Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (650. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir ayrıntıyı belirtmeyi unutmuşum, evimdeki petekler eski tipte (geniş demir olanlardan).

Fiyat aralığını geniş tuttum, çünkü eğer arada 100-200 TL fark olacaksa kaliteli markayı tercih edebilirim. Kombiler hakkında çok bilgim yok ama kulaktan dolma bilgiyle Viessmann, Buderus ve Vaillant iyi markalar diye biliyorum. Doğru mudur ? Bu sınıfta bildiğiniz ya da önerdiğiniz markalar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anvil

quote:

Orijinalden alıntı: memint

quote:

mersinde 200 m2, sıfır, 7. kat, k-g-d cepheli bir ev alıyorum. kombi konusunda da çok cahilim. özelliklerinin ne olması lazım bilmiyorum. marka ve model olarak ne önerirsiniz?

Evinizin net (balkon hariç, kiler vb dahil) kaç m2 olduğunu ve kombi için kaç TL ayırdığınızı yazarsanız iyi olur.

neti 170 m2 civarı. fiyatları tam bilmediğimden 1500-2000 tl arası olabilir. bir arkadaş Baymak & Brötje Heızung Novadens Extra 330 Yoğuşmalı Kombi almış 2300'e. ama baymak bana soğuk geliyor. bizim buraya açılan bir kombici de immergas önermiş.

Premiks yoğuşmalı kombileri öncelikle öneririm. Klasik kombilerden % 15 daha tasarruflu çalışırlar, teknolojileri yenidir, çevreye zararları minimumdur, daha estetiktir.
    1500-2000 tl arasında, Bosch Classic Condens (kalorifer devresi22Kw ısıtma gücünde), ECA Confeo Premiks S (24Kw), Ariston Genus Premium /24Kw) öncelikle öneririm.
    Klasik kombi olarak ise Vaillant turbotec plus 242/3-5 (24Kw) veya 202/3-5 (20Kw), Bosch Exclusive (24Kw), Ferroli Divatop Micro (24Kw) öneririm.
    Bu kombileri araştırın, bölgenizden fiyat alın, tekrar yazarsanız değerlendirebiliriz. Firmalarla görüşürken her kalem için ayrı fiyat alın.
    Öncelikle seçeceğiniz kombi tipini ve ayıracağınız bütçeyi netleştirmekte yarar var.
  • Yoğuşmasız ve çift eşanşörlü bir kombi almak istiyorum. Yakıt sarfiyatı, fiyat, kalite ve sorunsuzluk kriterleri açısından hangi kombileri tavsiye edersiniz. Kombi ustalarından ve deneyimli kullanıcılardan tavsiye rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lizkin

Cevabınız için teşekkürler.

Bir ayrıntıyı belirtmeyi unutmuşum, evimdeki petekler eski tipte (geniş demir olanlardan).

Fiyat aralığını geniş tuttum, çünkü eğer arada 100-200 TL fark olacaksa kaliteli markayı tercih edebilirim. Kombiler hakkında çok bilgim yok ama kulaktan dolma bilgiyle Viessmann, Buderus ve Vaillant iyi markalar diye biliyorum. Doğru mudur ? Bu sınıfta bildiğiniz ya da önerdiğiniz markalar var mı ?

Merkezi sistemde döküm petekle ısınırken bireysel DG 'la ısınmaya geçenlerin özellikle dikkat etmeleri gereken konu, mevcut peteklerle devam edilecekse, peteklerin kombi ile 40-60C gibi düşük sıcaklıklarda ısınmaya yeterli olmayabileceğidir. Zira döküm petekler merkezi sistemlerde genellikle 90/70 gibi yüksek sıcaklık işletmeleri için, yani tesisattaki ortalama 80C sıcaklıktaki suyla ısınılacak şekilde hesap edilir. Yani sizdeki döküm petekler de böyle hesap edilmiş olabilir. Eğer yaşadığınız il/ilçe, net ısıtma alanınız, evinizin yalıtım durumu, petek yüksekliği ve toplam dilim sayısı bilgilerini belirtirseniz, peteklerin kombi ile ısınmada yeterliliği hakkında daha net şeyler söylenebilir...
  • KOÇTAŞ.TA MONTAJ DAHİL CONDENSE YOĞUŞMALI KOMBİ UYGUN FİYATA VE 3 YIL GARANTİLİ

