Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yanke_zulu

arkadaslar, forumdaki yorumlardan da istifade ederek pazar gunu ECA Confeo hermetik kombi aldim. ECA Avcilar servisini arayip kombiyi baglatilmasini istedim. 120 ytil fiyat verdiler, normalde 100ytl olmasina ragmen ECA servisi oldugu icin olur dedim. Aksam eve gelmisler ve 1 metre uzatma ekinin alinmasi gerektigini belirtmisler ve 120 ytl fiyat vermislr. Evde yoktum evdekiler telefonla beni aradilar gorustugum adamlar, almadigimiz takdirde bizim kendimizin alip takabilirsek takmamizi soylediler. Bunun uzerine liste fiyati nedir dedigimizde son 100 ytl olur dediler ve gece oldugu icin olur dedim.

Su anda ECA nin sayfasindan baktim 27 YTL fiyat gorunuyor. Bu fiyat dogru ise ben ne yapabilirim? ECA servisinden gelen kisiler liste fiyatini 4,5 kati bir fiyati verip almaz iseniz gideriz siz takarsiniz diyebilirlermi? YAni kendi servisi ilk basta bunu yaparsa bilemiyorum artik ileride neler yaparlar, bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

HERM.BACA BORUSU UZATMA Ø60/100 L=100 cm. 27,14

Slm Gerçekten servisten servise fark var; Ben Anadolu yakasındaki servislerle konuştum hiç biri gelip eski kombiyi söküp yeni aldığım eca confoe kombiyi takmadılar bizde dışarıya 125 ytl taktırdık (bağlantı seti ve baca seti ve ayrıca dolagaz için flexi diye bir boru )Zaten bildiğim kadarıyla ecanın acıkladığı liste fiyantından bişey almak mümkün değil bunu eca satan bir arkadaşım diyor liste yapıyorlar sonra bize bile farklı satıyorlar diyorlar ... bilmiyorum bir gariplik var bu işte... Neyse hayırlı olsun güle güle kullan ve ısın diyorum
    Bu arada kaç kalorilik aldın ve mümkünse fiyatı ne kadar...

• quote:

Orjinalden alıntı: yanke_zulu

arkadaslar, forumdaki yorumlardan da istifade ederek pazar gunu ECA Confeo hermetik kombi aldim. ECA Avcilar servisini arayip kombiyi baglatilmasini istedim. 120 ytil fiyat verdiler, normalde 100ytl olmasina ragmen ECA servisi oldugu icin olur dedim. Aksam eve gelmisler ve 1 metre uzatma ekinin alinmasi gerektigini belirtmisler ve 120 ytl fiyat vermislr. Evde yoktum evdekiler telefonla beni aradilar gorustugum adamlar, almadigimiz takdirde bizim kendimizin alip takabilirsek takmamizi soylediler. Bunun uzerine liste fiyati nedir dedigimizde son 100 ytl olur dediler ve gece oldugu icin olur dedim.

Su anda ECA nin sayfasindan baktim 27 YTL fiyat gorunuyor. Bu fiyat dogru ise ben ne yapabilirim? ECA servisinden gelen kisiler liste fiyatini 4,5 kati bir fiyati verip almaz iseniz gideriz siz takarsiniz diyebilirlermi? YAni kendi servisi ilk basta bunu yaparsa bilemiyorum artik ileride neler yaparlar, bu konuda yardimci olursaniz sevinirim

HERM.BACA BORUSU UZATMA Ø60/100 L=100 cm. 27,14

Kombi montajını yetkili servise yaptırmanız gerekmiyordu. Genelde bütün markalarda servisler montajı yapılmış kombileri eve gelerek kontrol ederler ve garanti için açılışı yaparlar. Neyse olmuş bir kere, gelelim sorununuza. Kombi montajı için fiyat dışarıda da 100-120 hatta montaj yapılacak yerin özelliğine göre 150 YTL ye kadar olabilmektedir. Bu nedenle size verilen montaj fiyatı normal. Uzatma baca için ECA sayfasında baktığınız fiyat doğru ancak oradaki fiyat YTL değil Euro olarak verilmiş, yani 27,14 Euro = 48-50 YTL civarı eder. Buna 100 YTL diyemezler. Arayın konuşun, kabul etmezlerse müşteri hizmetlerini arayın. Yardımcı olacaklardır. Kombiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın..

