Şimdi Ara

Dodge Journey RT Alındı.. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
5
Favori
36.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hummer58

Yetkili serviste nasıl dost ediniyoruz ? İncelikleri alabilir miyiz?

Özelden yazıyorum.
  • Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa, lazorotti sende e65 yok muydu?
  • Murat abi w140 noldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa, lazorotti sende e65 yok muydu?

quote:

Orijinalden alıntı: r0x

Murat abi w140 noldu

@Lord

e65 hiç olmadı bende.

@r0x

Şuanlık yalan oldu, ilerleyen zamanlara bakıcaz artık.

• Başganım hayırlı olsun diyelim tekrardan ama senii Mercedes içinde görmek ve o anılarını dinlemek çok daha güzel

Sunroof candır can

Edit: Yorum düzeltmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muharrem.05 -- 5 Şubat 2013; 0:15:28 >
  • Yahu forumdan kimdi e65 alan? Almanyadan türkiyedeki 270bin euroluk arabayı 90 küsür bin euroya almıştı bir iki sene önce. Hatta arabayı almaya galeriye gidip brandasını açarken fotolar falan vardı. Ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • Hayırlı olsun...
    (Doblo otomatik vites mi yapmış yaw ?)
  • quote:

Yahu forumdan kimdi e65 alan? Almanyadan türkiyedeki 270bin euroluk arabayı 90 küsür bin euroya almıştı bir iki sene önce. Hatta arabayı almaya galeriye gidip brandasını açarken fotolar falan vardı. Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ex-Diesel den bahsediyorsunuz sanırım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

quote:

Yahu forumdan kimdi e65 alan? Almanyadan türkiyedeki 270bin euroluk arabayı 90 küsür bin euroya almıştı bir iki sene önce. Hatta arabayı almaya galeriye gidip brandasını açarken fotolar falan vardı. Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Ex-Diesel den bahsediyorsunuz sanırım.

Ha evet o olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Teşekkürler @Mertcan.

@trigovina

Yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi ve ön balata.Bunların hepsi orjinal ve aldığım fiyat 480tl.

Tabi yetkili serviste hemen bir dost edininiz ;)

Turbo hortumu yarılmış 110 tl

Yedek su bidonu çatladı 100 tl

Parçalar TOFAŞ'tan geliyor dostum fiyatları uygun.

140 beygir normal bir kullanıcıya yeter, beygirler ezilmiyor aracın altında zaten 11sn hızlanması 100km ye, 2 tonluk ve bu kadar büyük bir araç için yeterli.

Yanlız ben MegaChip'den yazılım yaptırdım şuan 173 beygir.

Lastikleri 225/55/19R yerine 235/50/19R taktım.

Benim şanzuman sorunlu aldım aracı, kavramalarında sorun oluyor, 3 bin tl civarında masraf oluyor.Dizel otomatiklerin alayında şanzıman sorunları olabilir.Alırken baktırınız.

Yakıt olarak şehir içi(İstanbul) 8-9lt arası değişiyor, çok dur kalk trafikte 10lt ye kadar yükseliyor.Uzun yolda sabit hızlarda 6,2lt kadar düşüyor yakıtı.

Vites geçişleri vs. çok başarılı, yol tutuşu hoşuma gidiyor.

Tam bir beyfendi aracı diyebilirim.

Hocam cevap için teşekkürler..
    Bu araç Türkiye'ye iki farklı donanımda girmiş anladığım kadarıyla.
    RT ve SXT. Bu iki donanımın farkları nedir? Web'te aradım bulamadım.
    Görünüşte deri koltuk farkı var ama detaylı farkların olduğu karşılaştırmayı nereden görebiliriz.
    Link var mı?
    Bir de motor Wolksvagen grubunun 140 hp 2.0 CRD motoru demi?
    Chiptunning uygulaması aracın performansına ve yakıta ne ölçüde katkı sağladı.
    Buna gerek var mı ki?
    Cevaplarsan çok memnun olurum.

