Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bursadayim o yuzden zeyrinburnundan alamamam ama ilginize tesekkurler,
    babam gidip mahalledeki zirtipirt acilan bir yerden eve adam getirip baktirmis seneye o dukkani orada bulmak zor buyuk ihtimalle
    onlar demirdokum demisler modelini belirmemisler babam iyisiymiş işte diyor,
    bende almisken gerekiyorsa biraz daha fark verip iyisi olsun diye arastiriyorum,
    eca confeo yada dd nitron belki, buderusa gerek yok sanirim eca varken
  • quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Burada insanların kafasını bulandıracagına cevap ver. Hepsi aynı montaj yapılıyorsa Burada parçalar birleştirilince ne oluyor ?... Seni gocunduran ne? BİZDEN BİR B..... OLMAZ....BİZ BİR ŞEY YAPAMAYIZ.. BU KAFA NORMAL KAFAMI..???..Dijitaal 20 650 kcal Hermetik ECA Confeo....Falanca fiyata satılırken...Senin göklere çıkardıkların iki katı.fiyatlı.... İçi aynıysa hepsi montajsa bu fark ne farkı? Marka farkı....Aynı birleşmiş parçaları 1500 e alma git falanca markadan 3500 e al. Garanti bitip tamir lazım olursa ver yarım kombi parası daha......Kimse kimseyi zorlamıyor....Kim ne isterse gidip alıyor.....Saygılarımla... Şu an yerli sermaye ECA- BAYKAN-MAKTEK- TERMO TEKNİK-SÜSLER Kombi...Digerleri hep satıldı...İsimleri kaldı....

Ne oldu yaranmı varki bu kadar yaygara,siz demiyormusunuz diger markalar türkiyeye eski geçmiş modellerini getiriyor diye,aynı olay acaba sizin ECA markası içinde geçerlimidirki ,hani dışa bağımlısınız ya (mecburen).

Ayrıca bizden bir b..... olmaz lafı size aittir,afiyet olsun size,bizden herşey olur ama önümüzü kapatmasınlar,iş adamlarımız adi malları halkımıza 1'e alıp 10'a sokmasınlar,ben elin adamının bize son teknolojiyi vereceğine inanmıyorum ve bizim iş adamlarınında bize iyi malı uygun fiyatla satacaklarına inanmıyorum,elin teknolojisi ile iş götüren malı alacağıma bunu gerçek markalardan alırım.

Ben düşüncemi yazdım ve hepsi doğru inanmıyorsan kendi ECA bölge müdürlüklerine sor burada en büyük bu marka yaygaracılıgı olmuyor yanlı olma

• quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Degişik nicklerle aynı cümleleri kuran adamlara cevap vermeye degmez....Hepsi aynı kafa...Aynı şahıs....Yazmaya devam et...cevap yok....

İşe gelmeyince baş vurulan klasik yöntem sizinki,siz herkesi kendiniz gibi okumazmı zannediyorsunuz,bu forumu ve hatta sadece burayı bile okusanız bunun hakkında onlarca yazı var ve bende okudum ,izmir bölge müdürlüğüne gittim oradaki arkadaşlar dürüstçe bana montaj sanayisi oldukklarını söylediler hiç bir şey burada yapılmıyormuş (önemli parçalardan)hepsi dışardan gelerek burada montaj yapılıyormuş,klimalar içinde biz al satçıyız dedi hiç birgi ceremediler ne malı nereden gelir kim yapar bugün buradan yarın oradan alırızne kadar kolay değilmi paranız varsa hoptiririnam markası kurun nasılsa hazırı var ve üzerinede TM yazın halk kansın türk malı alıyorum diye,işte ilerlememezin nedei ,sizin gibi kafalar

