Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yilmaz981

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhaba arkadaşlar; Beynim sulandı düşünemez oldum ve iyice kararsız kaldım. K.Maraş merkezdeyim. 145mtkare brüt net 120mtkare odalar toplamı 3daireden oluşan 1.kat daireme kombi ve panel radyatör alacağım. h=2,70mt. olmak üzere : misafir odası=26(2petek), oturmaodası=21(2petek) , mutfak=17, yatakodası=17, çocukodası=12, antre=8, banyo=5(h=2.20cm) petek takılabilir metrekareler olup bunun yanında 7mtkare hol,4metrekare kiler, 3mtkarede lv+wc olarak net 120 mtkarelik daireme kaçlık petek ve hangi kombiyi önerirsiniz. aslında niyetim yoğuşmalı ama maliyet önemli. bu dd nitromix eca bosch gibi ürünlerden veya hangi kombiyi tercih etmeliyim. markadan çok ürüne ve servis maliyetine önem veriyorum. dd nitromix 108% diyor ama nasıl bir ürün bilmiyorum. hangisine baksam o benimki iyi diyor diğerlerini karalıyor. sistemi çözdüm, çok şey öğrendim ama marka ve ürün seçiminde takıldım. normal hermetik te alabilirim ama petek te alacağım için uzunlukları iyi hesap edip tasarruf için yoğuşmalıyı tercih edim diyorum... bütçem doğrusu 1500 gibi ha zorlar 1800-ede çıkarım ama 1200de düşürürsem ne ala. toplam masrafım 4500 üstü çıkıyor..kolon,petek,vana,işçilik.. tüm tesisat (borular hariç)
    o yüzden takılıyorum,sadece kombi olsa bu kadar düşünmem. saygılarımla.
    yola buderusla çıkmıştım valliant,bosch,ferroli, eca ,dd ...... inişe geçtim yani.... :)
    daire ısıcamlı, orta yalıtımlı,parkeli,tesiat boruları normal plastik boru. 10yıllık merkezi sistemde kullandık,sonra sistem iptal oldu.boru haricinde tüm tesisat yenilenecek.

maraşta karasal iklim var evde petek boyunu 9mt den aşağı tutmayın
    peteklerin markası demirdöküm plus önceliğiniz olsun
    k.maraş ta hangi markaların servisi var bilmiyorum.120m2 net alana yoğuşmalı kombi olur
    ayrıca geçiş mevsimleri dahil kış mevsimini de sayarsak 1 yılda yanılıyorsam beni düzeltin 6 ay kombi kullanılır
    ama tesisatınız normal boru demişsiniz.bildiğimiz normal boru mu? yoğuşmalı kombi alırsanız ileriye dönuk sorun olabilir.tesisattaki oksijen geçirgenliğinden dolayı,ama bu %100 sorun olur denemez
    böyle bir risk var
    büyük markaların haricinde "buderus,vaillant,viessmann" artık yoğuşmalı ve normal kombiler arasında fiyat farkı azaldı
    ama euro nun yükselişinden sonra kombi fiyatlarından son aylarda artış oldu

normal kombi olarak:bu markaların servisi maraşta varsa tabii
    1000-1200-1300 lira bandında
    ferroli domitech
    bosch classic plus
    immergas eolo star öneririm
    1500lira civarında
    ferroli divatop
    bosch exclusive öneririm

dd nitromix geçen yıl piyasaya çıktı.şimdiye kadar şikayet edene rastlamadım.tercih edilebilir
    1500-1600 lira civarında premix yoğuşmalı,fiyat-performans premix yoğuşmalı bir kombi olan
    ariston clas premium öneririm.yoğuşmalı kombi ile normal kombi arasında %15-20 verim farkı vardır
    %20 sizin için önemliyse yoğuşmalı değilse normal kombi tercih edin..

