bu asit hortumu donar mı? Dışarı vermenin sakıncaları neler sizce.

Toprağı uzun zamanda zehirler mi?

Canlıya zararlı olduğu için bitkiye de zarar verir, kurutur. Bu nedenle uygun şekilde mutlaka gidere bağlanmalıdır. @Biray Doğalgaz gerekli açıklamayı yapmış.

• Arkadaşlar ECA confeo premix mi alsam yoksa demirdöküm nitromix mi..?

Tecrübesi olanalardan yardım isteyebilirmiyim...
    TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdaltuncer07

quote:

Oda termostatı olan petekleri 3'e (20 derece) oda termsotatını da 22 dereceye ayarlayınız. Termosttaik vana koyduğunuz ve 20 dereceye ayarladığınız odaların kapılarını kapalı, diğer tüm odaların kapılarını açık tutunuz. Bu ısı size fazla gelirse yatarken kademeli(örneğin term.vana 18, oda term.20 derece gibi) azaltabilirsiniz.
    Oda termostatı RC25 olursa günlük program da yapılabilir. Mekanik on-off oda termosttaında veya RC10 da program yapma şansınız yok.

çok teşekkür ederim cevap için yalnız sorum şu eğer dediğiniz gibi termostatik vanayı 20 oda termostatını 22ye ayarlarsak salonda(oda termostatının ve termostatik vanaların olduğu odada sıcaklım hiç bir zaman 22 dereceye gelemicek dolayısıyla kombi sürekli yanacak. doğrumu düşünüyorum ?

arkadaşlar şuan test yapıyorum evde doğalgaz yakmaya başlayalı 6 gün oldu 38m3 harcamamız var.ilk gün test amaçlı 70te yaktık yaklaşık 3-4 saat sonra 55 aldık. şimdi gece gündüz 50 de termostatik vanaları 3 e ayarladım. yatarken oda termostatı 17-18de normal zamanlarda 20-21de her sabah evden çıkarken bakıyorum. ilk günleri saymazsak(düzenli yakmadık) ortalama günlük 11m3 gibi fakat dün akşam yatarken 45 e aldım kombiyi termostatıda 17ye tüm günlük tüketim 6m3e düştü kafam karıştı biraz... tam olarak test yapıp buraya yazıcam.fakat sanrım termostatik vana ile oda termostatının aynı odada olması yanlış bir seçim oldu benim açımdan...sizinde görüşlerinizi öğrenmek isterim..??

• Arkadaşlar ECA confeo premix mi alsam yoksa demirdöküm nitromix mi..?

TEŞEKKÜRLER
  • Havalar ankara 1-2 gündür ısındı.Bosh clasik condense ile bu şartlarda günlük tüketimim 10 m3 ten 8.5 m3'e düştü. ısıtma 24 saatin 10 saati en az 21.5 C 14 saat 22.5 C de ev. Demekki mart nisan aylarında 8.5 bile yakmayacak. Anestos senin tüketim değerlerin süper hakikaten. ister inanın ister inanmayın 15 senedir sobayı bıraktığım günden bugüne bukadar ucuza bu kadar konforlu ısınmadım. hatta ben ısınmıyor resmen idare ediyordum. 15-16 C lik evlerde hasta olmadan çok rahat uyuyabilirim öyle alıştım bu durumlara yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncer17

Arkadaşlar ECA confeo premix mi alsam yoksa demirdöküm nitromix mi..?

TEŞEKKÜRLER

eca confeo premix s kendini kanıtlamış premix yoğuşmalı bir kombidir
    bu forumda bu kombiyi kullanan çok sayıda insan var. ve hepsi memnun

dd nitromix geçen yıl piyasaya çıkmış premix yoğuşmalı bir kombidir.
    forumda doğalgaz işi yapan ve bu kombiden satanlar var
    bu kombiden geri dönüşlerinin iyi olduğu söyleniyor

2 kombi arasında 300-350 lira civarında fark var,dd nitromix daha ucuz

eca confeo premix: 3 tam modülasyon yapar

dd nitromix: 2 tam modülasyon yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Aralık 2011; 13:34:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncer17

Arkadaşlar ECA confeo premix mi alsam yoksa demirdöküm nitromix mi..?