• arkadaslar bunlar kisisel fikirler boyle kavgaya gerek yok,
    onemli olan arkadaslarin deneyim ve bilgilerini paylasmasi, ben bunu aldim artilari sunlar eksileri sunlar diye belirmesi,
    bir marka yada modelin fanatizmi yapmak degil yanli sozlerden cok genel gorusleri burada belirmek otekileride buda benim kişisel fikrim demek lazim,
    bu kadar dil dalasina gerek yok,

benim burada aradigim alirken hangi kriterlere dikkaet etmeliyim, evimin ozelliklerine gore hangi kriterlerdeki kombi yada tesisat olmali
    sonra marka model tercihini bu dogrultuda belirlemek
    benim cikardigim sonuc su simdiye kadar
    1_evin yalitimi ve isi harcama degerleri cok onemli bunu goze alarak evde tesbitte bulunacak muhendis dogrultusunda ne kadar isiya ihtiyaciniz oldugunu belirlemek
    2_ bu dogrultuda peteklerin boyutlarina karar vermek ki kucuk petekler yerine buyuk petekleri tercih etmek daha mantikliymis
    3_ tesisat da onemli mesela 60 dirsegi gecmesin deniyordu,
    4_ kombideki parcalar cift esanorlu olmasi, bazi parcalarinin brulormuydu ne iste paslanmaz celikten olmasi hem yakit tasarrufu hemde uzun omure işaret
    5_ alcaginiz kombinin evdeki isi ihtiyacina cevap verecek kapasitede olmasi kucuk olursa hem isitamayacak hemde surekli calisacagi icin fazla yakit yakacak anlamina geliyor
    6_ yogusmali kombiler en tasarruflulari ama bununda gerekli olup olmadigini kendin yapmalisin evin buyuklugune ve hermetik ile olan aradaki fiyat farkina gore degerlendirip
    bu fiyat farkini vermeye degecek degmeyecek konusunda karar vermeli

bu tarz kriterleri burada yakalamamiz onemli yoksa su marka bu marka bence daha arka planda kombi alirken nelere dikkat etmeli konusu bence asil onemli olan

herkese iyi hafta sonlari

• sitedeki yazların cogunu okumaya calşıdım. fakat kafam karısdı . arkadaslar cok yakın zamanda kombi almam lazım. sizce su 3 markadan hangisi daha mantıklı ve neden ?

- ferroli divatop

- demirdöküm nitron

- eca confeo

malum memur maşı ile alıcagız fiyat ı uygun olanı ve de kaliteli olanı bulmak istiyorum . yardımlarınız icin tesekürler...
  • Karalamaya ve küçümsemeye çalışılan o marka kombiler tamamen Türk mühendisleri tarafından TÜBİTAK destegi ve araştırması sonucunda üretildiler. Yabancı patent yada know How yok....Ve piysada çok tutuluyor aranıyor...Verimi yüksek, fiyatı uygun, parça servis bol. Ve ürün saglam...Ankara da 1986 dan beri binlercesi kullanılıyor..Tık yok...Ankara da tanıdıgınız varsa sorabilirsiniz...bazıları hala havaya kurşun sıkıyorlar...Türkiye de bu kalite bu özellikte dijital kombi 1500 L. olursa ben AVVVVVRRRUPAAAAA diye 3500 liraya nasıl kombi satacagım ?.....Dert bu....Siz karalamaya devam edin SON SÖZÜ PİYASA SÖYLÜYOR...ARZ VE TALEP....SATICI VE ALICI....Gerisi fasarya...Kim ne isterse onu alıyor ve alacak... Saygılarımla....

• Çok satmak marifet olsa arçelik kalite olurdu yada mondial iyi motor olurdu,boş laf sizinkiler ayrıca siz biliyorsunuzda bölge müdülüklerimi bilmiyor buradada çelişki varve ECA kimse kötü demedin ama dedim ya yaranız var fazla kaşımayın kötü olurben ve benim gibiler ECA için sadece yerli deüiil deik kötü demedik lafı nereyle anlıyorsanız,bu sizn genel hailiniz ve çok çok siz candonadan özür dilemenizden biliyoruz okumadan cevap verme müdürü

ECa iyidir ama yerli degildir,siz bunu bilin yada ,zmire gelin buradaki bökge müdürüne bunu öğretin.

Size

• quote:

Orjinalden alıntı: cetera

sitedeki yazların cogunu okumaya calşıdım. fakat kafam karısdı . arkadaslar cok yakın zamanda kombi almam lazım. sizce su 3 markadan hangisi daha mantıklı ve neden ?

