Şimdi Ara

Diyanet yine fetva verdi: Nişanlılar baş başa kalmasın! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
1
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Benim görüşüm bellidir, sonucundan pişmanlık duyacağım hareketi yapmam. Eğer pişman olacaksam o işi yapmam. yapmamaya çalışırım.

Bu kadar basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlknka

Ben diyanete falan bakmam,

Benim görüşüm bellidir, sonucundan pişmanlık duyacağım hareketi yapmam. Eğer pişman olacaksam o işi yapmam. yapmamaya çalışırım.

Bu kadar basit.

Hangi dinden olursan ol Vicdan onemli abi .

Gece susmuyorsa yanlis bir sey var demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asau

quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Olayı çarpıtma, diyanetle ilgili hangi iddiam yanlış, ispatla da görelim, var mı o kadar bilgin!?

Laik bir ülke olduğunu iddia eden bir rejimin resmi din kurumu olur mu, daha baştan falso!

Sen kurulmadığını sadece adının değiştiğini iddia ettin bu iddaanı senin kanıtlaman gerekiyor. Üstüne resmi tarihin yalan olduğunu da söyledin. Senin o kadar bilgin varsa senin ispat etmen gerekli benim değil. Bu iddiaları ortaya atan sensin kanıtlamak zorunda olan da sensin. Hadi çarpıtmadan kanıt bekliyorum. Göster hep birlikte görelim ama yukarıda ki mesajda yazdığın gibi "kurulmuştur" kelimesi geçmeyecek "sadece adı değişmiştir" geçecek!!

Sende taktın kuruluşa, yukarıda açıkladım ya
    quote:

Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924 tarihinde Osmanlıdaki karşılığı ile Şeriye ve Evkaf Vekaletinin yerine kurulmuştur.

Şimdi diyeceksin ki, ikisi farklı şeyler, yok değil... İkisi de dini devletin otoritesi altına almak amacıyla kurulmuştur, amaç aynı olduğundan ve biri kaldırılıp biri kurulduğundan... yeni bir kurum değildir yani. Tanzimattaki diyanetin bir benzeridir TC diyaneti. Tanzimat öncesi ise çok farklıdır, orada din devlete egemendir. Tanzimatda ve TCde ise devlet dine egemendir!

Kara Kuvvetleri 2000 yaşında gibi ilanlar veren TSKyı düşün, onun gibi anla olayı, oysa TSK cumhuriyet kurumudur!

Daha önce benzeri olmayan yeni bir kurum diyen oldu mu? Sana bir soru o tarihte kurulmasa, kanun çıkmasa senin bahsettiğin kurum devam edecek miydi? Cevabın evetse o zaman haklısın ama aksi takdirde kuruluşunu kabul etmek zorundasın. Resmi tarihle millet kandırılıyor ama senin bu dayanağın ne merak ediyorum. O günleri yaşadın mı?

• sağlık bakanlığı bütçesi 2 katrilyon diyanet 5 katrilyon...

ondan sonra gel de ülkenin gelişmesini bekle..
  • quote:

Olayı çarpıtma, diyanetle ilgili hangi iddiam yanlış, ispatla da görelim, var mı o kadar bilgin!?

Laik bir ülke olduğunu iddia eden bir rejimin resmi din kurumu olur mu, daha baştan falso!

laik ilkesi her dine eşit mesafedir
    bu yüzden ki diyanet işleri başkanlığı vardır

diyanet varken bu kadar din tüccarı olmasa ne olurdu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: StillB0rN

Söyledikleriniz de yanlış yok tabi ki.Ben diyanetin diğer konularda da çıkış yapmasını bekliyorum.Mesela 17 aralıkta hırsızlıkla ilgili bir fetva verebilirdi.Ya da lüks tüketimin İslamda caiz olmadığını söyleyebilirlerdi.Tabi o zaman o mercedeslere nasıl binerlerdi orasını bilemem.

+1
    Niyeyse diyanet o konuda kılını kıpırdatmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Bırakın şu resmi tarih ezberlerini.

Türkiyede Laiklik her dine eşit yaklaşıyormuş muş da muşşş, hangi dine eşit yaklaşıyormuş, çok merak ettim. Diyanet dinlere eşit yaklaşma kurumu mudur? Diyanet İslamla ilgili bir kurumdur, dinlerle ilgili değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 1 Ocak 2016; 22:34:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: depresif_adam

quote:

Bırakın şu resmi tarih ezberlerini.

