Şimdi Ara

DİZİLERDEKİ DOĞU ŞİVESİNE KIL OLUYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • abi her dizide iğrenç bir doğu şivesi var kıl oluyorum beceremiyorlar komik oluyor ah ah nerde o eski dublajcılar güzel türkçemiz haksızmıyım

• essah-layn
  • Bende şu zılgıt denen kadınların çıkardığı sese gıcık oluyorum, hemde fena halde
  • Eski türk sinemasındada bir sürü hatalar vardı.
    Mesela ferdi tayfur olmadık yerde şarkı patlatır ne orkestra var ne birşey bari akapella sölesen :))
    Sonra bir kaç türk filminde bizim bayan oyuncalar güzel casusu oynuyorlar mesela ingilizlerden bilgi koparıcaklar
    ingilizler türkçe konusuyor bari ingilizce konuşssunlar alt yazı yapsınlar :)).

Birde doğudaki adam doğudaki başka bir adamla kürtçe konuşur.
    Laz'da başka bir laz'la lazca konuşur
    Kürtçe veya lazca bilmiyen adamla bence aksanlı türkçe konuşmalı haksızmıyım beyler.

Not: Noktalama ve dil bilgisi kurallarına aşırı ihlalden üyeliğime 6 süre ile el konulabilir.
  • ben bütün şive yapılan dizilere uyuz oluyorum.
  • ben bütün dizilere uyuz oluyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TRioN-

Bende şu zılgıt denen kadınların çıkardığı sese gıcık oluyorum, hemde fena halde

Zılgıtlar bir isyanın,hüznün ağızlarda yankılanmasıdır.Gıcık olabilirsin ama saygı duymak zorundasın.
  • Memleket Gudere
    Para kunne
    Cepler Boşe Keyifler Hoşe
  • o işte şener şen'in üstüne yok...
  • Fotokopi makinasından çıkmış gibi dizilerde yer alan Kıro artizler - Yine fotokopiden çıkma misali aynı şablonda yer alan kadınlar - Villa ve Çiftlik olayı - Jeep ve lüks arabalar - Töre ve doğu şivesi - Full dedikodu,kumpas ve ihtiras.

İşte bizim dizilerdeki formül bu reyizler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaws

Eski türk sinemasındada bir sürü hatalar vardı.
    Mesela ferdi tayfur olmadık yerde şarkı patlatır ne orkestra var ne birşey bari akapella sölesen :))
    Sonra bir kaç türk filminde bizim bayan oyuncalar güzel casusu oynuyorlar mesela ingilizlerden bilgi koparıcaklar
    ingilizler türkçe konusuyor bari ingilizce konuşssunlar alt yazı yapsınlar :)).

Birde doğudaki adam doğudaki başka bir adamla kürtçe konuşur.
    Laz'da başka bir laz'la lazca konuşur
    Kürtçe veya lazca bilmiyen adamla bence aksanlı türkçe konuşmalı haksızmıyım beyler.

Not: Noktalama ve dil bilgisi kurallarına aşırı ihlalden üyeliğime 6 süre ile el konulabilir.

lazlar lazlarla lazca konuşmaz konuşurken kelimelerin arasına sıkıştırırlar lazca çok kısıtlı bi dildir lazım ordan biliyorum

• bende yeni türkçe öğrenmiş yabaı konuşmasına gıcık oluyorum..

ben seğğni seviyoğğğ
  • quote:

Orijinalden alıntı: faho

Fotokopi makinasından çıkmış gibi dizilerde yer alan Kıro artizler - Yine fotokopiden çıkma misali aynı şablonda yer alan kadınlar - Villa ve Çiftlik olayı - Jeep ve lüks arabalar - Töre ve doğu şivesi - Full dedikodu,kumpas ve ihtiras.

İşte bizim dizilerdeki formül bu reyizler.

helal kardeşim formülü vermiş. kusacam artık baydı ama millet sıkılmadan ayıla bayıla izliyor aynı şeyleri . bende yada millette bi anormallik var ama çözemedim
  • senin nick paris şivesi tabi.
  • Adamlar 1 senaryodan 10 farklı ürün çıkartıyorlar :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.