Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: aibu

quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

Yoğuşmalı kombinin balkona konmasında hele hele pvc ile kapatılmış bir balkona konmasında hiçbir sakınca yoktur. Yoğuşmalı olarak bence en iyi kombiler harf sırasına göre ECA Confeo Premix, Isısan Buderus GB 022, Viessman Vitodens 200 dür. Bu 3 kombinin üçüde birbirinden kaliteli cihazlardır. İnceleyin, hangisini alsanız pişman olmazsınız. Modülasyonlu oda termostadı gibi özelliklerin hepsi bu kombilerde mevcut.. Ayrıca 200 m2 neti olan bir yere mutlaka yoğuşmalı almanızı tavsiye ederim..

Cevabınız için teşekkürler
    Ben yoğuşmalı kombilerin sadece BACAYA TAKILABİLECEĞİNİ biliyorum .yanlış mı? balkon pimapeninden dışarıya çıkartlıacak 75cm boru ile kullanılan kombiler Yoğuşmalı olabilir mi . bu tarz yerlerde yoğuşmalı tavsiye edermisiniz.?????????

Doğrudur prensip olarak ikisininde herhangi bir farkı yok sadece yanma hazneleri farklı rahatlıkla balkonda kullanabilirsiniz.

• birkaç kombici gezdikten ve forumda yazılan 24 sayfayı okuduktan sonra Buderus youşmalı ve DD kombi arasında çekimser kalmştım.buderus fiyat / verim karşılaştırmasından sonra ve buderus kullanan birkaç yakınımdan duyduklarmdan sonra .aslında bir fark olmadığını DD fiyat olarak ,servis olarak daha avantaajlı olmasından dolayı DD almaya karar verdim .Ancak DD nin hangi cins kombisini kullanmam gerektiği konusunda kararsızım.ben 1.sırada yazdığım NİTRON daha cazip geliyor.SİZCE AŞAĞIDAKİ KOMBİLERDEN HANGİSİ DAHA DOĞRU ?? FİYAT OLARAK ARALARINDAKİ FİYAT HEMEN HEMEN AYNI

NİTRON KOMBİ

20.000 kcal/h, 26.000 kcal/h kapasite
    Hermetik model
    %93 verim ile ekonomik kullanım
    3 yıldız verim sınıfı
    Full digital LCD ekran
    Kapasite kullanımının LCD ekrandan izlenebilirliği
    Dokunmatik tuşlar ile rahat ve şık kullanım
    Tek tuş ile "Ekonomik" ayara geçiş seçeneği
    Yakıt tipinin LCD ekran üzerinden izlenebilirliği
    Dijital program saati ile ayarlanabilir konfor
    Self adaptasyon sistemi ile tesisat ve montaj koşullarına otomatik adapte olabilme
    Kademesiz full alev modülasyonu
    EMC filtre (Elektromanyetik dalgalara karşı filitreleme)
    175-300V besleme voltaj aralığında sorunsuz çalışma
    Donma emniyeti
    TSE ve CE belgeli
    3 yıl garanti
    10 yıl parça bulundurma garantisi

THEMAFAST KOMBİ

26.000 kcal/h kapasite
    Hermetik model
    3,2 lt Microfast ünitesi ile üstün sıcak su konforu
    Anında sıcak su
    LCD Panel
    (3 yıldız) sıcak su konforu
    Ergonomik kumanda paneli
    Diagnostik arıza teşhis sistemi
    Donma emniyeti
    Pompa anti-blokaj sistemli
    3 yıl garanti

