Şimdi Ara

DNS'le bile sitelere girilmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Türk.net kullanıcısıyım. Son 2 gündür, daha önce Google DNS kullanarak girebildiğim sitelere artık giremez oldum. Sizde de aynı problem var mı? Şöyle bir ekran almaktayım:

DNS'le bile sitelere girilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SchzophreniC -- 1 Temmuz 2017; 21:47:19 >

• Bende imgur giremiyorum. Yandex DNS ile sorunsuz giriyordum halbuki.
  • Opera kullan
  • son günler bu sorun var malesef
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Bırakın DNS'i VPN'le bile giriş yapamıyorum şuan. Resmen interneti kapattılar.
  • Bende forumdonanımhaber hariç giriş sorunu hiç yaşamadım, yasaklı sitelere ise zenmate ile girerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknolojiveBililisim -- 4 Temmuz 2017; 23:34:33 >
  • DNS bile yasaklı olan tek ülke Türkiye
  • Tcp headerdan basiyorlardir engeli. DNS ile ugasmazlar artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artik dns vpn kapanicak diye duymusdum dogru oluyor herhalde.

• DNS ile vpn nin sadece engel aşmak olduğunu düşünüyorsunuz . Lütfen bu terimlerin ne olduğunu araştırın ondan sonra düşünün.
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Ne diyorsun kardesim sen ben ne demisin sen ne anlamissin artik Turkiyede Vpn Dns Kullanilamicak Denildi bir haber sitesinde bu da dogru olmaya baslamis diyorum

• turkney pişmanlıktır nokta
  • VPN ile hala erişim sağlanabiliyor sitelere. DNS kısmını ise yerel engelleme yöntemi ile aştılar artık, servis sağlayıcılar merkezi engelleme yöntemi yerine yerel engelleme kullanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bağlanılıyor ben Zenmate eklentisi ile bağlanıyordum Superonline fiber kullanıcısıyım 1 aydır çalışmıyor zenmate vs , yolu varsa paylaşın bizde girelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selfservice -- 5 Temmuz 2017; 14:26:46 >
  • DNS Domain Name SYSTEM bunun olmamaması demek artık sitelere forum.donanimhaber.com yazarak erişlemeyecek sadece ip adresi ile erişebilecek demek.

DNS sistemi günümüzde şifreleme kullanmadan çalışır. Servis sağlayıcıları bu açığı kullanarak belli başlı Public DNS sunucularının isteklerini kendilerine basit bir firewall kuralı ile yönlendirebiliyordu.
    Artık bunlarla uğraşmıyorlar çünkü bu hem doğru değil hemde bazen sıkıntı yaratabiliyor. Şimdi daha gelişmiş sistem kullanılıyor. TCP iletişim kurulan her paketin üst bilgisi kontrol ediliyor.
    Bu üst bilgide engelli siteye ayit bir domain var ise direk o paketin sunucudan gelen cevabını kesiyorlar ve bağlantıyı sonlandırıyorlar. Yani Proxy kullanımıda çözüm değil.

VPN Virtual Private Network de ise üst bilgi olarak vpn client ve server arasında ihtiyaç duyulan bilgiler gönderiliyor ve bir tunnel mekanizması kuruluyor. Normalde vpn şirketler arasında yerel ağ hizmetinin taa diğer ofise kadar Cat5 kablo çekilmesin onun yerine internet üzerinden sanal olarak bir sistem oluşturulsun diye kurulmuş bir sistemdir.

Türk Telekom ve birçok servis sağlayıcısı vpn hizmeti vermektedir.

VPN de kullanıcı kısmına tüm internet bağlantılarını bu vpn hattı üzerinden geçir bilgisini ekleyince ve bu sunucu çıkış noktasında engel bulunmayan bir yerde olunca Devletlerin yapıldığı engeller aşılmaktadır. Buda kullanıcılarda VPN = Engel aşma sisitemi olarak aklına yerleşmiştir.

• ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    Dedillerinizi anlafim ve bircok kisi yasak acma olarak biliyor farkindayim ancak benim kasdim artik dns vpn bile olsa site acilmayacak tarzi haberler

Btkninda haberleri vardi

• Sadece turk net kullanıcılarında mı böyle yoksa bütün internet servis sağlayıcılarında da böyle mi?
    Ben de turk net kullanıcısıyım. Artık eskisi gibi google dns, open dns gibi dns ler ile erişimi yasak sitelere girmiyor. Vpn ile giriliyor ama.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • her yere giriyorum sorun yok. istediği gibi yasaklayabilirler.
  • Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Bölgeden bölgeye değişiyor . Bizim burada turknet veya olarak hizmet veriyor ve burası telekomünikasyon cihazları DNS ile değil daha gelişmiş sistemler ile filtreleme yapıyor

• Anladık ki VPN artık bir mecburiyet haline geldi. VPN açık değilken Cine5'i şifreye girmişken izliyormuşum gibi hissediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.