Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yasinelit

slm 10 mt petek var kombi olarak yoğuşmasız bosc exclusive 24kw ile e.c.a confeo plus 24kw arasında kaldım bosch 1600 e.c.a 1350 tl
    beyaz eşyalarımızın hepsi bosch ama ithal olanlardan kombide ithal yok sanırım ayrıca bu bosch de sıcaklık suyu 3 yıldızlı yazıyor e.c.a da böyle bişey yok musluk suyunda hangisi sorunsuz sabit sıcak su verir oda önemli. cevaplarınızı bekliyorum 2 3 güne karar vermem lazım daha tesisat gaz açım falan uzun gidicek

her iki kombide sabit sıcak su olur.problem olmaz
  • Tekrar merhaba saatlerdir netin başında bir o site bir bu site geziyorum sizinde tavsiye ettiğiniz 2 seçenek arasında kaldım

1- ferroli fereasy

2- immergas eolo star

Birde DemirDökümün yeni çıkardığı ürünü ATRON dikkatimi çekti . Oldukça iddialı görünüyor ürün için ayrı bir site ve reklam kampanyası başlatılmış fiyatı 1100 tl özellikleri oldukça iyi görünüyor acaba seçenekler arasına eklemelimiyim ? Türk mallarına sempatim olduğu için ilgimi çekiyor az para değil güvenilir değilse pas geçerim tabi sizinde görüşleriniz önemli arkadaşlar...

ürünün resmi sitesi incelemenizi isterim : http://www.herkesintercihi.com/?gclid=CNOMvu_NxasCFQbwzAodhmeM2Q

Ayrıca siparişi hızlıal.com üzerinden yapıcam daha önce yaptığım alışverişlerde çok memnun kalmıştım tavsiye ederim kargoda 2 tl alınıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teonamel -- 30 Eylül 2011; 21:34:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teonamel

Tekrar merhaba saatlerdir netin başında bir o site bir bu site geziyorum sizinde tavsiye ettiğiniz 2 seçenek arasında kaldım

1- ferroli fereasy

2- immergas eolo star

Birde DemirDökümün yeni çıkardığı ürünü ATRON dikkatimi çekti . Oldukça iddialı görünüyor ürün için ayrı bir site ve reklam kampanyası başlatılmış fiyatı 1100 tl özellikleri oldukça iyi görünüyor acaba seçenekler arasına eklemelimiyim ? Türk mallarına sempatim olduğu için ilgimi çekiyor az para değil güvenilir değilse pas geçerim tabi sizinde görüşleriniz önemli arkadaşlar...

ürünün resmi sitesi incelemenizi isterim : http://www.herkesintercihi.com/?gclid=CNOMvu_NxasCFQbwzAodhmeM2Q

Ayrıca siparişi hızlıal.com üzerinden yapıcam daha önce yaptığım alışverişlerde çok memnun kalmıştım tavsiye ederim kargoda 2 tl alınıyor

demirdöküm atron u bilmiyorum
    demirdöküm nepto ve neva modellerinde başarısız oldu.sorunlu kombiler
    demirdöküm sargon condense ise verimsiz bir kombi

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Tekrar merhaba saatlerdir netin başında bir o site bir bu site geziyorum sizinde tavsiye ettiğiniz 2 seçenek arasında kaldım

1- ferroli fereasy

2- immergas eolo star

Anlıyorum o halde ferroliyi tercih edicem, güvenlik ve kalitesinden emin bir görüntüsü var. ÖR: bykombi.com ve benzeri sitelerde demirdöküm teknik bilgileri ile demirdöküm resmi web sitesindeki teknik bilgiler örtüşmüyor (ortalama doğalgaz kullanımı , verimlilik) fakat ferrolide herşey çok açık ve net. DemirDökümü merak etmemin sebeplerinden biride ablamın kulaktan dolma bilgileriydi Bu arada konuya hakim ve ilgili olmanız çok güzel teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

Selamlar,

Yanlız bu soruyu size geleni bırakın bir çok firmanın servis teknisyenin bilebileceğini zannetmiyorum.
    Ancak firma merkezinden tekniker veya müh. düzeyinde biri bunu cevaplar.
    On line (gerçek sinüs) bir ups kullanmalısınız, line interactiveler (modifiye sinüs) sirküle , fan ve 3 yollu vana motorunu çalıştırmaz. Ancak düşük gerilim kullanılan motorlar varsa bunların besleme üniteleri olduğu için sorun olmayacaktır.