KALİSTO KOMBİ 17.000 kcal/h, 20.000 kcal/h, 26.000 kcal/h kapasite
    Bacalı - Hermetik model
    %93 verim ile ekonomik kullanım
    Elektronik ateşleme
    Kademesiz (full) alev modülasyonu
    LCD ekran
    Dijital Arıza uyarı sistemi
    Akıllı ateşleme sistemi
    Elektro manyetik uyumluluğu EMC filtre
    Çift eşanjör sistemi
    Üstün sıcak su konforu
    Mikro işlemcili kontrol sistemi
    Oda termostatı, dış hava kompanzasyon, interaktif telekontrol üniteleri ile uyumlu çalışma
    Yerden ısıtma sistemlerinde kullanım imkanı
    Step motorlu üç yollu vana kullanımı
    Boyler bağlantısına uygunluk
    Donma emniyeti
    TSE ve CE Belgeli
    3 Yıl Garanti

ADEN ULTİMA KOMBİ 20.000 kcal/h ve 26.000 kcal/h kapasite
    Hermetik model
    Metalik gri renk
    Elektronik ateşleme
    Kompakt tasarım minimum boyut
    Program Saatli
    Ledli termometre ve arıza uyarı sistemi
    Akıllı ateşleme sistemi
    Üstün sıcak su konforu
    Oda termostatı, dış hava kompanzasyon, interaktif telekontrol üniteleri ile uyumlu çalışma(opsiyonel)
    Pompa anti - blokaj sistemi
    Donma emniyeti
    3 yıl garanti

TÜM MODELLER VE FİYATLARI :http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=375&ParentId=52

ÖNERİ..............!!!!!!!!!!!

ASLINDA BİR ARA BAHSEDİİLESE DE KOMBİ KADAR ÖNEMLİ OLAN ,
    DOĞRU TESİSATIN NASIL OLDUĞU VE KOMBİNİN NASIL VERİMLİ KULLANILABİLECEĞİ
    KONUSUNA DA DEĞİNİLSE VE BU KONUDA BİLGİLİ ARKADAŞLAR,TECRÜBELERİNİ BİZLERLE PAYLAŞSALAR FAYDALI OLACAĞI KANISINDAYIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aibu -- 25 Eylül 2007; 3:11:36 >

• arkdaslar demirdöküm nitron modeline karar verdik, aslinda gonlum hep eca confeo dan yanaydi ama dogru duzgun servisini bulamadim,
    anlastigimiz yer hangi kombi istersen onu takariz dedi ama eca yi takmaktan cekindigni soyledi onu cok bilmiyorum kullananlara sormak lazim ama
    nitron daha iyiymis dedi bende ilerde problem cikmasin sonucda bu adamdan destek alacagiz nitron icin ok dedim,
    forumlarda baktim oda termostati icin dd lerde sadece ac kapa gibi bir ozelliginin oldugu falan yazili tam emin olamadim, demirdöküm nitron hermetik 20650 cal lik kombide oda termostati olmalimi
    olursa nelere dikkat etmeli bir kac tipi var sanirim bunlarin
  • quote:

Orjinalden alıntı: tashtan

arkdaslar demirdöküm nitron modeline karar verdik, aslinda gonlum hep eca confeo dan yanaydi ama dogru duzgun servisini bulamadim,
    anlastigimiz yer hangi kombi istersen onu takariz dedi ama eca yi takmaktan cekindigni soyledi onu cok bilmiyorum kullananlara sormak lazim ama
    nitron daha iyiymis dedi bende ilerde problem cikmasin sonucda bu adamdan destek alacagiz nitron icin ok dedim,
    forumlarda baktim oda termostati icin dd lerde sadece ac kapa gibi bir ozelliginin oldugu falan yazili tam emin olamadim, demirdöküm nitron hermetik 20650 cal lik kombide oda termostati olmalimi
    olursa nelere dikkat etmeli bir kac tipi var sanirim bunlarin

Nitronda aç-kapa oda termostadı mevcut. Termostadlı değil. Ayrıca kombi ile beraber hediye olarak veriliyor diye biliyorum. Nitronla Confeo arasındaki farkı bu sayfada en üstten 10. mesajda cetera arkadaşa verdiğim cevapta yazmıştım. Okuyabilirsiniz..
    Nitron Confeo ya göre daha iyi değildir ama iyi kombidir, rahatlıkla alabilirsiniz..

