Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2016. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20142015201620172018
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buderus logomax u072 kombi aldım. Henüz taktıramadım.mevcutta cosa marka termostat kullanıyorum.acaba buderus otm-p modülasyonu termostat alsam tasarrufa faydası olurmu.yoksa on off çalışan cosa ile mi devam etsem.önsrisi olan arkadaşlarımın tavsiyesini almak isterim.
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet sitelerinde gördüm. bikombi.com diye bir siteydi galiba notlarımda detaylı yazıyor. Bana yakın mesafede olduğu için ve nakit almayı düşündüğüm için bu fiyatlara baktım. Sitesinde 2+2 taksit yazıyor. Henüz karar vermediğim için telefon edip görüşmedim. Ancak sitedeki fiyatlar diğer firmalardaki fiyatlardan uygun görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werrol -- 20 Mayıs 2016; 9:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: supersekiz

Arkadaşlar merhaba evimede kullandığım demirdöküm aden modeli cihaz arıza yaptı yetkili servis anakart ve 3 yollu arızalı dediler. Benden 450 Tl talep ettiler bende araştırmalarım sonucunda 6 ay garantılı temiz 2 el kombi buldum 400 tl ye demirdöküm aden sizce mevcut kombiyimi yaptırmalıyım yoksa 2 el ile komplemi değiştirmeliyim.
    http://ikincielkombiklima.com/urun/demirdokum-aden-kombi/

Fiyat çok uygunmuş. Bendeki Bosch kombi arıza yaptı. Anakart değişecek dediler. Sadece anakarta 600TL fiyat verdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: werrol

Arkadaşlar buradan okuyarak ve internetten araştırarak kendimce oluşturduğum liste şu şekilde. 20 gün içinde birini satın almayı düşünüyorum.

*Bosch Condense 2500W 1.900 TL
    *Baymak Brötje Novadense 240 FI 1.850 TL
    *Baymak Duo Tec Premix 24 1.860 TL
    *Termoteknik Logic 1.610 TL
    *Buderus GB062 2.050 TL
    *Ariston Cares Premium 1.650 TL

Ama hangisi olacak henüz karar veremedim. Garanti süreleri, servis gibi durumları inceledikten sonra son bir elemeden geçireceğim.

Ben , Baymak Brötje Novadense 240 FI modelini taksitle 1970 TL'ye buldum ve aldım, siz nerden 1850 TL buldunuz?
  • Antalya'da yaklaşık kullanım alanı 100 m2 olan evimiz Güney Doğu Kuzey cepheli olup genelde sıcak olmakta. Evde gündüzleri kimse olmuyor. Tesisatı komple yeni yaptıracağım. Genel olarak;

Viessmann Vitodense 50 W Yoğuşmalı Kombi
    • Demirdöküm Plus Panel Radyatör 6.9 mtül
    Petek Detayları ; Mutfak 600&800_Çocuk Odası 600&1000_Salon 600&1000 2 adet_Yatak Odası 600&800_600&500
    Giyinme Odası 600&1000_Koridor 600&800
    • 5*11 Düz Beyaz Havlupan (Banyo)
    • Danfoss RA2000 gaz sensörlü marka Termostatik vana 5 adet
    32'lik boru ile hat başlayacak, son peteğe doğru daralacak.

Sorularım şöyle : 1. 1000'lik petekleri çapraz mı bağlatmalıyım?
    2.Kombi'yi yoğuşmalı alma diyorlar. Burada iklim itibari ile 50 C çalışacak ve yoğuşmaya geçmez deniyor.
    3.Önerileriniz varsa alabilirmiyim.

Çok teşekkürler...

• trabzonda yaşıyorum doğalgaz yeni geldi bulunduğum semte, bina yeni ve montalamalı son kat ev 135 m2 kuzeye bakıyor kuzeye bakan tarafta misafir odası ve mutfak balkonları aynı ve bende cam balkon ile kapattım

buderus gb062 model taktırdık petek boyu 7 m civarında aslında gb072 modeli taktırmak istedim mühendis gerek yok fazladan para vermene dedi ve 062 modeli karar kıldık iyimi yaptık kötümü yaptık konu hakkında yardımcı olabilirminiz buderus gb 062 nasıl cihaz?
  • teoaltay6707 T kullanıcısına yanıt
    1 m'lik peteklerinizi çapraz bağlatmanıza gerek yok.

Yoğuşmalı kombi için, yoğuşmaya geçmez cümlesi saçma bir ibaredir.Her sıcaklıkta yoğuşma yapar fakat 55 derece üstü verim düşer.En verimli olduğu aralıklar 30-50 civarıdır.Sizin kombi 50 derecede çalışacaksa kesinlikle yoğuşmalı alın.

Öneri olarak, borularınızı Dizayn Hi-Tech Oksi Plus tercih etmenizi tavsiye edebilirim.Ortadan alüminyum folyolu bu boruda sisteme oksijen girme oranı çok düşüktür.Böylece petekleriniz içten paslanmaz, yosun tutmaz, su çamurlaşmaz.Daha doğrusu bu süre çok daha uzun sürer.Dolayısıyla daha sağlıklı, ekonomik ısınma olur ve kombiniz arızalardan korunmuş olur.

Kombi altı vana ve filtrelerinizi de tam geçişli metal tercih etmenizi tavsiye ederim.Plastiğe göre daha geniştir ısınmada ve faturada yararınıza olur, kombi daha sağlıklı çalışır.Daha çıkışta suyu dar plastik filtre ve ve vanalarla boğmak doğru değildir.Kombi çıkışında mümkün olduğunca az dirsek kullanın.Hatta düz inse daha iyi olur.

