Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1635. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16331634163516361637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merkezi kömürlü sistemden bireysel kombili sisteme geçiş yapacağım,
    - Bina 7 katlı ben 3. kattayım,
    - Dış cephe ısı yalıtımı yapıldı
    - Ev 120-130 metre kare
    - 8 Mt petek boyu var

kombiyi şu an mevcut tesisatı kullanarak bağlatacağım.

- Eski (6 senelik bina) tesisatı kullanmam sorun olur mu?
    - Hangi kombiyi tercih etmeliyim.
    - Eski tesisata ilave yapmam gereken neler vardır.

şu an forumu en baştan incelemeye başladım, ancak 2006 yılına ait mesajlar olduğu için marka ve modeller değişmiştir diye düşünüyorum, mesela WIESSMANN VİTOPEND 200 önerilmiş, şu an bu kombiye eş değer hangi kombi önerirsiniz.
    forumu incelemeye devam ediyorum, ancak forum çok uzun olduğu için çok zamanımı alacaktır, işin uzmanı arkadaşlardan fikirlerini rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

Merhaba,
    Merkezi kömürlü sistemden bireysel kombili sisteme geçiş yapacağım,
    - Bina 7 katlı ben 3. kattayım,
    - Dış cephe ısı yalıtımı yapıldı
    - Ev 120-130 metre kare
    - 8 Mt petek boyu var

kombiyi şu an mevcut tesisatı kullanarak bağlatacağım.

- Eski (6 senelik bina) tesisatı kullanmam sorun olur mu?
    - Hangi kombiyi tercih etmeliyim.
    - Eski tesisata ilave yapmam gereken neler vardır.

şu an forumu en baştan incelemeye başladım, ancak 2006 yılına ait mesajlar olduğu için marka ve modeller değişmiştir diye düşünüyorum, mesela WIESSMANN VİTOPEND 200 önerilmiş, şu an bu kombiye eş değer hangi kombi önerirsiniz.
    forumu incelemeye devam ediyorum, ancak forum çok uzun olduğu için çok zamanımı alacaktır, işin uzmanı arkadaşlardan fikirlerini rica ediyorum.

bu arada yaşadığım şehir Zonguldak.

• zvonimir kullanıcısına yanıt
    Bosch Classic Condense yeter size.
    Petekleri bi kere güzelce yıkatın.
    Tesisat değişecek ; sıcak soğuk su hattı çekilecek.
    Peteklere dağıtım yapılan ilk noktadan kombiye süpürgelik üstü hat çekilecek o kadar.
  • Arkadaslar merhaba sizden kombi hakkında önerilerinizi bekliyorum.
    1-D.döküm nitromix p24
    2-Baymak dua tec
    3-Baymak falke condes (baymak ın bu iki modeli arasında ne gibi bi fark var artı ve eksi yönleri varmı)

7.5 metre petek boyu var ev dıstan izolasyonlu.
    Degerli yorumlarınız icin simdiden tskler.
  • ademozturk0087 A kullanıcısına yanıt
    Her üç kombide sıkça tavsiye edilen ve ciddi şikayet almamış cihazlardır. DUOTEC ve Falke Condense teknik açıdan birebir aynı cihazdır sadece ön panel farklıdır. Falke Condense ucuz ama garanti süresi düşük, DUOTEC tam tersi daha pahalı ama 7 yıl garanti süresi var.
  • ademozturk0087 A kullanıcısına yanıt
    Buradaki arkadaslar onerileri ve tesisat yaptirdigim dgaz sirketinin tavsiyesi ile eca confeo premix baglattirdim 1 aydir kullaniyorum su an icin bir problem yok.tavsiye edebilirim.sesli calismasindan sikayetler var ama beni sesi okadar rahatsiz etmedi tabi kisiden kisiye degisir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derrreci -- 16 Nisan 2014; 23:25:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar.. Yaklaşık 125m2 ve petek uzunluğu toplam 6.20cm civarında olan evime yeni bir kombi almayı planlıyorum bir kaç gün içinde, daha önce de niyetlenip alamamıştım ama bu sefer kararlıyım artık mevcut kombimiz gittikçe eskimeye başladı dile kolay tam 15 yıl oldu.. Şu an kullandığımız kombinin markası Buderus, alacağım kombinin de Buderus olmasını istiyorum çünkü bu kadar yıl bizi ısıttı ve neredeyse hiç sorun çıkartmadı.. Son yıllarda eskimiş olmanın verdiği ufak tefek pürüzleri saymazsak.. Benim tercih etmek istediğim bir kombi var bunu sizce almalı mıyım yoksa daha farklı seçenekler üzerinde düşünmeli miyim ? Buderus logomax u052 akilli 24000 kcal hermetik kombi. Düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum, fazla vaktim yok. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirr26 -- 17 Nisan 2014; 13:42:51 >
  • kadirr26 K kullanıcısına yanıt
    Bir üst modeli olan U062 tercih edin daha donanımlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Bir üst modeli olan U062 tercih edin daha donanımlıdır.