• beyler benim sorunum kombiyle felan değil. bu foruma yeni üye oldum fakat birkaç gündür okuyorum ve belli başlı birkaç kişi var hep onlar yazıyor çiziyor onlarda hep birbiryle atışmaktan başka birşey yapmıyor. bu da forumun ne kadar güvenilir olduğunu tekrar düşünmemi gerktirdi. koca ülkede kombi kullanan 3-5 kişi var sanki.

yanlış anlaşılmasın burda amacım ne kişileri ne de kurumları rencide etmek ama yapılanlar çok doğru değil
  • ben de aynı sorunu yaşadım da,
    eski bir üyeyim onçün şunu söyleyeyim bu forumun amacı teknoloji olduğundan zamanla büyüyen forumda genişletilmiş bölümlerden birisi bu ev elektroniğinin diğer kısmı.
    Yani asıl amacı iklimlendirme vs. olmayan bir forumdan ancak bu kadarı beklenebilir. çok beklenti içine girmemek lazım.

iklimlendirme vs. forumları var oralarda yazılan şeyler olabiliyor ben okudum.

ama google da kombi tavsiye diye aratınca her zaman olduğu gibi sanki birşey varmış gibi :) bizim forum.donanımhaber.com çıkıyor. Reyting meselesi.

ben de sordum burda cevap gelmedi başka yerlerde aramak lazım..
  • Bende Buderus mu DD mi derken DD almaya karar verdim onca araştırmadan sonra, DD daha iyi bir marka olduğu kanısında değilm ancak araştırmalarım sonucu DD nin fiyat ve verim olarak ihtiyacıma cevap verdiği kanısındayım ve birçok arkadaşın da dediği gibi Servis çok önemli DD de heralde bu konuda en iyilerden biri. DD ninde NİTRON modelini aldım...inşallah hayal kırıklığı yaşamayız...
  • ÖNERİ..............!!!!!!!!!!!

ASLINDA BİR ARA BAHSEDİİLESE DE KOMBİ KADAR ÖNEMLİ OLAN ,
    DOĞRU TESİSATIN NASIL OLDUĞU VE KOMBİNİN NASIL VERİMLİ KULLANILABİLECEĞİ
    KONUSUNA DA DEĞİNİLSE VE BU KONUDA BİLGİLİ ARKADAŞLAR,TECRÜBELERİNİ BİZLERLE PAYLAŞSALAR FAYDALI OLACAĞI KANISINDAYIM
  • babam tesisatci ile anlasmis hepsinin fiyati ayni ek ucret falan yok,
    ne istersen onu takicaz dedi adam ; bu ucunden hangisini tercih etmeliyim
    - viesman vitopend 100 hermetik
    - eca confeo digital hermetik
    - demirdöküm nitron
  • quote:

Orjinalden alıntı: alimsende

beyler benim sorunum kombiyle felan değil. bu foruma yeni üye oldum fakat birkaç gündür okuyorum ve belli başlı birkaç kişi var hep onlar yazıyor çiziyor onlarda hep birbiryle atışmaktan başka birşey yapmıyor. bu da forumun ne kadar güvenilir olduğunu tekrar düşünmemi gerktirdi. koca ülkede kombi kullanan 3-5 kişi var sanki.

yanlış anlaşılmasın burda amacım ne kişileri ne de kurumları rencide etmek ama yapılanlar çok doğru değil

quote:

Orjinalden alıntı: newrelease

ben de aynı sorunu yaşadım da,
    eski bir üyeyim onçün şunu söyleyeyim bu forumun amacı teknoloji olduğundan zamanla büyüyen forumda genişletilmiş bölümlerden birisi bu ev elektroniğinin diğer kısmı.
    Yani asıl amacı iklimlendirme vs. olmayan bir forumdan ancak bu kadarı beklenebilir. çok beklenti içine girmemek lazım.

iklimlendirme vs. forumları var oralarda yazılan şeyler olabiliyor ben okudum.

ama google da kombi tavsiye diye aratınca her zaman olduğu gibi sanki birşey varmış gibi :) bizim forum.donanımhaber.com çıkıyor. Reyting meselesi.

ben de sordum burda cevap gelmedi başka yerlerde aramak lazım..