Sigorta konusunda da 2 amp doğru ancak, bu tür sigortalar daha ziyade kısa devrede veya aşırı yük durumlarında gecikmeli olarak etkinler. Bence kombiler için olmazsa olmaz, gerilim ve akım korumalı bir regülatördür. Bu daha doğru bir uygulama olur. Eğer bütçesi uygun olan varsa kombi ups kullanmalı. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bu konuda yaşadığım bir olayıda anlatmak isterim, geçtiğimiz mart ayında bir gece bizim çocuk rahatsızlanmış ve gece yarısı yatağa istifra etmiş. Sesine uyandık ve elektrik yok, kabus gibi. El feneri aldık, zaten çok korkmuş olan oğlumu (6 yaşında) yıkamamız gerekti. Dahası sıcak su böyle bir durumda şart. Kombi UPS si verdiğim bütün parayı sonuna kadar haketmişti. Sonradan da bir çok kez işe yaradı. 2 saat 10 dk. kombiyi çalıştırıyor.

Sn hocam line interaktive olup tam sinüs çıkış veren ups ler de var. Online ups ler tabiki daha izole daha güvenilirdir ancak hem ilk yatırım maliyeti hem işletme maliyeti line interaktive göre daha yüksektir.

Benim yaşadığım yerde elektirikler senede bir iki kez kesilir ancak geçenlerde sabah işe gitmeden evvel ihtiyaç hasıl olduğunda elektirikler yoktu ve eski yöntemlere başvurdum sıcak su için.. O zaman karar verdim kombi ups i almaya çünkü elektirik senede bir gün gitse bile, o gün sizin sıcak suya ihtiyacınız varsa sadece o bir gün için bile değer..

Ancak burada da ilk yatırım maliyeti ve işletme maliyetine bakmak lazım. Güncel araştırmama göre sanırım doların fiyatından ötürü tam sinüs kombi ups i 450 tl civarında..(4 X 12V 7 Amperlik akü grubu olan yani toplam 28 A kapasiteli) Ve bu sürekli faal olup sürekli fan çalıştırıyor.. Ben ise daha ucuza mal edebileceğim başka bir yol ile bu işi hem daha ekonomik daha çeşitli kullanımlara açık bir sistemle halledeceğim kısmetse.. Hem besleme süresi daha uzun olacak hem de sürekli çalışmayacağı için işletme maliyeti düşük olacak..

Selamlar,

On line ürününler tabi ki daha pahalılar. Bu normal bir durum.
    Ben şu an tunçmatik kombi ups kullanıyorum ve aldığımda 150$ +kdv ye aldım.Fiyatında bir değişiklik yok sayılır. Şu an 320 tl ye rahatlıkla alınır.
    Araştırılırsa daha altına bile bulmak söz konusu olabilir.
    Bu üründe fan yok ama içindeki trafonun sesi kesinti anında konumuna bağlı olarak rahatsız edici olabilir .
    Normal çalışma sırasında da aslında olmaması gereken hafif bir ses de var. Tabi ki konumlanacak yere bağlı olarak bu ses duyulmayabilir.

Daha önce 1 kva yine tunçmatik (pc kullanımı için olan) fanlı bir ürün kullandım bunda küçük tipte 4 akü vardı .
    4 lü gruplarde genelde 2 li seriyi , paralel bağlayarak çalıştırılıyorlar.