• quote:

Orjinalden alıntı: FumeS

Toki'nin yaptırmış olduğu 116 m2'lik evlerden aldım. Evim ara kat ve güney cepheli.
    - Evde 50cm x 420cm petek mevcut ama Isı yalıtımının iyi olduğu söyleniyor burası için petek ilavesi yaptırmam gereklimidir ?
    - İki kişilik bir aileyiz ve eşimle beraber çalışıyoruz bizlere önerebileceğiniz kombi ne olabilir ?
    - Zaman ayarlı kombi almam gereklimidir ?
    - 17.000'lik Kombinin yetebileceğini söylediler ama ben ısınma problemi yaşamamak için her ihtimale karşı 20.000'lik almayı düşünüyorum. Sizce gereksiz masrafmı olur ?

116 m2'lik ev için 50cm x 420cm petek bence az. Bu işi iyi bilen tecrübeli bir firmaya danışın ve petek boyunu arttırın. Merkezi sistem bir binada heryerin birden ısınacağı düşünülecek olursa yeterli olabilir ancak bireysel ısınmalı binalarda bina merkezi sistemde olduğu gibi ısınmıyor. Bu nedenle de petek boyları yeterli olmuyor.
    50x420 cm petek boyu için 17.000 lik kombi bile fazla gelir. 6 metre gibi olduğunu düşünsek bile 17.000 lik yeterli olur. Demirdöküm Kalisto modeli 17.000 lik kombide iyi bir alternatif olabilir, araştırabilirsiniz.
    Linki :
    http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=371&ParentId=52

20.000 lik almanızın bir zararı olmaz. Sadece ilk alımda biraz daha fazla para verirsiniz. Devamında değişen pek birşey olmaz..

• quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

116 m2'lik ev için 50cm x 420cm petek bence az. Bu işi iyi bilen tecrübeli bir firmaya danışın ve petek boyunu arttırın. Merkezi sistem bir binada heryerin birden ısınacağı düşünülecek olursa yeterli olabilir ancak bireysel ısınmalı binalarda bina merkezi sistemde olduğu gibi ısınmıyor. Bu nedenle de petek boyları yeterli olmuyor.
    50x420 cm petek boyu için 17.000 lik kombi bile fazla gelir. 6 metre gibi olduğunu düşünsek bile 17.000 lik yeterli olur. Demirdöküm Kalisto modeli 17.000 lik kombide iyi bir alternatif olabilir, araştırabilirsiniz.
    Linki :
    http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=371&ParentId=52

20.000 lik almanızın bir zararı olmaz. Sadece ilk alımda biraz daha fazla para verirsiniz. Devamında değişen pek birşey olmaz..

İlgin için teşekkür ederim Ege45,
    Bugün bir firma beni aradı Ariston'dan arıyorlarmış bizim bulunduğumuz Toplu Konutlar için 2 tane yöneticiye reklam amaçlı çok iyi şartlarda Ariston marka kombiyi verebileceklerini söylediler. Ben biraz terettüt içinde kaldım. Gelin bir görüşelim dedim. Bu Ariston nasıl bir marka eğer fiyat uygunsa almalımıyım? Ne dersiniz bilgi verirseniz sevinirim.

Tavsiye ettikleri ürün bu
    http://www.ariston-tr.com/products/clas_combi.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FumeS -- 18 Eylül 2007; 12:02:49 >

• Arkadaşlarıma önemli duyurum. ECA Servisleri hakkındaki her sorunu ve sorunuzu bu adrese gönderirseniz cevabınızı alırsınız. LÜTFEN NOT ALINIZ.... Mail adresi... emar@emarservis.com Tüketici danışma Hattı telefonları 444 0 322 Bir digeri 0. 800. 2618513 Bütün servislerin başındaki yetkili servis müdürü ise Sayın Mustafa GÜNGÖR.... Mail adresini veriyorum. mgungor@emarservis.com Saygılarımla bilginize.... BİR YANLIŞ ANLAMAYA DÜŞMEYİNİZ....Servis gelip ücretsiz kombi baglantısı , montajı yapmaz. Kombi montajı şehirlere ve semtlere göre 100- 150 Lira arası ücretle yapılıyor.Servise yaptırayım diyorsanız ücretini alıyorlar...Anlattıgım kombinin yerine montajı, baglantısı....Bu işlem ücretli..... Montaj yapıldı, gaz baglandı. Servisi çagırıyorsunuz. Gelip montajı kontrol ediyor, baglantıları, kombinin montaj kılavuzuna uygunmu ? Tamam her şey usulunce düzgün yapılmışsa Kombiyi açıp çalıştırıyor. Çalışır durumda teslim ediyor. Garanti belgesini doldurup gidiyor. Garanti süreniz başlamış oluyor...İlk çalıştırmayı, teslimi servis yapıyor...ÜCRET PARA YOK....SERVİSİN GÖREVİ BU.....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 18 Eylül 2007; 18:29:38 >