Arkadaşlar;

Burası konu hakkında bilgisi olan insanların gönüllü olarak yazılar yazdığı ve soru sahiplerine gönüllü olarak yardımcı olmaya çalıştığı bir forumdan ibarettir. Profesyonel olarak hizmet veren ve bu hizmetin karşılığını sizlerden peşin tahsil eden bir şirket değildir. Sizin yazdıklarınızdan sanki parasını ödediğiniz bir hizmeti alamamış gibi bir serzeniş hissedilmektedir, neredeyse şikayetvar.com sitesine şikayet yazacakmışsınız gibi şikayetçi olmuşsunuz.
    alimsende arkadaşım madem " benim sorunum kombiyle felan değil " diyorsunuz ve bu konuda herhangi bir beklentiniz yok neden buradasınız ki. Evet atışmaktan başka birşey yapmayan kişiler maalesef mevcut ama bu sadece bu foruma has birşey değil. Bu tür rahatsız kişiler her forumda varlar ve tek amaçları ortalığı karıştırmak, bulandırmak. Adamlar bundan zevk alıyorlar amaçları katkı yapmak değil. Bu tip kişiler her forumda aynı şeyi yaptıkları için zaten bir süre sonra forum yöneticileri tarafından tamamen uzaklaştırılıyorlar ama buda çare olamıyor çünkü yeni bir nickle tekrar aynı şeylere devam edebiliyorlar. Gülü seven dikenine katlanır misali bunlarıda böyle kabul edip idare edeceğiz, başka yapacak birşeyde yok maalesef..
    newrelease arkadaşım bu forumun konusu adı üstünde Doğalgaz Kombi Önerisi dir. Sizinde dediğiniz gibi asıl amacı iklimlendirme vs. olmayan bir forumdur. Fazlasını beklememeniz lazım zaten. Yine dediğiniz gibi fazlasını iklimlendirme vs. forumlarında arayabilirsiniz.
    Bu forum 24 sayfaya ulaşmış bir forum. Arkadaşlar kolaya kaçıp direk soru yazıyorlar. Aslında önceki yazılanlara bir göz atılmış olsa bu soruların çoğunun cevabının zaten yazılmış olduğunu görecekler veya en azından genel bir bilgi edinmiş olacaklar. Bundan sonra yinede net olmayan konularda sorular sorulduğunda daha öz cevaplar alabileceklerdir diye düşünüyorum. Herkese selamlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: tashtan

babam tesisatci ile anlasmis hepsinin fiyati ayni ek ucret falan yok,
    ne istersen onu takicaz dedi adam ; bu ucunden hangisini tercih etmeliyim
    - viesman vitopend 100 hermetik
    - eca confeo digital hermetik
    - demirdöküm nitron