Sürekli çalışmayan bir ups de aküler kendiliğinden boşalırlar. Bence akü ömrünü daha çok kısaltırsınız. Uzun besleme süresi bildiğiniz gibi aslen akü kapasiteleri ile ilgili. Bir ups de en önemli işletme maliyeti akülerdir. Düzgün bir ups de akü ömrünü tayin eden en önemli faktörlerden biride ısıdır.

Ben evde elektronik cihazlarda (tv, uydu alıcı vb) bir tanede 2500 kva line interactive tunçmatik kullanıyorum. Alalı yaklaşık 4 sene oldu aküler gitti .İçindeki 12volt 7,2 ah aküleri aynı ebattaki yuasanın 9 ah ları ile değiştirdim. Şu an bekleme süresi uzadı ama tabi ki şarj süreside. Koruduğu ürünleri ve sağladığı (elektrik kesikken tv seyretmek gibi) konforu düşünürsek bugün olan kurla 150 tl akü bedeli 4 sene için bir şey değil.

Line interactive olup tam sinüs veren cihazı, ben duymadım. Örnek bir ürün varsa , marka model bakarım. Bu rün için sizden bilgi bekliyorum. E-mailde gönderebilirsiniz.

2500 TL ye kadar olabilir.Hermetik kombi istiyorum.Tesisat boruları kollektörden dağıtılıyor,parkenin altından geliyor peteklere.Oturma odasını çocuk odası olarak kullanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jekim

Isparta’da yaşıyorum.Evim 4 cepheli yani bir katta bir daire var.Yalıtım yok.NET olarak alan dağılımı şu şekilde;
    1. Salon: 24 metrekare, (Güney-Doğu) Petek boyu: 70cm+70cm=140cm (2 adet)
    2. O.o : 15 metrekare, (Güney-Batı) Petek boyu: 100 cm
    3. Ç.o: 11 metrekare, (Batı-Kuzey) Petek boyu: 90 cm
    4. y.o: 12 metrekare, (Doğu-Kuzey) Petek boyu: 90 cm
    5. Mutfak:12 metrekare, (Batı) Petek boyu: 90 cm
    6. Banyo: 4.5 metrekare, (Kuzey) Petek boyu: 60 cm
    7. WC : 2.5 metrekare, (Kuzey)
    8. hol ve koridorlar: 15 metrekaredir. Petek boyu: 50 cm

( Rakamlar net metrekarelerdir.)

Evimin net metrekaresi 96 metrekaredir.Petek boyu toplam 6.20 m.dir.Yalnızca hol ve oturma odasında petek boyu arttırılabilir.

Fiyatından ziyade kullanışlı ve verimli bir kombi istiyorum,ancak fiyatta önemli tabii ki.Özellikle Viessman,Vaillant ve Buderus olabilir. Başka bir markada olabilir.Hermetik,çift eşanjörlü ve termostatik vanayla kullanabilen bir kombi iyi olur sanırım.(Termostatik vana kullanılınca oda termostatına gerek kalmıyor diye biliyorum.) Marka ve model önerisi olanların yardımlarını bekliyorum.

2500 TL ye kadar olabilir.Hermetik kombi istiyorum.Tesisat boruları kollektörden dağıtılıyor,parkenin altından geliyor peteklere.Oturma odasını çocuk odası olarak kullanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: anvil

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mersinde 200 m2, sıfır, 7. kat, k-g-d cepheli bir ev alıyorum. kombi konusunda da çok cahilim. özelliklerinin ne olması lazım bilmiyorum. marka ve model olarak ne önerirsiniz?

Evinizin net (balkon hariç, kiler vb dahil) kaç m2 olduğunu ve kombi için kaç TL ayırdığınızı yazarsanız iyi olur.

neti 170 m2 civarı. fiyatları tam bilmediğimden 1500-2000 tl arası olabilir. bir arkadaş Baymak & Brötje Heızung Novadens Extra 330 Yoğuşmalı Kombi almış 2300'e. ama baymak bana soğuk geliyor. bizim buraya açılan bir kombici de immergas önermiş.