cevap için teşekkür ederim. evet k.maraşta 6-7 ay garanti soğuk olur ve kullanılır. kasım dan nisan-hatta mayıs 15 e kadar
    alt yapı kollektörlü sistem olup parke ve taban betonu altına gömülü kırmızı ve mavi spiral boruların içerisindeki beyaz renkli kollektörlerle bağlanan borulardan, en kısa mesafeden tek ana kolon 8li kollektör çıkışı ile peteklere bağlanan borulardan ibaret ,tesisat. boru yapısı buşekilde. reklamlarda gördüğümüz kalde su tesisatı boruları gibi 20mm borulardan değil.kangal şeklinde seffaf/beyaz boru.
    immergas kombi yok. hiçte duymadım.
    bosch servis var... ama nasıl bi servis emin değilim.
    şimdi nitromix vaillant bünyesinde üretilmiş ve gerçekten premix yoğuşmalı (ki 444müşteri hizmetleri bunu iddaa ediyor) ise onu yoksa vaillant 242-3 veya 5 yada buderus u52 model düşünüyorum. tercihim yoğuşmalı ama 2000 ve üzerinede çıkamam. ya marka kaliteli,güvenilir,servisi olan normal hermetik yada tatminkar kalitede ve servisi geniş(dd maraşta öyle marka olarak tutuluyor) yoğuşmalı bir ürün.
    ariston iyi gibi ama satıcısı ana bayi tarzında yok,galiba talep olursa getiriyorlar.ferroli satıcıları var ama servis onuda pek duymadım. genel kabul alman markalar kmaraşta.

petek boylarını odalar için birde sizden öğrenebilirmiyim.
    26+
    22+
    17+
    12+
    8 metrekare odalar =120mtreekare

o zaman alman markalarını tercih edin
    buderus u052 v vaillant 242-3-3 veya 242-3-5 çok iyi kombiler gözünüz kapalı alabilirsiniz.

demirdöküm nitromix,premix yoğuşmalı bir kombi.maraşta 6-7ay kombi kullanacaksanız mutlaka yoğuşmalı kombi alın
    faturalarda bariz fark eder özellikler geçiş mevsimlerinde ilkbahar ve sonbaharda.
    6-7ay az bir zaman değil bir yılın yarısı kombi kullanılacak.maximum seviyede verim alırsınız.
    kışın en soğuklarda ise kombiyi yuksek derecede çalıştırsanız bile geçiş mevsimlerinde verim en üst seviyeye çıkar
    ben olsam tercihimi dd nitromix ten kullanırdım.
    yazdığınız oda m2 leri toplamda 85m2 yapıyor. eksik mi yazdınız?

• odalar net 120 metrekare ben 2adet 17metrekare odam olduğu ve petek takılamayacak hol lavabo kiler gibi yerleri çıkararak yazdım.
    26MO+22OO+17Mtfk+17YO+12ÇO+8Antre+5Banyo+(7Hol+4Kiler+4wc)peteksiz dd nitromix için petekboyunu ne tutmalıyım. ozaman hermetik ile yoğuşmalı için fark eder galiba verim için. hani birinde 70derece isterken birinde 50derece gibi tutmak gerekeceği için?
  • cevap için çok teşekkür ederim.
  • cevap için çok teşekkür ederim. fikriniz tecrübenizden ötürü önemli benim için o zaman dd alabilirim yani söyleminize göre..?
    odalar net 120 metrekare ben 2adet 17metrekare odam olduğu ve petek takılamayacak hol lavabo kiler gibi yerleri çıkararak yazdım.
    26MO+22OO+17Mtfk+17YO+12ÇO+8Antre+5Banyo+(7Hol+4Kiler+4wc)peteksiz dd nitromix için petekboyunu ne tutmalıyım. ozaman hermetik ile yoğuşmalı için fark eder galiba verim için. hani birinde 70derece isterken birinde 50derece gibi tutmak gerekeceği için?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adivar

Yoğuşmasız ve çift eşanşörlü bir kombi almak istiyorum. Yakıt sarfiyatı, fiyat, kalite ve sorunsuzluk kriterleri açısından hangi kombileri tavsiye edersiniz. Kombi ustalarından ve deneyimli kullanıcılardan tavsiye rica ediyorum.

buderus u 062
    vaillant 242-3-5
    ferroli divatop micro
    bosch exclusive
    hepsi 1500liranın üstünde
    hepsi çift eşanjörlü.ve çift eşanjörden kaynaklanabilecek 3 yollu vana arızası gibi büyük bir bela bu kombilerde olmaz

hepsi kaliteli ve sorunsuz.gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz

cevap için teşekkür ederim.

