Şimdi Ara

DJI PHANTOM - INSPIRE - MAVIC - SPARK + Go Pro - Aerial Photography (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.303
Cevap
36
Favori
75.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokcergokce

Arkadaşlar merhaba,

Ben de spark ile aranıza katıldım:) Spark sahiplerine bir sorum var. Cihazı 2.4 ghz bandında çalıştırabilen var mı? 5.8 ghz'de çalışınca menzil çok düşük oluyor, hemen transmisyon uyarıları vermeye başlıyor ve sinyal kaybı yaşanıyor. 2.4'te çalıştırabilirsem çok daha uzun mesafelerde sinyal kayıpsız gidebileceğini biliyorum.
    Fakat 2.4'e geçince bu sefer uzaktan kumanda ile telefon arasını 5.8'e çeviriyor. Telefonda 5.8 ghz desteklemediği için kumandaya bağlanamıyor.(s7 edge)
    otg kablosu denedim bu kezde cihazın mesafe bilgileri, batarya bilgisi vs telefona gelmiyor.

Bana bir yol gösterebilecek var mı? :) Drone 2.4 ghz ayarlıyken, telefonundan uzaktan kumandaya bağlanabilen ya da otg kablosu ile sorunsuz kullanabilen varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Herkese iyi uçuşlar.

Uzun mesafe icin dji go'nun fcc modlu apk'sini yuklemeniz gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• coaxem kullanıcısına yanıt
    drone ülkeye girmeden önce kayıt yaptırılmış olması gerekiyor diye biliyorum. kayıt belgesi ile gümrükten alıyorsunuz yoksa sıkıntı çıkabiliyor...
  • s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    İşte duyurudaki gibi “Seri Nosu” alınması gerekiyor yoksa seri no olmadan kayıt yaptıramazsınız.

• gokcergokce G kullanıcısına yanıt
    eğer spark'da sisytem farklı değilse dji ürünlerinde kumanda 5.8 ghz kamera 2.4ghz frekansında çalışır, kamera sisteminin 2.4 ghz olmasının sebebi telefon ile bağlantı kurması. daha önce hem cihaz hem kamerayı 2.4ghz bandında kullanan kişiler cihazın ya kumanda ya da kamera sorunu verdiğini beyan etmişlerdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

İşte duyurudaki gibi “Seri Nosu” alınması gerekiyor yoksa seri no olmadan kayıt yaptıramazsınız.

Hocam shgm ye de baktım ama anlamadım. Şimdi yurtdışı yolcu beraberinde mavic pro alacağım, kayıt için fatura gerekecek onu anladım bunun dışında gerekli olan bir şey var mı? Pilotluk başvurusu nedir ? Ben pilotmuyum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpuli -- 4 Şubat 2018; 22:17:42 >
  • sarpuli kullanıcısına yanıt
    http://iha.shgm.gov.tr ‘den insansız hava aracı kaydı ve iha kullanıcısı (pilotu) kaydı yapmanız gerekir

• quote:

http://iha.shgm.gov.tr ‘den insansız hava aracı kaydı ve iha kullanıcısı (pilotu) kaydı yapmanız gerekir

Kayıt yapınca direk pilot oluyoruz galiba :) Sırf bu tantanadan dolayı mavic air almayı düşünüyorum...
    mavic air veya spark kullansanız bile yasak olan yerlerde ve bölgelerde, bilmediğiniz yerlerde aman uçmayın, çok büyük cezası var

• quote:

mavic air veya spark kullansanız bile yasak olan yerlerde ve bölgelerde, bilmediğiniz yerlerde aman uçmayın, çok büyük cezası var

Ona dikkat ederiz hocam...
    mesela profilinizde istanbul yazıyor. istanbulun tamamında ucuş yasağı var. sakın üsküdar sahilinde uçurayım demeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_demirci_53 -- 6 Şubat 2018; 21:23:6 >
  • s_demirci_53 kullanıcısına yanıt
    İstanbul’ da neredeyse her sahilde uçurdum bir kişi de yasak demedi (DJI Spark)?

Hatta Ukrayna’ da yasak bir anıtın yanında uçurdum görevli geldi oyuncak diyip kısa bir çekim yaptım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

İstanbul’ da neredeyse her sahilde uçurdum bir kişi de yasak demedi (DJI Spark)?

Hatta Ukrayna’ da yasak bir anıtın yanında uçurdum görevli geldi oyuncak diyip kısa bir çekim yaptım.

siz gerçekten şanslısınız ya da dikkat çekmedi yakalanmadınız
    bizde genelde maltepe sahilinde uçurduk, rc onroad pistinde kullanıyorduk genelde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_demirci_53

mesela profilinizde istanbul yazıyor. istanbulun tamamında ucuş yasağı var. sakın üsküdar sahilinde uçurayım demeyin

Ne yapacaz o zaman biz bunu? Birde nerede yasak nerede değil bunun bir haritası falan var mı ?

• Arkadaşlar phantom 2 kullanıcısıyım. cihazın galiba esclerinden biri arızalı. cihazın neresinde arıza var bunu nasıl anlayabilirim? esc'leri tek tek deneme imkanım var mı?
  • DJi , Terör eylemleri endişesi taşındığı için bugün başlayan olimpiyatların yapıldığı şehirleri uçuşa yasakladı. Detayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluewing -- 9 Şubat 2018; 11:33:1 >
  • Mavic profdan mavic aire geçtim ,çok güzel fcc moda alıp bu gün mesafe deniceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cekabu

Arkadaşlar mavic pro gerarbest de indirimde 819 dolara aramex ile 10 güne geliyor ve gümrüğe takılmıyor. Takılsa da en fazla 48 tl çıkıyor.

https://youtu.be/b3ct1v88_uA

Birada önemli olan gönderi için middle east express (aramex) seçmek.
    Link :https://tr.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_468794.html?wid=90&lkid=11811776
    Indirim kupon kodu: RCCOOL1111

Fiyat çok uyguna geliyor. Risk var takılırsa ama en kötü türkiye fiyatına çıkar. Ben sipariş verdim 10 güne geldi. Gümrük de ödemedim.

Hocam merhaba. Siz mavic i kaça mal ettiniz. Birde xiaomi 4k drone alsak gümrüğe takılıyor ve %20 vergi çıktığı söyleniyor bu konu hakkında bilginiz var mı

• duyal D kullanıcısına yanıt
    3300 TL’ye geldi. Şuan gümrük biraz sıkı diye biliyorum. Vergi alırlar. Birde ithal uygunluk belgesi isteyebilirler. Geatbedt gümrük bedelinin yarısını geri ödüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cekabu

3300 TL’ye geldi. Şuan gümrük biraz sıkı diye biliyorum. Vergi alırlar. Birde ithal uygunluk belgesi isteyebilirler. Geatbedt gümrük bedelinin yarısını geri ödüyor.

Çok Fiyat şu anda bulunmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duyal -- 28 Şubat 2018; 17:5:31 >
  • phantom_coal kullanıcısına yanıt
    Ah be hocam. Büyük hata. Evet air pekçok yenilik getiriyor ancak wifi sinyali insanı resmen çıldırtıyor. Sürekli image transmission hatası almam nedeniyle ben iade ettim.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.