Tesisat zemin altı olacaksa dirseklerin 45'lik olması, suyun daha rahat dolaşmasına yardımcı olur.90'lık dirsekler ister istemez suyun hızını düşürür.

Son olarak 32'lik tesisatın en az yarısına kadar giderse iyi olur.Sonra 25'liğe düşersiniz, fakat 20'liğe düşmeyin.

• Merhabalar. Yeni evimize kombi alacağız ev brüt 150 m² tamamen ısı yalıtımlı ve kuzey cepheli giriş kat ve yerden ısıtmalı.

Benim almayı düşündüklerim:

Logamax plus GB072

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

RC20RF KABLOSUZ ODA TERMOSTATI

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Fikir verebilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• Selamlar.
    Buderus logomax u072 kombi aldım ama garanti onaylatmayacağım.bu nedenle açılışı kendim yaptım.sorum şu. İlk kurulumda fan ayarı istiyor.baca tipine ve uzunluğuna göre.orjinal baca kullanacağım tabloda 3 tip baca bağlantı sekline göre kademe ayarı yazmış.orjinal baca konsantrik olarak mı geciyor. Bilgisi olan var ise yardımcı cı olursa sevinirim.

• Herkese selam 200 metrekare ev alıyorum 4+1 ilk kat. Yoğuşmalı fiyat performans ürünü kombi tavsiyesi bekliyorum.

• máwci kullanıcısına yanıt
    Baymak Duo Tec 33 kw olabilir.

• İlk defa bir konuyu okumadan tavsiye istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.135 metrekare net alan son kat bir dairede yoğuşmalı bir kombi alacağız bütçe olarak maximum 2000 civarı düşünüyoruz alabileceğimiz en iyi kombi nedir=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 3 Haziran 2016; 1:53:05 >
  • İnternetteki satıcılardan hocam ancak kredi kartı tek çekim fiyatı o şekildeydi. Taksitle aldığınız fiyat normal. Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

İlk defa bir konuyu okumadan tavsiye istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.135 metrekare net alan son kat bir dairede yoğuşmalı bir kombi alacağız bütçe olarak maximum 2000 civarı düşünüyoruz alabileceğimiz en iyi kombi nedir=

Noktası virgülüne kadar aynı durumdayim. Sadece benim daire ara kat. Güzel yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen

• Demirdöküm nitromix p24 alıcaz biz raz araştırdım servisi burda daha iyi o yüzden bunu tercih ettik yoksa aristonuda beğenmiştik ama servisi iyi değilmiş kombinin yorumlarıda iyi araştırdığım kadarı ile

• Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da, 75 m2, 2 oda 1 salon, kuzey cephe, 4 katlı binanın 3. katında oturuyoruz. Binada dış cephe izolasyonu yok, evin içinde yerler parke.

Doğalgaz tesisatını yeni döşettirdik, petek boyu 6 mt. olacak gibi. Herşey dahil bütçe 2000 TL nasıl bir kombi almalıyım yoğuşmalımı yoksa hermetik mi tavsiyeleriniz nelerdir arkadaşlar? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • Arkadaşlar,

eve doğalgaz dönüşümü için usta çağırdık fiyat almak için bizim aklımızda buderus gb-062 vardı ancak usta bize ısrarla demirdöküm nitromix p 24 ü tavsiye etti,kendini kanıtlamış arıza oranı düşük bir cihaz sorunsuz kullanırsınız dedi.Açıkçası ikilemde kaldık bayağı sizin tavsiyeleriniz ne yönde olur?

Ev,Ankara'da doğu-batı cepheli,yalıtımlı ara kat 135 m2
  • kolay gelsin arkadaşlar,

yeni bir daire aldım hayırlısıyla. kombi taktıracağım. daire 80 m2 neti 75 m2. kuzey tarafında kalıyor daire. 2+1 hermetik kombi taktırmak istiyorum. kombinin yeri mutfakta. uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir kombi var mı? yardımcı olabilir misiniz?? daire 1.katta altında daire yok bodrum kat olarak kullanılıyor.
    hayırlı ramazanlar.
  • @ THEATTRE35

hocam merhaba;

antalya'da 130/135 m2 evim için doğalgaz tesisatı kurdurcağım.

aşağıda evin genel özelliklerini görebilirsiniz. rica etsem buna uygun kombi, petek ve varsa dikkat edilmesi gereken montaj incelikleri hakkında yardımcı olabilir misiniz?

ev 3+1 ayrıca mutfak, banyo ve bir misafir tuvaleti.

8 katlı binanın 3. katı ve yıldız blok olduğu için tüm cepheleri görüyor. pencere ve balkon kapıları pvc ve çift cam. ayrıca tüm pencerelerde panjur mevcut. tavan yüksekliği 2.70m. binada mantolama YOK.

üst katımında doğalgaz alacağını biliyorum. alt katımda kiracı oturduğu için muhtemelen doğalgaz kullanılmayacak.

kafamdaki markalar; wiessman, vailant, buderus ve bosch. yoğuşmalı olmasını istiyorum ve bütçem 6bin tl civarı.

ancak netten biraz araştırdığımda aynı markanın yoğuşmalı cihazları arasında bile 2 katına kadar çıkan fiyat farkları olduğunu görüyorum.

verdiğim bütçeyi aşmayacak ve ilgili markalar içerisinden benim işimi görebilecek alternatifler hakkında yardımca olabilirseniz sevinirim.

şimdiden teşekkürler / taner

• Selamlar,

Yoğuşmalı kombi önerebilir misiniz.

160 m2 dublex (120 + 40 + 80m2 teras)
    11 metre petek uzunluğu
    Sabah ve akşam güneşini alıyor

Tşkler.
  • 
Sayfa: önceki 20142015201620172018
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.