• quote:

cevap için çok teşekkür ederim. fikriniz tecrübenizden ötürü önemli benim için o zaman dd alabilirim yani söyleminize göre..?
    odalar net 120 metrekare ben 2adet 17metrekare odam olduğu ve petek takılamayacak hol lavabo kiler gibi yerleri çıkararak yazdım.

26m2:150+150cm
    22m2:120+120cm (veya 120+100cm)
    17m2:100cm+80cm (veya 80cm+80cm)
    17m2:aynı
    12m2:120cm
    5m2 banyo: havlupan 50x70cm
    bence kesinlikle yoğuşmalı kombi alın.çünkü bir yılın yarısında kombi kullanılacak.hermetik ike yoğuşmalı arasında verim farkı var
    tasarrufunuz çok olur.faturalarınız %20 daha az gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Eylül 2011; 21:22:47 >

• yoğuşmalı önerilerinizi sırasıyla yazarmısınız onlara yönelmek istiyorum...sizin sıranız nedir?
  • quote:

yoğuşmalı önerilerinizi sırasıyla yazarmısınız onlara yönelmek istiyorum...sizin sıranız nedir?

http://www.ariston-tr.com/bayiler1.asp

k.maraş ta ariston için kombi servisi var. linkte bakabilirsiniz
    fiyat-performans verimli bir kombi olan ariston clas premium öneririm.premix yoğuşmalıdır

http://www.ferroli.com.tr/teknikservis.asp

ferroli nin de k.maraş ta kombi servisler var

ferroli domicondens öneririm. bu kombiyi ben kullanıyorum.öneririm. condens yoğuşmalıdır

demirdöküm den nitromix te tercih edilebilir

eca nın k.maraşta kombi servisi var.
    http://www.eca.com.tr/servisDetay.aspx?il=46&page=1&anaGrupId=999&prm=18000
    eca confeo premix öneririm.premix yoğuşmalıdır.

bosch tan ise bosch condens 2000w öneririm.condens yoğuşmalıdır

bu yoğuşmalı kombilerin fiyatı 1500-1800lira arasındadır
    premix yoğuşma ile condens yoğuşma arasında %2-3-4 verim farkı vardır
    bu yoğuşmalı kombilerden birini almaya karar verirseniz.almadan önce linkte bulunan k.maraş teknik servislerini önceden arayın
    servis durumunu teyit edin.
    seçenek çok.
    tercih size kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Eylül 2011; 23:21:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

quote:

KOÇTAŞ.TA MONTAJ DAHİL CONDENSE YOĞUŞMALI KOMBİ UYGUN FİYATA VE 3 YIL GARANTİLİ

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-BKY-20-LCD-Yogusmali-Kombi/-/58194?R=287

ferroli kombilerin lcd ekran ve dokunmatik tuşlarının hepsini oldugu gibi aynısını kullanmışlar

kullanmıştır.. zaten arçelik ve beko birçok konuda fason ürettiriyorda, fiyatı da aynı mı acaba? önemli olan bu.. ferroli 5 lira, beko 3 liraysa boşa para verilmemeli ferrroliye.. ama belki de tam tersidir gerçekten merak ettiğim için soruyorum..

Evet tahminen ferroli fason üretiyor bu ürünün muadili ferrolide 1700 tl bende merak ettim beko.nun kendi sitesine baktım 1.690 tl yazıyor aynı ürünler arçeliktede var.

Görüntü olarak aynı ama kalite aynımı yoksa fark varmı soru işareti. ??

