Şimdi Ara

Dizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
3
Favori
4.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence süre sınırı olur yoksa cihaz ateş topuna döner. Laptopun soğutma sistemi var. Gerçi sony bakır boru ile soğutma sistemi yapmıştı telefonda. Surface tabletleri de düşünürsek bundan 5 yıl sonra falan soğutma sistemli telefonda oynarız anca gta 5 i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vmware veya virtualbox gibi sanal bir sistemle çalışmıyor mu? usb ile falan uğraşmaya gerek kalmaz
  • Kingston 120gb SSD ye kurdum USB 3.0 dan taktim calisti.

Edit : SSD yi bilgisayarıma taktım ve fişek gibi çalıştı.

Arkadaşımın Netbookta da deneyeceğim.

Playstore kurulumu

http://www.xda-developers.com/xda-external-link/how-to-install-remix-os-2-0-on-computer-or-laptop/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1CB9793EF -- 13 Ocak 2016; 13:22:26 >
  • Arkadaşlar bende hometech tablet var.ona kursam sizce nasıl olur.homereck 2 si 1 arada tablet.

• Sonunda aranan kan... Remix OS piyasada ki android emulatörleri bitirir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 13 Ocak 2016; 13:52:02 >
  • benim flash belleğin hızı yetmedi :)

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Bir kaç saat kullandığım kadarıyla deneyimimi paylaşayım. Torrentten sızan sürümü yükledim. Diğerinde play store falan yok. Yüklemek için de hiç uğraşamayacağım açıkçası

Realtek ses ve Killer etherneti doğrudan tanısa da ethernette kopmalar yaşadım. Bunun dışında bazı uygulamalarda sistem reset attı. Sata diskeri sistem açıldıktan sonra da görmedi ama sonradan takılan usb bellekleri tanıdı. Ağ sürücüsüne de ulaştım ama üzerindeki filmleri oynatmadı. Ses var görüntü yok.

Sistemin görsel tasarımı iyi ama sistemin kendisinde fazla olmasa da uygulamalarda dokunmatik ekrana göre tasarlanmanın getirdiği ergonomi sorunları var. Sağ tuş gibi şeylerin işletim sisteminde olsa da uygulamada olmaması bir sorun. Sağ tıkı uzun basmanın yerine getirecek düzenlemeler gelebilir ilerde.

Doğru dürüst tarayıcı bulamadım. Denediğim tarayıcılar içinde en düzgünü Chrome oldu. Onun da varsayılan tarayıcı türünü Desktop yapamadım. Diğerlerinde ya yazılar koca koca oldu. Ya sayfaları yüklemedi. Farklı sekmeler arasında multitasking yok. Youtube da müzik açıp diğer sekmeye geçtiğinizde ses gidiyor. İlerde düzgün bir tarayıcı geliştirilmesi şart.

Sonuç olarak günlük kullanıma uygun olmamasına rağmen iyi olduğunu söyleyebilirim. Mobil cihazların aksine uygulama yerine web sayfaları kullanılacağı için uygulamalardaki sorunlar göz ardı edilebilir diye düşünüyorum. Office, internet tarayıcı, medya oynatıcı, dosya yöneticisi çoğu kişinin ihtiyacını karşılar zaten. Tarayıcıdaki sosyal ağ ve youtube u uygulamalara tercih ederim açıkçası.
  • Windows'un sonu geldi :)

• Tüm portları USB 2.0 olan bilgisayarımda USB 3.0 bellek kullanarak rahatlıkla çalıştırdım. Bilgisayarımın BIOS'unda ki ayarlar biraz daha kısıtlı olduğu için doğru ayarları keşfedip yüklemekte biraz zaman kaybettim. Yüklendikten sonra Google Play yoktu. XDA'da konusu var birazda Google Play'i yüklemek uğraştırıyor.

USB 2.0 porta USB 3.0 bellek kullanarak yaptığım Antutu testi:
    Dizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video inceleme

Sonuçtan da görebildiğiniz gibi bilgisayarda USB 3.0 girişi olmayınca performans haliyle düşüyor. Video'da @Speed-Step hocamız 400.000 lere varan skorlar alabiliyorken ben 170.000'lerde kaldım.

Gelelim deneyimlerime:
    -Ekran ışığını her yeri karıştırmama rağmen açamadım.
    -@ v.b. bir kaç işareti yapamadım.
    -Numerik klavye kısmı bende çalışmadı. Üst kısımdaki sayıları kullandım.
    -Kesinlikle Windows'un yerini alamaz. Çok fazla daraltıyor insanı.

Sonuç: Salonumda ki akılsız TV'yi akıllandırmak için mükemmel çözüm. Yani mini pc versiyonunu alıp kullanmak isterdim. Ama bu haliyle pek kullanılabilir değil. Umarım hızla gelişir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Tüm portları USB 2.0 olan bilgisayarımda USB 3.0 bellek kullanarak rahatlıkla çalıştırdım. Bilgisayarımın BIOS'unda ki ayarlar biraz daha kısıtlı olduğu için doğru ayarları keşfedip yüklemekte biraz zaman kaybettim. Yüklendikten sonra Google Play yoktu. XDA'da konusu var birazda Google Play'i yüklemek uğraştırıyor.