• bürüt 155 net 110 metrekare evde 5.70 metre petek var normal olarak ısınmak için kaç metre petek olması lağzım 5 katlı binanın 5. katı kuzey bat ı cephe çatı yalıtımı ve evin içten dışa bakan duvarlarında yalıtım mevcut kombimin markası vaillant 242/5 20600 kcal
  • 110 m2 lik evime Ferroli DİVATOP 20000 kcal model kombi bağlattım nihayet.anahtar teslim 1600ytl ye 12 taksit.
    5 yıl garanti,çift eşanjör,paslanmaz çelik brülör ve 12 taksit olması beni cezbetti.
    umarım iyi bir tercih olmuştur.
  • Buderus kombi alacağım büyük olasılıkla.
  • eca yı çok methediyorlar nedeni nedir arkadaşlar? bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar yoğuşmalı bir kombi almayı düşünüyorum. Fakat bütçem sınırlı. Biraz araştırarak aşağıdaki kombileri gözüme kestirdim.
    1. kombi:
    http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=67&ParentId=52
    Demirdöküm Sargon Condense. Fiyatı Praktikerde 1700 ytl, 10 taksit. 3 yıl garantili.

2.kombi:
    http://www.baymak.com.tr/urun_detay.asp?grup_no=81&urun_no=389&dil=TR

Buda Baymak Star Bridge. 2 yıl garantili. Koçtaşta 1600 Ytl. Üzerindeki Dijital kontrol paneli sökülebilip oda termostatı ve zamanlayıcı olarak kullanılabiliyormuş.

İkiside yoğuşmalı ve yakın verim oranlarına sahip. Baymak özellik olarak daha iyi gibi duruyor. Sanırım yeni bir model. Daire tesisatı için çağırdığım baymak bayiinin bile bu modelden haberi yoktu. Kontrol panelinden pek çok ayar yapılabiliyor, günün istenen saatinde çalışması vs. ayarlanabiliyor. Ekstradan oda termostatı almaya gerek kalmıyor. Ama baymak servisleri nasıldır bilmiyorum. Pek iyi değilmiş diye duydum. Demirdökümün artısı da 3 yıl garanti ve yaygın servisi. Ama ayrıca oda termostatı da almak lazım, fiyatı dahada artıyor böylece.Sizce hangisini almak daha mantıklı.

• Arkadaşlar 65 m2 lik bi ev için (3 petek olacak evde) tesisatçı
    ARISTON EGIS 24 FF veya FC modelini önerdi ..sizce uygun mudur? Bilen bu işlerden anlayan veya bu kombiyi kullanıpta memnun olan veya memnuniyet duymayan arkadaşlardan rica etsem bilgi verebilirler mi? Tşkler..
  • Sezon başlangıcı nedeniyle ECA KOMBİLERDE güzel bir indirim yapılmış...ECA bayilerinden fiyat alabilirsiniz...SPOT alacaksanız peşin nakit adres vereyim Zeytinburnu Demirciler Sitesi 2. Cad. No. 52 HOŞVER Ltd. Şti...Dün ECA CONFEO 20650 kcal Dijital Kombiyi çok uygun fiyat dan peşin nakit aldık.Baca seti içinde...Arabayla adrese teslim. Eve getirdiler...Her marka var. Bilginiz olsun ... ...Peşin alacaksanız uygun fiyat....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Eylül 2007; 15:35:14 >
  • merhaba arkadaslar ,

140 m2 giriş kat bir evim var. bodrum dan bakıldıgında evin altı straforla yalıtılmıs. ve pencerelerde pvc . Demirdöküm kombi almak istiyorum. hangi model secmeliyim. ve pesin en uygun fiyat nerdedir? Demirdöküm secimimin nedeni daha yaygın servis , bu konu üzerine calısıyor olmaları ve birde Türk markası olması. yardımcı olursab-nız sevinirim . saygılar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cetera -- 20 Eylül 2007; 15:44:28 >
  • DD. Bir Türk markası evet ama sahibi el degiştirdi...VALLİANT TARAFINDAN SATIN ALINDI.....Saygılarımla...
  • bunu bilmiyordum. o zaman FERROLİ Divatop hakında bilgi verebilecek arkadaslar varmı ? digerlerine göre fiyat daha düşük sanırım .

