Şimdi Ara

DLSS 2.0, Unreal Engine’e kolayca entegre edilebiliyor, %180’e kadar performans artışı mümkün (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
1.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • amd nin fidelity cas fx olayı bende daha iyi ya. medium ve horizon zero oynarken çok keyif alıyorum

• Ben de ghosting yapıyor dlss cyberpunkta gölge yerlerde falan aşırı kötü duruyor o yüzden kullanmıyorum başka oyunda da denemedim hiç umutlu bakamıyorum böyle haberlere bu yüzden
  • Eğer DLSS gibi teknolojiler olmazsa ilerde 1 fps oyun oynarsınız. Korede şu an 16k tv ler hazır. Kameraların ve kayıt cihazlarının gelişimi bekleniyor. Oyun grafik teknolojisi ekran ve kamera teknolojilerine yetişemez. O cihazlar var olan görüntüyü oynatır fakat oyunlarda ise oyun real time çizilir bu da emek güç ister. Bu yüzden Upscale olayı pc sektörünün kaçamayacağı bir kaderdir. Kim ne derse desin. Native oyun oynama dönemi artık tamamen kapanmıştır. Ray Trace gibi gerçek ışık fizik motorlarıda entegrasyonunu sürdürmektedir. Bu sebeple native oyun oynamak mazide kalan bir olaydır. AMD nin ya nvidia ile ortak çalışması ya da kendi upscale metotlarını güçlendirmesi gerekiyor.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma da sacmalamissin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smalsrol

Kusura bakma da sacmalamissin.

Algılayacak kapasite olmayınca insanlar bazen sıkıntı yaşayabiliyor

Hemen hakarete gec ;) hadi yavrum önce nasıl konusulur onu ögren sonra gel
  • quote:

Hemen hakarete gec ;) hadi yavrum önce nasıl konusulur onu ögren sonra gel

Onca satırı saçmalamak diye değerlendiren sen bana konuşmayı mı öğretiyorsun. Sen önce teknolojinin hangi noktasındayız bunu bir kavra. OK?? 4k panellerin oyun değil tv sektörünün standardı olduğunu gelecek olan 8k ve 16k panellerinde oyun değil TV ve sinema standardı olduğunu anla sonra beni alıntıla ok? Bu panller çıkınca "oyun sektörünün gelişimini bekleyelim" diyen kimse olmayacak. Eğer bu konular hakkında fikrin yoksa bana "saçmalamışsın" gibi ifadeler kullanma. Bak işine gücüne

Yine diyorum sacmaliyorsun. Yazdıklarıni gondermeden once okumani rica ediyorum
  • quote:

Yine diyorum sacmaliyorsun. Yazdıklarıni gondermeden once okumani rica ediyorum

Arkadaş... Bak işine gücüne. yazacak kelimen yoksa eleştirecek konumun da yoktur. Saçmalayan yorum bile yapamayan insanın kim olduğu açıkça belli. Bu şekilde yorum kasarak mesaj sayını arttırıyorsan o senin sorunun ama yazacak bir şeyin yoksa boş yapıyorsun şu anda haberin olsun. Bu da sana bu işlerin ciğerini bilen 36 yaşındaki bir adamın tavsiyesi. Boş yapacağına hiç konuşma daha iyi. Haydi iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 4 Şubat 2021; 21:48:13 >
  • Kayinçomda oynadım goruntu bozuluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    'Native oyun oynama dönemi artik tamamen kapanmistir' Mesela bana bu cumleni destekleyecek bir örnek verir misin ? Steamde hala en cok kullanilan kart 1060, en cok tercih edilen çözünürlük 1080p. Daha 2k bile tam anlamiyla yayginlasmadi, 4k oynayanlar azinlikta, 8k oyunculuk yok bile. Ray tracing su anki teknoloji ile native çözünürlükde calismasi imkansiz, ama bu demek degil ki bu sekilde kalacak. 16k tv ciksin , isterse 32k tv ciksin, ekstreme orneklerle piyasa gerçekleri karsilasfiramazsin. Ekran kartlari son 2 senese neredeyse 2 kat performans artisi sagladi, bir 2 sene sonra native 8k oyunculuk uzak degil, kaldi ki 3090 Doom gibi oyunları 8k native de acabiliyor ;)
    Ayrica Desktopini Tv ye baglayip kullanan insan sayisi kac bana bunun oranini söyleyebilir misin ? Suan en yaygın oyuncu monitorleri 4k 60 fps ya da 2k 144 hz . Piyasa gercekleri bunlar ;)
  • Konsollarda kullanılan RDNA GPUlar için bu yada benzeri teknoloji oturursa cok iyi olur, örneğin xbox series için 540p oyun yapılım 1080p upscale edilebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yerdavader -- 4 Şubat 2021; 22:14:13 >
  • quote:

Ayrica Desktopini Tv ye baglayip kullanan insan sayisi kac bana bunun oranini söyleyebilir misin ? Suan en yaygın oyuncu monitorleri 4k 60 fps ya da 2k 144 hz . Piyasa gercekleri bunlar ;)

Doom dediğin oyun sınıfına giriyor mu? Sıradan bir kartla 200 fps aldığın bir oyun o günün teknolojisini temsil ediyor mu? Sen o monitöründeki 4k panel teknolojisini neye göre aldın peki? piyasadaki Tv lere göre. Yeni çıkacak olan 8k tv ler de aynı şekilde pc dünyasına 8k monitör olarak girecek sen 8k da native oyun oynayabileceğini düşünüyor musun? Bunun hayalini kuran bir sürü adam var. Bende böyle bir hayal gerçekleşmeyecek diyorum. Oynadığınız çöp oyunlar 2013 yılında çıkan konsolun yapısına göre yazıldı. Fifa 21 ve nba 21 pc ye çıkmadı bile pc gereksinimleri çok yüksek yazılacak diye. Oyuncular olarak kendinize gelin artık. Aradaki farkı görüyor musun? Kaç tane adam 1080p de bile bu oyunları native oynayabilecek?

• Dns ne
  • quote:

DLSS upscaling teknolojisi kısacası, 1080p de render alıp 4k da gösteriyor. Asla ve asla native görüntü kalitesinde olamaz, en azından şuanki haliyle ;)

Hiç bir zaman gerçek native'e ulaşamayacak. Ancak elinize büyüteç alıp monitördeki piksellere tek tek bakmadan native DLSS farkını anlayamıyorsanız zaten native kadar iyi olmasına gerek yok demektir. Nvidia ne kadar karaktersiz bir şirket olursa olsun DLSS son zamanlarda çıkan en başarılı teknolojilerden biri.

• The Imp kullanıcısına yanıt
    Hocam büyük Tv de farki anlamazsin ama 27 inc monitörlerin ppi degeri cok dusuk, normalde bile hafif yakin otur monitördeki pikselleri sayiyorsun. 2 metre öteden oynuyorsan ve native ile dlss i yan yana koyup karşılaştırma yapacak ortamin yoksa belki cok farketmessin ama yakindan bariz belli oluyor. Rtx 2000 serisi kullandim, acayip noise ve blur oluyor. Sirf aaa bak fps artıyor demekse olay, bütün ayarlari lowa çekelim 3 metre öteden oyun oynayalim o zaman farketmeyiz ne de olsa
  • smalsrol S kullanıcısına yanıt

Hocam bende de 1070 var 2k da low da 40 45 fps arası gidip geliyor oyun siz nasıl ultrada 60 fps aldınız

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    DLSS versiyonlarına göre değişiyor o. Bazı oyunlarda ilk çıkan DLSS 1.0 var, bazılarında en son versiyon DLSS 2.1 var. DLSS 2.1 Quality modunda bırakın düşürmeyi, kaliteyi arttırıyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.