- ferroli divatop

- demirdöküm nitron

- eca confeo

malum memur maşı ile alıcagız fiyat ı uygun olanı ve de kaliteli olanı bulmak istiyorum . yardımlarınız icin tesekürler...

cetera arkadaşım;

Ben açıkçası ferroli markasına pek güvenemiyorum. Bugün varlar ama yarın ne olur bilinmez. Genel olarak divatop un özelliklerine bakarsanız fena bir kombi değil ve alınabilir özellikte ama yinede benim ciddi tereddütlerim var..Nitron ve Confeo oldukça iyi cihazlar ve arkasında bu işi yıllardır yapmakta olan büyük firmalar var. Örneğin ECA kombiler Ankara ya doğalgaz geldiği 1990 lı yıllardan bugüne kadar hala kullanılmaktadırlar.
    Bende ikisi arasında kalmıştım. Confeo nun Nitrondan en önemli farkı ısı eşanjörünün yani kalorifer peteklerindeki suyu ısıtan brülörünün malzemesinin paslanmaz çelik oluşudur. Bu da Nitrondaki bakır-demir alaşımına göre daha dayanıklı olması demektir. ECA bu özellik için " Paslanmaz çelik brülör ile yüksek yanma verimi, düşük atık gaz emisyonu sağlar. " demektedir.
    Bu linkten okuyabilirsiniz.

http://www.emas.com.tr/wps/themes/html/EMAS/HTML/files/confeo_digital.htm

Bugünlerde kampanyasıda var. 20.000 kcal ( 24 Kw ) ECA Confeo modelini peşin 1.253 YTL ye veriyorlar. Aşağıdaki linktende kampanyasını görebilirsiniz. Açılan sayfanın altındaki fiyat listesine tıklarsanız fiyatları görebilirsiniz.

Tıkla

Sonuç olarak ben Confeo aldım. Ancak Nitron da oldukça iyi bir kombi ve rahatlıkla alınabilir. Karar sizin..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

sitedeki yazların cogunu okumaya calşıdım. fakat kafam karısdı . arkadaslar cok yakın zamanda kombi almam lazım. sizce su 3 markadan hangisi daha mantıklı ve neden ?

- ferroli divatop

- demirdöküm nitron

- eca confeo

cetera arkadaşım;
    ( Yukarıdaki cevabım tam çıkmadığı için düzelterek tekrar yazdım. Sanırım verdiğim ikinci link uzun olduğu için sayfayı kaydırdı.)

Ben açıkçası ferroli markasına pek güvenemiyorum. Bugün varlar ama yarın ne olur bilinmez. Genel olarak divatop un özelliklerine bakarsanız fena bir kombi değil ve alınabilir özellikte ama yinede benim ciddi tereddütlerim var..Nitron ve Confeo oldukça iyi cihazlar ve arkasında bu işi yıllardır yapmakta olan büyük firmalar var. Örneğin ECA kombiler Ankara ya doğalgaz geldiği 1990 lı yıllardan bugüne kadar hala kullanılmaktadırlar.
    Bende ikisi arasında kalmıştım. Confeo nun Nitrondan en önemli farkı ısı eşanjörünün yani kalorifer peteklerindeki suyu ısıtan brülörünün malzemesinin paslanmaz çelik oluşudur. Bu da Nitrondaki bakır-demir alaşımına göre daha dayanıklı olması demektir. ECA bu özellik için " Paslanmaz çelik brülör ile yüksek yanma verimi, düşük atık gaz emisyonu sağlar. " demektedir.
    Bu linkten okuyabilirsiniz.

http://www.emas.com.tr/wps/themes/html/EMAS/HTML/files/confeo_digital.htm

Bugünlerde kampanyasıda var. 20.000 kcal ( 24 Kw ) ECA Confeo modelini peşin 1.253 YTL ye veriyorlar. Açılan sayfada GÜNCEL e tıklayın, açılan kısımdan Kampanyalar a tıklayın. Açılan sayfanın altındaki fiyat listesine tıklarsanız fiyatları görebilirsiniz.

http://www.emas.com.tr/

Sonuç olarak ben Confeo aldım. Ancak Nitron da oldukça iyi bir kombi ve rahatlıkla alınabilir. Karar sizin..