Daha öncede yazmıştım, Confeo Nitron un bir adım önündedir. Bu nedenle aynı fiyat ise eca confeo ile viesman vitopend 100 arasında düşünün. vitopend 100 de ses problemi yaşayan kişiler olduğu için net birşey söyleyemiyorum ama her ikiside oldukça kaliteli cihazlardır. Hangisini alsanız pişman olmazsınız diye düşünüyorum. Her ikisinide görün inceleyin, hangisi hoşunuza giderse onu alın. Kolay gelsin..
  • arkadaşlar bu yıl doğalgaza geçiş yapıyoruz..Baymak Baxi gruptan kombi aldık daha hiç kullanmadık ..evimiz 145m2 petekler kalın E.C.A nın biraz geç ısınıyor geçde soğuyor fakat binamızın yan cephesi boş olduğundan evde ısı kaybına neden oluyor...hangi kombi daha tasarruflu olur ... kararsız kaldık buderus yoğuşmalı daha mı iyi sizce bir öneriniz varmı...ona göre daha kullanmadan değişim yapalım cevap yazarsanız sevinirim..
  • Bende ECA Confor dijital kullanıcısıyım gerçekten çok güzel cihaz kullanalı yaklaşık 2 ay oluyor ciahın çalışıp calışmadığını anlamıyorsunuz bizim evde devamlı sıcak su kullanılır yeni bebeğimiz olduğundan kombimizi değiştirmiştik şimdi Eca var süper hele banyo keyfi mükemmel devamlı aynı sıcaklıkla sabit su veriyor banyo keyfine diyecek yok... birde banyo kombinin doğu batı misali uzak ama genede anında sıcak su konforu var ... geçen gün yakmak zorunda kaldık bebek üşemesin diye.. anında ısıttı ve hiç çalışma sesi duymadık 2 veya 3 hkez gidip baktım yanıyormu diye bir evimin her tarafı rahat rahat ısınmaya başladı herhalde termostaik vananın etkiside oldu diye düşünüyorum ben kullanıyorum memnunum...

Aldığım fiyat : 1300 ylt 12 taksit

Herkese kış aylarında sıcak günler ......
  • quote:

Orjinalden alıntı: privatum

Bende ECA Confor dijital kullanıcısıyım gerçekten çok güzel cihaz kullanalı yaklaşık 2 ay oluyor ciahın çalışıp calışmadığını anlamıyorsunuz bizim evde devamlı sıcak su kullanılır yeni bebeğimiz olduğundan kombimizi değiştirmiştik şimdi Eca var süper hele banyo keyfi mükemmel devamlı aynı sıcaklıkla sabit su veriyor banyo keyfine diyecek yok... birde banyo kombinin doğu batı misali uzak ama genede anında sıcak su konforu var ... geçen gün yakmak zorunda kaldık bebek üşemesin diye.. anında ısıttı ve hiç çalışma sesi duymadık 2 veya 3 hkez gidip baktım yanıyormu diye bir evimin her tarafı rahat rahat ısınmaya başladı herhalde termostaik vananın etkiside oldu diye düşünüyorum ben kullanıyorum memnunum...

Aldığım fiyat : 1300 ylt 12 taksit

Herkese kış aylarında sıcak günler ......

privatum arkadaşım;

Bunları duyduğuma çok memnun oldum. Yanlış hatırlamıyorsam bu tercihinizde bizlerinde payı olmuştu. Sonucunun iyi olması, kullanımından memnun kalmanız benim için çok memnuniyet verici. Geri dönüş yaparak bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Uzun yıllar güle güle kullanmanız dileklerimle.. Selamlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: wasillykandisky

arkadaşlar bu yıl doğalgaza geçiş yapıyoruz..Baymak Baxi gruptan kombi aldık daha hiç kullanmadık ..evimiz 145m2 petekler kalın E.C.A nın biraz geç ısınıyor geçde soğuyor fakat binamızın yan cephesi boş olduğundan evde ısı kaybına neden oluyor...hangi kombi daha tasarruflu olur ... kararsız kaldık buderus yoğuşmalı daha mı iyi sizce bir öneriniz varmı...ona göre daha kullanmadan değişim yapalım cevap yazarsanız sevinirim..