Koçtaşta bu fiyata ise 200 tl montaj ücretini düşersek fiyat 1.290 tl ye geliyor 3 yıl garantili hermetik kombi fiyatına yoğuşmalı ürün almış olursunuz.

montajsız hiç bir kombi satışları yokmuş ni tekim ürün 1,490 tl geliyor sizce bu kadar paraya nedemeliyiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanim

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

quote:

KOÇTAŞ.TA MONTAJ DAHİL CONDENSE YOĞUŞMALI KOMBİ UYGUN FİYATA VE 3 YIL GARANTİLİ

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-BKY-20-LCD-Yogusmali-Kombi/-/58194?R=287

ferroli kombilerin lcd ekran ve dokunmatik tuşlarının hepsini oldugu gibi aynısını kullanmışlar

kullanmıştır.. zaten arçelik ve beko birçok konuda fason ürettiriyorda, fiyatı da aynı mı acaba? önemli olan bu.. ferroli 5 lira, beko 3 liraysa boşa para verilmemeli ferrroliye.. ama belki de tam tersidir gerçekten merak ettiğim için soruyorum..

Evet tahminen ferroli fason üretiyor bu ürünün muadili ferrolide 1700 tl bende merak ettim beko.nun kendi sitesine baktım 1.690 tl yazıyor aynı ürünler arçeliktede var.

Görüntü olarak aynı ama kalite aynımı yoksa fark varmı soru işareti. ??

Koçtaşta bu fiyata ise 200 tl montaj ücretini düşersek fiyat 1.290 tl ye geliyor 3 yıl garantili hermetik kombi fiyatına yoğuşmalı ürün almış olursunuz.

montajsız hiç bir kombi satışları yokmuş ni tekim ürün 1,490 tl geliyor sizce bu kadar paraya nedemeliyiz?

Ayrıca peşin fiyatına 10 taksit yapılıyor gayet iyi avantajlı bir ürün..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: venero

Mrb...
    Yeni aldığımız eve bizim de tesisat, kombi ve radyatör almamız gerek yardımcı olursanız veya fikir verirseniz sevinirim arkadaşlar...

Ev dubleks, brüt 275m2, net 249m2,

yaklaşık 12 m radyatör ve 2 adet havlupan alacağız galiba(yan evdeki yaklaşık).

Evin dış yalıtımı yok, çatı yalıtımı var(en üst), kombi mutfağa konacak. İç tesisat da yapılacak. Ben yoğuşmalı Viesmann veya Buderus düşünüyorum ama 26kw falna yetmeyecek galiba. Önerileriniz var mı? Daha önceki evimizde BAYMAK & BRÖTJE 31kw yoğuşmalı kombi kullandık 100m2 için, kombi güzel ancak tek eşanjörlü ve anlayacağınız üzere mühendislik ve işçilik fiyaskoydu, adamlar buhar tahliye borusunu yağmur giderine taktıkları için ilk yağmurda kombinin içi su doldu, böyle aletin içinde sular fışkırıyordu, servis geldi beyni değişecek dedi, 500 lira istedi, sorumluluğu üstlenmediler, kombiyi bile kapamadan gittiler, sonra ben suları temizleyip, kuturup birkaç gün sonra yeniden çalıştırdım birkeç kez tekledi ama çalıştı. Bu yüzden yeni evde böyle sorunlar yaşamak istemediğim için buraya bir danışayın dedim...

275 m2 bürüt olan evin neti 249 olması için odaların çok büyük olması lazım eğer komşunuzda 12 m.petek var ise net alan 200 m civarı olabilir.

Eğer 249 m2 ise 30 kw de yetmez size 35 kw lik ürünle ancak rahat edersiniz. 35 kw lik kombiler 240 m2 üzerindeki dubleks evlere uygundur.

Her markada 35 kw yok.. Viesman, Ferroli, Bosh, Ariston ve Demirdöküm de var birde İmmergaz.da 32 kw var bunlardan seçilebilir. Eğer net alan dediğim gibi düşükse 30 kw lik ürünlerde yeter. Buderus da uygun ürün yok.

Eviniz yalıtımsız olduğu için petek boyu hesaplarken cömert olmak lazım mesela 249/14= 17 mt. 200 mt.alan için 200/14= 14 mt.

İşin uzmanı kişilere iyi bir keşif yaptırmalısınız.

tekrar mrb. Bugün teklif aldık!

Ev net 249 m2, 14 m radyatör önerdiler ve oda termostatı...

Kombi 1- Viessmann Vitodens -100 35kw 3475tl+%18kdv
    2- Ariston Genus Premium 35kw 2100tl+%18 kdv

Kombiler hakkında bilgisi olan var mı?