http://www.koctas.com.tr/U/Beko-BKY-20-LCD-Yogusmali-Kombi/-/58194?R=287
  • quote:

Orijinalden alıntı: adivar

Yoğuşmasız ve çift eşanşörlü bir kombi almak istiyorum. Yakıt sarfiyatı, fiyat, kalite ve sorunsuzluk kriterleri açısından hangi kombileri tavsiye edersiniz. Kombi ustalarından ve deneyimli kullanıcılardan tavsiye rica ediyorum.

buderus u 062
    vaillant 242-3-5
    ferroli divatop micro
    bosch exclusive
    hepsi 1500liranın üstünde
    hepsi çift eşanjörlü.ve çift eşanjörden kaynaklanabilecek 3 yollu vana arızası gibi büyük bir bela bu kombilerde olmaz

hepsi kaliteli ve sorunsuz.gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

KOÇTAŞ.TA MONTAJ DAHİL CONDENSE YOĞUŞMALI KOMBİ UYGUN FİYATA VE 3 YIL GARANTİLİ

ferroli kombilerin lcd ekran ve dokunmatik tuşlarının hepsini oldugu gibi aynısını kullanmışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

ferroli kombilerin lcd ekran ve dokunmatik tuşlarının hepsini oldugu gibi aynısını kullanmışlar

kullanmıştır.. zaten arçelik ve beko birçok konuda fason ürettiriyorda, fiyatı da aynı mı acaba? önemli olan bu.. ferroli 5 lira, beko 3 liraysa boşa para verilmemeli ferrroliye.. ama belki de tam tersidir gerçekten merak ettiğim için soruyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

quote:

kullanmıştır.. zaten arçelik ve beko birçok konuda fason ürettiriyorda, fiyatı da aynı mı acaba? önemli olan bu.. ferroli 5 lira, beko 3 liraysa boşa para verilmemeli ferrroliye.. ama belki de tam tersidir gerçekten merak ettiğim için soruyorum..

Evet tahminen ferroli fason üretiyor bu ürünün muadili ferrolide 1700 tl bende merak ettim beko.nun kendi sitesine baktım 1.690 tl yazıyor aynı ürünler arçeliktede var.

Görüntü olarak aynı ama kalite aynımı yoksa fark varmı soru işareti. ??

Koçtaşta bu fiyata ise 200 tl montaj ücretini düşersek fiyat 1.290 tl ye geliyor 3 yıl garantili hermetik kombi fiyatına yoğuşmalı ürün almış olursunuz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: photo_canon1

quote:

quote:

Evet tahminen ferroli fason üretiyor bu ürünün muadili ferrolide 1700 tl bende merak ettim beko.nun kendi sitesine baktım 1.690 tl yazıyor aynı ürünler arçeliktede var.

Görüntü olarak aynı ama kalite aynımı yoksa fark varmı soru işareti. ??