Premiks yoğuşmalı kombileri öncelikle öneririm. Klasik kombilerden % 15 daha tasarruflu çalışırlar, teknolojileri yenidir, çevreye zararları minimumdur, daha estetiktir.
    1500-2000 tl arasında, Bosch Classic Condens (kalorifer devresi22Kw ısıtma gücünde), ECA Confeo Premiks S (24Kw), Ariston Genus Premium /24Kw) öncelikle öneririm.
    Klasik kombi olarak ise Vaillant turbotec plus 242/3-5 (24Kw) veya 202/3-5 (20Kw), Bosch Exclusive (24Kw), Ferroli Divatop Micro (24Kw) öneririm.
    Bu kombileri araştırın, bölgenizden fiyat alın, tekrar yazarsanız değerlendirebiliriz. Firmalarla görüşürken her kalem için ayrı fiyat alın.
    Öncelikle seçeceğiniz kombi tipini ve ayıracağınız bütçeyi netleştirmekte yarar var.

Ev degistirecegimden masrafim cok bu aralar. Mersin gibi sicak bir sehirde daha uygun bir kombi mi alsam. Yogusmali yada yogusmasiz olmasi o kadar onemli mi? Hep almisken iyisini almayi isterim ama f/p olayini da onemserim

Mersin'li olduğum için bilirim, kışları hava sıcaklığı 0C dereceye bile inmemiştir uzun yıllar. Kar görmek için Toroslara, yaylalara çıkılır. Biz yıllar önce gazyağı sobası ile ısınırdık. Şimdi artık DG geldi, piyasa ona göre şekilleniyor...
    Yoğuşmalı kombi olmazsa olmaz değil. Performans/fiyat oranı yüksek yoğuşmasız kombiler de var.
    Ferroli domitech 24Kw ile Bosch classic plus 24Kw bence p/f bakımından ilk önerilecek klasik kombiler. Linkleri işte;

Ferroli domitech

Bosch classic plus

cevaplar için teşekkürler. eskiden dediğin gibi gazyağıyla ısınırdık. son senelerde klimayla ısınmaya başladık. ama doğalgaz da gelince nimetlerinden de faydalanmak istedik.

Evde günısı sistemi varsa ki bence Mersin gibi yılın 300 günü güneşli geçen bir yerde olması mantıklı, bir önceki mesajda önerdiğim her iki kombi de bu sistemle uyumludur. Yani, opsiyonel olarak alınacak bir bağlantı kitiyle güneş kollektörüyle kombi entegre çalışır. Böylece kışın bile güneşin 2 saatte ısıttığı suyu, gerekirse kombi biraz daha ısıtır veya hiç ısıtmasına gerek kalmadan kullanırsınız. Günısı yoksa bile sonra alıp dediğim şekilde kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasinelit

slm 10 mt petek var kombi olarak yoğuşmasız bosc exclusive 24kw ile e.c.a confeo plus 24kw arasında kaldım bosch 1600 e.c.a 1350 tl
    beyaz eşyalarımızın hepsi bosch ama ithal olanlardan kombide ithal yok sanırım ayrıca bu bosch de sıcaklık suyu 3 yıldızlı yazıyor e.c.a da böyle bişey yok musluk suyunda hangisi sorunsuz sabit sıcak su verir oda önemli. cevaplarınızı bekliyorum 2 3 güne karar vermem lazım daha tesisat gaz açım falan uzun gidicek

