Şimdi Ara

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC - SPARK + Go Pro - Aerial Photography (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.303
Cevap
36
Favori
75.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Malesef bu hale gelmesine yine bu işi ticarileştirmeye çalışan gözünü para hırsı bürümüş hobi grubu yöneticisi getirdi.

Mesela ticari uçuş için eğitim var, ama bu ticari sertifika ile bile izin alamıyorsun. Dünya kadar para veren insan verdiği ile kaldı.

Aslında basit örnekler var çözüm için, Dubai’de bile bir akıllı telefon uygulamasından sadece uçtuğun yeri işaretleyip uçabiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    DJI Turkiye grubundan mı bahsediyorsunuz? Fantastik yer valla. Ticarete çok vuruluyor gördüğüm kadarıyla.

İzin sistemi yerine beyan sistemi gerekiyor. Kesinlikle yasak yerleri zaten DJI ile işbirliği içerisinde App üzerinden engelleyeceksin, kalanları içinde uçuş yapacak hobici sisteme gerekli bilgileri gönderecek sadece.

Nerde bizde o gelişmişlik..
  • Chronotide kullanıcısına yanıt
    Dji Türkiye iyidir en azından herkes yardımcı olmaya çalışır, dediğim grup DroneTürk

Aslında zaten DJI’da yasaklı bölgeler var ancak problem olan bizim insanlarımız, hobiyi silahlı saldırı yada evleri gözetleme taciz olarak görüyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Chronotide

Kanunların aptalca olmasından dolayı kanunsuz takılıyor yani drone operatörlerinin %90'ı? İzin almaya kalksan haftalar sürüyor ve çoğunlukla red. Saçmalığa bak hobi bu ya. Silahını alıp hayvan vurmaya gidene bu kadar işkence yapmıyorlar..
    ne güzelde yazmışsınız.. ruhsatsız tüfekle binlerce kişi yollarda ve bu tufeklerin satımı için drone satışı kadar zorluk yok.. adam yolda giderken ateş açıyor takip eden yok ama dronela uçunca herkes ahlak bekçisi kesiliyor.. güzel tespit beğen butonu olsa basıcam ama yok :)

buda benim son uçuş

uçuş esnasında aplikasyon hata verip kapadı aman Allahım :) ne telaşdı nese problem olmadı..

ekleme : ben hem hava durumunu hemde yasak bölgelerin kontrolü için UAV Forecast kullanıyorum. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 6 Kasım 2018; 11:6:51 >

• sparkımla çektiğim foto ve videolarım için olumlu ve olumsuz her türlü yoruma açığım:)https://www.instagram.com/drone_drone_23/
  • Selam arkadaşlar...İlk heves aldık bir iki kullandık ama zamansızlıktan vs pek yüzüne bakamıyoruz...Kaç keredir yanımıza alıp çalışmadan geri getiririyoruz...mavic air var bizde 3 de pilimiz var...Şimdi sorum şu 15 günde bir falan hadi uçurayım diyorum pil üstündeki düğmeye basınca 2 ışık gösteriyor piller...haliyle dolduruyoruz...Sormak istediğim pilin ömrü için hangisi faydalı?Dolu bırakmak mı boş bırakmak mı?Mesela 3 ay uçurmayacağız havalar bozuyor belki 5 ay...pilleri ayda bir veya 15 günde bir doldurup mu saklayalım ya da var mı yapacağımız özel bir durum...cevaplar için teşekkürler...
  • https://www.facebook.com/groups/djiinspire1turkey/permalink/1962469613832000/

Eğer ki rogue bi uçuşsa bunun gibi insanlar yüzünden drone yasaları çok sıkı, bu yüzden SHGM her talebe red basıyor. İnsanlar birde tebrik ediyor. Ülkecek problemliyiz. Başkaları için hobiyi çileye çeviriyorlar..
  • cancanax C kullanıcısına yanıt
    %50 pil göstergesi olduğunda kaldırabilirsiniz cihazınızı dolaba. Ayda bir defa fulleyip tekrar %40-50 seviyelerine indirip kaldırabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-sniper-_ -- 12 Kasım 2018; 9:10:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mavic 2 zoom var bende. gimbal koruyucusunu çıkarmadan 1 dakika kadar uçurmuş oldum, bir sıkıntı olur mu ?
  • elestirmen E kullanıcısına yanıt
    Hiçbirşey olmaz. Ancak birkez daha tekrarlamayın. Sıkışma algıladığında motoru doğrudan boşa alıyor olsa da anlık bir aşırı yüklenme motorun yanmasına dahi neden olabilir.

• cancanax C kullanıcısına yanıt
    Kendi deşarj olacaktır hocam, hiçbirşey yapmanıza gerek yok. Eskiden piller deşarj olmadığı için pil yarıya gelene kadar kullanır kaldırırdık. Pil zarar görmesin diye de 20-30 günde bir fulleyip tekrar yarıya gelene kadar kullanıp kaldırırdık. Şimdi bu işlemlere gerek yok. Ancak 40 günden fazla hareketsiz kalmasını tavsiye etmem. 30 günde bir küçük uçuşlar da olsa yapmanız faydalı olur.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Drone açılırken gimbal'ın yaptığı hareket engellenince problem çıkarabilir?

M2Proda 2. uçuşumda kapağı çıkarmadan açmışım cihazı, gimbal overload hatası vermişti.
  • Merhaba

Gecen hafta efsane cumadan bende bir drone aldim. Mavic air aldim. Sivil havacilik sitesine baktigimda 500gr altinin kayit yaptirma isleminin olmadigini okudum. Ucma izin kismina girdigimde de nerede ucurulacak kismi var. Ama belli yerlde degil de hobi amacli yasak olmayan yerlerde ucurmak istemekteyim. Ucus izni ya da kayit yaptirma mecburiyetim var mi? Sikinti cekmek istemiyorum.

• Yilin son gununden

https://www.instagram.com/dronoria/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukisin -- 2 Ocak 2019; 10:59:3 >
  • sparkı en ekonomik nereden alabilirim
  • Merhabalar konu eski ama benim bütçe dji phantom 1 e yetiyor yıl 2020 alınır mı sizce ? Bir de phantom bire go pro harici kamera takılıyor mu ?

• Mavic Air 2 duyuruldu.

https://www.sonteknoloji.net/drone/mavic-air-2-duyuruldu/

• İlk drone' umu bende sipariş ettim, ustalaşana kadar bunu, sonra air veya pro' ya geçerim diye düşünüyorum.

Cihaz gelince yapmam gereken ayar vs var mı, sanırım compass ve imu yapılacak, uygulama kurulumu, eşleştirme vs
  • Rwenzori kullanıcısına yanıt
    Hangi modeli aldınız?

• ilker_kiran kullanıcısına yanıt
    Mavic Mini aldım hocam, air alacaktım ama almayın dedi herkes, uçağa ve kumandaya hakim olduktan sonra mavic 2 pro istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.