• ben bursadayim ve cevremde hic eca servisi/bayisi yok buradaki yorumlardan yola cikarak gonlum eca confeo dan yana ama malesef bir servis bulamadim teklif alacak
    en son tanidik vasitasiyla bir viesman vitopend 100 hermetik 24 kw 20.600kcal icin 1.450ytl + 7mt petek tamami icin 4milyar pesin teklif aldik,
    acaba eca confeo ve viessmann vitoped 100 u karsilastirirsak hangisi daha iyidir eca 1253ytl diye yazmis arkadas, bir eca servisi bulup belki teklif alsam tum tesisat daha uygun fiyata da olabilir
    fikriniz nedir eca confeo mu viessman vitopend 100 mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tashtan

ben bursadayim ve cevremde hic eca servisi/bayisi yok buradaki yorumlardan yola cikarak gonlum eca confeo dan yana ama malesef bir servis bulamadim teklif alacak
    en son tanidik vasitasiyla bir viesman vitopend 100 hermetik 24 kw 20.600kcal icin 1.450ytl + 7mt petek tamami icin 4milyar pesin teklif aldik,
    acaba eca confeo ve viessmann vitoped 100 u karsilastirirsak hangisi daha iyidir eca 1253ytl diye yazmis arkadas, bir eca servisi bulup belki teklif alsam tum tesisat daha uygun fiyata da olabilir
    fikriniz nedir eca confeo mu viessman vitopend 100 mu?

ECA nın Bursa Merkez de 11 tane bayisi görünüyor. Sitesinden bakabilirsiniz. 5 tanesinin İsim ve telefonları;

ER-SER : İHSANİYE MH.OKUL CD.BAYTAR SK.N:2 - MERKEZ/BURSA Tel:2242450375
    CANYAP : YENİ YALOVA YOLU 13.KM - MERKEZ/BURSA Telefon: 2242672260
    ARME YAPI :PROF.TEZOK CD.N:45/A - MERKEZ/BURSA Telefon: 2243665824
    TURAŞ DOĞALGAZ :EĞİTİM MH.PROF TEZOK CD.N:126 - MERKEZ/BURSA Telefon: 2243628046
    TUŞPA YAPI :152 EVLER MH.EĞİTİM CD.N:6 - MERKEZ/BURSA Telefon: 2243636300

Viessmann vitoped 100 le ilgili çok sayıda başta sesli çalışma olmak üzere şikayetler var. Hatta bu forumdaki bir arkadaş bununla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadı. Eğer Viessmann düşünürseniz bence Vitopend 200 modelini düşünün. Oldukça kaliteli ve sorunsuzdur ama biraz muadillerine göre pahalıdır.

• sagolasın ege45 bilgilerin icin... pesin para ile Ankara da en düşük kaca alabilirim acaba . spot satan yerler vardı saman pazarında faturasını filan veriyorlar kutuda satılıyor. bi oralara bakmak lazım. 1.253 ün altında bulabilirmiyiz acaba. saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 23 Eylül 2007; 16:29:59 >
  • quote:

sagolasın ege45 bilgilerin icin... pesin para ile Ankara da en düşük kaca alabilirim acaba . spot satan yerler vardı saman pazarında faturasını filan veriyorlar kutuda satılıyor. bi oralara bakmak lazım. 1.253 ün altında bulabilirmiyiz acaba. saygılar...

Ben 3-4 ay önce 1.200 e peşin almıştım. O tarihte bayi peşin fiyatı 1.567 YTL idi. Şu an bayide indirimli peşin fiyatı 1.253 YTL olmuş. Oldukça ciddi bir indirim yapmışlar. Yine de şansınızı bir deneyin. Daha aşağı bir fiyat bulamazsanız bu indirimi kaçırmayın bence. Size kolay gelsin..
  • İzmirde şehir dışında yaşıyorum,biraz nerkeze oranla soğuk oluyor tabiiki hem klima hemde kombi düşünüyorum,klima için ayrı sorgulama yaptım şu an birde kombi alacağım ama yerli ürün istemiyorum evime ne alındı ise yerli sorunlu çıktı paramla rezil oldum bana 5 katda pahalı olsa ithal iyi ürün lazım ,asla yerli bana tavsiye etmezseniz sevinirim ,en iyi ithal marka ne .