Merhabalar,
    Bosch Exclusive 24Kw ile ECA Confeo Plus 24Kw aynı kategoride değerlendirmemek gerekir kanımca. Sadece fiyat farkını kastetmiyorum. Bosch kombinin sıcak kullanım suyu debisinin (11,5 lt/dk - 10 lt/dk) fazla oluşu, günısı sistemleriyle entegre çalışabilme gibi üstünlükleri var. Ayrıca ülkemizde üretiliyor olması, cihazın Alman mühendislik ve teknolojisinin ürünü olmadığı anlamına yorulmamalı. Tıpkı ECA kombilerde bazı önemli aksamın yabancı menşeyli olmasının onu yerli malı olmaktan çıkarmayacağı gibi...Bosch Exclusive kombiyi Ferroli Divatop Micro, hatta Vaillant turbotec plus 242/5 veya belki Buderus u062 ile kıyaslamak mümkün olabilir. Bosch firması, Buderus gibi ısıtma sektörünün dev bir ismini aldıktan sonra muhakkak teknolojik birikiminden yararlanacaktır. Nitekim Bosch Classic Condens, Buderus gb042 kombi emsal alınarak geliştirilen bir üründür.
    Karar verirken bütçeye göre hareket etmek en doğru yaklaşım. Bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın...Ayrıca forumda ECA Confeo Plus başlığında kullanım suyu sorunlarından bahsedilmişti. Bu demek değildir ki Bosch kombide hiç sorun olmaz, tabi ki olabilir. Hiçbir kimse hiçbir cihaz için sorunsuzlık garantisi veremez. Önemli olan sorunların firma/servis tarafından ne ölçülerde çözümlenebildiği olsa gerek...
    Kolay gelsin!

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

1- ferroli fereasy

2- immergas eolo star

Anlıyorum o halde ferroliyi tercih edicem, güvenlik ve kalitesinden emin bir görüntüsü var. ÖR: bykombi.com ve benzeri sitelerde demirdöküm teknik bilgileri ile demirdöküm resmi web sitesindeki teknik bilgiler örtüşmüyor (ortalama doğalgaz kullanımı , verimlilik) fakat ferrolide herşey çok açık ve net. DemirDökümü merak etmemin sebeplerinden biride ablamın kulaktan dolma bilgileriydi Bu arada konuya hakim ve ilgili olmanız çok güzel teşekkür ederim

bu başlıkta en çok önerilen fiyat-performans kombilerin başında ferroli domitech var
    size önerdiğiö ferroli fer easy ise domitech ile aynı özelliklerde.hiçbir farkı yok.domitech sadece lcd ekranlı,dokunmatik tuşlu
    fer easy ise analoğ düğmeli.çevirmeli butonlu
    ferroli fer easy alabileceğiniz en verimli fiyat-performans kombilerden biridir

• Doğalgaza zam!
    Doğalgaza konutta yüzde 12.2 ile 14.3; sanayide yüzde 13.7 ile yüzde 14.3 oranında zam yapıldı arkadaşlar.
    Premix yoğuşmalı kombile daha da önem kazandı galiba.
  • arkadaşlar acil yardım ferroli 35 concept kombi bağlattım. Şuan sadece sıcak su kullanıyorum. memmunum sorunum su
    1. kombi hafatada 1 çıt su eksiltiyor
    acaba kaçak mı var
    varsa nerde kombide mi
    tesisatta mı
    konunun kalarifer tesisatı ile ilgisi var mı?
  • arkadaşlar acil yardım ferroli 35 concept kombi bağlattım. Şuan sadece sıcak su kullanıyorum. memmunum sorunum su
    acaba kaçak mı var
    varsa nerde kombide mi
    tesisatta mı

• quote:

Orijinalden alıntı: drmert

Doğalgaza zam!
    Doğalgaza konutta yüzde 12.2 ile 14.3; sanayide yüzde 13.7 ile yüzde 14.3 oranında zam yapıldı arkadaşlar.
    Premix yoğuşmalı kombile daha da önem kazandı galiba.

bende şimdi okudum az önce okudum.. ve diyorum..
  • quote:

quote:

Isparta’da yaşıyorum.Evim 4 cepheli yani bir katta bir daire var.Yalıtım yok.NET olarak alan dağılımı şu şekilde;

Evimin net metrekaresi 96 metrekaredir.Petek boyu toplam 6.20 m.dir.Yalnızca hol ve oturma odasında petek boyu arttırılabilir.