TEŞEKKÜRLER

Merhaba

Ben Eca kullanıyorum kombiden çok memnunum.

Kullanım Şekli
    ------------------------
    Sabah 8-12 arası 21 c
    Öğle 12-13 arası 23,5 c
    Ö.Sonra 13-16 arası 21 c
    Akşamdan sabaha kadar 16-08 arası 23,5 c

Günlük 8-9 m3 harcıyor çok iyi ısınıyorum ideal fatura geliyor. Geçen ay 145 TL geldi

Daha bugün bir arkadaşımla görüştüm kayın pederine 250 tl fatura gelmiş kombi Ferroli 40.da çalışıyromuş (yoğuşmasız sanırım bilmiyor).. bana sen yakmıyon o zaman diyor.. bende iyi ısındığımı anlattım... benim ev yalıtımlı dedim onun ev 10 senelik ama geçen yıl dış yalıtım yaptırmışlar apartmana buna rağmen böyle bir fatura gelmiş.

Eca confeo premiks Tübitakla ortaklaşa geliştirilmiş bir kombi alırsanız memnun kalacaksınız.. Yalnız kombinin tek kusuru ses konusunda titreşimden duvara vınıltı veriyordu onuda duvarla birleştiği yere özellikle sağ alt kısma kağıt sıkıştırarak kesildi şimdi o ses yok sadece kombinin yanındayken fan sesi oluyor oda her kombide var.

Eğer Eca alırsanız montaj yapılırken kombinin arka kenarlarına musluk contası gibi bir kaç parça yerleştirsinler. Belki bizimkinin montajını iyi yapamadılar bunu bilemiyorum. Bir yakınımıza confeo plus aldık onlarda o ses oluşmamıştı.

Nitromiks burda yazan arkadaşlar iyi sonuçlar aldıklarını yazmışlardı.

Bütçeye göre her ikiside alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi intererdem -- 9 Aralık 2011; 14:19:20 >

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar şuan test yapıyorum evde doğalgaz yakmaya başlayalı 6 gün oldu 38m3 harcamamız var.ilk gün test amaçlı 70te yaktık yaklaşık 3-4 saat sonra 55 aldık. şimdi gece gündüz 50 de termostatik vanaları 3 e ayarladım. yatarken oda termostatı 17-18de normal zamanlarda 20-21de her sabah evden çıkarken bakıyorum. ilk günleri saymazsak(düzenli yakmadık) ortalama günlük 11m3 gibi fakat dün akşam yatarken 45 e aldım kombiyi termostatıda 17ye tüm günlük tüketim 6m3e düştü kafam karıştı biraz... tam olarak test yapıp buraya yazıcam.fakat sanrım termostatik vana ile oda termostatının aynı odada olması yanlış bir seçim oldu benim açımdan...sizinde görüşlerinizi öğrenmek isterim..??

son bi 2 gündür havalar güzel ondan tüketimin düşmüş olabilir. bir de termostat ve termostatik vanayı aynı odaya koyman hata olmus bence. çünkü zaten termostat o odanın sıcaklığına göre hareket edecek ve sen ona hareket etme imkanı vermemişsin...

• bende baymak luna3 hermatik var musluk suyu seçeneklerınde eco ve confort mod var kılavuzda ikisinede aynı sey yazmışlar

eco ile confort arasında ne fark var?

merak ediyorum benim 85 m2 eve yoguşmalı kombi alsaydım ne kadar tasarruf ederdim hermetik kombinin dogalzgaz tüketimine göre? kasım ayında 106m3 tüketmişim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 9 Aralık 2011; 14:40:30 >
  • Bu gün sayaç parası(güvence bedelide diyorlar her ne haltsa) onu yatırmaya gittim gazdaşa amcanın birisi diğerine anlatıyor 280 tl geldi 1 ayda diyor ötekide çokmuş dedi derken lafa girdim dedim ne markaymış bu kombi dediki bosch.