USB 2.0 porta USB 3.0 bellek kullanarak yaptığım Antutu testi:
    Dizüstü Bilgisayarda Android deneyimi Remix OS video inceleme

Sonuçtan da görebildiğiniz gibi bilgisayarda USB 3.0 girişi olmayınca performans haliyle düşüyor. Video'da @Speed-Step hocamız 400.000 lere varan skorlar alabiliyorken ben 170.000'lerde kaldım.

Gelelim deneyimlerime:
    -Ekran ışığını her yeri karıştırmama rağmen açamadım.
    -@ v.b. bir kaç işareti yapamadım.
    -Numerik klavye kısmı bende çalışmadı. Üst kısımdaki sayıları kullandım.
    -Kesinlikle Windows'un yerini alamaz. Çok fazla daraltıyor insanı.

Sonuç: Salonumda ki akılsız TV'yi akıllandırmak için mükemmel çözüm. Yani mini pc versiyonunu alıp kullanmak isterdim. Ama bu haliyle pek kullanılabilir değil. Umarım hızla gelişir...

USB 2.0 üzerinde çalışıyor fakat donma ve takılma fazla oluyor. USB 3.0 bellek orada yine avantaj sağlıyor zira en azından en yüksek performansta kullanıyor portu.

Ekran parlaklığını başlangıçta gelen seçim ekranında ayarlayabilirsiniz. Sonrasında kısayollar çalışmıyor.
  • Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Evet hocam 14 MB/sn lere varan hıza sahiptim belleğin 3.0 olması avantajıyla yine gayet akiciydi ama dediğiniz gibi bilgisayarında 3.0 porta sahip olsa dahada performanslı bir deneyim elde edebilirdim. Şimdi notebooktan TV ye yansıtmaya çalışıyorum ekranı ama ikisi birden açılıyor bir şekilde sadece TV ye yansitabilirsem benim için güzel olacak

Bu arada inceleme çok iyi olmuş emeğimize sağlık. Umarım Remix Mini incelemeside görmek nasip olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

Evet hocam 14 MB/sn lere varan hıza sahiptim belleğin 3.0 olması avantajıyla yine gayet akiciydi ama dediğiniz gibi bilgisayarında 3.0 porta sahip olsa dahada performanslı bir deneyim elde edebilirdim. Şimdi notebooktan TV ye yansıtmaya çalışıyorum ekranı ama ikisi birden açılıyor bir şekilde sadece TV ye yansitabilirsem benim için güzel olacak

Bu arada inceleme çok iyi olmuş emeğimize sağlık. Umarım Remix Mini incelemeside görmek nasip olur

İkisine bir gidiyorsa süper bendeki sürüm HDMI üzerinden çıkış vermiyordu bu yüzden ekranı kamera ile kaydetmek zorunda kaldık :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimist05

Arkadaşlar bende hometech tablet var.ona kursam sizce nasıl olur.homereck 2 si 1 arada tablet.

Genelde o tabletlerde Legacy USB Boot üzelliği olmadığı için çalışmıyor. En azından ben elimdeki Hometech ikisi bir arada sistemde çalıştıramadım. Sistem dokunmatik ekranları destekliyor çalıştırsam incelemeyi onunla çekecektim :)
  • Youtube'da bazı platformlarda yok biliyorsunuz () uygulama olarak. (Ardından Lumia reklamı video açılır Katy Perry - Roar)

Bilinçli mi yaptı Mesut Bey bilmiyorum ama çok güzel bir gönderme olmuş
  • büyük bir hevesle indirip sandisk extreme 3.0 32gb usb belleğe kurulumu yaptım resident mode u seçtim belirlenen testleri yaptıktan sonra yazılar kayık kayık okunmayacak bi şekilde geldi hiçbir seçil yapamadım ve kurulumu yapamadım kullanamadım anakartım asus z87 gryphon işlemcim i5 4670k usb legacy mode falan açık neyse daha alpha da olan bir sürüm güncellemeleri takip edeceğim ciddi anlamda kullanmayı düşündüğüm bir platform.

yahut baştan beri ben yanlış yaptım işletim sistemi sadece dizüstü pc lerde kullanılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperchondriac -- 13 Ocak 2016; 18:22:02 >
  • Takke düştü kel göründü. Laptopun ekranından yansıyan sahne yemyeşil :D

• Hyperchondriac kullanıcısına yanıt
    İşletim sistemi daha çok diz üstüler veya hibrit cihazlar için tasarlanmış. Kullanışlı olmasa da masaüstünde de çalışıyor. Bende de masaüstünde çalışıp dizüstünde çalışmadı
  • hdd ye kurmak için

menude tab a basıp

/kernel initrd=/initrd.img root=/dev/ram0 androidboot.hardwared=android_x86 INSTALL=1 DEBUG=

komutunu girip boş olan hddnize kurulum yapabilirsiniz

• Vay be hard diske yüklense eski cihazlara gün doğar

• Remix OS resmi sürümüne Google Play kurmak aşağıda anlatılmış
    https://www.reddit.com/r/RemixOS/comments/40olez/install_google_play_services_on_remix_os_official/
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.