Peki sizce buderus mu almalıyım ? Alabileceğim en mantıklı seçim hangisi olur marka olarak ?
  • kadirr26 K kullanıcısına yanıt
    Aslında en mantıklısı premix yoğuşmalı hermetik türünden kombi almanız ama evinizin büyüklüğüne göre petek uzunluğu yetersiz gibi duruyor, yinede petekleri uzatmanız mümkünse ve bu uzatmaya bağlı olarak kombi kazan sıcaklığı 55°C ve altında evi ısıtalabilecekse forumda en çok tavsiye edilen Demirdöküm Nitromix, Baymak Falke Condense, Bosch Classic Condense + FR10 oda termostatı ve ECA Confeo Premix arasında seçim yapabilirsiniz veya bütçe sıkıntısı yoksa Buderus Logamax GB072 güzel seçim olur. Peteklerde değişklik düşünmüyorsanız konvansiyonel hermetik kombilerin içinden en çok tavsiye ettiğimiz Ferroli Divatech, Vaillant Turbotec Plus 242-5 ve Buderus U062 arasında seçim yapabilirsiniz.
  • Evim 125 metrekare,yaklaşık 6metre petekboyu var,7katlı binanın en üst katında,güneydoğu cephede,tavanında ki izocamın üstüne kendim birkat daha İzocam döşettim ve kömürlü sistemde bu şekilde ısınıyordu.Şuan kirada ve Kombiye geçilmesi gerekiyormuş şimdi ev sahibi olarak bir sene sonra satacağım bu ev için nasıl bir kombi almamı önerirsiniz ne beni üzsün nede satana kadar kiracımı üzsün doğu karadenizde ev yani eksileri görüyoruz fazlasıyla öneriniz nedir?Birde geçiş bana neye malolur kabaca tahminde bulunursanız sevinirim.Şimdiden cevaplarınız için teşekkürü bir borç bilir saygılar sunarım..
  • enteresavar kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgilere bakılırsa yoğuşmalı kombi için petek çok yetersiz duruyor en azından 2 katına çıkmalı. Kiracıyı ve sizi üzmeyecek konvansiyonel hermetik kombi olarak Ferroli Domiproject tercih edebilirsiniz.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    konvansiyonel ve hermetik olmasının manası ne oluyor yani petek kısa olduğu için illaki konvasyonel ve hernetiki almalıyım?
  • enteresavar kullanıcısına yanıt
    Yoğuşmalı da alabilirsiniz, ama yetersiz petek uzunluğundan dolayı kombi evi ısıtabilmek için muhtemelen 55°C üzerinde bir kazan sıcaklığında çalışmak zorunda kalacak bu da yoğuşma veriminin aşırı derecede düşmesine sebep olacak. Konvansiyonel kombi ise 60°C de en verimli çalışıyor o yüzden size petekleri uzatmayı düşünmüyorsanız konvansiyonel almanızı tavsiye ettim.
  • Yoğuşmalı kombinin tam olarak yoğuşma yapabilmesi için hangi derece aralığında çalışması gerekir?

Bir de bir yoğuşmalı kombinin yoğuşma yapıp yapmadıını test etmenin bir yolu var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basyigit

Yoğuşmalı kombinin tam olarak yoğuşma yapabilmesi için hangi derece aralığında çalışması gerekir?