Aklıma önce Bosch Condense 2000 geldi.Kaça aldın kombiyi amca dedim 2600.00 tl dedi hımm dedim içimden, demekki Classic Condense imiş hani az yakıyor diyorlardı bundan için ?Başladım forumdan öğrendiklerimce sorular sormaya
    Kaç metrekare ev -130
    Peki kaç metre petek var 12 m2 falan dedi amca.İçimden dedim buda normal,
    Kaçıncı katta evin 3 son katta
    İzolasyon varmı dış cephede yok binanın her tarafı açıkmış
    Birde banyoya hemen hemen hergün 3-4 kişi girip çıkıyormuş kombi banyo yaparken deli gibi çalışıp uğultu yapıyor dedi.(acaba dedim yakıtı artıran faktör bumu kendi kendime?)

Sadede gelelim memleket kırklareli soğuk olur bizim buralar ammaaa daha tam soğumadı şimdi 280 tl yaktı ise 500 dayanır gibi geliyor bana bu şekilde giderse.
    Netice olarak demekki herşey kombi değilmiş BENİM KOMBİM AZ YAKIYOR DİYE BİŞEY YOKMUŞ.
    Az yaksa Classic Condense az yakardı demekki Classic Condenste iş bitmiyor vaillanttada buderustata.
    Üstadların dediğince kombi en son iş bunu bu gün bire bir yaşayarak şahit oldum.

Forumdaki arkadaşlarımız soruyorya HANGİ KOMBİ AZ YAKAR???
    Cevap veriyorum H İ Ç B İ R İ S İ
    Sen o amcanın evine feriştah adlı kombiyi getirsende yakıtı yüzde 5-10 dan aşağıya düşüremezsin.
    En azından ben anlayacağımı anladım gerisi bana göre boş ...
    Siz değerli forumdaşlarımla bugün yaşayarak almış olduğum dersi sizlerle paylaşmak istedim.Herkese Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

bende baymak luna3 hermatik var musluk suyu seçeneklerınde eco ve confort mod var kılavuzda ikisinede aynı sey yazmışlar

merak ediyorum benim 85 m2 eve yoguşmalı kombi alsaydım ne kadar tasarruf ederdim hermetik kombinin dogalzgaz tüketimine göre? kasım ayında 106m3 tüketmişim

comfort: hazır sıcak suyu kombide hazır tutulur.siz musluğu açınca hemen sıcak su gelir
    eco: size musluğu açınca bir süre soğuk su gelir.kombi suyu ısıtıp gönderir.sonra sıcak su gelir

yoğuşmadan en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsa %20 "civarında" + , -

tasarrufunuz olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: canturkkara

Bu gün sayaç parası(güvence bedelide diyorlar her ne haltsa) onu yatırmaya gittim gazdaşa amcanın birisi diğerine anlatıyor 280 tl geldi 1 ayda diyor ötekide çokmuş dedi derken lafa girdim dedim ne markaymış bu kombi dediki bosch.

Aklıma önce Bosch Condense 2000 geldi.Kaça aldın kombiyi amca dedim 2600.00 tl dedi hımm dedim içimden, demekki Classic Condense imiş hani az yakıyor diyorlardı bundan için ?Başladım forumdan öğrendiklerimce sorular sormaya
    Kaç metrekare ev -130
    Peki kaç metre petek var 12 m2 falan dedi amca.İçimden dedim buda normal,
    Kaçıncı katta evin 3 son katta
    İzolasyon varmı dış cephede yok binanın her tarafı açıkmış
    Birde banyoya hemen hemen hergün 3-4 kişi girip çıkıyormuş kombi banyo yaparken deli gibi çalışıp uğultu yapıyor dedi.(acaba dedim yakıtı artıran faktör bumu kendi kendime?)

Sadede gelelim memleket kırklareli soğuk olur bizim buralar ammaaa daha tam soğumadı şimdi 280 tl yaktı ise 500 dayanır gibi geliyor bana bu şekilde giderse.
    Netice olarak demekki herşey kombi değilmiş BENİM KOMBİM AZ YAKIYOR DİYE BİŞEY YOKMUŞ.
    Az yaksa Classic Condense az yakardı demekki Classic Condenste iş bitmiyor vaillanttada buderustata.
    Üstadların dediğince kombi en son iş bunu bu gün bire bir yaşayarak şahit oldum.

