Şimdi Ara

doblo premio 1.6 105

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar abimin aracı doblo premio 1.6 105 lik 54000 km de bakım yapılacak ama ne değişir yağ ne katılır yardımcı olurmusunuz..

• Selam arkadaşlar geçen hafta bende 2014 _ 1,6_105 hb panoroma doblo 60 bin bakımı için teklif aldım .

Bakım 850 tl ( motor yağ + tüm filitreler )

Ek olarak 60 bin bakımına

Fren hidrolik yağ değişimi 200 tl
    Direksiyon hidrolik yağ değişimi 100 tl
    Şanzıman yağ değişimi 200 tl
    V kayışı değişimi 300 tl

Toplamda 1600 tl fiyat verdiler . Ve ortalık karıştı :)

1 - Ben geçen sene 40 bin bakımını garantisi devam etsin diye 900 tl serviste bakım yaptırdım . Bana 60 de gel dediler .
    dedim 10 bin olmasın yok 20 bin (opar yağ ) dediler nitekim 20 bin de oldu .
    DİZEL ARAÇLARDA YAĞ 20 bin gidermi ? piyasa gitmez diyor servis gider diyor . Bu noktada kafam karışık şayet 20 bin gider ise bu gün ben piyasada yağ değiş sem ortalama 300 tl mal oluyor ve 10 bin gidiyor . 20 bin 600 tl yapar . 200 daha veririm . serviste yaparım .

2- Garanti bitti bundan sonra servisle devam etmelimi ? Bu noktadada kafam karışık arkadaşım aracına piyasada yanlış yağ koymuşlar ve turboyu bozmuş .

Yağ olayı basit gibi gözüksede bence teknik bi olay bizim aracın YAĞ modeli nedir mesela kitapcıkta 5w30 yazıyor bu mudur . 5 w 30 sentetik yağ . Çünkü piyasada 70 tl yede yağ var 150 tl yede illaki bi farkı vardır
    Ziraaa Servis Euro 4 de farklı Euro 5 de farklı DPF varsa farklı yoksa farklı dedi bizimi yedi anlamadım . 500 tl kar edicem derken 1 kaç bin km sonra turboyu katalizörü vs . kucaklamayalım 35 ay lık araba sonuçta :)

3- 60 bin bakımının içeriği ben şöför olarak bu yağ ların değiştini ne duydum ne de gördüm anca eksilirse tamamlanır . Ama teknik bi eleman olarak evet bexce değişmeli bir nem den etkileniyor bir çalışmadan biri sıcak soğuktan He ücreeti tartışılır .

4- Servis ücretleri diğer firmalardada böylemi biz fiat yurdun malı diye tercih ettik volkswagen , ford , renualt ?

sizin yorumlarınız nedir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.