Koçtaşta bu fiyata ise 200 tl montaj ücretini düşersek fiyat 1.290 tl ye geliyor 3 yıl garantili hermetik kombi fiyatına yoğuşmalı ürün almış olursunuz.

eğer öyleyse süper de iç aksam tam bir muamma..

edit: bu arada bu kombi yoğuşmalı mı? koçtaşta yazmıyorda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo_canon1 -- 29 Eylül 2011; 16:32:41 >
  • Beko BKY 20 LCD Yoğuşmalı Kombi

1490,00 TL Adet

• Yakıt cinsi: LPG-Doğalgaz
    • Ateşleme sistemi: Elektronik
    • Baca sistemi: Hermetik
    • Tesisat suyu sıcaklık aralığı: 30-85 C
    • Kullanım suyu sıcaklık aralığı: 40-55 C
    • Yükseklik: 70 cm. Genişlik: 40 cm. Derinlik: 33 cm.
    • Ağırlık: 35 kg.
    • 3 Yıl Garantili
    ---------------------------------------------------------------

Ürün başlığı yoğuşmalı yazıyor Afyon koçtaşta %103 verimli diye okumuştum.
  • 13 yıldır buderus kullanırız biz. gayette memnunuz. biraz pahallı ola bilir ama gerçekten hakkını veriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: zavtra

13 yıldır buderus kullanırız biz. gayette memnunuz. biraz pahallı ola bilir ama gerçekten hakkını veriyor

Peki hiç arızalandımı ve genel bakım yaptırıyormusunuz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zavtra

13 yıldır buderus kullanırız biz. gayette memnunuz. biraz pahallı ola bilir ama gerçekten hakkını veriyor

Peki hiç arızalandımı ve genel bakım yaptırıyormusunuz.

arıza hiç çıkarmadı. biz bakım yaptırıyorduk tabi senede bir sonlara doğru 2 senede bir yaptırdık heralde. ama cidden diğer markaları alan akrabalarımız keşke sizi dinleseydik diyorlar şimdi. arıza verdiler sürekli.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: respawn05

980tl+50tl kargo ve kapıda ödeme maliyeti ile immergas eolo star siparişi verdim. igdaş belgesi dahil 160tl de montaj ücreti toplam bana 1190tl ye mal oldu

@disintegration size çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz umarım kombi beklediğim gibi sorunsuz olur

edit: eski kombiyi hurdacılardan başka satabileceğim yer var mı?

hayırlı olsun
    çok iyi bir fiyat-performans kombisi aldınız.güle güle kullanın. bitermik eşanjörlü lcd ekranlı çok verimli bir kombi
    imkanınız varsa belli bir ücret karşılığı kombinizin garantisini immergasa +2 yıl uzatabilirsiniz.

yaklaşık 2 saat önce kombi geldi yarında kurulum için gelicekler

garantiyi uzatmayı düşünüyorum ne olur ne olmaz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

mersinde 200 m2, sıfır, 7. kat, k-g-d cepheli bir ev alıyorum. kombi konusunda da çok cahilim. özelliklerinin ne olması lazım bilmiyorum. marka ve model olarak ne önerirsiniz?

Evinizin net (balkon hariç, kiler vb dahil) kaç m2 olduğunu ve kombi için kaç TL ayırdığınızı yazarsanız iyi olur.

neti 170 m2 civarı. fiyatları tam bilmediğimden 1500-2000 tl arası olabilir. bir arkadaş Baymak & Brötje Heızung Novadens Extra 330 Yoğuşmalı Kombi almış 2300'e. ama baymak bana soğuk geliyor. bizim buraya açılan bir kombici de immergas önermiş.

Premiks yoğuşmalı kombileri öncelikle öneririm. Klasik kombilerden % 15 daha tasarruflu çalışırlar, teknolojileri yenidir, çevreye zararları minimumdur, daha estetiktir.
    1500-2000 tl arasında, Bosch Classic Condens (kalorifer devresi22Kw ısıtma gücünde), ECA Confeo Premiks S (24Kw), Ariston Genus Premium /24Kw) öncelikle öneririm.
    Klasik kombi olarak ise Vaillant turbotec plus 242/3-5 (24Kw) veya 202/3-5 (20Kw), Bosch Exclusive (24Kw), Ferroli Divatop Micro (24Kw) öneririm.
    Bu kombileri araştırın, bölgenizden fiyat alın, tekrar yazarsanız değerlendirebiliriz. Firmalarla görüşürken her kalem için ayrı fiyat alın.
    Öncelikle seçeceğiniz kombi tipini ve ayıracağınız bütçeyi netleştirmekte yarar var.