Bir de bir yoğuşmalı kombinin yoğuşma yapıp yapmadıını test etmenin bir yolu var mıdır?

50-55 derece altında.

yoğuşma giderine bakabilirsiniz.
  • selam arkadaşlar,

1+1 57 m2 bir ev aldım hatayda. normalde termosifon kullanmayı düşünüyordum fakat tesisat çekilmesi gerektiğini öğrenip vazgeçtim termosifondan.
    evde kombi hattı var fakat kombiler pahalı olur düşüncesiyle almak pek istememiştim, zaten memleket kışın bile çok soğuk olmuyor fakat termosifon iptal
    olunca sanırım mecburen kombiye kaldık. kombinin bağlantısı için mutfakta bir köşeden boru çıkarmışlar. evde balkon yok. ısınma olayı sorun olmaz,
    alacağım cihazı sıcak su sağlaması için alacağım. tasarruflu olması önemli.

benim sormak istediğim ani su ısıtıcı taktırıp öyle idare etmemmi mantıklı olur yoksa kombi taktırsam daha mı iyi etmiş olurum? kombide karar kılarsam
    evimin özelliklerine uygun hangi kombiler arasında tercih yapmalıyım?

daha önce kombili bir evde hiç yaşamadım. konuya oldukça yabancıyım.yoğuşmalı-hermetik vs. birçok çeşidi olduğunu görünce kombilerin kafam birhayli karıştı.
    beni ve bütçemi yormayacak önerilerde bulunursanız çok memnun olurum.

şimdiden teşekkürler

• topac31 T kullanıcısına yanıt
    ben size nitromix yoğ.öneririm ancaki masraf yönünden 1 termosifon 350-450 tl arasında iken, kombi ve gaz tesisatı radyatör abonelik en düşük 3500-5000 tl arasında çıkar...
  • hocam teşekkür ederim cevap için. abonelik fiyatlarınıda merak ediyordum zaten sormayı unutmuşum siz cevaplamışsınız. 2 bin lirayı gözden çıkarabilirdim belki ama 5 bin lira beni aşar :)
    ben en iyisi ucuza kaçıp bir şofben taktırayım. tekrar teşekkürler.
  • erkutatakan E kullanıcısına yanıt
    BEN SİZE işçilik ve dizayn dışında hiç bir şeyin önemli olmadığı söyleyeyim, izmirgaza 7 yılda yüzlerce saçma sapan işin fotosunu götürdüm, ben izmirde idare eder dışında iş yapan 5 firma olduğunu bile zannetmiyorum.

burada boruyu toprağa yatırıp sarmaya çalışıyorlar
    deprem vanası 10 cm, 40 cm dolap yapıyorlar
    kombileri balkon ortasına alçak, borular dışarda, kutusu küçüğk ve dandik takıyorlar
    kombi malzemesi diye bi konuyu, dönüş vanasını, basınç kaybını takan yok
    1 yıl öncesine kadar yoğuşmalı kombiyi soğuk iklim için diye anlatan firma %90 dı şimdi %50
    radyatör hesabını cam boyu hesabı zanneden çok

bu ortamda 650 firmanın 500 ü kapanmış, firma ömür ortalaması 3 yıl ama adam 10 yıl garanti veriyor.

bu ortamda bir kombiye 500 tl fazla para harcamak mı alt yapı olayı bakır yaptırmak mı önemli

kombi bakır ile 1000 tl fazlaya çıkıyor ama yakıt ısınma kalitesi ve kombi bakımından 10 mislini kazandırıyor.zaten plastik borudan kaynaklanan arıza 7 yıllara girmiyor, başına gelmeyen bunu bilmez, 23 yıldır işin içindeyim, 18 yıllık en az 1000 kombimiz hala değişmedi çalışıyor, 10 yıl çoğu bakım makım görmedi, ,zmirdede 500 bakır tesisattan 5 tanesi bile kombi arızası yapmadı.

kombiyi en ucuzundan al, işi kim yapacaksa kanserojen olmayan malzemeden yapsın..

saygılar...

• 
Sayfa: önceki 16331634163516361637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.