Saygılar

• hayırlı olsun

değişik sıradan olmayan araçları görmek güzel oluyor
  • 140 beygir, 310 tork yetiyor mu ki bu arabaya.. amerikanlar bu motoru nasıl koymuş onu da anlamadım ya.. onlar bu kadar küçük motora binmez.. avrupa için mi bunu ürettiler acaba?

ama makine dehşet yaw
  • Her zaman bu tarz tutulmayan, aslında çok kıymetli arabaları alanlara saygı duymuşumdur. Keza alfa 159 da öyle. Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende almak istiyorum resimlerini göremedim bi gösterseniz.
  • ..............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazarotti -- 26 Ekim 2014; 12:35:34 >
  • quote:

Dodge Journey RT Alındı..

Fotoğraflar silinmiş arkadaşlar.

Bu araçlarda tek sorun şanzıman kavraması bozuluyor.Serviste 30binde kavrama bozanı görebilirsiniz.150bin km ye kadar Dodge garanti veriyor yanlız.Servisle kavga gürültü yaptırınız.

Ben kavrama yaptırdım 40bin km önceden yine bozuldu Yılbaşından sonra gidip bi kavga daha ederim heralde.Aracın km 90bini buldu sanırım.

Başka problem yok araçta, taş gibi araç.Şekli güzel dikkat çeker çok.Kimsede yok farkınız olur ;)

140 beygirlik motoru küçümsemeyin kasaya yetiyor, gerçi benim ki yazılımlı.

Hocam benim aracımda da aynı motor var (Sebring 2.0 crd) Yazılımdan sonra kara duman vb. sorunlarla karşılaştınız mı?

• İlk çalışmada atıyor, sonrasında birşey yok üstad.
  • quote:

Askerlik muhabbeti yüzünden uzun süre uzak kaldım forum.Askerlik sürecimde w210 Kompressörü satıp Doblo otomatik almıştık.

Geçen ay babamıza bir araç ararken, Fiat Freemontu inceledim internetten ve ulaşabilip alıcağımız araç Dodge Journeye karar kıldım.

Lütfen tipik DH yorumu olarak gördüğüm, araç elinde kalır, ikinci elde değer kaybeder vs. gibi yorumlarda bulunmayınız.Bulunduğum inşaat sektöründe istediğim aracı değerinde ve üzerinde paraya çevirebilirim.Bu tarz bir araç ararken Captiva ve Nissan qashqai 2'leri inceledim fiyat olarak soğuttu beni.

Gönül ister ki nakit alsaydık da w211 e270cdi fakat, şuan ki durumlar buna imkan vermiyor.

Araç ile geçen hafta memleketimize gittim ve uzun yolda 6.8-7 lt yakıt tüketti.

İstanbul şehir içinde bu rakam 8-9 sırayla 10lt kadar çıkıyor.

Şanzımanı sanırım dsg emin değilim fakat çift kavramalı ve Audi 2.0 dizel motoru mevcutmuş.

Düzde 200 km/hıza kadar çıktım ve düz gidişi gayet stabil.Virajlarıda iyi dönüyor 19' tekerleriyle yığılma yaşanmıyor.

Bu aracı almamızın en büyük etkeni 3 sıra koltuk oluşu.Koltuklar gayet kaliteli ve fonksiyonel.

Aracın heryerinde saklama gözü bulabilirsiniz.Ses sistemi gayet başarılı.6'lı cd mp3 çalar.

Araç Journey'in RT modeli.En dolusu, tabi amerikadakiler hariç.

Arka kısmının kliması fotoğrafdaki gibi arkadan kontrol ediliyor.

Yıllarca MB kullanan babam bile beğendiyse benim yorumum fakir kalır.

[simg]http://b1207.hizliresim.com/z/5/9ccp3.jpg[/simg]

http://b1207.hizliresim.com/z/5/9ccsk.jpg

http://e1207.hizliresim.com/z/5/9cctl.jpg

http://e1207.hizliresim.com/z/5/9cctd.jpg

http://e1207.hizliresim.com/z/5/9cctr.jpg

resimleri düzeltelim bari :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 31 Aralık 2013; 19:56:32 >

• Arkadaşlar merhaba.
    Temiz bir journey arıyorum. Bir de R/T ile SXT farklarını bulabileceğim bir adres önerebilir misiniz
  • RT doludur, çift klima, açılır tavan, deri ve fonksiyonel direksiyon, 3. sıra koltuk, 19' jant vs. gibi donanım farkları mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.