Fiyatından ziyade kullanışlı ve verimli bir kombi istiyorum,ancak fiyatta önemli tabii ki.Özellikle Viessman,Vaillant ve Buderus olabilir. Başka bir markada olabilir.Hermetik,çift eşanjörlü ve termostatik vanayla kullanabilen bir kombi iyi olur sanırım.(Termostatik vana kullanılınca oda termostatına gerek kalmıyor diye biliyorum.) Marka ve model önerisi olanların yardımlarını bekliyorum.

Belirttiğiniz markaların 24 kw.lik kombileri size olur. Sorun çıkarmazlar

http://www.bykombi.com/vaillant-turbo-tec-plus-vuw-tr-2423-5-hermetik-kombi-24-kw-20640kcalh,PR-366.html
    http://www.bykombi.com/buderus-logamax-u052-akilli-hermetik-kombi-24-kw-20640kcalh,PR-466.html

Ancak aynı fiyata burada sürekli önerilen yoğuşmalı ürünlerden de alabilirsiniz onlarda sorunsuz dur. 6,2 mt.petekle de yoğuşma yapar. Eca Bosh Ferroli vs..

• quote:

Orijinalden alıntı: alio6

arkadaşlar acil yardım ferroli 35 concept kombi bağlattım. Şuan sadece sıcak su kullanıyorum. memmunum sorunum su
    acaba kaçak mı var
    varsa nerde kombide mi
    tesisatta mı

Tesisattan dır peteklerin vana bağlantılarını kuru peçete ile kontrol edin damlama şeklinde olabilir farkedemessiniz.

Birde tesisatta 1,5 bar su var ise ısınınca genleşerek 1,6 bar olur soğuyunca tekrar 1,5 olur bu yanıltmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alio6

arkadaşlar acil yardım ferroli 35 concept kombi bağlattım. Şuan sadece sıcak su kullanıyorum. memmunum sorunum su
    acaba kaçak mı var
    varsa nerde kombide mi
    tesisatta mı

kalorifer tesisatınızı kontrol ettirin.minicik te olsa kaçaklarda su basıncı düşer
  • Merhaba,

120 metrekare net yeni ev
    7 m petek uzunluğu
    salon kuzey cephe
    yatak odası güney cephede

nasıl bir kombi almalıyım?
    yoğuşmalı mı , hermetik mi? daha önce hiç kombi kullanmadım ve bu konuda hiç bir bilgim yok :S

şimdiye kadar araştırdıklarım (fiyatlara montaj dahil değil)

E.C.A. Confeo Premix S Yoğuşmalı Kombi - 2000 TL - http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-819599001-eca_confeo_premix_s_20000_kcalh_yogusmali_kombi.aspx

•24 kW’lık kapasite
    •Hermetik kullanım olanağı
    •Doğalgaz , LPG ve Propan ile kullanım olanağı (Propan ile kullanım istenmesi
    durumunda LPG’li cihaz talep edilir, gerekli ayarlar servis tarafından yapılır.)
    •Çift elektrotlu ateşleme sistemi
    •30-100 arası güç modülasyonu (7.3 - 24 kW aralığında kapasite ayarlama olanağı)
    •Kullanım suyunda feed forward ve türbin sistemiyle sabit sıcaklıkta su alma imkanı (sadece plakalı eşanjörlü modeller için geçerlidir.)
    •Tesisatı ve kombiyi koruma altına alan otomatik by-pass sistemi
    •Otomatik purjörlü 3 devirli sirkülasyon pompasıyla daha az enerji tüketimi ve her mekana uygunluk
    •Sıcak kullanım suyu önceliğini iptal olanağı
    •Standart aksesuar olarak sunulan tesisat montaj kiti ile sıva üstü kolay montaj olanağı
    •BOOST FUNCTION özelliğiyle artırılmış kullanım suyu kapasitesi;
    (24 kW -kalorifer devresi ısıtma kapasitesi, 26 kW kullanım suyu ısıtma kapasitesi)
    •Kullanım suyu temininde tüketici alışkanlıklarını öğrenen konfor özelliği,
    •Yatayda ve dikeyde 12 m’ye kadar Hermetik bacayla kullanım olanağı
    •Tüm modeller için geçerli olmak üzere; TSE, CE ve SEDBUK A belgeleri
    •10 lt. kapasiteye sahip genleşme tankı
    •3 yıl garanti
    •Boyutlar (cm) (750) X (454) X (365)

