Şimdi Ara

Dizüstümün İçini Nasıl Açabilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, dizüstümün ısınmasını engellemek için dizüstümün içini açıp temizlemem lazım, fakat ilk denemem de açamamıştım, vidalarını tam sökemedim ve birkaç tanesi sorun çıkarmıştı yerinden kıpırdamadı. Hatta dizüstünün alt kapağının az kalsın kırıcaktım. Bu yüzden tecrübeli arkadaşlar bana yardım edebilir mi? İnatçı vidalar için ne yapabilirim ve tam olarak dizüstünün alt kapağının nerden çıkacağını bilmiyorum.
    Dizüstü modeli: Packard Bell EasyNote TM85

• ben ilk açma girişimimde tamircilik ettim makinemi :D sende dikkat et o hale gelmesin aynı senin gibi temizlemek istemiştim neyse laptop unun modelini youtube a yaz genelde videoları oluyor orda sökmek için sana yol gösterir vidalar haricinde saglam tırnaklarda olabiliyor bazılarında klavyedeki bir tuşun altında gizli vida oluyor enteresan montajlanmış laptoplar var video bulamazsan pek kurcalama zararlı çakabilirsin .
  • evet aynı sorun benim başımdada var hp pavilion g7 labtobumun fanı aşırı ses çıkartıyor ve hatta bazı online oyunlarda kapanıyor ancak girişimlerim olmasına rağmen içini bir türlü açamadım kırılıp elimde kalacak diye korkuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfonso_

ben ilk açma girişimimde tamircilik ettim makinemi :D sende dikkat et o hale gelmesin aynı senin gibi temizlemek istemiştim neyse laptop unun modelini youtube a yaz genelde videoları oluyor orda sökmek için sana yol gösterir vidalar haricinde saglam tırnaklarda olabiliyor bazılarında klavyedeki bir tuşun altında gizli vida oluyor enteresan montajlanmış laptoplar var video bulamazsan pek kurcalama zararlı çakabilirsin .

Kaybedicek bir şeyim yok 2 tane tuşum kırık zaten. Her modelin bulunuyorsa bir bakim, peki siz hala servise mi veriyorsunuz yoksa kendiniz mi temizliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeseskane

evet aynı sorun benim başımdada var hp pavilion g7 labtobumun fanı aşırı ses çıkartıyor ve hatta bazı online oyunlarda kapanıyor ancak girişimlerim olmasına rağmen içini bir türlü açamadım kırılıp elimde kalacak diye korkuyorum

Ben servise götürmeyi sevmiyorum ilk girişimim de çok yaklaştım ama ''takur tukur'' sesler gelince korktum kapattım.
  • bir kaç video izledim ancak çok zor bir iş yani klavyeyi felan sökmek gerekiyor işlemciye ulaşabilmek için
  • ben pc teknik servisi olarak çalışmıştım zaten ona güvenerek açmak istedim yalnız bizim zamanımızda pek fazla laptop yoktu masa üstü bakardık sadece ilk tecrübem oldu şuan herlaptop u sökebiliyorum bazısı zor bazısı kolay birde kırarsınız dedigim tuşlar dehil kasaya zarar verebilirsiniz
  • quote:

bir kaç video izledim ancak çok zor bir iş yani klavyeyi felan sökmek gerekiyor işlemciye ulaşabilmek için

Sizinki de mi Packard Bell ?
  • hp
  • quote:

ben pc teknik servisi olarak çalışmıştım zaten ona güvenerek açmak istedim yalnız bizim zamanımızda pek fazla laptop yoktu masa üstü bakardık sadece ilk tecrübem oldu şuan herlaptop u sökebiliyorum bazısı zor bazısı kolay birde kırarsınız dedigim tuşlar dehil kasaya zarar verebilirsiniz

Yani bir teknik bilgim olmadan içini açmamın pek mümkünatı olmadığını söylüyorsunuz değil mi?
  • quote:

evet aynı sorun benim başımdada var hp pavilion g7 labtobumun fanı aşırı ses çıkartıyor ve hatta bazı online oyunlarda kapanıyor ancak girişimlerim olmasına rağmen içini bir türlü açamadım kırılıp elimde kalacak diye korkuyorum

https://www.youtube.com/watch?v=UaH4GLDHgms

söküm videosu bu g7 nin izle gözün yemezse elleme telefona filan indirebilirsin videou sökerken sende ordaki adam gibi adım adım yap izleye izleye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gintoki Sakata

quote:

ben pc teknik servisi olarak çalışmıştım zaten ona güvenerek açmak istedim yalnız bizim zamanımızda pek fazla laptop yoktu masa üstü bakardık sadece ilk tecrübem oldu şuan herlaptop u sökebiliyorum bazısı zor bazısı kolay birde kırarsınız dedigim tuşlar dehil kasaya zarar verebilirsiniz

Yani bir teknik bilgim olmadan içini açmamın pek mümkünatı olmadığını söylüyorsunuz değil mi?

laptop unun tam modelini söylermisin

• quote:

hp

Videolarını buldum, maalesef aklıma yattı ve bugün içini açıp temizlicem.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gintoki Sakata

quote:

laptop unun tam modelini söylermisin

Adam videoda ana kartı felan söküyor, benim aklım gider onu yaparken ana karta dokunmadan yapmaya çalışıcam. Bu arada dizüstümün modeli Packard Bell EasyNote TM85.

• vallahi alttaki kapaktan ulaşamıyorsan büyük ihtimal sökecen anakartı fan neyi sogutuyor ekranımı anakartımı anakartı soguttuna göre ana yakın demektir gözün yemiyorsa elleme boş ver konuş bi bilgisayarcı ile uygun fiyata temizlet başın agrımasın
  • quote:

vallahi alttaki kapaktan ulaşamıyorsan büyük ihtimal sökecen anakartı fan neyi sogutuyor ekranımı anakartımı anakartı soguttuna göre ana yakın demektir gözün yemiyorsa elleme boş ver konuş bi bilgisayarcı ile uygun fiyata temizlet başın agrımasın

HP ile nerdeyse birbirine yakın sökülüşü ve HP'yi sökerken çok uğraşıyor adam, sanırım vazgeçtim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.