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

DD. Bir Türk markası evet ama sahibi el degiştirdi...VALLİANT TARAFINDAN SATIN ALINDI.....Saygılarımla...
  • Ferrolinin hangi ejanjörü türkiye şartlarında daha verimli ve uzun ömürlüdür . kendi tasarımı bakır ejanjörmü yoksa divatop modelinde kullandığı panel ejanjör mü.

ferroli mi yoksa DD nitron mu tavsiye edersiniz.
    başka 3 yıldan fazla garanti veren kombi var mı ? (servise para verip garanti süresini uzatmak gibi 5-7 yıl buzdolaplarında falan oluyordu)

teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUNLU -- 21 Eylül 2007; 12:40:06 >
  • 100mt2 evim ve 3 cephe acik ve ustte cati var yalitim falan yok, 7.1 mt cikarms gelen muhendis petek ihitiyacini 8 diyelim,
    nasil bir kombi almaliyim, sabah gelirken radyoda duydum ama sitesinde pek bilgi yok E.C.A da kampanya varmis 500milyon indirim falan ,
    yogusmali mi olmali hermetik mitam anlayamadim bence iyisi olsun ama 500-600 milyondan fazla fark veremem atiyorum bi alti 1500 sa yogusmali daha iyi olani 2000 lira olabilir,
    eca confeo prfexi one cikan model sanirim son sayfalarda, gecmisteki postlara bakilirsada viessman ilk sirada ama benim icin pahali sanirim, 2.olarak Buderus,
    bizim eve gelenler demirdokum onermis, ev icin oncelikle 2 sorum var 20000 lik yetermi yoksa 24bin mi olmali, yogusmali/hermetik tercihini neye gore yapmaliyim
  • :::aytuğ:::

Hesapta yerli ürün diye,

sadece adı yerli ,genel merkezi bile montaj yapıyoruz diyor,dışardan al burada birleştir,nasıl yerli oluyorsa,siz siz olun ithal ürünlere bakın ,çok zorunluluk olmayınca yerli montajlara asla yanaşmayın,bugün olmazsa yarın çıkar birşeyleri,

burada bir iki kişi avrupa bize eskisini satıyor kötüsünü satıyor diyor (sadece diyor)eskiside olsa yerli yeniden iyidir.
  • Aynen şu başlık gibi

http://forum.donanimhaber.com/m_17538420/tm.htm

Atı alan üsküdarı geçmiş biz neyi yapıyoruz,hiç sadece montaj,dışardan bütün parçaları alıp burada birleştirince yerli olmuyor,

Bir arkadaş ben üretildiği ülkeye bakarım nerede birleştiriyor ve üzerine türk malı damgası vuruluyorsa ben ona bakarım diyor,iyi balmalar ,ben içine bakarım içi%90 önemli parçalardan oluşuyorsa kendimi kandıramam,

Bazılarına kum ve devekuşu hikayeleri.
  • Burada insanların kafasını bulandıracagına cevap ver. Hepsi aynı montaj yapılıyorsa Burada parçalar birleştirilince ne oluyor ?... Seni gocunduran ne? BİZDEN BİR B..... OLMAZ....BİZ BİR ŞEY YAPAMAYIZ.. BU KAFA NORMAL KAFAMI..???..Dijitaal 20 650 kcal Hermetik ECA Confeo....Falanca fiyata satılırken...Senin göklere çıkardıkların iki katı.fiyatlı.... İçi aynıysa hepsi montajsa bu fark ne farkı? Marka farkı....Aynı birleşmiş parçaları 1500 e alma git falanca markadan 3500 e al. Garanti bitip tamir lazım olursa ver yarım kombi parası daha......Kimse kimseyi zorlamıyor....Kim ne isterse gidip alıyor.....Saygılarımla... Şu an yerli sermaye ECA- BAYKAN-MAKTEK- TERMO TEKNİK-SÜSLER Kombi...Digerleri hep satıldı...İsimleri kaldı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 21 Eylül 2007; 15:30:06 >

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.