Ev degistirecegimden masrafim cok bu aralar. Mersin gibi sicak bir sehirde daha uygun bir kombi mi alsam. Yogusmali yada yogusmasiz olmasi o kadar onemli mi? Hep almisken iyisini almayi isterim ama f/p olayini da onemserim
  • Beko BKY 20 LCD Condens Yoğuşmalı Kombi teknik verilerini sitesinde buldum
    http://download.beko.com/Download.UsageManualsBeko/26936_K%C4%B1lavuz-Beko.pdf

ferroli domicondens ile karşılaştırdım
    http://www.ferroli.com.tr/images/products/documents/190310173709.pdf

aynı görünüyor. bu kombi büyük ihtimalle ferroli domicondens
    benim evdeki kombi

beko bky 20lcd

ferroli domicondens

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Eylül 2011; 20:25:02 >
  • ferroli domicondens

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ev degistirecegimden masrafim cok bu aralar. Mersin gibi sicak bir sehirde daha uygun bir kombi mi alsam. Yogusmali yada yogusmasiz olmasi o kadar onemli mi? Hep almisken iyisini almayi isterim ama f/p olayini da onemserim

Mersin'li olduğum için bilirim, kışları hava sıcaklığı 0C dereceye bile inmemiştir uzun yıllar. Kar görmek için Toroslara, yaylalara çıkılır. Biz yıllar önce gazyağı sobası ile ısınırdık. Şimdi artık DG geldi, piyasa ona göre şekilleniyor...
    Yoğuşmalı kombi olmazsa olmaz değil. Performans/fiyat oranı yüksek yoğuşmasız kombiler de var.
    Ferroli domitech 24Kw ile Bosch classic plus 24Kw bence p/f bakımından ilk önerilecek klasik kombiler. Linkleri işte;

Ferroli domitech

Bosch classic plus
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz981

Merhaba arkadaşlar; Beynim sulandı düşünemez oldum ve iyice kararsız kaldım. K.Maraş merkezdeyim. 145mtkare brüt net 120mtkare odalar toplamı 3daireden oluşan 1.kat daireme kombi ve panel radyatör alacağım. h=2,70mt. olmak üzere : misafir odası=26(2petek), oturmaodası=21(2petek) , mutfak=17, yatakodası=17, çocukodası=12, antre=8, banyo=5(h=2.20cm) petek takılabilir metrekareler olup bunun yanında 7mtkare hol,4metrekare kiler, 3mtkarede lv+wc olarak net 120 mtkarelik daireme kaçlık petek ve hangi kombiyi önerirsiniz. aslında niyetim yoğuşmalı ama maliyet önemli. bu dd nitromix eca bosch gibi ürünlerden veya hangi kombiyi tercih etmeliyim. markadan çok ürüne ve servis maliyetine önem veriyorum. dd nitromix 108% diyor ama nasıl bir ürün bilmiyorum. hangisine baksam o benimki iyi diyor diğerlerini karalıyor. sistemi çözdüm, çok şey öğrendim ama marka ve ürün seçiminde takıldım. normal hermetik te alabilirim ama petek te alacağım için uzunlukları iyi hesap edip tasarruf için yoğuşmalıyı tercih edim diyorum... bütçem doğrusu 1500 gibi ha zorlar 1800-ede çıkarım ama 1200de düşürürsem ne ala. toplam masrafım 4500 üstü çıkıyor..kolon,petek,vana,işçilik.. tüm tesisat (borular hariç)
    o yüzden takılıyorum,sadece kombi olsa bu kadar düşünmem. saygılarımla.
    yola buderusla çıkmıştım valliant,bosch,ferroli, eca ,dd ...... inişe geçtim yani.... :)
    daire ısıcamlı, orta yalıtımlı,parkeli,tesiat boruları normal plastik boru. 10yıllık merkezi sistemde kullandık,sonra sistem iptal oldu.boru haricinde tüm tesisat yenilenecek.