Değiştirme imkanınız varsa değişim yapmanızı öneririm. Baymak cihaz olarak fena bir cihaz sayılmasada servis konusunda ciddi problemleri olan bir firma. Radyotörleriniz döküm radyatörmü, panel radyatörmü. Sanırım panel radyatördür. Panel radyatörler alüminyum radyatörlere göre biraz geç ısınır ve daha geç soğur ama bu süre döküm radyatörler kadar uzun değildir.
    145 m2 yer için yoğuşmalı tercih edebilirsiniz ama normal hermetikte işinizi görecektir. Devamlı yanacaksa evin her tarafını devamlı ısıtacaksanız bu ısınmada biraz daha tasarruflu olsun istiyorsanız baştan biraz fazla para vereyim ama sonra daha tasarruflu olsun derseniz yoğuşmalı tercih edin. Yoğuşmalıya vereceğiniz fazladan para kullanıma bağlı olmakla birlikte 5-6 yıl gibi bir sürede geri dönmektedir. Tercih sizin. Eğer yoğuşmalı düşünürseniz bu konuda yukarıda yazdığım yazıdan aynen kopyalıyorum;

Yoğuşmalı olarak bence en iyi kombiler harf sırasına göre ECA Confeo Premix, Isısan Buderus GB 022, Viessman Vitodens 200 dür. Bu 3 kombinin üçüde birbirinden kaliteli cihazlardır. İnceleyin, hangisini alsanız pişman olmazsınız.

Selamlar,kolay gelsin..

• EGE 45 arkadaşım çok güzel açıklamış. Yan duvara içerden 1 cm lik DOW ile yalıtım yaptırınız...Hangi kombiyi takarsanız duvardan devamlı ısı kaçacak...Gaz paranız havaya gidecek...Önce yalıtım . Dışardan yapamıyorsanız içerden çok kolay yapılıyor....Sonra ECA CONFEO PREMİX- veya ECA CONFEO DİJİTAL HERMETİK..... Karar ve para sizin.... Saygılarımla...
  • ARKADAŞLAR BEN AFYONKARAHİSARDA OTURUYORUM. ŞEHRİMİZE BU YIL DOĞALGAZ HATTI DÖŞENMEYE BAŞLANDI. BENİM EVİM GÜNEY CEPHELİ, ARA KATTA ISI YALITIMLI 120 METRE KARE VE EVİMDE HALİ HAZIRDA 6,5 METRE DÖKÜM RADYATÖR PETEĞİ DÖŞENMİŞ DURUMDA BANA HANGİ KOMBİYİ TAVSİYE EDERSİNİZ YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desinator03 -- 27 Eylül 2007; 18:42:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ege45

quote:

arkadaşlar bu yıl doğalgaza geçiş yapıyoruz..Baymak Baxi gruptan kombi aldık daha hiç kullanmadık ..evimiz 145m2 petekler kalın E.C.A nın biraz geç ısınıyor geçde soğuyor fakat binamızın yan cephesi boş olduğundan evde ısı kaybına neden oluyor...hangi kombi daha tasarruflu olur ... kararsız kaldık buderus yoğuşmalı daha mı iyi sizce bir öneriniz varmı...ona göre daha kullanmadan değişim yapalım cevap yazarsanız sevinirim..

Değiştirme imkanınız varsa değişim yapmanızı öneririm. Baymak cihaz olarak fena bir cihaz sayılmasada servis konusunda ciddi problemleri olan bir firma. Radyotörleriniz döküm radyatörmü, panel radyatörmü. Sanırım panel radyatördür. Panel radyatörler alüminyum radyatörlere göre biraz geç ısınır ve daha geç soğur ama bu süre döküm radyatörler kadar uzun değildir.
    145 m2 yer için yoğuşmalı tercih edebilirsiniz ama normal hermetikte işinizi görecektir. Devamlı yanacaksa evin her tarafını devamlı ısıtacaksanız bu ısınmada biraz daha tasarruflu olsun istiyorsanız baştan biraz fazla para vereyim ama sonra daha tasarruflu olsun derseniz yoğuşmalı tercih edin. Yoğuşmalıya vereceğiniz fazladan para kullanıma bağlı olmakla birlikte 5-6 yıl gibi bir sürede geri dönmektedir. Tercih sizin. Eğer yoğuşmalı düşünürseniz bu konuda yukarıda yazdığım yazıdan aynen kopyalıyorum;

Yoğuşmalı olarak bence en iyi kombiler harf sırasına göre ECA Confeo Premix, Isısan Buderus GB 022, Viessman Vitodens 200 dür. Bu 3 kombinin üçüde birbirinden kaliteli cihazlardır. İnceleyin, hangisini alsanız pişman olmazsınız.