• Merhaba Arkadaşlar ... Konu çok faydalı olmuş emeği geçen herkezi kutluyorum

Ankara'ya yeni yerleştik daha önce akdenizin ılıman ikliminde yaşadığım için kombi soba hiç bilmem bu konuda yazılanları paylaşılan bilgileri elimden geldiğince inceledim. Evde kiracıyız , eca junkers bosh grubuna ait oldukça eski bir kombi var. Gazı açtırdık fakat kombi çalışmadı teknik servisi çağırdık bir parçanın arızalı olduğu söylendi geçmiş yıllardada sorunlar vermiş parça değişimi 150 tl denildi , bu arada kombi çok yıpranmış ve içi pislik toplamış temizlik ve bakım içinde 300 tl istendi. Ev sahibimiz anlayışlı biri ''yaptığınız her masrafı kiradan düşeceğim'' diyor. Acaba diyorum bu bakımları yaptırmaktansa yeni bir kombimi almalı nasıl olsa kiradan düşülecek daha sağlıklı ısınmış oluruz malum ankara'nın kışı sert geçiyor. Ev hakkında detaylı bilgiye gelirsek ;

Kağıt üzerinde : 100 m2 - duvar düşüldüğünde 80 - 90 m2 civarında

Bina 4 katlı 3. katta kalıyoruz . Ev Güney cephede her oda güneş alıyor.

Evde toplam 7metre petek var , Borular eski demir boru

Camlar çift cam pvc , dış ve iç izolasyon yok.

fiyat performans oranı yüksek bir kombi tavsiyesinde bulunurmusunuz?

BÜTÇE : Maksimum 1200 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teonamel -- 30 Eylül 2011; 13:49:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teonamel

Merhaba Arkadaşlar ... Konu çok faydalı olmuş emeği geçen herkezi kutluyorum

Ankara'ya yeni yerleştik daha önce akdenizin ılıman ikliminde yaşadığım için kombi soba hiç bilmem bu konuda yazılanları paylaşılan bilgileri elimden geldiğince inceledim. Evde kiracıyız , eca junkers bosh grubuna ait oldukça eski bir kombi var. Gazı açtırdık fakat kombi çalışmadı teknik servisi çağırdık bir parçanın arızalı olduğu söylendi geçmiş yıllardada sorunlar vermiş parça değişimi 150 tl denildi , bu arada kombi çok yıpranmış ve içi pislik toplamış temizlik ve bakım içinde 300 tl istendi. Ev sahibimiz anlayışlı biri ''yaptığınız her masrafı kiradan düşeceğim'' diyor. Acaba diyorum bu bakımları yaptırmaktansa yeni bir kombimi almalı nasıl olsa kiradan düşülecek daha sağlıklı ısınmış oluruz malum ankara'nın kışı sert geçiyor. Ev hakkında detaylı bilgiye gelirsek ;

Kağıt üzerinde : 100 m2 - duvar düşüldüğünde 80 - 90 m2 civarında

Bina 4 katlı 3. katta kalıyoruz . Ev Güney cephede her oda güneş alıyor.

Evde toplam 7metre petek var , Borular eski demir boru

Camlar çift cam pvc , dış ve iç izolasyon yok.

fiyat performans oranı yüksek bir kombi tavsiyesinde bulunurmusunuz?

BÜTÇE : Maksimum 1200 tl

ferroli fer easy (öncelikle öneririm) 5yıl garanti;ferroli patentli bitermik eşanjörüyle sıcak suda kesintisiz sıcak su konforu yaşarsınız
    ferroli fer easy :analog çevirmeli düğmeli+bitermik eşanjörlü......; 5yıl garanti:piyasada 1200lira civarında
    http://www.ferroli.com.tr/images/products/documents/071009123135.pdf

immergas star: 2 (+3 yıl) lcd ekranlı bitermik eşanjörlü garanti :950 lira civarında
    http://www.immergas.com.tr/media/static/products/star-24-kw.pdf

ariston egis:2+2 yıl garanti ;led ekranlı+tek eşanjörlü piyasada 850lira civarında
    http://www.ariston-tr.com/Resimler/SiteIcerik/Egis_20090622_164041.pdf

size önerdiğim bu kombilerin fiyatı ekonomik verimli ve sorunsuz kombilerdir.tek eşanjörlü oldukları için ilerde 3 yollu vana gibi arıza yapma olasılığı yoktur
    ayrıca bu kombiler tek eşanjörlü oldugu için eşanjörün kireçlenmesini önleyen emniyet sistem mevcuttur
    tercih sizin..