maraşta karasal iklim var evde petek boyunu 9mt den aşağı tutmayın
    peteklerin markası demirdöküm plus önceliğiniz olsun
    k.maraş ta hangi markaların servisi var bilmiyorum.120m2 net alana yoğuşmalı kombi olur
    ayrıca geçiş mevsimleri dahil kış mevsimini de sayarsak 1 yılda yanılıyorsam beni düzeltin 6 ay kombi kullanılır
    ama tesisatınız normal boru demişsiniz.bildiğimiz normal boru mu? yoğuşmalı kombi alırsanız ileriye dönuk sorun olabilir.tesisattaki oksijen geçirgenliğinden dolayı,ama bu %100 sorun olur denemez
    böyle bir risk var
    büyük markaların haricinde "buderus,vaillant,viessmann" artık yoğuşmalı ve normal kombiler arasında fiyat farkı azaldı
    ama euro nun yükselişinden sonra kombi fiyatlarından son aylarda artış oldu

normal kombi olarak:bu markaların servisi maraşta varsa tabii
    1000-1200-1300 lira bandında
    ferroli domitech
    bosch classic plus
    immergas eolo star öneririm
    1500lira civarında
    ferroli divatop
    bosch exclusive öneririm

dd nitromix geçen yıl piyasaya çıktı.şimdiye kadar şikayet edene rastlamadım.tercih edilebilir
    1500-1600 lira civarında premix yoğuşmalı,fiyat-performans premix yoğuşmalı bir kombi olan
    ariston clas premium öneririm.yoğuşmalı kombi ile normal kombi arasında %15-20 verim farkı vardır
    %20 sizin için önemliyse yoğuşmalı değilse normal kombi tercih edin..

cevap için teşekkür ederim. evet k.maraşta 6-7 ay garanti soğuk olur ve kullanılır. kasım dan nisan-hatta mayıs 15 e kadar
    alt yapı kollektörlü sistem olup parke ve taban betonu altına gömülü kırmızı ve mavi spiral boruların içerisindeki beyaz renkli kollektörlerle bağlanan borulardan, en kısa mesafeden tek ana kolon 8li kollektör çıkışı ile peteklere bağlanan borulardan ibaret ,tesisat. boru yapısı buşekilde. reklamlarda gördüğümüz kalde su tesisatı boruları gibi 20mm borulardan değil.kangal şeklinde seffaf/beyaz boru.
    immergas kombi yok. hiçte duymadım.
    bosch servis var... ama nasıl bi servis emin değilim.
    şimdi nitromix vaillant bünyesinde üretilmiş ve gerçekten premix yoğuşmalı (ki 444müşteri hizmetleri bunu iddaa ediyor) ise onu yoksa vaillant 242-3 veya 5 yada buderus u52 model düşünüyorum. tercihim yoğuşmalı ama 2000 ve üzerinede çıkamam. ya marka kaliteli,güvenilir,servisi olan normal hermetik yada tatminkar kalitede ve servisi geniş(dd maraşta öyle marka olarak tutuluyor) yoğuşmalı bir ürün.
    ariston iyi gibi ama satıcısı ana bayi tarzında yok,galiba talep olursa getiriyorlar. ferroli satıcıları var ama servis onuda pek duymadım,ferroli modeli yoğuşmalısı da olabilir yaygın italyan olarak..ama genel kabul alman markalar kmaraşta.

petek boylarını odalar için birde sizden öğrenebilirmiyim.
    26+
    22+
    17+
    12+
    8 metrekare odalar =120mtreekare

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz981 -- 29 Eylül 2011; 20:42:18 >
  • 
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.