Demirdöküm Nitromix Premix Yoğuşmalı Kombi P-24 - 1600 TL - http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-828537001-demirdokum_nitromix_p_24_yogusmali_kombi_(20000_kcal).aspx

• %108* yoğuşma verimi
    • 4 y1ld1z verim sm1f1**
    • Premix e anjor sistemi
    • Ak11111s1tma sistemi
    • OPF uretim teknolojisi ile yuksek kalite
    • Fan modulasyonu
    • Otomatik hava tahliye sistemi
    • Du uk yak1t taketimi
    • Du uk NOx ve CO emisyonlan
    • <;;evre dostu
    • Kompakt tasanm
    • Dijital ekran
    • Donma emniyeti
    • Maksimum s1cak su konforu

• %108 verim EN 483- EN 677'ye gore hesaplanm• tlr.
    ** 4 y1ld1z verim s1n1f1, 92142 CEE standartlanna gOre yap1lan testier sonucu hesaplanm1 1r.

Bosch Classic - Silver ZWA 24 - 1560 TL - http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-812375001-bosch_clasic_silver__hermetik_kombi_20000kcal.aspx

•20640 kcal/h
    •32 db(A) ses seviyesi (çok sessiz)
    •İki yıldız sıcak su konforu
    •Paslanmaz çelik plaka eşanjör + bakır ana eşanjör
    •B22 baca sistemi ile çalı.abilme özelliği
    •İki kademeli fan ile yüksek verim
    •11,5 l/dk sıcak su debisi (maksimum spesifik kullanım suyu debisi (EN S25, ΔT=30))
    •LCD ekran
    •24 kW
    •20640 kcal/h
    •2,8 m³/h doğalgaz tüketimi ( Maks.Yükte)
    •2,0 kg/h LPG tüketimi ( Maks.Yükte )
    •40-82 ºC sıcaklık ayarı
    •3 bar izin verilen Maks.işletme basıncı
    •40-60 ºC sıcaklık ayar aralığı
    •10 bar izin verilen Maks.kul.suyu basıncı
    •0,2 Min.akış basıncı
    •111 W Maks.güç tüketimi
    •8 I genleşme tankı
    •Ses seviyesi Min./Maks. 32/36 dB(A)
    •42 kg ağırlık ( ambalajsız)
    •Boyutlar ( GxDxY) 400x370x850 mm
    •2 kademeli fan sistemi
    •Montaj plakası sayesinde kolay montaj imkanı
    •12 plakalı paslanmaz çelik plaka eşanjör
    •3 kademeli sirkülasyon pompaları
    •175 V'luk düşük voltajlarda çalışabilme
    •Akıllı kart ile kolay arıza tespiti
    •Donmaya karşı koruma sistemi
    •Tam alev modülasyonu
    •Elektronik ateşleme

Bosch Condens 2000 W Yoğuşmalı Kombi - 1680 TL - http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-826280001-bosch_condense_2000_w_yogusmali_kombi_22016kcal.aspx

•Modeli: Condense 2000 W Yoğuşmalı Kombi
    •Ürün kodu: ZWB 24-1 AR
    •Kapasitesi ( kw ): 25.6 kw
    •Kapasitesi ( kcal/h ): 22016 kcal/h
    •Amacı: Bireysel Isıtma + Sıcak su ihtiyacı
    •Entegre Boyler: Yok
    •İkinci Eşanjör: Var ( Çift Eşanjörlü )
    •Tipi: Yoğuşmalı
    •Kullanılabilecek Yakıt Tipi: Doğalgaz
    •Yakma verimi ( 50/30 °C ): %103.0
    •Yakıt tüketimi ( 50/30 °C ): 2.59 m³/h
    •Elektrik tüketimi: 120 W
    •Standart Baca Çapı: 60/100 mm
    •Paket Baca Uzunluğu: 75 cm
    •Kullanılabilecek Max. Baca Uzunluğu: 4.0 m
    •Kombinin ağırlığı: 37.0 kg
    •Yüksekliği: 725 mm
    •Genişliği: 440 mm
    •Derinliği: 355 mm