• Tavsiyeler için teşekkür ederim biraz acele karar vermem gerek çünkü havalar soğumaya başladı sanırım yarın satın alıcam. Bu bağlamda en ideali ferroli fer easy diyorsunuz. İmmergas star daha albenili duruyor arasında ciddi bir fark varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teonamel

Tavsiyeler için teşekkür ederim biraz acele karar vermem gerek çünkü havalar soğumaya başladı sanırım yarın satın alıcam. Bu bağlamda en ideali ferroli fer easy diyorsunuz. İmmergas star daha albenili duruyor arasında ciddi bir fark varmı acaba?

hayır aralarında ciddi fark yok.
    immergas eolo starda lcd ekran ile daha rahat komut edersiniz o kadar.

ferroli fer easy 5 yıl garanti ile önplana çıkıyor.ayrıca oda sıcaklığına göre modülasyon yapabiliyor
    bu özelliğini aktif edebilmeniz için 200liraya oda termostadını almanız lazım.
    200lira vermek istemezseniz normal bir şekilde de kullanabilirsiniz.

ferroli almadan önce konuşun bazı satıcılar 3 yıl garanti diyor.
    siz 5 yıl isteyin.çünkü ferroli kombiler 3+2 yıl garantidir.
    +2 yi çoğu satıcı fiyata yansıtmadan. garanti kartını imzalayıp verir.
    önceliği fer easy ye verin.
    olmazsa immergası araştırın bence.
    siz bilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 30 Eylül 2011; 14:43:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: venero

tekrar mrb. Bugün teklif aldık!

Ev net 249 m2, 14 m radyatör önerdiler ve oda termostatı...

Kombi 1- Viessmann Vitodens -100 35kw 3475tl+%18kdv
    2- Ariston Genus Premium 35kw 2100tl+%18 kdv

Kombiler hakkında bilgisi olan var mı?

Bu m2.ye göre petek ölçüsü 16-17 metre hesaplanabilir ancak oda sayısının az olması nedeniyle 14 mt. yeterli olur.

Kombi seçimi imkanlara göre değişir.

Ariston marka olarak diğer beyaz eşyalarında buzdolabı vs. fazla başarılı olmadığı kanısı var bende ancak ısıtma alanına fazlaca önem veriyor bu alanda başarılı sayılıyor daha önceki sayfalarda da bir kombi ustası aristonun iyi bir ürün olduğunu ve yedek parçalarınında uygun olduğundan bahsetmişti. Yine birkaç sayfa öncesinde bir kullanıcı ariston kombi aldığını ve 6 aydır sorunsuz kullandığını belirtmişti. Yani tercih edilebilir.

Viesman.da aristona göre daha kaliteli olduğu aşikar ama yarıdan fazla fiyat farkı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: anvil

quote:

quote:

quote:

quote:

mersinde 200 m2, sıfır, 7. kat, k-g-d cepheli bir ev alıyorum. kombi konusunda da çok cahilim. özelliklerinin ne olması lazım bilmiyorum. marka ve model olarak ne önerirsiniz?

Evinizin net (balkon hariç, kiler vb dahil) kaç m2 olduğunu ve kombi için kaç TL ayırdığınızı yazarsanız iyi olur.

neti 170 m2 civarı. fiyatları tam bilmediğimden 1500-2000 tl arası olabilir. bir arkadaş Baymak & Brötje Heızung Novadens Extra 330 Yoğuşmalı Kombi almış 2300'e. ama baymak bana soğuk geliyor. bizim buraya açılan bir kombici de immergas önermiş.