Selamlar,kolay gelsin..

teşekkür ederim ..baymak dediğinz gibi bizi düşündürdü.eğer alırsak buderus olur...peteklerimiz döküm radyatör işte buda daha geç ısınmasına neden oluyo...yoğuşmalıyı tercih etmekte fayda var geri dönüşümü olacaktır....

• quote:

Orjinalden alıntı: desinator03

ARKADAŞLAR BEN AFYONKARAHİSARDA OTURUYORUM. ŞEHRİMİZE BU YIL DOĞALGAZ HATTI DÖŞENMEYE BAŞLANDI. BENİM EVİM GÜNEY CEPHELİ, ARA KATTA ISI YALITIMLI 120 METRE KARE VE EVİMDE HALİ HAZIRDA 6,5 METRE DÖKÜM RADYATÖR PETEĞİ DÖŞENMİŞ DURUMDA BANA HANGİ KOMBİYİ TAVSİYE EDERSİNİZ YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

quote:

teşekkür ederim ..baymak dediğinz gibi bizi düşündürdü.eğer alırsak buderus olur...peteklerimiz döküm radyatör işte buda daha geç ısınmasına neden oluyo...yoğuşmalıyı tercih etmekte fayda var geri dönüşümü olacaktır....

Döküm radyatör kullanan arkadaşların tasarruf için dikkat etmesi gereken en önemli konu kombiyi aç kapa yapmamaları ve evde olmadıkları zamanda tamamen kapatmak yerine düşük sıcaklıkta çalıştırmalarıdır. Bunun içinde mutlaka modülasyonlu oda termostadı kullanmalarını öneririm. Evde iken 22-24 derece gibi istediğiniz oda sıcaklığına getirirsiniz, gündüz işteyken evde kimse yoksa 19-20 derecelere indirirsiniz. Böylece radyatörler tam olarak soğumamış olur.

desinator03 arkadaşım;
    120 m2 ev için 6,5 m radyatör boyu bana biraz az gibi geldi. Yüksekliği nedir bilmiyorum ama bu konuda tecrübeli bir firmadan destek alın, gerekirse petek boyunu biraz arttırın. 8-9 metre olsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Kombi olarak normal hermetik işinizi görür. Daha öncede yazdığım gibi alırken biraz fazla para vereyim, kullanırken tasarruflu olsun derseniz yoğuşmalıda alabilirsiniz. Afyon soğuk bir yer olduğu için bu alternatifi ciddi olarak düşünün derim. Yoğuşmalı kombi hakkındaki önerimi bir üstteki yazımda görebilirsiniz. Normal hermetik olarak ECA Confeo digital ve Viessmann Vitopend 200 ü inceleyin. Confeo da ve yoğuşmalı Confeo Premix te bu aralar kampanya var ve ciddi bir indirime gitmişler. İncelemenizi ve değerlendirmenizi öneririm.

• arkadaşlar iki saattir okuyorum da asıl aradığım şeyi bulamadım. ben kiracıyım ve kombi elden çıktı. ev sahibi yeni kombi alacak zamanı olmadığı için ben ilgileniyorum. şu anda DD bacalı eski bir kombi var. bunun yerine bacalı kombi almak için apartman bacasının çelik olması gerekir yoksa izin alamazsın garantisi olmaz cihazın dediler. hermetik almam gerekiyomu sözde. Şu anda kombi pencereye 3 metre kadar bir mesafede monte edilmiş durumda, eğer hermetik alırsak boru falan çekilerek pencerenin yanına mı monte etmek gerekiyor, masrafı ne olur. teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.