Diğer Detaylar :

•HT3 elektronik kart
    •Alüminyum Silisyum Magnezyum alaşımından döküm ısı bloğu
    •Modülasyonlu pompa
    •BUS teknolojisi ile çift yönlü iletişim
    •Yeni MF göstergeli elektronik kart ile sıcaklık gösterimi ve hata teşhisi
    •Üç yıldız kullanım suyu konforu
    •Tam modülasyonlu fan ve ön karışımlı brülör sayesinde yüksek verim
    •Eco butonu ile ilave kullanım suyu konforu ve su tasarrufu
    •Tuş kilidi ile daha emniyetli
    •Yeni hidrolik ve fan sistemi ile çok daha sessiz (38 dBA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RuHuM.ES -- 1 Ekim 2011; 19:27:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

quote:

Belirttiğiniz markaların 24 kw.lik kombileri size olur. Sorun çıkarmazlar

http://www.bykombi.com/vaillant-turbo-tec-plus-vuw-tr-2423-5-hermetik-kombi-24-kw-20640kcalh,PR-366.html
    http://www.bykombi.com/buderus-logamax-u052-akilli-hermetik-kombi-24-kw-20640kcalh,PR-466.html

Ancak aynı fiyata burada sürekli önerilen yoğuşmalı ürünlerden de alabilirsiniz onlarda sorunsuz dur. 6,2 mt.petekle de yoğuşma yapar. Eca Bosh Ferroli vs..

Önerdiğiniz kombilerin modülasyon özellikleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz? 3'lü modülasyon-5'li modülasyon gibi.Teknik özelliklerinde geçmiyor çünkü.

• quote:

Önerdiğiniz kombilerin modülasyon özellikleriyle ilgili bilgi verebilir misiniz? 3'lü modülasyon-5'li modülasyon gibi.Teknik özelliklerinde geçmiyor çünkü.

Bu modeller modülasyonludur bu konuda fazla teknik bilgiye sahip değilim ancak piyasadaki hemen hemen tüm kombiler modülasyonludur.

Ancak birkaç tanesi örnek Buderus 042, DD Nitromix bunlar oda termostatına göre modülasyon yapmıyor.
  • ..........Bu modeller modülasyonludur bu konuda fazla teknik bilgiye sahip değilim ancak piyasadaki hemen hemen tüm kombiler modülasyonludur.

Ancak birkaç tanesi örnek Buderus 042, DD Nitromix bunlar oda termostatına göre modülasyon yapmıyor.......................

bu paylaşımınızda belirttiğiniz üzere önceki gün DD444 müşteri hattından Nitromix kombi için bir iki bilgi ve özellikle de modülasyonlu oda termostatına uyumlu olup olmadığını sordum ve bana uyumlu olduğunu thermostat için bağlantı yerinin bulunduğunu belirtti. Bende hangi model marka vs. termostat almam gerektiği bilgisini sordum ama onu dd satıcı, bayi veya servisten uygun model bilgisini alabileceğimi söyledi. burada bir çelişki var ben 3 adet alacaktım şimdi vaz geçtim. hele ki acele etmemişim...... kendi içinde modülasyon yapıyıor. premix olup 1500tlye bulmuştum ama vazgeçtim ve hala karar veremiyorum. dd firması böyle bir yalan veya yalnış bilgilendirme yaptıktan sonra.......diğerleri?

bana bitane akıllı doğru bi yoğuşmalı kombi önerisi yapın nolur. servis,yedek parça,yakıt(nekadar bireysel kullanım önemli olsada) tüketimi fiyat/performans oranı iyi bir ürün yoksa da gidip galiba buderus u52 hermetik alacam valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz981 -- 1 Ekim 2011; 19:58:04 >

• 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.