Premiks yoğuşmalı kombileri öncelikle öneririm. Klasik kombilerden % 15 daha tasarruflu çalışırlar, teknolojileri yenidir, çevreye zararları minimumdur, daha estetiktir.
    1500-2000 tl arasında, Bosch Classic Condens (kalorifer devresi22Kw ısıtma gücünde), ECA Confeo Premiks S (24Kw), Ariston Genus Premium /24Kw) öncelikle öneririm.
    Klasik kombi olarak ise Vaillant turbotec plus 242/3-5 (24Kw) veya 202/3-5 (20Kw), Bosch Exclusive (24Kw), Ferroli Divatop Micro (24Kw) öneririm.
    Bu kombileri araştırın, bölgenizden fiyat alın, tekrar yazarsanız değerlendirebiliriz. Firmalarla görüşürken her kalem için ayrı fiyat alın.
    Öncelikle seçeceğiniz kombi tipini ve ayıracağınız bütçeyi netleştirmekte yarar var.

Ev degistirecegimden masrafim cok bu aralar. Mersin gibi sicak bir sehirde daha uygun bir kombi mi alsam. Yogusmali yada yogusmasiz olmasi o kadar onemli mi? Hep almisken iyisini almayi isterim ama f/p olayini da onemserim

Mersin'li olduğum için bilirim, kışları hava sıcaklığı 0C dereceye bile inmemiştir uzun yıllar. Kar görmek için Toroslara, yaylalara çıkılır. Biz yıllar önce gazyağı sobası ile ısınırdık. Şimdi artık DG geldi, piyasa ona göre şekilleniyor...
    Yoğuşmalı kombi olmazsa olmaz değil. Performans/fiyat oranı yüksek yoğuşmasız kombiler de var.
    Ferroli domitech 24Kw ile Bosch classic plus 24Kw bence p/f bakımından ilk önerilecek klasik kombiler. Linkleri işte;

Ferroli domitech

Bosch classic plus

cevaplar için teşekkürler. eskiden dediğin gibi gazyağıyla ısınırdık. son senelerde klimayla ısınmaya başladık. ama doğalgaz da gelince nimetlerinden de faydalanmak istedik.

• bugün eolo star ın kurulumuda yapıldı pazartesi de geri kalan servis ve igdaş işini halledicem şimdilik kaçak kullanıyorum kurulum 160tl tuttu kutunun içinden bakır borular çıkmadı normalde çıkması gerek diye biliyorum
    daha demin denedim ve gerçekten debi değişimlerinden etkilenmiyor normalde duşta suyun sıcaklığını ayarlamak imkansızdı şimdi hiç sıcaklık değişimi olmadan kullandım
    bu fiyata alableceğiniz en iyi kombi gerçekten
  • slm 10 mt petek var kombi olarak yoğuşmasız bosc exclusive 24kw ile e.c.a confeo plus 24kw arasında kaldım bosch 1600 e.c.a 1350 tl
    beyaz eşyalarımızın hepsi bosch ama ithal olanlardan kombide ithal yok sanırım ayrıca bu bosch de sıcaklık suyu 3 yıldızlı yazıyor e.c.a da böyle bişey yok musluk suyunda hangisi sorunsuz sabit sıcak su verir oda önemli. cevaplarınızı bekliyorum 2 3 güne karar vermem lazım daha tesisat gaz açım falan uzun gidicek
  • quote:

Orijinalden alıntı: respawn05

bugün eolo star ın kurulumuda yapıldı pazartesi de geri kalan servis ve igdaş işini halledicem şimdilik kaçak kullanıyorum kurulum 160tl tuttu kutunun içinden bakır borular çıkmadı normalde çıkması gerek diye biliyorum
    daha demin denedim ve gerçekten debi değişimlerinden etkilenmiyor normalde duşta suyun sıcaklığını ayarlamak imkansızdı şimdi hiç sıcaklık değişimi olmadan kullandım
    bu fiyata alableceğiniz en iyi kombi gerçekten

sıcak su kullanımında kesintisiz,soğuk su dalgalanması yaşamadan konfor yaşarsınız
    kombinin üstündeki immergas patentli bitermik eşanjör
    o fiyata alacağınız en iyi kombi

• 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.