Şimdi Ara

Dizel Motor'dan Beyaz Duman Çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese selamlar,aracım land cruiser hj75,2h kodlu motora sahip,4 litre atmosferik sıralı 6 silindirli dizel motor,yaklaşık 2-3 aydır soğukken egzozdan beyaz duman atıyor ama sadece alt devirdeyken,Not:aracana 5 bin km önce conta yapıldı, sürekli yağını ve suyunu kontrol ediyorum yağda ve su da eksiltme yok ikiside olması gereken renkte yağ siyah radyatör suyu ise pembe(pembe antifiriz koyduğum için),bunlarda bir problem olmadığına göre sorun neyden kaynaklanabilir,avans ayarı subap ayarı veya enjektör memesi ?,ben genede silindir kapak testi yaptıracağım ancak iyi olduğundan eminim çünkü en ufak bir eksiltme veya renkte değişim söz konusu bile değil ve hararete kalkmıyor ve hararette yaptırmadım,malum corona virüsünden dolayı araçlada pek ilgenemiyorum ve sorunu tespit edip tek bir yerde problemi çözmek istiyorum,yorumlarınızı bekliyorum

• burakkcelikk B kullanıcısına yanıt
    Bizim rav4 te ilk çalıştığında beyaz duman atıyordu ama benzinliydi belki az az eksiltiyordur yağı. belkide conta takılırken yırtıldı veya kalitesiz bir conta takıldı yağ yakması artarsa ambleye kalkabilir bence bu motorlardan anlayan bir ustaya gösterin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.