Evim 2 katlı içten merdivenli 180 metre kare yalıtım iyi çift cam,yani yalıtım adın aherşey yapılmıştır ve bu kombide ne olması gerekiyorsa hepsi olacak bir marka.
  • viessman ve buderus' ların yogusmali olan modellerinden birini tercih edeceksiniz o zaman
    1_viesmann
    2_buderus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tashtan -- 23 Eylül 2007; 17:35:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamizmir

İzmirde şehir dışında yaşıyorum,biraz nerkeze oranla soğuk oluyor tabiiki hem klima hemde kombi düşünüyorum,klima için ayrı sorgulama yaptım şu an birde kombi alacağım ama yerli ürün istemiyorum evime ne alındı ise yerli sorunlu çıktı paramla rezil oldum bana 5 katda pahalı olsa ithal iyi ürün lazım ,asla yerli bana tavsiye etmezseniz sevinirim ,en iyi ithal marka ne .

Evim 2 katlı içten merdivenli 180 metre kare yalıtım iyi çift cam,yani yalıtım adın aherşey yapılmıştır ve bu kombide ne olması gerekiyorsa hepsi olacak bir marka.

2 katlı 180 m2 ev için mutlaka yoğuşmalı düşünün. Mutlaka ithal olacaksa Viessman Vitodens 200 veya Buderus GB 022 olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

İzmirde şehir dışında yaşıyorum,biraz nerkeze oranla soğuk oluyor tabiiki hem klima hemde kombi düşünüyorum,klima için ayrı sorgulama yaptım şu an birde kombi alacağım ama yerli ürün istemiyorum evime ne alındı ise yerli sorunlu çıktı paramla rezil oldum bana 5 katda pahalı olsa ithal iyi ürün lazım ,asla yerli bana tavsiye etmezseniz sevinirim ,en iyi ithal marka ne .

2 katlı 180 m2 ev için mutlaka yoğuşmalı düşünün. Mutlaka ithal olacaksa Viessman Vitodens 200 veya Buderus GB 022 olabilir.

İzmirden şurdan alın diyeceğiniz yer varmı yada şurada ucuz,işçilik şurada iyi petekler şu olsun vanalar bu olsun gibi öerileriniz,vanalar termostatikmi olsun dün arkadaşın evinde o tarz gördüm ne yaparsam az sarfiyatla iyi ısınırım.

Ben millet gibi oda 18-20 derece olsun istemiyorum ayarı 30 derece yapınca 30 derece olsun,22 derece yapınca 22 derece olsun en kısa zamanda ayarladığım değerlere gelsin ,sessiz olsun,buraya yazmış arkadaşlar çift eşanjörlü,yoguşmalı,oda termostatlı yani yok yok olsun ben biraz takıntılıyımda

• quote:

İzmirden şurdan alın diyeceğiniz yer varmı yada şurada ucuz,işçilik şurada iyi petekler şu olsun vanalar bu olsun gibi öerileriniz,vanalar termostatikmi olsun dün arkadaşın evinde o tarz gördüm ne yaparsam az sarfiyatla iyi ısınırım.

Ben millet gibi oda 18-20 derece olsun istemiyorum ayarı 30 derece yapınca 30 derece olsun,22 derece yapınca 22 derece olsun en kısa zamanda ayarladığım değerlere gelsin ,sessiz olsun,buraya yazmış arkadaşlar çift eşanjörlü,yoguşmalı,oda termostatlı yani yok yok olsun ben biraz takıntılıyımda

Dediğiniz gibi nokta bir yer bildiğim kadarıyla İzmir de yok. Bu işi yapan bayilerden teklif alıp değerlendirebilirsiniz. İthal işçilik bulabileceğinizi pek sanmıyorum. Petek, vana gibi malzemelerinde en kalitelileri ve piyasada en yaygın kullanılanları yerli ürünlerdir. Petekte Demirdöküm, vanada ECA en kaliteli ama yerli ürünlerdir. İthal bilen arkadaşlar yazabilirler. Kolay gelsin..

• Yokmu arkadaşlar borusuna kadar ithal ürün ben evime yerli ürün sokmam,

vanadan tutunda,borusuna kadar,artık yerli elemanlara katlanacağız adamlara şunu şöyle yapın kazıklamayın derizde parçalara diyemeyiz o yüzden ilk baştan herşeyi kaliteli almam lazım.bizimkilerin sadece montajda sınırlı olarak eli değsin.
  • EVİN İÇERİSİNE KOMBİ KOYMAK İSTEMİYORUZ. KOMBİ İÇİN DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ YERDE BALKON .BALKON. YOĞŞMALI KOMBİ KULLANMAK İÇİN BACA ŞART MI ?
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.