Forumdaki arkadaşlarımız soruyorya HANGİ KOMBİ AZ YAKAR???
    Cevap veriyorum H İ Ç B İ R İ S İ
    Sen o amcanın evine feriştah adlı kombiyi getirsende yakıtı yüzde 5-10 dan aşağıya düşüremezsin.
    En azından ben anlayacağımı anladım gerisi bana göre boş ...
    Siz değerli forumdaşlarımla bugün yaşayarak almış olduğum dersi sizlerle paylaşmak istedim.Herkese Selamlar

biz bunu her zaman diyoruz
    kombi tek başına işe yaramaz

önce "mümkünse" yalıtım
    mümkünse dıştan yalıtım : mantolama
    eğer imkan yoksa içerden yalıtım : tuğla+strafor+tuğla
    eğer yeriniz dar sa : tuğla+strafor+ağ+sıva
    çatı katıysa:izocam
    pencereler:çift cam pvc : mümküne ısıcam
    ..vb önlemler

sonra

iyi bir kalorifer tesisatı:eve en uygun boru cinsi+en uygun boru çapları+iyi bir işçilik+iyi bir mühendislik hesabı

sonra

o eve en uygun petek boyu ve kaliteli petekler+izopan levhası

en sonra kombi gelir

ama ülkemizde,yurdum insanı önce kombi diyor. gidiyor 3000liraya premix yoğuşmalı kombi alıyor.
    sonra hadi oğlum en kral kombi sensin
    göreyim seni diyor.beni mahcub etme diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 9 Aralık 2011; 14:54:59 >

• Arkadaşlar,bir arkadaşım protherm lynx kombi almış.Elinde ht 300 oda termostadı var.Bu termostat protherme bağlanabilir mi? Ben baktım üç adet kablo bağlantı yeri var.24v. ve kontak bağlama uçları.Araştırdım, demirdöküm neva ile aynı ürüne benziyor.Neva'da da kendine ait oda termostadı var.Şimdi bağlanabilirse nasıl bağlıyacağım.Normalde bir kablo ile atlama yapılmış olması gereken kontak uçları açık.termostat bağlamak birşey ifade etmiyor.Bir ayar yapmam gerekiyor galiba kombide...ustalardan bir bilgi rica ediyorum...Tüm arkadaşlarada,sıcacık bir kış (Tabi az yakıtla)geçirmenizi dilerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: BMW 528

bende baymak luna3 hermatik var musluk suyu seçeneklerınde eco ve confort mod var kılavuzda ikisinede aynı sey yazmışlar

comfort: hazır sıcak suyu kombide hazır tutulur.siz musluğu açınca hemen sıcak su gelir
    eco: size musluğu açınca bir süre soğuk su gelir.kombi suyu ısıtıp gönderir.sonra sıcak su gelir

yoğuşmadan en kötü koşullarda %10,gerekli koşullar sağlanırsa %20 "civarında" + , -

tasarrufunuz olur

şimdi anladım ben eco modda tutuyorum nedne soguk geliyor diyordum ilk açtıgında

peki confort modda kalsa daha mı çok yakar dogalgaz

• quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

quote:

quote:

son bi 2 gündür havalar güzel ondan tüketimin düşmüş olabilir. bir de termostat ve termostatik vanayı aynı odaya koyman hata olmus bence. çünkü zaten termostat o odanın sıcaklığına göre hareket edecek ve sen ona hareket etme imkanı vermemişsin...

evet sanırım o konuda hata yaptım...ben taktırırken şöyle düşünmüştüm. sıcaklık 20yi geçerse salonda ki kombiye yakın onların suyunu keser böylece üst kat daha rahat ısınır. ama dediğim gibi handi kapım var. eğer hava soğuksa ve ben oda termostatını 21ye vanalarıda 19-20 ye ayarlarsam oda asla 21e çıkmayacağı için kombi sürekli çalışacak

• 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.