Türkiyede Laiklik her dine eşit yaklaşıyormuş muş da muşşş, hangi dine eşit yaklaşıyormuş, çok merak ettim. Diyanet dinlere eşit yaklaşma kurumu mudur? Diyanet İslamla ilgili bir kurumdur, dinlerle ilgili değil.

yukarıda yazdım yorumu idrak et analiz et

• quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

quote:

Orijinalden alıntı: TrowZeeN

quote:

Orijinalden alıntı: serenissimo

diyanet işe yarar bir kurumsa önce kandil var mı yok mu islamiyette bir onu araştırsın bakalım veya ölünün arkasından 3 ,5 , 7 , 40 , 52 diye mevlit yapılırmıymış onu bir araştırsın önce , hadi arkadaşlar böyle boş işlerle zaman geçirmeyin , hayatta her dakika önemlidir.

arkadaşım var mı yok mu tartışılır ama senin kullandığım cümleler tehlikeli. Ateşle oynuyorsun

uydurma şeylere karnım tok , bugün insanların aracılardan neler çektiğini , nasıl yanlış yollara saptığını her gün görüyoruz , böyle uydyrma kurumlara , bunların uydurma sözlerine ihtiyacı olanlar , cahil insanlar olabilir ancak , önünde Kuran olan , hadisleri gören bir insan zekasını kullanarak yeniliklere hızlıca adapte olabilir ve anlayabilir , sonuç olarak diyanetin de bundan farklı bir şey yaptığı yok , sözleri sadece kendi yorumlarını içerir ve kimseyi bağlamaz , kafalarına göre ritüel belirleyemezler , onları böyle bir yetkiyi hiçkimse vermez.

Diyanetin cebini dolduran bir kurum oldugunu biliyorum ama
    Diyanet gibi islami diviniteyi araştıran bir kuruma ihtiyaç var. Bin bilsen de bir bilene sormalısın. Kur'anda gerçek anlamda araştırma gereken öyle çok ayet var ki...
    Klasik Arapçayı çok iyi bilmek gerekir, ayrıca Peygamberimizin ve daha önceki Peygamberlerin hayatlarını iyi bilmek gerekir ve daha bir cok sey.
    Gerekli yani. Diyanet, Müslüman Vatikan'ı değil Lutherizme gerek yok :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarın bu acıklamalardan sonra mıllete karısmayı dın dersı vermeyı ! görev edınenler olacktır sımdı
    Mıllete el ele gezmeyın falan dıyecekler

İşimiz gücümüz yok ülkenın başka sorunu yok tek sorun cuma günlerının tatili ve nişanlıların dahi el ele dolaşmaları !!!

Ulen kafaya bak arkadas

• Zavallı diyanet işleri başkanı aynen şu lafı etmişti:

"Alo fetva hattına çok fazla sayıda hırsızlık ve yolsuzluk hakkında soru geliyor bu yüzden alo fetva hattını kaldırmayı düşünüyoruz "

Diyanet işleri başkanlığı milleti dini argümanlarla uyutmak oyalamak için kurulmuş bir örgüttür

Bugünkü DİB başkanı 28 subatlı günlerinde başörtüsü farz değildir ve islamda ehli sünnet yoktur diye açıklama yapmıştı, neden elbette koltuk makam rant idi

• Bir insan haramla helali, gunahla sevabi ayirt edemiyorsa yasamasin zaten. Bu sekilde hatirlatma yapmanin geregi yok bence. Herkes neyin ne oldugunu gayet iyi biliyor

• Kimseye zorla bilgilendirme yapılmıyor yahu açıp bakmazsın olur biter. Özel olarak ilgilenmiyosan görmezsin bile zaten. Bu haber burda paylaşılmasaydı kim duymuştu bunu ? Ezanlardan sonra anons mu geçıyolar günün fetvası diye :D Eğer muslumansan diyanetin fetvasına da guveniyosan açıp bakarsın bu kadar basit.

Hırsızlığın yolsuzluğun yanlış olduğunu idrak edemeyip diyanete soran adamlar da ya art niyetlidir ya da akıl sağlığı yerinde olmadığı için dinen mükellef değildir. O yüzden sorularını cevaplamaya hacet yok...

• Diyanetle bilgi yarıştıracak değilim, herkes kendisinden sorumlu. Diyanetin bir bildiği vardır, dayandığı şey bellidir.
    Ben nişanlıyken de daha önce de baş başa kaldım. Günahı, sevabı bana ait.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.