Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (2014. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.240
Cevap
277
Favori
4.325.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20122013201420152016
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba ev sahibi buderus gb 012 takalım diyor kombi için sizin dediğinize göre yarı yoğuşmalı bu kombi ve eski teknoloji yerine tavsiye edeceğiniz başka kombi Varmı evde şu anda 6,2 mt petek var ve ilerde petek uzatacakmış kendisi kombi için 2000₺ fiyat aldık montajı yapacak adamdan bu arada Ankara'da başkentgaz yetkili bayisi
  • murat2580 M kullanıcısına yanıt
    Petek metrajını büyütecekse yarı yoğuşmalı mantıklı değil tam yoğuşmalı al kesinlikle yarı yoğuşmalı da fatura çok gelir hocam bu arada makina mühendisiyim bu işle uğraşıyorum
  • kartal_.1987 kullanıcısına yanıt
    Viessmann Vaillant alabilirsen al yoksa da buderus al hocam
  • mdiler27 kullanıcısına yanıt
    tavsiyeniz nedir peki makina olarak ev sahibinin fikri ( bir üst kattaki yönetici kullanıyormuş ve memnunmuş diye duymuş) buderus gb 012
    Buderus alacaksanız ve sonradan petek de uzatacaklarsa, Premix Yoğuşmalı Buderus GB062 alın derim.

• İstanbul da giriş kat 85m2 daire için 1200tl civarlarında hangi kombiyi tavsiye edersiniz? teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya hakan -- 8 Mayıs 2016; 20:39:38 >
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    merhaba kusura bakmayın aynı soru gibi olacak ama buderus gb012 için tesisatı kuracak firma herşey dahil kombi için 2000tl fiyat verdi malzeme 400tl işçilik 400tl proje içinse 300tl toplamda 3100tl istedi kombi için son karar ne olmalı ev sahibine biraz daha ileriye dönük biraz daha fiyat çıkarak ne tavsiye etmeliyim pazartesi netleşecek çünkü
    Hocam dediğim gibi Buderus olacaksa GB062 olsun.

Ama sizin orda bu işler biraz pahalı galiba, ya da siz fahiş fiyatlı bir yere denk geldiniz.400 tl malzeme neymiş çok merak ettim.Kombiyi bağladıkları plastik takım 30 lira anca eder.Full bakır boru metal vana ve filtre yapsalar yine o kadar tutmaz.400 tl montaj da çok ayrıca.

Ekleme: Şu linkteki fiyatlara bakın, daha 2 ay önce sizden 550 tl düşük fiyat almışlar Ankara'da.Proje, baca uzatması, eski kombi sökme işçiliği dahil

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114513461&p=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEATTRE35 -- 8 Mayıs 2016; 18:47:04 >
  • THEATTRE35 T kullanıcısına yanıt
    buderus olmazsa ne olabilir ???
    merkezi sistemden bireysel kombiye döndüğü için kapı girişinden mutfaktaki duvara kadar yaklaşık 7mt çift boru çekilecek tesisat için ve kombiye gaz çekilecek 7mt ve baca uzantısı ankarada malesef pek tanıdık olmadığı için piyasadan araştırıyorum ayrıca bu fiyatı veren karşı komşu kendisi montaj ve satış yapıyormuş ayrıca başkent gaz yetkili bayısıymiş ankarada tavsiye edeceginiz birileri varsa sevinirim
    Maalesef İzmir'de yaşıyorum hocam, Ankara'da kimseyi tanımıyorum ama linkteki arkadaşa o fiyatı nerden aldığını sorabilirsiniz.Gerçi boru işi varsa belki benzer fiyat verirler yine.Malzeme yine 400 tl kesinlikle tutmaz ama kendince karını ekliyor demekki.

Buderus olmazsa neredeyse tüm Premix Yoğuşmalı kombiler olur hocam.Hepsinin performansları yakındır.

Bosch Condense 2500w (GB062 ile sıcak su kapasitesi hariç aynıdır.)
    Baymak Duo Tec/ Baymak Falke Condense
    Ariston Genus Premium Evo
    İmmergas Premix Modelleri.
    İmmergas üretimi 7 yıl garantili Alpha Eco 28
    Demirdöküm Nitromix
    ECA Confeo Premix (Sesli çalışır evin içinde olmaz.)

Bütçe iyiyse:

Buderus GB 072
    Vaillant 286 hatta 296
    Viessmann Vitodens 50

Tabi fiyatları gibi parça ve servis hizmetleri de pahalıdır o ayrı.

• kaya hakan K kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz daha ekleyip Bosch Class 6000w ve ya Alpha CB 24 TF almanızı tavsiye ederim.

• Cevap için teşekkür ederim ama bahsettiğim rakam (1200) bizim çıkabileceğimiz maksimum rakam daha makul fiyatlı tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya hakan -- 8 Mayıs 2016; 22:31:58 >
    yarı yoğuşmalı iyidir ama yüzde 102 verimle çalışır tam yoğuşmalı da yüzde 106 verimle çalışır benim tavsiyem viessman vaillant daha düşük bütçeli derseniz ariston demirdöküm eca derim
    ev sahibi kendinide düşündüğü için kombi olayına sıcak bakıyor gb012 için 2000tl fiyat aldık ve gb062 arasında 200tl fark var nette gördüğüm kadarıyla ve bu farkı olumlu karşılar ama vaillant ve viessmann için sanırım fark 500tl gibi olacak o biraz zorlayabilir veya bu markalarda 2300tl gibi bir model varsa olabilir
    sen hocam tam yoğuşmalı aldırda bunu aldır ama sana tavsiyem servis olayınıda göz önünde bulundur
  • kaya hakan K kullanıcısına yanıt
    Termoteknik Lotus ingiliz malı,
    İmmergas eolo star İtalyan malı.

Lotusu çok kullanan yok, pek bilgim yok, sağlamdır diye tahmin ediyorum ama yakıtını bilmiyorum.
    İmmergas için kullanıcı yorumu bulabilirsiniz sanırım.

direk model yazabilir misiniz ben baktım şimdi akakçe sitesinden vaillant için 286 için 2400 296 için 2600 gibi rakamlar çıktı viessmann 50w için 2220 gibi bir rakam çıktı gb 062 için 2050tl çıktı ankarada olduğum için servis sıkıntısı çekeceğimi sanmıyorum
  • Petek kaç metreydi sizde

Petekleriniz 9 metreyi geçmeyecekse, Vaillant'ın en ucuz yoğuşmalısı 236 modeli.İstanbulbilişim nakit fiyatı 2357 tl.Ortalama piyasa fiyatı 2500 tl.

• 
Sayfa: önceki 20122013201420152016
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.